Palangos „Ramybės“ galerijoje – tapyba be nuobodulio štrichų

Palangos tiltas, 2020-08-29
Peržiūrėta
2123
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ramybės“ galerijoje savo parodas pristatė dailininkės Laura Slavinskaitė ir Aistė Gabrielė Černiūtė
„Ramybės“ galerijoje savo parodas pristatė dailininkės Laura Slavinskaitė ir Aistė Gabrielė Černiūtė

„Ši karta – tai jau ne ta storaodė, randuota aliejinė tapyba ir ne tie rusvai pilkai melancholiški, nuobodulio štrichai“, – šie menotyrininko Tomo Ivanausko pasakyti žodžiai apie šiuolaikinės kartos dailininkus puikiai apibūdina trečiadienį „Ramybės“ galerijoje savo parodas pristačiusių dailininkių Lauros Slavinskaitės ir Aistės Gabrielės Černiūtės tapybą.


Žaismingieji „Užrašai“
Pristatydama paskutiniąsias šios vasaros – bet dar ne paskutiniąją šio sezono – parodą dailininkė Reda Rimkutė Ščerbakovienė pabrėžė, jog didžiojoje salėje žaismingą ciklą „Užrašai“ eksponuojanti Laura Slavinskaitė bei baltojoje salėje dramatiškai ir barokiškai pavadintą parodą „Viskas yra ne taip, kaip atrodo“ pristatanti Aistė Gabrielė Černiūtė pirmąkart savo kūrybą atvežė į Palangą, į „Ramybės“ galeriją.
Kalbėdama apie savuosius „Užrašus“ ir apie save L. Slavinskaitė sakė, jog beveik visi parodoje eksponuojami darbai – nauji, sukurti po magistro studijų. Anot jos, vienuose darbuose, sukurtuose karantino metu, galima įžvelgti tam tikras suvaržymo būsenas, „karantino refleksijas“. Kiti darbai – klasikinio žanro portretai iš ciklo, kurį dailininkė kuria šiuo metu.
„Stengiuosi perteikti emocijas, parodyti kuo įvairesnes žmogaus būsenas. Man labai svarbu potėpis, spalva, charakteris, atpažįstamumas, tad, gali būti, jog čia išvysite ir jums pažįstamų veidų. Paveiksluose kuriu žmogaus psichologinės būsenos portretą, kurį įkūniju į metaforomis virtusius objektus. Kiekvienas paveikslas, atliktas tradicine tapyba, tai tarsi vis naujas įrašas, naujas užrašas dienoje, atskleidžiantis nepažinaus šydo uždangos dalelę. Man tai tampa sulėtinančia būtį kalba, vedančia į vidinę harmoniją ir išsipildymą“, – kalbėjo dailininkė.
Pasak tapytojos, kūryba jai – melancholiški apmąstymai, atviras nervas, žaismė: „Pasitelkdama emocines skirtybes nagrinėju triukšmo ir tylos nuolatinius susidūrimus, ieškau supratimo galimybių į nepažintą tiesą. Lyg smėlio dėžėje lipdau pamatymų, vizijų jungčių vaizdinius, gimstančius savęs ir Kito santykio analizės metu. Aplinka, kad ir kokioje bebūčiau susitraukia tiek, kiek gali juslės pasiekti ir tampa fonu sąmonės aktams vykti. Pažinimas prasideda dar prieš įžodinant regimybę, leidžiant ją fiziologiškai pajusti per stebėjimą, lytėjimą ir klausymąsi. Būtent šis realus įsitraukimas į pasaulį tampa tuo, ką labiausiai noriu suprasti ir konceptualizuoti. Tai juslinis suvokimas – pagrindinė visos kūrybos strategija“.


Erdvėje skraidantys potėpiai
„Dar besimokydama Vilniaus dailės akademijoje pajutau norą sukurti skraidantį potėpį. Jis turėjo skristi plokštumoje, gilyn, sukurti erdvę“, – yra sakiusi tapytoja Aistė Gabrielė Černiūtė.
Savo kūryboje A.G. Černiūtė kalba jai pažįstama technika ir žinoma medija – tapyba. Pasak menotyrininkų, naudodama tapybą kaip vaizdinę kalbą, menininkė aiškina ir aiškinasi šios menų rūšies – bei dailės apskritai – galimybes: gebėjimą perteikti tai, kas mus supa. Tapytojos plastika įvardinama kaip ypatingai klampi, tanki, pastoziška ir reljefiška, einanti į skulptūrines, objektines, instaliatyvias teritorijas.
Pristatydama darbus, eksponuojamus parodoje „Viskas yra ne taip, kaip atrodo“, dailininkė pabrėžė mistiką, sapno būseną: „Manau, kad mus visus dažnai aplanko būsena, kai jaučiamės esą kitoje erdvėje, lyg sapne. Mane tokia būsena dažniausiai ištinka tada, kai vaikštau po mišką. Kurdama šią kolekciją, kurią šiandien pristatau jums, norėjau perteikti tą kitą realybę, kuri yra visai šalia. Tą realybę, kuriai pamatyti neužtenka dviejų akių, išgirsti – per maža dviejų ausų“.
Kalbėdama apie pačius savo naujausius kūrinius, ir tai, kas atsirado pastaraisiais metais A. G. Černiūtė teigė: „Tai, kas mus supa, panašu į mišką, kurį aš nuolat tapau – saulės spindulių mirguliavimas lapuose ar ant medžių kamienų sukuria kitokios realybės iliuziją. Mano tapomas miškas yra įkvėptas ir šių dienų aktualijų – beatodairiškų kirtimų, pjovimų. Tarp nupjautų pušų staiga atsitupia paukštis. Iškirstame miške vyksta šventojo gundymo scena. Kirtimuose patiriamos išdavystės arba atvirkščiai – prasideda meilė“.
Parodas „Užrašai“ ir „Viskas yra ne taip, kaip atrodo“ „Ramybės“ galerijoje galima išvysti kasdien nuo 17.00 iki 22.00 val., rugsėjo mėnesį galerija dirbs penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais.


„Ramybės“ galerijos informacija

Foto nuotraukoje:

„Ramybės“ galerijoje savo parodas pristatė dailininkės Laura Slavinskaitė ir Aistė Gabrielė Černiūtė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nesulaikomai bėgantį rugpjūtį į Palangos viešosios bibliotekos parodų salę užsukusių apsidairyti laukia linijos meistro, puikaus koloristo Gintaro Pankevičiaus atsisveikinimo su vasara dovana – ramybe dvelkianti tapyba. 


Šeštadienį, rugsėjo 4 dieną, 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma menininkių Editos Sabockytės-Skudienės ir Alevtinos Ščepanovos paroda „Sukurta planetoje Žemė“.


„Ši karta – tai jau ne ta storaodė, randuota aliejinė tapyba ir ne tie rusvai pilkai melancholiški, nuobodulio štrichai“, – šie menotyrininko Tomo Ivanausko pasakyti žodžiai apie šiuolaikinės kartos dailininkus puikiai apibūdina trečiadienį „Ramybės“ galerijoje savo parodas pristačiusių dailininkių Lauros Slavinskaitės ir...


„Ramybės“ galerijoje – septynių menininkų parodos

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Kultūra

Tapyba, papuošalai, emalis – net septyni skirtingų žanrų menininkai liepos mėnesį surengė parodas „Ramybės“ galerijoje Palangoje. Iki liepos 24 dienos galerijos Baltojoje salėje savo kūrinius pristato Marytė Dominaitė (emalis), Mantvydas Lasinskas (emalis), Tatjana Semane (tapyba) ir Žilvinas Grigaitis (papuošalai). O Parodų salėje tapybos darbus eksponuoja...


Vasaros sezoną pradėjusi „Ramybės“ galerija kviečia apsilankyti iki birželio 14-osios veiksiančiose tapybos ir mažosios plastikos parodose „4IESE“ ir „Maži objektai“.


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Minint Paryžiuje gyvenančio lietuvių skulptorius Adomo Stanislovo Raudžio-Samogits 80-mečio sukaktį, balandžio 29 d. 17 val. „Ramybės“ galerijoje (Vytauto g. 35, Palanga) atidaroma paroda „Sugrįžimas į tėviškę“. Į atidarymą atvyks ir autorius. Paroda bus eksponuojama iki gegužės 20 d.


„Gamantos“ galerijoje – „7 atspindžiai“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 05 05 | Rubrika: Kultūra

Paskutiniąją balandžio savaitę Palangoje, viešbutyje „Gamanta“ susibūrę į tapybos simpoziumą kūrė septyni Lietuvos dailininkai, plenere sukurtuosius darbus pristatę antradienį, balandžio 29 dieną, „Gamantos“ galerijoje atidarytoje parodoje „7 atspindžiai“.


„Šiandien mūsų galerijoje atidarome dailininkės Danguolės Repšienės personalinę parodą, kurios darbai šią ne žiemiškai saulėtą dieną alsuoja tokiomis pat ryškiomis spalvomis ir šviesia dvasia“, – penktadienį susirinkusiesiems į viešbučio „Gamanta“ meno galeriją sakė jos šeimininkas Alvydas Meškys.


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius