Palangos savivaldybei teks srėbti atleisto architekto košę

Palangos tiltas, 2014-07-28
Peržiūrėta
564
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybei teks srėbti atleisto architekto košę

Palangos miesto vadovams kilus įtarimų dėl statybos leidimo, išduoto vienbučiam gyvenamajam namui Užkanavės g. 28 A, teisėtumo, Savivaldybės administracija dar birželį kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją bei paprašė atlikti patikrinimą ir informuoti apie jo rezultatus. Šią savaitę gauta minėtos institucijos išvada patvirtino, kad Savivaldybės atstovų įtarimai turi pagrindo – konstatuota, jog projekto sprendiniai pažeidžia teritorijų planavimo projekto sprendinius, nes neišlaikomas būtinas statomo pastato atstumas nuo gretimų sklypų.

Minėto pastato statybos leidimą suderinęs tuometinis Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas dar birželio pradžioje dėl netinkamai atliekamų pareigų buvo atleistas iš darbo. „Tenka apgailestauti, kad iki šiol susiduriame su jo galimai neteisėtų sprendimų pasekmėmis“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Beje, pagal pirminį projektą, minėto vienbučio gyvenamojo namo plotas turėjo siekti kiek daugiau nei 500 kv. metrų. Tačiau vėliau, atlikus projekto korekcijas, šis plotas beveik padvigubėjo. Interneto erdvėje netrukus pasirodė skelbimai apie parduodamus šio namo turtinius vienetus.

Kilus rimtiems įtarimams, kad statybos leidimas minėtam gyvenamajam namui suderintas neteisėtai, Palangos meras nedelsdamas pasikvietė šio objekto statytojus bei paprašė stabdyti vykdomus darbus. Šiame pasitarime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus, miesto Tarybos nariai, dirbantys Statybos ir miesto ūkio komitete, Tomas Julius Žulkus bei Aleksandras Jokūbauskas, Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vidmantas Danta. Savo ruožtu Savivaldybės administracija raštu kreipėsi į Valstybinę teritorijų priežiūros ir inspekciją bei paprašė panaikinti statybos leidimą bei stabdyti statybas.

Mero kabinete vykusiame pasitarime Š. Vaitkus akcentavo, jog pastatas, esantis Užkanavės g. 28A, priešingai, nei nurodyta dokumentuose, praktiškai yra daugiabutis namas. „Mes sveikiname investicijas į Palangą, tačiau prašome, kad jos būtų vykdomos teisiškai. Esant pažeidimams, Savivaldybė imsis visų teisinių priemonių, kad jie būtų pašalinti“, – akcentavo meras.

Pasak Š.Vaitkaus, jei paaiškės, jog neteisėtai suderinus statybos leidimą buvo padaryta materialinė žala, patirti nuostoliai regreso tvarka bus išieškomi iš kaltininko – neteisėtai statybos leidimą suderinusio S. Bradūno. „Savivaldybė nesitaiksto ir nesitaikstys su pažeidimais – nenorime, kad kieno nors neteisėti veiksmai vėliau taptų našta miestui“, – pabrėžė kurorto vadovas.

 

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Penktadienį, liepos 21 dieną, Vilniuje, Kultūros paveldo departamente, aptartas Kurhauzo medinės dalies perdavimo Palangos miesto savivaldybei klausimas. Jau kitą savaitę vyksiančio Savivaldybės tarybos posėdžio metu bus priimtas sprendimas dėl sutikimo perimti šį turtą bei lėšų skyrimo Kurhauzo restauraciniam projektui parengti.


Palangos miesto vadovams kilus įtarimų dėl statybos leidimo, išduoto vienbučiam gyvenamajam namui Užkanavės g. 28 A, teisėtumo, Savivaldybės administracija dar birželį kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją bei paprašė atlikti patikrinimą ir informuoti apie jo rezultatus. Šią savaitę gauta minėtos institucijos išvada patvirtino, kad...


Palanga liko be vyriausiojo architekto  1

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Nuo pirmadienio Palanga vėl liko be vyriausiojo architekto – penktadienis, birželio šeštoji, buvo paskutinioji Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno darbo diena. Įsakymą atleisti valdininką iš pareigų pasirašiusi Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, patikinusi, jog kurorto vyriausiojo architekto...


Penktadienį prie šių metų pradžioje į Kultūros vertybių registrą įrašytosios 1969 metais statytos Vasaros skaityklos būriavosi palangiškiai ir iš kitų miestų suvažiavę svečiai. Čia pirmąkart šiais metais surengtų Palangos dienų proga nusilenkta šio pastato autoriaus, ilgamečio Palangos vyriausiojo architekto Albino Čepio, nuo kurio iškeliavimo...


Vienas kurorto politikos veteranų, Tarybos narys Albinas Stankus, save pirmiausia laiko mokslininku „iki kaulų smegenų“. „Politikoje esu seniai, administratoriaus darbo nelabai mėgstu, o, va, mokslininko veikla – labiausiai man prie širdies“, – prisipažino A. Stankus, kuris dalyvauja įvairiuose moksliniuose projektuose. Jis taip pat yra Lietuvos...


Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai turėjo vilties iškart po Naujųjų metų persikelti į rekonstruotą pastatą Ganyklų g. 30. Tačiau įkurtuvių, kurių laukė ne tik jie, bet ir į miesto pakraštį pavargstantys važinėti kurorto gyventojai, dar teks palaukti. Kiek – kol kas niekas negali atsakyti.


Už nelegalius atrakcionus teks mokėti

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

  Nelegalų atrakcionų parkelį į savo sklypą bandžiusiems įsileisti palangiškiams teks už šią veiklą susimokėti.    


Tobulesnė eismo tvarka mieste – savivaldybei neįkandama užduotis  1

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 15 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangiškiai ir kurorto svečiai pagaliau sulaukė žiemos pradžioje Eismo saugumo komisijos sumanyto ir miesto valdžios palaiminto eismo tvarkos eksperimento pabaigos.


Vietų paplūdimyje teks palaukti

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Balandžio 27 dieną Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio prašymą dėl reikalavimo užtikrinti priemonių taikymą ir laikinai, iki įsiteisės teismo sprendimas, sustabdė Palangos miesto savivaldybės tarybos 2010 metų kovo 25 dienos sprendimo „Dėl Tarybos 2010 m. vasario 19 d. sprendimo Nr. T2-22 pakeitimo“ vieno punkto galiojimą, taip uždrausdamas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius