Palangos senoji gimnazija geriausių šalies gimnazijų reitinge pakilo 8 pozicijomis į 44 vietą

"Palangos tilto" informacija, 2020-05-13
Peržiūrėta
2956
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.
„Kad Palangos Senoji gimnazija yra geriausių Lietuvos gimnazijų penkiasdešimtuke ir aplenkė prestižines, atsirenkančias mokinius gimnazijas, tokias kaip KTU inžinerijos licėjų, Tuskulėnų gimnaziją, Vilniaus Gedimino technikos inžinerijos licėjų, Pranciškonų gimnaziją, yra didelis mūsų pasiekimas,“ – „Palangos tiltui“ sakė Leonas Šidlauskas, Senosios gimnazijos direktorius.
„Reitingai“ ypač aukštai įvertino Senosios gimnazijos mokinių pasiekimus respublikinėse olimpiadose ir konkursuose. „Reitingai“ Palangos gimnaziją paminėjo tarp šešių visapusiškiausiai ugdančių Lietuvos mokyklų. Žurnale Senosios gimnazijos nuotolinio mokymo patirtis visai Lietuvos švietimo bendruomenei buvo pristatyta kaip pavyzdys.
Palangos pradinė mokykla „Reitinguose“ yra 14 pozicijoje tarp 20 pažangių Lietuvos mokyklų pagal pridėtinės vertės rodiklį 4 klasėje bei mokyklos mikroklimatą ir 49 pozicijoje iš 157 mokyklų tarp mokyklų, nebijančių viešai parodyti savo indėlio į ketvirtokų sėkmę.
Pagal pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatus Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla „Reitinguose“ yra 40 pozicijoje iš 71 Lietuvos mokyklų.
Žurnalas 2020 metų savivaldybių reitinge pagal švietimo parametrus Palangos miesto savivaldybei skyrė 1-ąją vietą tarp vidutinio dydžio savivaldybių.
Pagal esminį pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo lygį pasiekusių mokinį skaičių Palangos miesto savivaldybė Lietuvoje yra 1 vietoje – 63,9 proc. (palyginimui – Vilniaus miesto – 56,8, Kauno m. 61,3, Klaipėdos – 54).
Palangos miesto mokyklų mokytojai ir jų ugdytiniai savivaldybei iškovojo 1 vietą Lietuvoje pagal dalykų olimpiadų ir konkursų prizininkų skaičių, tenkantį 10 tūkst. moksleivių – 44,8 (palyginimui Vilniaus m. – 20,5, Kauno – 5,5, Klaipėdos – 15,1). Abu aukščiausius rodiklius Palangai užtikrino Senosios gimnazijos mokinių itin aukšti respublikiniai pasiekimai.
Gana aukšta Palangos pozicija (6 vieta tarp visų savivaldybių) pagal neformaliojo švietimo galimybes mokykloje. Palangos savivaldybė yra 3-ioje vietoje tarp visų Lietuvos savivaldybių pagal aukštos kvalifikacijos mokytojų dalį. Palanga yra vienintelė savivaldybė, kurioje nėra jungtinių klasių.
Tačiau pagal rodiklį ugdymo lėšų priemonėms įsigyti, modernių kompiuterių, naudojamų mokymui, skaičių Palanga yra žemiau Lietuvos vidurkio.
Pagal apibendrintus parametrus Palanga yra tarp tų savivaldybių, kuriose švietimo kontekstas palankesnis ir pasiekimai aukštesni nei vidutiniškai šalyje.


„Palangos tiltas“ info

·
.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žurnalo „Reitingai“ geriausių šalies švietimo sistemų reitinge Palangos savivaldybės švietimo sistema yra trečioje vietoje, po Vilniaus ir Kauno. O štai, geriausiųjų šalies mokyklų reitinge, Palangos senoji gimnazija iš 25 vietos 2023 metais nukrito į 36 vietą šiemet.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų  reitingą, kuriame Palangos senoji gimnazija yra 25 vietoje iš 354 Lietuvos gimnazijų. Tai aukščiausia pozicija per visą gimnazijos istoriją. 


Žurnalas „Reitingai” paskelbė naujus Lietuvos mokyklų veiklos duomenis. Šiais metais žurnalas išsamiau analizavo ir pristatė Lietuvos gimnazijų veiklą, jų rezultatus per pastaruosius 10 metų. 


Visos Lietuvos švietimo kontekstą analizuojantys specialistai vėl turi gerų žinių Palangai: itin džiugina ką tik paskelbti žurnalo ,,Reitingai“ duomenys apie dalykinius Lietuvos gimnazijų pasiekimus. Palangos senoji gimnazija pagal mokinių pasiekimus respublikinėse olimpiadose yra 6 vietoje Lietuvoje. Šiais metais respublikinėse olimpiadose Palangos gimnazistai...


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Gruodžio mėnesį žurnalas „Reitingai“ jau šeštą kartą pristatė dalykinį gimnazijų reitingą. Šiame sąraše aukštose pozicijose yra ir Palangos senoji gimnazija. Pagal brandos egzaminų rezultatus Palangos miesto savivaldybė yra ypatingai aukštoje – ketvirtoje vietoje – tarp šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių.


Palangos senoji gimnazija garsėja ne tik aukštais, dažnai nenusileidžiančiais ir geriausių šalies mokyklų mokinių pasiekimais ir mokinius ruošiančiais kvalifikuotais mokytojais. Gimnaziją baigė garsūs ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje žmonės. Tai, kad mokykla suteikia visas sąlygas mokiniams visapusiškai kaupti savo žinių bagažus, galima suprasti...


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Tarp geriausių šalies gimnazijų Palangos nėra

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 14 | Rubrika: Miestas

Žurnalas „Reitingai“ praėjusią savaitę paskelbė geriausias šalies gimnazijas, kurios geriausiai paruošia egzaminams, ir kur auga Lietuvos protai. Deja, tarp geriausiųjų Palangos senosios gimnazijos nėra. Ko reikia, kad mūsų kurorto gimnazija atsidurtų tarp geriausiųjų?..


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius