Palangos sveikuoliai siekia „Vaidilutės“

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-01-19
Peržiūrėta
2104
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vila „Vaidilutė“ daug metų stovi nenaudojama, pernai vasarą tik pabandyta ją prikelti.
Vila „Vaidilutė“ daug metų stovi nenaudojama, pernai vasarą tik pabandyta ją prikelti.

Jau daug metų Palangos sveikuoliai su Dainiu Kepeniu, Palangos Sveikatos sveikuolių mokyklos įkūrėju priešakyje svajoja apie galimybę sveikos gyvensenos mokymus skleisti Palangos Birutės parke esančioje istorinėje viloje „Vaidilutė“. Ilgai nenaudotas pastatas pernai vėl sulaukė sveiktos verslininkų dėmesio. Tačiau praėjus vasarai pastatas vėl tapo tuščias. Kaip papasakojo Palangos botanikos parko direktorius Valdas Pakusas, vyko konkursas dėl pastato nuomos, tačiau iškilo tam tikrų nesklandumų.

Sakrali vieta tiktų sveikuoliams

Architektas, sveikuolis Kastytis Aleknavičius, papasakojęs apie idėją rengti sveikatingumo mokymus „Vaidilutėje“, apmąstė, kaip pastatą tam būtų galima pritaikyti. Jis pastebėjo, jog verslui vystyti ši vila nėra labai tinkama. „Jeigu ji veiktų tik dienos metu, verslininkams tai nėra pelninga, o jeigu naktimis, tai kaip ten privažiuoti, tam nėra galimybių. Automobiliais privažiuoti ten neįmanoma, o vilą pasiekti galima dviračių taku. Vienaip ar kitaip verslui vila netinkama, tačiau tokia sakrali vieta neabejotinai tiktų sveikuolių užsiėmimams vykdyti“, – įsitikinęs Kastytis.
Palangiškis teigė, jog nekeičiant pastato struktūros, išskyrus stogus – pakeitus juos į ne tokius modernius, galima padaryti 50 vietų kambarius, taip pat instruktoriams skirtus, metodinius kambarius, įrengiant auditorinę salę bei muziejų, skirtą sveikuolių istorijai atskleisti.
Architektas įsitikinęs, jog norintieji jau seniai būtų nuomoję šį pastatą, tačiau panašu, jog jis niekam nereikalingas. „Daug metų stovi nenaudojamas. Tiesa, vasarą bandyta ten vykdyti veiklą po daugelio neveiklos metų. Gal laiko nenaudojamą tam, kad pastatas taptų visiškai menkaverčiu ir tuomet būtų galima jį nugriauti“, – svarstė pašnekovas.
Pasidomėjus, kokia šio pastato būklė, Kastytis sakė, kad vila pakankamai gerai išsilaikiusi, tvirtos jos konstrukcijos, stogas nėra kiauras.

Per prievartą neįbruksi

Seimo nario mandatą pernai laimėjęs Palangos sveikuolių mokyklos įkūrėjas ir Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis pripažino, jog apie „Vaidilutėje“ galimą veiklą galvojantis jau 20 metų. „Mintį, jog būtų galima ten vykdyti veiklą, audžiame jau seniai. Tačiau tam, kad šis sumanymas būtų įgyvendintas, turime gauti pastato savininko, tai yra, Palangos miesto savivaldybės, sutikimą. Jo, aišku, negavome. O pastatas jau daug metų stovi apleistas, nenaudojamas. Sveikuoliai sugebėtų atgaivinti šią istorinę veiklą, paverstų į sveikatos namus, į kuriuos žmonės sveikatos gerinti rinktųsi iš visos Lietuvos ne tik vasarą“, – įsitikinęs D. Kepenis.
Pasak Seimo nario, jeigu tik valdžios atstovai suprastų, jog žmonių sveikata prastėja, nepaisant to, kad čia pajūris, žmonės vis tiek turi begalę sveikatos problemų, ir ji kasmet tik prastėja. „Neteikiamas prioritetas žmonių sveikatinimui. Mes netgi buvome radę tokių žmonių, kurie būtų sutikę investuoti, taip mūsų idėja būtų buvusi įgyvendinta. Galėjo būti įkurtas sveikatos centras ir būtų buvusi puiki meditavimo vieta. Tai – ideali vieta tokiai veiklai. Tačiau planai taip ir liko planais, niekas jų tuomet neįvertino“, – teigė sveikuolių kurorte vienytojas.
D. Kepenis akcentavo, kad į Palangą vasarą suvažiuoja žmonės iš visos Lietuvos, o kur dar užsienio svečiai, žiemos metu sveikatinimu galėtų labiau pasirūpinti patys kurorto gyventojai. O, kaip žinia, Lietuvos sveikuolių sąjunga savo veiklą vykdo visoje Lietuvoje.
„Pastebima, jog kurorto vaikai, nors ir gyvena mieste, į kurį daugelis atvyksta būtent sveikatos semtis, nėra patys sveikiausi. Tačiau esu įsitikinęs, jog nei vienos idėjos neįbruksi per prievartą, to turi norėti miesto bendruomenė, miesto valdžia. Pats kreipiausi ne kartą, bet jokio atsako nesulaukiau“, – kalbėjo D. Kepenis, puoselėjantis mintį, jog Palanga gali tapti tikru sveikatos puoselėjimo centru.

Verslui nepalanki vieta
Palangos botanikos parko direktorius V. Pakusas, kuris ir yra atsakingas už vilą „Vaidilutė“, papasakojo, jog į jį išties kreipėsi K. Aleknavičius, siūlydamas suteikti sveikuoliams galimybę kurtis šiame pastate. „Bet taip žodžiai ir teliko žodžiais. Aš paprašiau atnešti parodyti paruoštą viziją, bet taip ir nesulaukiau. Vien pasamprotavimų neužtenka. Juk mes negalime žinoti, kas ko nori, jeigu su mumis nėra kalbamasi, – sakė Botanikos parko vadovas. – Teoriškai šiuo metu „Vaidilutė“ yra išnuomota. Vyko nuomos konkursas, tačiau su konkurso nugalėtojais šiuo metu nesame išsprendę visų juridinių dalykų. Tad padėtis dėl šios vilos nėra aiški“.
Direktorius teigė, jog viloje išties reiktų daug investicijų, nes pastate veikla gali būti vykdoma tik vasaros metu, žiemą ten veikla neįmanoma, pastatas tam tiesiog neparuoštas.
„Daugiausiai būtų galima šį pastatą išsinuomoti dešimčiai metų, tačiau kiek realiai būtų galima gauti pajamų, vykdant veiklą šiame pastate, tokioje vietoje, kur prastas susisiekimas. Koks turi būti verslas, kad atsipirktų. Konkursu norėjome patikrinti, ar domintų ką šis pastatas“, – kalbėjo V. Pakusas.

Jūsų komentaras:

jonas 2017-01-21 13:36 ([email protected] / IP: 88.119.39.72)
Tik nesveikuoliams daro jie pinigus is sio verslo

lietuviais esame mezgime 2017-01-21 12:05 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Ar tik ne kartu su Stašaičiu nuneštas žmonių babkes čia investuoti ketinama? Prisiminkime tokias kontoras: :Sveik-uoliai", "Senoliai". Kur žmonių pinigai, didysis kombinatoriau?

Audrone 2017-01-20 13:19 (IP: 78.57.228.12)
Kepeni, sustok buti geruciu sveikuoliu, juk daugeli metu is to darei sau versla ir darbuotojams mokejai atlyginimus vokeliuose, o dabar apsimeti esantis svieto lygintojas. Didele geda , kad seime budamas nieko nenuveiksi , o tik siepsi dantis del savo verslo.

Taip pat skaitykite

Turbūt vienas šviežiausių Lietuvoje įsikūrusių bankų – specializuotas paskolų ir indėlių bankas „ Fjord Bank “. Bankų veikla reguliuojama daugybės institucijų, jiems keliami kitokie pradinio kapitalo reikalavimai, todėl naujo banko atsiradimas – retas įvykis. „Fjord Bank“ komanda turi kiek kitokius veiklos principus ir siekia būti objektyviu patarėju finansų klausimais, o ne primygtinai...


Neseniai pradėto rekonstruoti senojo Kretingos miesto parko istorija siekia beveik 100-metį. Istoriko Juliaus Kanarsko duomenimis, Kretingos dvaro Vaitiškių 21 ha sklypas miestui atiteko 1925 m. Žemės reformos komisijai jį suvalstybinus.


Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“,  –  sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.


Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia depolitizuoti vietos veiklos grupių (VVG) veiklą. „Vietos veiklos grupės neturėtų priklausyti nuo politinių vėjų. Siekiame, kad vietinės valdžios interesams VVG nebeatstovautų savivaldybių merai ir kiti politikai“, – sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.


Bendrovė „Inžinerinė grupė“ sutelktinio finansavimo platformoje „Rontgen“ siekia pasiskolinti 4,3 mln. eurų apartamentų Palangoje, šalia Vanagupės parko, statyboms. Į projektą ketinama investuoti iš viso apie 6 mln. eurų.


Lietuvoje daugiau kaip 161 tūkst. gyventojų turi bent po vieną pradelstą skolą, apie 30 tūkstančių – po 2 skolas, o daugiau kaip 10 tūkstančių – po 3 skolas. 823 Lietuvos gyventojai turi po 10 ir daugiau skolų, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenys. „Palangos tiltas“ teiravosi biuro, ar palangiškiai yra įlindę į skolas. „Palangos...


Jau daug metų Palangos sveikuoliai su Dainiu Kepeniu, Palangos Sveikatos sveikuolių mokyklos įkūrėju priešakyje svajoja apie galimybę sveikos gyvensenos mokymus skleisti Palangos Birutės parke esančioje istorinėje viloje „Vaidilutė“. Ilgai nenaudotas pastatas pernai vėl sulaukė sveiktos verslininkų dėmesio. Tačiau praėjus vasarai pastatas vėl tapo tuščias. Kaip...


Lapkričio 10-12 dienomis V. Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ I etapas.


Šiandien Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais ir kultūros specialistais susitiko Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos prezidentas Ulf Rosenberg bei šios asociacijos tarybos narys Jacob Dijkstra. Palanga siekia, kad prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys 2016 m. vyktų būtent šiame kurorte.


Šeštadienį sveikuoliai sušoks maudynių į Baltiją  1

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 14 | Rubrika: Miestas

Šį šeštadienį į Baltijos pajūrį sugužės žiemos maudynių mėgėjai iš visos Lietuvos į šventę „Palangos ruoniai-2013”, kuri jau skaičiuoja kelis dešimtmečius ir rengiama kiekvienais metais. Jau dešimtmetį tuo pat metu vyksta ir renginys „Palangos stinta“, kuris pritraukia labai daug žmonių į kurortą žiemos metu. Šio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius