Palangos Technologijų mokyklos mokiniai – išradėjų šventėje „ROBOTIADA 2017“

Palangos tiltas, 2017-03-27
Peržiūrėta
1279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos Technologijų mokyklos mokiniai – išradėjų šventėje „ROBOTIADA 2017“

Kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie šiuolaikines technologijas, jų ateitį, o taip pat pasilinksminti būnant drauge ir dalyvaujant šventėje.
Antrus veiklos metus skaičiuojančios Palangos Technologijų mokyklos, įsikūrusios Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, mokiniai pirmąkart dalyvavo šioje išradėjų šventėje. Kovo 24 dieną vykusioje „ROBOTIADA 2017“ paskelbtoje Ateities kūrėjų dienoje susibūrę į penkias komandas mūsų jaunieji kūrėjai varžėsi su iš visos Lietuvos sugužėjusiais bendraminčiais.
Komandos „Omikron“ nariai – Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai Algirdas Butkus, Dromantas Valančius, Robertas Laučys ir Saulė Stimburytė – varžėsi FIRST LEGO League (FLL) robotų varžybose. Tai varžybos, vykstančios visuose pasaulio žemynuose, beveik 80-yje pasaulio šalių. Lietuvoje šiose varžybose galima dalyvauti tik „ROBOTIADA 2017“ metu. FFL varžybose konkuruoja 9-16 metų jaunuolių pagal tam tikrą temą sukurti robotai. Šių metų FLL siūloma tema buvo gyvūnai – sąjungininkai. Varžybos vyko trimis etapais: komanda „Omikron“ dalyvavo esminių vertybių išbandyme, pristatė tiriamąjį projektą „Gyvūnų transporteris V1“ ir kovėsi robotų lauke. Esminių vertybių išbandyme komanda pademonstravo atidumą ir bendro darbo įgūdžius, kituose etapuose – visas savo matematikos, fizikos, robotikos žinias. Ir nors tokiose varžybose Algirdas, Dromantas, Robertas ir Saulė dalyvavo pirmą kartą, tačiau tarp 74 komandų-dalyvių užėmė 8-9 vietą. Tai – puikus mūsų komandos ir visos Technologijų mokyklos pasiekimas.
Komandos „Delta“ narys Domas Kazakauskas, komandos „ Omega“ narys Lukas Jurgutis ir komandos „Sigma“ atstovas Liudas Tubinas varžėsi Lego SUMO varžybose. Lego SUMO – tai senovinio japonų kovos meno imitacija. Šiose varžybose robotas prieš robotą kovojo SUMO lauke kelias sekundes, o kartais minutes iki pergalės.
„ROBOTIADA 2017“ dalyvavo ir Technologijų mokyklos mažieji: komanda „Alfa“ – Grigas Šernauskas, Gustas Savickas ir Arvydas Kuzminas ir komanda „Beta“ – Amelija Beatričė Sunklodė, Augustas Stonkus, Benediktas Keperša ir Kajus Vitkauskas. Mūsų vaikai varžybų metu dalyvavo JrFLL, kuriame konstravo LEGO modelį, atvaizdavusį komandų pasirinktą gyvūną jo aplinkoje ir jam kylančią problemą bei jos sprendimą, kurį įvardijo, o taip pat sukūrė plakatus, parodžiusius kitiems, ko išmoko. Plakate Grigas, Gustas, Arvydas bei Amelija, Augustas, Kajus ir Benediktas pateikė informaciją apie jų atliktą tyrimą, t. y. informacijos paiešką apie pasirinktą gyvūną, jo modelį ir komandinį darbą, komandos pavadinimą. Už išradingumą, susikaupimą, ryžtą, draugiškumą ir komandinę dvasią Technologijų mokyklos mažieji buvo apdovanoti „ROBOTIADA 2017“ organizatorių nominacija „Už pastangas ir mokymąsi“.

Technologijų mokyklos vadovas Osvaldas VALIUKAS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 11 d.  „Baltijos“ pagrindinės mokyklos aštuntų klasių mokiniai dalyvavo orientacinėse varžybose „Ar pažįsti Palangą?“, skirtose Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti, kurias organizavo istorijos mokytoja Aušra Liustrovienė ir geografijos mokytoja Asta Dobrovolskienė.


Palangos mokiniai bėgo už laisvę Mažeikiuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Jau antrus metus iš eilės Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokiniai originaliai pamini Vasario 16-osios dieną. Vienas iš renginių – dalyvavimas bėgimo šventėje Mažeikiuose „Bėgame už laisvę“.


Ugdymo karjeros dienos proga Palangos miesto savivaldybėje praėjusį pirmadienį, vasario 28 d. lankėsi bei su miesto vadovais susitiko kurorto mokyklų auklėtiniai – Senosios gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistai bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai – pirmokai.


Gegužės 18 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje įvyko informacinių technologijų konkursas „Vėžliukas – mano draugas“. Dalyvavo komandos iš V. Jurgučio, Šventosios ir „Baltijos“ pagrindinių mokyklų. Tai – pirmasis tokio pobūdžio renginys, kai Palangos miesto savivaldybės mokyklų šeštokai galėjo pasivaržyti ir parodyti...


Gegužės 24 dienąPalangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokiniai bei tėveliai susirinko į sporto šventę „Mums smagu, kai mes kartu“. Visi kartu – mokytojai, tėveliai ir mokiniai paminėjome Šeimos dieną. Į šventę atvyko Palangos moterų LIONS klubo narės Raimonda Mitkuvienė, Jolita Vaickienė ir Indrė...


Kovo 24-25 dienomis Vilniuje „Siemens“ arenoje praūžė moksleivius, robotų kūrėjus, švietimo atstovus, verslą ir visą išmanią visuomenę suvienijęs renginys „ROBOTIADA 2017“. Technologijų fanai ir ekspertai čia buvo susirinkę pamatyti robotikos įdomybes, sukonstruoti savo robotus, pasivaržyti pagal pasaulinius standartus, padiskutuoti apie...


Ketinate įsigyti verslo liudijimą 2017-iesiems? Patariame, kaip tai padaryti!


Žodį „knygnešys“ mes, lietuviai, turėtume tarti su didele pagarba: nė vienos tautos kalboje tokios reikšmės žodžio nėra. 2004 metais UNESCO lietuvių knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. 1864–1904 metais, lietuviškų mokyklų, lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu, Lietuvos šviesuoliai...


„Įvairiaskambės Lietuvos tautų pynėj“ – ir Šventosios mokiniai

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2015 03 12 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi pedagogų Danutės Petkienės, Stasio Baužio, Ingridos Griškėnienės ir Zosės Klapatauskienės, dalyvavo Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje vykusioje respublikinėje praktinėje mokinių konferencijoje „Įvairiaskambė Lietuva tautų pynėj“. Šis renginys buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui...


Pirmą kartą vilną paėmiau į rankas, kai mokiausi ketvirtoje klasėje. Sugalvojau ant lininių servetėlių padaryti gėlytes iš vilnos ir padovanoti kaip velykines dovanėles tėvams ir seneliams. Tada nežinojau, kad yra specialios vėlimo adatos, tad suvelti bandžiau su paprasta siuvimo adata. Darbelį pabaigiau klijų pagalba.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius