Palangos ugniagesiams vadovaus naujas viršininkas

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-03-01
Peržiūrėta
1379
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę Palangos ugniagesiams buvo pristatytas naujasis tarnybos vadovas. „Grįžau namo“, - entuziastingai pripažino naujasis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis, būtent pajūryje ilgą laiką gyvenęs. Vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas V.Jarulis pripažino, jog naujoje vietoje dar teks „apšilti kojas“, o tuomet jau bus galima imtis ir strateginių planų.

 

Sąlygos akivaizdžiai pagerėjusios

Ankstesnysis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Edmundas Stalmokas nuo vasario 25 dienos pradėjo eiti Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo pareigas, tad viršininko vieta liko tuščia. Tačiau neilgam. Netrukus į ją buvo paskirtas Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas V.Jarulis. „Baigęs universitetą, Palangoje dirbau priešgaisrinės tarnybos inspektoriumi, o 1999 metais teko saugoti Būtingės terminalą, buvau paskirtas komandos viršininku. Trejus metus, iki perkeliant mane į šias pareigas, dirbau Telšiuose“, - papasakojo V.Jarulis apie savo karjerą.

Sugrįžęs į Palangos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą naujasis viršininkas nei kiek nenusivylė, atvirkščiai, pasidžiaugė, jog sąlygos kur kas geresnės, kolektyvas darnus, dirbantis drauge jau ne vienerius metus, tad, vadinasi, susibendravęs. „Palangos tarnyboje tikrai matosi ryškūs pasikeitimai, sąlygos pagerėjusios akivaizdžiai“, - pripažino naujasis viršininkas, papasakojęs, jog čia suteiktos visos galimybės ugniagesiams dirbti ir tobulintis.

 

Palanga neabejotinai išsiskiria

„Ketveri metai iš eilės Palangoje pavyko išvengti žūčių, o tai rodo puikius darbo rezultatus – žmonių pasiruošimą, prevencijos darbuotojų atliktą darbą. Sieksim tokius rezultatus išlaikyti ir toliau“, - pasidžiaugė Palangos pasiekimais V.Jarulis.

Kaip papasakojo naujasis ugniagesių viršininkas, rajone dirbant įgauta patirtis suteikia galimybę palyginti. „Pavyzdžiui, Plungės rajone gaisrų skaičius siekė apie 200, o Palangoje pernai buvo 47. Rajonuose dažniau girtaujama, savo saugumui žmonės neskiria dėmesio, seni pastatai, sena elektros instaliacija, Palangoje žmonės šiuo atžvilgiu kur kas kultūringesni“, - papasakojo V.Jarulis.

Žinoma, Palanga labiausiai išsiskiria vasaros metu. Ugniagesiams šis laikotarpis taip pat pats aktyviausias. Jie privalo būti dar budresni nei saugant vien tik vietinius gyventojus. Į Palangą suplūstant miniai poilsiautojų tenka pasikliauti ir kaimyninių miestų ugniagesiais. Kaip papasakojo V.Jarulis, jūroje besimaudančiuosius saugo gelbėtojai, o jiems tenka pasaugoti kituose vandenyse besipliuškenančius poilsiautojus.

 

Keletas profesijų viename ugniagesyje

Kilus didesniam gaisrui, kuomet neužtenka vietinių ugniagesių komandos (ją sudaro 7 pareigūnai), taip pat kviečiama pagalba iš Klaipėdos. „Mes privalom išstudijuoti kiekvieną miesto kampelį, jog nesusimaišytume, o taip reikalinga pagalba pasiektų tikslą nedelsiant“, - darbo aspektą atskleidė ugniagesių viršininkas. Tiek ugniagesiams, tiek policininkams, o ir gelbėtojams tenka bendradarbiauti, bendradarbiavimo giją ketina palaikyti ir naujasis ugniagesių viršininkas.

„Žmonėms atrodo, jog ugniagesiams užtenka mokėti vandenį pilti, anaiptol taip nėra, čia dirbantys žmonės privalo sugebėti atlikti įvairias funkcijas, mums tenka pabūti ir mechanikais, ir statybininkais, o prireikus tenka staigiai iškrauti ir šieną, reikia išmanyti ir kaip mašiną perpjauti“, - kalbėjo V.Jarulis.

 

Lakūnas arba ugniagesys

Ugniagesių gelbėtojų mokykla ruošia jaunuosius gelbėtojus, jų kursai užtrunka vienerius metus. O kaip papasakojo naujasis ugniagesių viršininkas, šią profesiją pasirinkti nebuvo sunku ir jam. „Daugelis ugniagesių yra tikri patriotai“, - pastebėjo V.Jarulis, pabrėžęs, jog atėję atlikti savo pareigos retas kuris ugniagesys pasitraukia iš tarnybos, todėl ir Palangoje susiformavęs būrys nesikeičia. Pats viršininkas teigė apsisprendęs būti ugniagesiu jau po vidurinės. „Aš tuomet norėjau būti arba lakūnu, arba ugniagesiu, pasirinkau pastarąją profesiją“, - nusišypsojo viršininkas, pabrėžęs, jog dėl pasirinkimo neapsiriko, jam ji tiko.

Ugniagesių viršininkas patikino, jog tikėdamasis, jog pavyks Palangos ugniagesių komandai saugoti palangiškius nuo nelaimių, pasiglemžiančių visą turtą, savo ruožtu ketina siekti glaudesnio bendradarbiavimo su visuomene, juo labiau, jog jiems tenka kuruoti ir civilinę saugą, o ir miestelėnai, žinoma, tikisi, jog baisios nelaimės aplenks jų namus.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 12 straipsnio 5 dalies 6 punktu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų gegužės 12 d....


Velykų žinia - aiški: likite namuose, tik taip greičiau įveiksime koronaviruso pandemiją. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, kurorto pareigūnai yra pasirengę užtikrinti šio sprendimo vykdymą. Esant poreikiui, pagalbą suteiks ir pasieniečiai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, policijos rėmėjai, Karo policija.


Palangos oro uoste pristatytas naujas priešgaisrinės tarnybos automobilis: analogišką techniką naudoja didieji pasaulio oro vartai.


Palangos atsakingos tarnybos artėjančiai žiemai yra pasirengusios – tai konstatuota Savivaldybėje vykusiame pasitarime su miesto vadovais – mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu ir administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Staskoniene.


Gruodžio 2 dieną gautas pranešimas iš BPC, kad Ganyklų g. ties 57 numeriu pažymėtu namu nulūžęs medis, atsirėmęs į gatvės apšvietimo stulpą ir į kitą medį, kelia pavojų praeiviams. Atvykusios pajėgos nustatė, kad nulūžusio medžio, atsirėmusio į gatvės apšvietimo stulpą, šakos remiasi į elektros laidus, reikalingi LESTO darbuotojai, kad atjungtų įtampą...


Ugniagesiai gelbėtojai nuolat „maudomi“ itin aukštuose visuomenės pasitikėjimo šia tarnyba reitinguose – Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinio gelbėjimo tarnybos (PGVPPGT) viršininkas Vidmantas Jarulis sako, toks pasitikėjimas ugniagesius džiugina ir įpareigoja.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Palangos tarnybos skelbia: „Kurorto sezono pradžiai esame pasirengę!”

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas

Vasarą pasitinkanti Palanga šį savaitgalį skelbia Kurorto šventę bei rengiasi priimti gausų būrį svečių. Specialiosios tarnybos laukiamam pramogautojų antplūdžiui visiškai pasirengusios – medikai bei komunalininkai pasiryžę dirbti vasaros režimu, o policijos pareigūnai tvirtina esantys pasiruošę Palangos svečių gausai.


Palangos ugniagesiams vadovaus naujas viršininkas

Rasa GEDVILAITĖ, 2011 03 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Palangos ugniagesiams buvo pristatytas naujasis tarnybos vadovas. „Grįžau namo“, - entuziastingai pripažino naujasis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Vidmantas Jarulis, būtent pajūryje ilgą laiką gyvenęs. Vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas V.Jarulis pripažino, jog naujoje vietoje dar teks „apšilti kojas“, o tuomet jau bus galima imtis ir...


Pradėjo dirbti naujasis policijos vadovas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 05 | Rubrika: Miestas

Prieš praėjusį savaitgalį kurorto policijos pareigūnams pristatytas naujasis jų vadas Jurgis Kažys, iki šiol dirbęs Kretingos rajono policijos komisariato vadovu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius