Palangos vardas skambėjo Vilniuje: įvyko „Palangos dienų“ atomazga

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-04-06
Peržiūrėta
905
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškių kepta duona padovanota Seimo pirmininkui.
Palangiškių kepta duona padovanota Seimo pirmininkui.

Nuo kovo 30 dienos švęsti kvietusios „Palangos dienos“ pasibaigė Vilniuje –Lietuvos Respublikos Seime, kur buvo pristatytos palangiškės, miesto garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir šventojiškio Petro Barono darbų paroda „Palanga ir Šventoji heraldikoje, grafikoje, medaliuose“. Ketvirtus metus vykusiai šventei Palangos teritorijos jau per maža, ją pristatyti sumanyta ir Lietuvos širdyje.

Palangos minimos šventės
Renginį vedęs Nerijus Stasiulis pasveikino visą gausią atvykusią Palangos ir Šventosios bendruomenę, Palangos merą Šarūną Vaitkų, savivaldybės tarybos narius, savo apsilankymu renginyje palangiškius pagerbusius garbius svečius.
„Šiandien Palanga įsiveržė į šią Lietuvos širdį, nes kurortas švenčia gimtadienį. Šiandien Palangai – nei daug, nei mažai – 764 metai. 1253 m. balandžio 5-ąją Palanga pirmą kartą paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. „Palangos dienas“ pradedame švęsti kovo 30-ąją, tai diena, kuomet 1921 m. jau nepriklausomai Lietuvai, po trejų metų pertraukos, po pakankamai įtempto ginčo, Palanga ir Šventoji buvo perduotos Lietuvai. Taip, kaip Vasario 16-oji yra svarbi diena visai Lietuvai, taip kovo 30-oji yra Palangai laisvės diena“, – pristatė minimas šventes renginio vedėjas.
Kaip paminėjo N. Stasiulis, šiomis dienomis jau ketverius metus Palanga pristato visai Lietuvai viską, ką turi geriausio.

Dvi sostinės vienoje vietoje
Pirmiausia žodį tarti buvo pakviestas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. „Tikriausiai turime dėkoti Palangai, kad Vilniuje taip pat šviečia saulė. Ir jeigu paskaičiuosi saulės kelią, tai teka tikriausiai trisdešimt kelias minutes, jei paskaičiuosi automobilio nuvažiuotą kelią, tai reikia trijų valandų, gal ir daugiau, jeigu paskaičiuosi mūsų mintis, tai tereiktų sekundės dalies. Tai mes savo mintimis dažnai būname Palangoje. Palanga yra miestas, kuris yra mūsų visų sąmonėse, galvose, širdyse, visuomet ją matome kaip vasaros sostinę. Tad galime sakyti, kad dvi sostinės susirinko vienoje vietoje. Tikriausiai neatsitiktinai susirinkome minėdami gimtadienius, galima sakyti, daug gimtadienių, arba tą laiką, kai paminime Palangą, nesvarbu, kaip tai bepavadintume. Viena aišku, jog Palanga yra labai svarbi Lietuvos dalis, kurią puošia ne tik meras, pasidabinęs savo regalijomis, bet ir menininkai, kurių darbų parodą mes šiandien regime. Džiaugiuosi, jog šie simboliai atkeliauja į Vilnių, į Lietuvos širdį iš Lietuvos vasaros sostinės“, – kalbėjo V. Pranckietis, padėkojęs visiems atvykusiems.
Į visus susirinkusius kreipęsis Palangos meras Š. Vaitkus išsakė mintį, jog yra laimingas dėl to, kad gimė, užaugo ir gyvena Palangoje. „Čia ošia Baltijos jūra, kvepia pušynai, Palangoje galima pamatyti nepakartojamus saulėlydžius ir baltą it sniegas smėlį, čia dvelkia grafų Tiškevičių, kurorto įkūrėjų, dvasia, čia, kur yra nuostabi, vieninga, be galo mylinti savo miestą visuomenė. Būtent Palangos bendruomenei dėkojame už šventę „Palangos dienos“, kuri imta minėti ne Savivaldybės, o bendruomenės iniciatyvos dėka. Šventė kasmet tampa vis brandesnė, kasmet sulaukiame vis daugiau svečių. Dėkoju tiek Seimo, tiek Vyriausybės nariams, kad jie supranta, jog Lietuvos pajūris yra visos Lietuvos turtas, kad kurorto infrastruktūra turi būti sutvarkyta. Juk 80 procentų Lietuvos svečių yra mūsų šalies gyventojai, kurie turi teisę pailsėti, pasidžiaugti jūra, pasidžiaugti saule ir mėgautis patogiu poilsiu. Tad džiaugiamės, mylime ir laukiame visų atvykstančių Palangoje“, – teigė meras.

Parašais atidaryta paroda
Kretingos ir Palangos gyventojų išrinktasis Seimo narys Antanas Vinkus pasidžiaugė, jog palangiškių organizuotame renginyje Seime apsilankė Latvijos, Estijos ambasadoriai, Japonijos, Prancūzijos, Lenkijos ambasadorių atstovai.
„Dėkoju Dievui ir likimui, jog žmonės Kretingoje ir Palangoje man patikėjo mandatą, tikiuosi panaudoti visą savo patirtį, siekiant pagelbėti žmonėms. Ir pažadu čia susirinkusiems palangiškiams, kad būsiu guvus padėjėjas merui ir visai Palangos miesto bendruomenei“, – kreipėsi į visus A. Vinkus, savo vardu pasveikinęs ir neseniai apdovanotą naująją Palangos miesto garbės pilietę G. Oškinytę-Eimanavičienę, atsiprašęs, jog negalėjo dalyvauti ceremonijoje Palangoje. Be apdovanojimo iš Seimo nario rankų neliko ir šventojiškis P. Baronas, taip pat pristatęs savo darbų parodą.
Neseniai Palangos miesto garbės piliete tapusi Gražina pasidžiaugė, jog šiemet buvo atkreiptas dėmesys į moterį kūrėją ir jai suteiktas šis garbingas titulas. Ji įteikė savo naujausią katalogą „Klodai“ garbingiausiems svečiams.
„Atvežėme jums ne tik parodą, bet ir Palangos pušynų, jūrų kvapą. Tikimės, jog paroda patiks, kviečiame ją apžiūrėti“, – visus pakvietė menininkas P. Baronas.
Menininkai G. Oškinytė-Eimanavičienė ir P. Baronas yra ir savų miestų heraldikos kūrėjai, tad neveltui jie buvo pakviesti parodą pristatyti kartu. Vėliau menininkai buvo pakviesti pasirašyti ant heraldikos ženklų ir taip simboliškai atidaryti parodą.
Pasibaigus oficialiajai daliai visus susirinkusius džiugino muzikos garsai, kuriuos kūrė Palangos talentai – vyko Palangą garsinančių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje jaunųjų muzikantų, S. Vainiūno mano mokyklos auklėtinių Algirdo Benečio (akordeonas), Manto Leonardo Lizzi (akordeonas), Dominyko Čepio (birbynė) su koncertmeistere Tamara Prokopovič koncertas. Jaunųjų palangiškių mokytojai – Nijolė Daukšienė (akordeonas) ir Jurgis Žalimas (birbynė).

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Europos Sąjungos (ES) Regionų Komiteto šią savaitę organizuotame kasmetiniame renginyje, į Briuselį sukvietusiame tūkstančius bloko piliečių nuo Lisabonos iki Palangos, dvi temos skambėjo nuolat.


Jono vardo diena, ko gero, viena iš linksmiausių švenčių ir ją švenčia ne tik šio vardo nešiotojai. Ši šventė trankiai, laikantis tradicijų švenčiama ne tik Lietuvoje, daugelis Europos valstybių ją švenčia. O Jono vardas turi įvairių atitikmenų, tad varduvininkai ne tik lietuviškieji Jonai, bet ir prancūziškojo vardo...


Per savaitę – keturi laimėjimai – keturios pirmos vietos. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistams Algirdui Benečiui ir Mantui Leonardo Lizzi vienu užsimojimu teko pagroti trijuose konkursuose.


Nuo kovo 30 dienos švęsti kvietusios „Palangos dienos“ pasibaigė Vilniuje –Lietuvos Respublikos Seime, kur buvo pristatytos palangiškės, miesto garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir šventojiškio Petro Barono darbų paroda „Palanga ir Šventoji heraldikoje, grafikoje, medaliuose“. Ketvirtus metus vykusiai...


Ant Naglio kalno skambėjo dainos ir legendos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 03 30 | Rubrika: Miestas

Šeštadienio popietę pro Naglio kalną eidami ar dviračiais važiuodami palangiškiai ir miesto svečiai nustebę sustodavo ir skubėdavo kopti į patį kalną, mat nuo jo skambėjo muzika, dainos ir legendos. Čia į „Palangos dienų 2015“ renginių pynę įsiliejęs folkloro ansamblis „Mėguva“ sukvietė svečius pažiūrėti programos „Naglio kalno...


Šį sekmadienį, liepos 6 dieną, minint Mindaugo karūnavimo dieną, Lietuvos himnas skambėjo kaip niekad garsiai ne tik Lietuvoje, bet ir apjuosė visą Žemės rutulį bei suvienijo lietuvius visame pasaulyje.


Palangiškei – Europos čempionės vardas

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 23 | Rubrika: Sportas

Savaitgalį Lenkijoje, Kielco mieste, vyko Europos jaunučių U-16 ir U-22 čempionatas, kuriame startavo apie 300 dalyvių iš 15 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė Palangos karate mokyklos „Shodan“ auklėtinė bei Senosios gimnazijos moksleivė Aušrinė Mažulytė – iškovotas aukščiausias apdovanojimas – Europos...


  Palangos miesto savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Kostas Jakubauskas, vos prieš nepilną mėnesį darbo metu savo darbovietėje, savivaldybėje, STT pareigūnų pastebėtas neblaivus ( į alkotesterį įpūtė 2,07 promilės), o po to puolęs žaisti slėpynes su „Palangos tilto“ ir šalies žiniasklaidos žurnalistais, iš purvo išbrido švarus ir su naujomis pareigomis. Prasikaltusio...


Palangos vardas skambėjo Kefalonijoje

„Baltijos“ vidurinės mokyklos Comenius projekto komanda, 2009 04 24 | Rubrika: Kultūra

Balandžio 2-9 dienomis „Baltijos“ vidurinės mokyklos mokytojų delegacija dalyvavo „Mokymosi visą gyvenimą“ programos Comenius daugiašalio projekto „Vanduo mus jungia“ baigiamojoje konferencijoje Graikijos saloje Kefalonijoje. Argostolyje, Kefalonijos sostinėje, skambėjo Palangos vardas, kurio dar prieš porą metų net nebuvo girdėję šio kurortinio miestelio gyventojai. Palangos savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius