Paliegę liberalcentristai žūtbūt siekia vestuvių, nors mintyse – laidotuvės

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-03-04
Peržiūrėta
1462
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

R. Palaitis
R. Palaitis

Toli į politikos užribius išsviesti liberalcentristai šeštadienį įvykusiame suvažiavime Vilniuje postringavo apie piršimąsi populiariam Liberalų sąjūdžiui, nors šis tokių sutuoktuvių kratyte kratosi. Išnykstančios partijos pirmininku išrinktas buvęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Palangiškiams gerai pažįstamas Raimundas Palaitis, dar neseniai viešai pareiškęs apie traukimąsi iš politinio gyvenimo galimai į verslą, redakcijos žiniomis, kol kas lieka partijos atsakinguoju sekretoriumi. R. Palaitis vakar atsisakė bendrauti su „Palangos tiltu“.

S. Simė svajoja apie pergales
„Partijos ateities nematau arba – labai labai liūdną“, – sakė „Palangos tiltui“ jau buvusi Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotoja Irena Ričkuvienė. Ji dalyvavo partijos suvažiavime savaitgalį.
Tauragiškė „Palangos tiltui“ sakė, kad vienintelis partijos šansas išlikti – jungtis su Liberalų sąjūdžiu.
„Kitas klausimas, ar Sąjūdis nori jungtis, ir kokiomis sąlygomis. Aš lieku tik eiline partijos nare, o kitus sprendimus dėl dalyvavimo politikoje padarysiu vėliau“, – sakė I. Ričkuvienė.
Jos žiniomis, palangiškis R. Palaitis „kol kas“ lieka partijos atsakinguoju sekretoriumi.
„Atsakingą sekretorių skiria partijos valdyba“, – sakė I. Ričkuvienė.
Buvęs ministras neatsakė ir į raštiškus „Palangos tilto“ paklausimus dėl partijos ir savo ateities joje.
Partijos internetinė svetainė vakar skelbė, kad R. Palaitis tėra Liberalų ir centro partijos atsakingasis sekretorius.
Partijos Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Simė taip pat vakar nekėlė telefono.
Anksčiau jis buvo „Palangos tiltui“ sakęs, kad „jokių blogų nuotaikų“ skyriuje nepajutęs.
„Esu įsitikinęs, kad liberalcentristai, kaip atskira politinė jėga, tinkamai pasirodys ir kituose savivaldos rinkimuose. Jeigu žmonės manimi pasitikės, aš pasiryžęs ir toliau vadovauti skyriui“, – sakė interviu S. Simė.
Bet kalbama, kad kurorto liberalcentristų „išsivaikščiojimas“ – tik laiko klausimas.
„Ypač jeigu liberalsąjūdiečiai patys bus vieningesni ir ras tinkamą naują savo lyderį“, – sakė vienas kurorto politikos veteranas.

R. A. Kirstukas ateitį mato kaip nepartinis
Bet kitas žinomas kurorto liberalcentristas Remigijus Alvydas Kirstukas yra suabejojęs liberalcentristų ateitimi.
„Teisingai daro tauragiškiai ir šiauliečiai, kad prisijungė prie vietos liberalsąjūdiečių. Po nesėkmingai mums susiklosčiusių Seimo rinkimų, liberalcentristai turi rodyti iniciatyvą jungtis. Visos liberalios jėgos turi apsijungti. Kito kelio nematau. Manau, kad žmonės nuspręs, ką daryti toliau, kiekvienas asmeniškai, – interviu „Palangos tiltui“ sakė R. A. Kirstukas. – Anksčiau ar vėliau toks procesas kaip minėtuose miestuose, ko gero, prasidės ir Palangoje“.
Paklaustas, kokį sprendimą pats ketinąs dėl savo ateities politikoje priimti, R. A. Kirstukas sakė, kad „nelauksiąs partijos sprendimo“.
„Greičiausiai bus mano asmeninis sprendimas. Neatmetu galimybės, kad dar sieksiu būti politikoje, bet, jei ne kaip susijungusių liberalų atstovas, tai kaip nepriklausomas, nepartinis atstovas“, – atviravo žinomas Palangos politikas.

Išspirti į užribį, bet nori jungtis
Nauju Liberalų ir centro sąjungos pirmininku tapo A. Melianas, buvęs vidaus reikalų ministras.
A. Melianas kaip pagrindinį partijos tikslą mato liberalių jėgų vienijimąsi – jungimąsi su Liberalų sąjūdžiu arba sostinės mero Artūro Zuoko vadovaujama Sąjunga „Taip”.
Kiti partijos atstovai kalbėjo ir apie tai, kad partijai vertėtų jungtis net su pašalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujamais „tvarkiečiais”. Pastarieji dabar planuoja tuoktuves su Darbo partija.
Tačiau naujasis liberalcentristų vedlys garsiausiai ragino Liberalų sąjūdį pagaliau pradėti visų liberalių partijų jungtuves.
Bet rinkimuose kur kas sėkmingiau nei prieš ketverius metus pasirodę liberalai lieka ištikimi savo taktikai – jie tiesiog laukia, kada liberalcentristai subyrės patys.
„Mūsų pozicija nesikeičia – liberalios jėgos kviečiamos vienytis po Liberalų sąjūdžio vėliava ir mes mielai laukiame tų liberalcentristų, kurie nebemato savo ateities šioje partijoje ir tos partijos ateities”, – sakė „Lietuvos rytui“ liberalų lyderis.

„Liberalcentristams derėtų galvoti apie gražias laidotuves“
A. Melianas ir kiti partijos veikėjai drąsinosi, kad partija tebeturi gana stiprias pozicijas kai kuriose šalies savivaldybėse, ir ragino itin daug pajėgų mesti į artimiausius savivaldos rinkimus.
Tokie raginimai daugeliui kėlė šypsnį.
„Reikia mąstyti apie gražias laidotuves, o ne pasiekimus savivaldos rinkimuose“, – išsprūdo „Palangos tilto“ kalbintam liberalcentristui, vienam Tauragės skyriaus vadovų, kuris nepageidavo, kad jo vardas būtų skelbiamas.
„Jei jie dar nori kokį dūžį lėkštėmis atlikti arba įsikalti paskutinę vinį į karstą, tai tegu dar sudalyvauja savivaldybių rinkimuose, ir, manau, tuo viskas pasibaigtų“, – teigia politologas A. Luošaitis.
Kitas politologas T. Janeliūnas abejoja, ar Liberalų sąjūdis artimiausioje ateityje bus linkęs formaliai jungtis su liberalcentristais.
„Liberalų sąjūdis, manau, gana aiškiai pasakė, kad jie neketina daryti formalaus partijų susivienijimo, o tikisi, kad atskiri nariai iš LiCS pereis į Liberalų sąjūdį. Toks pasirinkimas iš Liberalų sąjūdžio pusės yra logiškas, nes jie šiuo metu yra gerokai populiaresnė partija ir gali pritraukti tiek liberalių pažiūrų politikus, tiek rinkėjus“, – teigė jis „Lietuvos rytui“.
 

Jūsų komentaras:

Algis 2013-03-06 13:58 (IP: 78.61.51.119)
Labai norėčiau dalyvauti laidotuvėse

Konservams Ne 2013-03-06 13:43 (IP: 194.176.60.225)
Pagal kompetenciją ir darbas, palaitis apsimeta esantis "Palangos vaikiu" nors jau n metų gyvena Vilniuje savoje viloje ir mulkina vietinius, atseit jie jam rūpi. O kepdamas stintų pedagogas sau garbės ir rinkėjų nesusigražins... Mires reikalas- visi liberalai...

labiausiai 2013-03-05 08:49 (IP: 78.61.104.50)
gaila Palaicio mamytes - ir sventoriuje visus gloste , kad uz ji balsuotu , ir poliklinikoje ar parduotuveje visiems ausis isuzdavo - mano sunelis mano sunelis ...

FU... 2013-03-05 06:52 (IP: 86.100.60.112)
Dirbti virėju- garbė ! -Ale šis su visa šutve prisidirbo tiek, kad žmonės jų matyti nebegali... Tai tegu sau kepa, verda bulvynę...tik iš tokių rankų kažin kas valgytų?

ką? 2013-03-04 21:57 (IP: 78.57.160.133)
Palaitis jau virėju dirba?

Prisiėdė...ir užspringo... 2013-03-04 18:41 (IP: 86.100.60.112)
kirstukai simės ir kt sprunka kaip žiurkės iš skęstančio laivo...ir ko čia dar idealizuoti, jei apaugot pelėsiais ir kerpėm...

Taip pat skaitykite

Kovotoja su korupcija prisistatanti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pati turi aiškintis dėl įtarimų keliančio sprendimo. A. Bilotaitės vadovaujama Vidaus reikalų ministerija nusprendė Turto fondui perduoti sanatoriją „Pušynas" Palangoje.


Palangos miesto savivaldybė purtosi minties leisti jūroje ar Botanikos parke barstyti mirusio žmogaus kremuotų palaikų pelenus, tačiau Valdas Pakusas sakė „Palangos tiltui“: „„O kas gali užtikrinti, kad ir dabar kur nors parke nėra išbarstyti kieno nors pelenai?“ Skaitykite visą straipsnį penktadienį „Palangos tilte“.


Kadangi dėl karantino Palangos TS-LKD skyriaus nariai negalėjo susirinkti ir išrinkti savo kandidatų į partijos pirmininko postą įprastai, visi kurorto skyriaus konservatoriai teikė savo pasiūlymus elektroniniu paštu. O skyriaus taryba, juos surinkusi ir išnagrinėjusi, pateikė gautus pasiūlymus balsavimui. „Buvo pasiūlytos trys kandidatūros: Gabrieliaus...


Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė į vidaus reikalų ministrus Agnė Bilotaitė, pirmadienio (lapkričio 30-osios) vakarą paklausta LRT LT žurnalisto Raigardo Musnicko, ką ji mananti apie Palangos "Pušyną", kurio steigėjas yra Vidaus reikalų ministerija, išgirdo tiesmuką kandidatės į ministrus atsakymą.


Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną...


Trečiadienį Vilniuje įvykusiame Lietuvos liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje buvo priimtas Palangos politikos gyvenimui istorinis sprendimas – tenkinti Liberalų ir Centro partijos Palangos skyriaus prašymą dėl jo sujungimo su kurorto liberalsąjūdiečių skyriumi.   Iki mėnesio pabaigos paaiškės naujas lyderis Anot Liberalų sąjūdžio pirmininko...


Vilniaus miesto I-as apylinkės teismas atmetė R. Palaičio skundą prieš „Palangos tiltą“. Ieškinyje jau už politikos užribio likęs R. Palaitis prašė teismo priteisti 40 tūkst. litų iš „Alfa Media“ ir „Palangos tilto“ už patirtą moralinę ir turtinę žalą.


Toli į politikos užribius išsviesti liberalcentristai šeštadienį įvykusiame suvažiavime Vilniuje postringavo apie piršimąsi populiariam Liberalų sąjūdžiui, nors šis tokių sutuoktuvių kratyte kratosi. Išnykstančios partijos pirmininku išrinktas buvęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Palangiškiams gerai pažįstamas Raimundas...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


Taryba jau beveik įpusėjo savo kadenciją. Ir nors miestą valdančios koalicijos partneriai sutartinai postringauja apie jos vienybę dirbant miesto labui, bet akyliems politikos stebėtojams akivaizdu, kad partijos jau pradėjo mintyti apie būsimus savivaldos rinkimus, siekti „išsiryškinimo“ ir pradėti lenktynes dėl balsų. Didžiausia būsimų rinkimų intriga, ko gero...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas