Pasirodė trečioji Almos Viskontienės eilėraščių knyga vaikams „Eina saulytė žemės takeliais“

Palangos tiltas, 2021-06-06
Peržiūrėta
2111
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alma Viskontienė
Alma Viskontienė

Nuo 1993 metų Lietuvoje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. O birželio 1-oji-Tarptautinė  vaikų gynimo diena. Labai džiugu, kad prie šios šventės prisideda ir palangiškė literatė –kūrėja,i kimokyklinio ugdymo pedagogė- Alma Viskontienė.

Neseniai, dar kvepianti dažais, pasirodė trečioji Almos Viskontienės eilėraščių knyga vaikams „Eina saulytė žemės takeliais.“ Knygoje – daug gėrio, grožio pojūčio, meilės tėvynei, gamtai, savo miestui Palangai:

,,Taškos,supas ant bangų...

Palangoj gyvent smagu!

Auga ateities karta

Ir jaunėja Palanga“

Mažiesiems skaitytojams patinka tie eilėraščiai,kuriuosе galima ne tik deklamuoti,dainuoti, bet ir suvaidinti. Jiems patinka trumpas žanras, skaičiuoklės, kurių yra pilna A.Viskontienės knygoje vaikams ,,Eina saulytė žemės takeliais.“

Aišku, tai turi patikti ir suaugusiems. Juk vaikui, kuris dar nemoka skaityti, skaito suaugusieji. Knyga skirta mažiesiems skaitytojams-sklaidytojams ir tiems, kurie pamažu atranda raides, bando jas atspėti.

Knyga spalvinga, džiuginanti,š ventiška, jauki ir šilta.

Poezija lavina vaizduotę, atmintį, o paveikslėliai sustiprina ir pratęsia eilėraščio mintį, sustiprina ryšį su konkrečiu eilėraščiu,spalva ir mintis susilieja.

Knygą  redagavo  ir iliustracijas piešė kita palangiškė, poetė, visuomenininkė Adelė Daukantaitė, kuri džiaugėsi prisilietusi prie Almos Viskontienės kūrybos vaikams.

Labai gražus leidinys pradžiugins tėvelius ir senelius, kurie padeda kurti vaiko ir knygos ryšį, apjungia visumą:eilėraštį, mintį, artumą visko, kas yra šalia ir aplink.

Autorės įžangoje skaitome:

„Linkiu vaikams gražios ir saulėtos vaikystės!...

Knyga-gėrio namai vaikui,mamai ir visam pasauliui,kuris supa mus.“

Ir pačiai poetei ,Almai VIiskontienei linkime neišsenkamo kurybinio polėkio, įįkvėpimo ir spalvų džiuginti ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Lai nesibaigia vaikystė!

Palangos literatų klubo ,,Takai per kopas“ narių vardu

Stefanija Šaltienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos gelbėtojų postuose jau pasirodė viešąją tvarką prižiūrintis policijos pareigūnai. 


Nuo 1993 metų Lietuvoje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. O birželio 1-oji-Tarptautinė  vaikų gynimo diena. Labai džiugu, kad prie šios šventės prisideda ir palangiškė literatė –kūrėja,i kimokyklinio ugdymo pedagogė- Alma Viskontienė. Neseniai, dar kvepianti dažais, pasirodė trečioji Almos Viskontienės eilėraščių knyga vaikams „Eina saulytė žemės takeliais.“ Knygoje – daug...


Palangiškis menininkas Vytautas Kusas šaliai padovanojo naują rekordą – šią savaitę oficialiai užfiksuota, kad V. Kuso sukurta knyga „Būsenos“ yra mažiausia lietuviška knyga šalyje. Naujasis šio menininko rankomis sukurtas šalies rekordas – eilėraščių knyga „Būsenos“ – yra 8 milimetrų...


Žinomas mokytojas Jonas Brazdžionis šią vasarą išleido jau penktąją savo poezijos knygą, pavadintą „Į sūkurį pakliuvę“. Kaip prisipažino palangiškis, jau ir nebegalvojęs, kad dar viena jo knyga išvys dienos šviesą, tačiau ją išleisti paskatino neeilinė sukaktis – judviejų su žmona Deimantinės vestuvės. Poezijos knyga tapo tarsi...


Karnauskaitės eilėraščių rinkinys „iš savęs išrašytas“

"Palangos tilto" informacija, 2013 10 14 | Rubrika: Kultūra

Elena Karnauskaitė – poetė, eseistė, pedagogė, gyvenanti ir kurianti pajūryje, šiemet išleido šeštąjį eilėraščių rinkinį „Užpustomi“. Palangiškiams ir miesto svečiams naująją knygą poetė pristatys lapkričio 28 d. miesto viešojoje bibliotekoje.


Jaunieji kurorto lengvaatlečiai Panevėžy pasirodė puikiai

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 01 28 | Rubrika: Sportas

Sausio mėn. 18-19 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės, kuriose puikiai pasirodė Palangos sporto centro ugdytiniai.


Rudenėlio takeliais - į gamtos glėbį

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja S. Kairienė, 2010 10 12 | Rubrika: Miestas

Sukasi metų ratas kaskart atnešdamas vis naują rugsėjį. Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ šiais mokslo metais didelis dėmesys bus skiriamas ekologinių pradmenų ugdymui. Juk nuo artimiausios aplinkos prasideda vaiko pažinimo pasaulis. Žengdamas po mažą žingsnelį, vaikas išmoks pamatyti rudens spalvų grožį, išgirsti lapų šnarėjimą, paglostyti rudašonį kaštoną.


Gamtininkės knyga - „Gyvenimo spalvos“

Mindaugas GEDMINAS, 2010 01 05 | Rubrika: Miestas

Paskutinįjį 2009 metų pirmadienį kultūriniams renginiams neabejingoje „Luizos“ kavinėje susirinko kelios dešimtys meninei saviraiškai, fotografijai, dailei, poezijai neabejingų sambūrio VšĮ „Trečiasis amžius“ narių, kuriems aštuntus metus vadovauja Irena Linkauskienė, ne tik iš Palangos, bet ir iš Klaipėdos. Čia iškilmingai pristatyta ypatingai originali, natūrali, dieviškąja poezija...


Respublikinio eilėraščio konkurso „Aš, knyga ir vasara“ laureatės

Birutė Pilibaitienė, Pradinės mokyklos bibliotekininkė, 2009 11 16 | Rubrika: Kultūra

Vasaros pradžioje buvo paskelbtas respublikinis eilėraščio konkursas „Aš, knyga ir vasara“. Jame dalyvavo 1-12 klasių mokiniai. Prasidėjus mokslo metams, Palangos pradinės mokyklos vaikai atnešė savo kūrybą į biblioteką. Atrinkome trylika tinkamiausių pagal konkurso nuostatus eilėraščių ir nusiuntėme rengėjams į Vilnių. Nekantriai laukėme rezultatų ir jie mūsų neapvylė.


Stintos eina

Lidija UMBRASIENĖ, 2009 01 27 | Rubrika: Sveikata

Sausio mėnesį atšalus orams, žvejų valkšnose pasirodė sidabru žvilgančios stintos. Prasidėjo kasmetė šių žuvų kelionė iš jūros per Kuršmares į Nemuną ir jo intakus. Žvejų valtys, drabužiai, prekyvietės pakvipo šviežiais agurkais. Panašiai kvepia pajūrio smėlynuose augančios jūrasmiltės sutrinti sultingi lapeliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius