Pasitikti vasarą kviečia Palangos skaitykla

Palangos tiltas, 2022-06-09
Peržiūrėta
1123
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pasitikti vasarą kviečia Palangos skaitykla

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl atveria duris ir kviečia kartu pasitikti jau 56-ąją vasarą. Dešimtmečius menančioje erdvėje galėsite jaukiai įsitaisyti ąžuolo paunksmėje, pavartyti sudominusią knygą, pasklaidyti laikraščių, žurnalų ar tiesiog pailsėti. Lauksime ir mūsų renginiuose – parodose, kūrybinėse dirbtuvėse, knygų pristatymuose, susitikimuose su kūrėjais.

Palangos vasaros skaitykla lankytojams atveriama birželio 8 d. – atidarymo šventėje koncertuos Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokiniai. Mokyklinio amžiaus draugus iškart kviesime į kūrybines dirbtuves: pasidaryti vasariškų lipdukų paspirtukui ar kitam mielam daiktui, statyti tiltą iš makaronų ar pasigaminti pinhole fotoaparatą ir juo fotografuoti.

Birželiui įpusėjus jaunesnių moksleivių lauksime stalo žaidimų popietėse, vasariškų eilėraščių skaitymuose, kviesime galvas pasukti protmūšiuose, gaminti transformuojamas knygeles. Šeimos su vaikais turės progą dieną praleisti azartiškai dalyvaudamos orientaciniame žaidime po Palangą ir parodyti išmanumą atrandant žinomas ir nežinomas kurorto vietas. Burkite komandas jau dabar!

Liepos pradžioje atostogų neįsivaizduojančius be knygų ir skaitymo lauksime biblioterapijos ir kūrybinio rašymo užsiėmimuose. Atlikdami praktines užduotis, diskutuodami ir dalydamiesi patirtimi, mėginsime atskleisti, kuo prasmingas gilus pasinėrimas į tekstą, kaip rašymas gali pažadinti kūrybiškumą, atskleisti dar neatrastus talentus.

Mėnesio viduryje moksleivius vėl kviesime į kūrybines dirbtuves: tapyti ant akmenėlių, lankstyti iš popieriaus, gaminti knygeles, pieštukines, pinhole fotoaparatus, lėktuvėlius ir sklandytuvus, priimti kitus kūrybinius iššūkius. Reikiamų priemonių rasite vietoje, nepamirškite tik geros nuotaikos.

Liepos pabaigoje poilsiautojai ir palangiškiai rytais galės mokytis susitelkimo valdymo, popietėmis klausytis meditacinės muzikos, o vakarais dalyvauti dailės pamokose ir ugdyti kūrybiškumą.

Visą sezoną skaitytojus kviesime į knygų pristatymus ir susitikimus su autoriais.

Vasaros naujiena – skaitykloje demonstruojama menininko Lino Kutavičiaus gintaro šviesos instaliacija „Amberscope“. Nustebsite, kaip projektoriumi perduodama suakmenėjusi milijonus metų menanti gintaro istorija, jo sugerta saulės šviesa. Sezonui prasidėjus, jaukią aplinką čia kurs Rimos Blažytės vitražai ir Justino Vaitiekūno marinistinė tapyba, o įpusėjus – menininkės Jolantos Kanapickaitės kūriniai. Vaikų skaitykloje mažuosius lankytojus džiugins Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos moksleivių darbai.

56 vasaras skaičiuojančioje Palangos skaitykloje kasdien jūsų lauks paslaugios bibliotekininkės, naujausios knygos, periodiniai leidiniai, čia rasite kompiuterizuotas darbo vietas, belaidį internetą ir ypatingą atpalaiduojančią erdvę.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

 

Skaitykla atidaroma birželio 8 d. 9 val.

Skaitykla dirba antradieniais – šeštadieniais 9–21 val., sekmadieniais 10–20 val.

Adresas Vytauto g. 72, Palanga

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors pavasaris pasirodyti dar neskuba, Mantas Jankavičius kviečia mintimis nusikelti ten, kur šilta. 


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl atveria duris ir kviečia kartu pasitikti jau 56-ąją vasarą.



  Jau šiandien Palanga kviečia į Kurorto šventę. Tris dienas miesto gyventojus ir svečius džiugins gausūs įvairaus pobūdžio renginiai, parodos, koncertai. Dauguma jų bus nemokami, tad visi kviečiami pasirūpinti tik gera nuotaika, o visu kitu, kaip sako šventės rengėjai, bus pasirūpinta. Džiugins pučiamųjų muzika Visą savaitgalį įvairiose miesto erdvėse...


Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.


Šeštadienį nepaisydami skruostus žnaibančio šaltuko į Palangos centrinę aikštę vaikais vedini plūste plūdo palangiškiai ir miesto svečiai. Čia, skambant mažų ir didelių jau seniai nuoširdžiai mylimo kolektyvo „Tele Bim Bam“ dainoms, buvo įžiebta originali eglutė – didžiausiu Kalėdų seniu tituluojama kompozicija, kviečianti pasitikti...


Į Kurorto šventę kviečianti Palanga pasirengusi pasitikti vasarą

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 16 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, į Kurorto šventę pakviesianti Palanga jau pasirengusi priimti poilsiautojus. Sutvarkytas miestas, išvalyti ir vasarai parengti paplūdimiai bei kultūrinių renginių gausa – taip savo svečius pasitinka Lietuvos kultūros sostinė. Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojos Egidijos Smilingienės, tai, jog...


Palanga 2013-uosius kviečia pasitikti prasmingai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 29 | Rubrika: Miestas

2013-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Palanga tęsia savo tradicijas – senuosius metus palydėti, o naujuosius sutikti kviečia įvairiausiomis šviesomis nušvitusiame festivalyje „Kalėdų šviesos miestas“, kuris truks nuo lapkričio pabaigos iki sausio vidurio.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Į svečius pakvietė „Vasaros skaitykla“

Aistas MENDEIKA, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį net dvejomis parodomis palangiškius bei kurorto svečius į savo sezono atidarymą pakvietė atsinaujinusi, pagražėjusi Palangos „Vasaros skaitykla“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius