Paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir šilumos siurblių įsigijimui: skaičiai rekordiniai

Palangos tiltas, 2022-03-17
Peržiūrėta
1946
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir šilumos siurblių įsigijimui: skaičiai rekordiniai

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir saulės parkų įrengimui. Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, norintys įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, iš viso pateikė 19 904 paraiškas. Tai, pasak Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio, rodo saulės energetikos bumą ir ragina suskubti laiku įsigyti saulės elektrines, nes jų poreikis – milžiniškas.  

Keliamus reikalavimus finansavimui gauti atitiko 19 448  paraiškos. Bendra jų prašoma suma siekia 48 mln. eurų, iš kurių 39,5 mln. eurų skiriama individualių saulės elektrinių įsirengimui ant gyvenamųjų namų stogų bei virš 8 mln. eurų elektrinių įsigijimui iš nutolusių saulės parkų. Tai yra 37 mln. eurų daugiau nei pernai. Aktyviausiai paraiškas teikė Vilniaus ir Kauno miestų bei rajonų daugiabučių ir individualių namų gyventojai. 

Anot K. Dargio, stebimas susidomėjimo saulės energetika bumas, o tai lemia keli faktoriai: augančios elektros kainos, siekis prisidėti prie tvaresnių sprendimų plėtros bei parama verslui ir gyventojams, nusprendusiems įsigyti saulės elektrinę ar jos dalį nutolusiuose saulės parkuose.  

Renkantis įrangą, geriau vengti vienadienių žaidėjų 

Norint gauti Europos Sąjungos paramą, numatyti terminai per kiek laiko saulės elektrinės turi būti įrengtos. Jeigu gyventojas pats ketina įsirengti elektrinę, o ne pirkti ją iš saulės elektrinių parko, tai reikia įgyvendinti per 9 mėnesius nuo tada, kai baigiasi laikas teikti paraiškas paramai gauti, t.y. iki 2022 m. lapkričio 11 d. 

„Paramą gavę gyventojai turės įsirengti saulės elektrinę iki šių metų lapkričio 11 d., tačiau atsižvelgiant į rekordiškai išaugusią paklausą, svarstoma šį terminą pratęsti iki 2023 m. vasario vidurio. Gyventojai laisvi pasirinkti rangovus ir įrangą – svarbu, kad įranga būtų nauja, nenaudota. Šis reikalavimas taikomas ne tik saulės moduliams, bet ir kitai įrangai, pavyzdžiui, saulės elektrinės įtampos keitikliams. Patariama būtinai pasidomėti saulės modulių ir saulės elektrinės įtampos keitiklio tiekėju, gamintoju, taip pat gamintojo teikiamomis garantijomis ir trečiųjų šalių teikiamu garantijų draudimu bei draudimą teikiančios trečiosios šalies patikimumu. Tuo turėtų pasirūpinti elektrinę įrengianti bendrovė, todėl geriausia rinktis įmones, kurios yra patikimos, turi patirties saulės energetikos sektoriuje ir gali užtikrinti ilgametį bendradarbiavimą su klientu“, – sako K. Dargis. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad rekordiškai išaugusi saulės elektrinių paklausa gali prailginti saulės elektrinių įrengimo bei vystymo terminus. 

Platformoje saulesparkai.lt rezervacijoms skelbiami parkai bus pastatyti jau spalio mėnesį. Taigi, visi gyventojai gavę APVA paramą, turėtų suskubti atlikti rezervacijas dabar, priešingu atveju yra tikimybė nespėti į 12 mėnesių terminą, per kurį APVA parama turi būti panaudota. 

Apsilankius saulesparkai.lt platformoje galima rasti reikalingą informaciją. Naujų saulės parkų rezervacijos atsiras netrukus. 

Parama šilumos siurblių įrengimui bus skelbiama dviem etapais 

Daugiabučių ir individualių namų gyventojai taip pat teikė paraiškas biokuro katilų keitimui ir iškastinio kuro katilų keitimui. Pasikeisti biokuro katilą į modernų šilumos siurblį pageidavo 2659 gyventojų. APVA paramą skyrė 2377 paramos prašiusių. 

Balandžio 1 dieną paaiškės kam bus skirta parama iškastinio kuro katilų keitimui į šilumos siurblius. 

 

Daugiau informacijos: 

Laura Beganskienė 

„Ignitis“ ryšių su visuomene projektų vadovė 
El. paštas [email protected] 

Tel. nr. +370 654 24958

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...Užimtumo tarnybos finansuojamos mokymosi priemonės praėjusiais metais tapo itin populiarios. 2022-aisias paramos mokymuisi priemonėse dalyvavo 2,3 karto daugiau klientų nei užpernai. 


Saulės elektrinių turėtojai ar galvojantys jas įsirengti svarsto, kaip jų namų ūkį paveiks naujiena – nuo 2023 metų brangsta energijos pasaugojimas. Tačiau bendrovės „Ekoenergas” projektų vadovas Vytautas Vaičiulis ramina: saulės elektrinės įrengimas vis tiek atsiperka, o jos naudą galima nesunkiai paskaičiuoti.


Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kas gaus paramą saulės elektrinių ir saulės parkų įrengimui. Daugiabučių ir individualių namų gyventojai, norintys įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, iš viso pateikė 19 904 paraiškas. Tai, pasak Sumanių energetikos paslaugų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovo Karolio Dargio, rodo saulės energetikos bumą ir ragina suskubti laiku...


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje yra draudžiamas dviračių ir elektrinių transporto priemonių, kurios priskiriamos dviračiams, t. y. elektrinių dviračių, elektrinių paspirtukų, riedžių, elektrinių riedlenčių, eismas. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke. Nurodyti draudimai negalioja vedantis (varantis) dviratį


Saulės elektrinės tampa vis aktualesnės - jas renkasi vis daugiau atsakingų gyventojų visame pasaulyje. Sparčiai augančiam populiarumui didelę įtaką daro šiuo metu tam suteikiama valstybės parama. Žmones svarsto ne tik apie galimybes sutaupyti, būti energetiškai nepriklausomiems, bet ir nori padėti planetai susiduriančiai su vis daugiau ekologinių iššūkių.


Palangos miesto Savivaldybė kviečia palangiškius dalyvauti susitikime su energetikos ekspertais ir sužinoti daugiau apie saulės energijos teikiamą naudą, šilumos siurblius bei dujinius katilus ir jų efektyvumą.


Suverti rekordiniai Šimtmečio gintaro karoliai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 05 10 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palanga atgijo tarsi įprastą vasaros dieną. Žmones viliojo tądien organizuotos įvairios pramogos, kurių pagrindinė – Gintarinis savaitgalis. Minint išskirtinius Lietuvai metus, šiais metais Gintarinio savaitgalio metu buvo suverti rekordiniai Šimtmečio gintaro karoliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius