Per sniego pusnis – pasitikti Kalėdų Senelio, nešančio mažą gėrio stebuklą

Linas JEGELEVIČIUS, Rasa GEDVILAITĖ, 2010-12-21
Peržiūrėta
2228
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atvirai pasakius, kai paskelbėme Kalėdų gerumo akciją „Padovanokite vaikui mažą Kalėdų stebuklą“, net nesitikėjome, kad ji susilauks tokio didelio jūsų, mielieji, dėmesio. Dabar galime drąsiai teigti: jūsų dėka Kalėdų mažo stebuklo sulaukė beveik pusšimtis Palangos vaikų.

 

Buvo būgštavimų

Tiesą pasakius, pradžioje būgštavome, kad akcija, ko gero, visai neįvyks – telefonai kaito ir dovanėlės ėmė pildyti mūsų redakciją tik jau likus nedaug iki Kalėdų. Dvasia džiaugėsi matydama žmones, kai kuriuos ne itin drąsiai veriančius redakcijos duris, nešinus mažesniu ar didesniu krepšeliu dovanų – žaislų ar maisto produktų. Vaikams, kuriems galbūt šeimoje stinga vieno iš tėvelių šilumos, kurie galbūt dažniau mato mąslią mamytę, sukančią galvą, ką padėti vaikui ant stalo, ar nupirkti vaikui patikusį žaisliuką. Dauguma mūsų akcijos geradarių kuklinosi: „Tik neminėkite pavardės laikraštyje – ne dėl reklamos darome...“ - girdėjome iš jų lūpų. Gerbiame jūsų apsisprendimą – tegul gėris kalba jūsų širdimis, o ne laikraščio eilutėmis. Sakome jums visiems, mielieji, AČIŪ! Ypač ačiū didžiausiems mūsų akcijos rėmėjams – Palangos Pradinės mokyklos administracijai, mokytojams, mokinukams ir jų tėveliams, kurie neliko abejingi mūsų kvietimui ir atnešė, ką galėjo. Tikime, kad gerumo daigeliai pradinukų širdyse tomis akimirkomis dar labiau pasistiebė.

Pirmadienį redakcijos žurnalistai, lydimi Vaiko teisių apsaugos tarnybos specialisčių Ilonos Lingytės ir Rusanos Ulskienės, krovė dovanėles į mašinas ir leidosi į kelią – į Šventąją ir po Palangos miestą.

 

Padeklamavo eilėraštuką...

Palangoje pirmiausia aplankėme Ernestos Statkienės šeimą, kurioje auga devynmetis Ignas, dviejų metukų Adrijus, šešiolikmetis Dovydas ir daugiausiai mamos dėmesio sulaukiantis Airidas, kuriam vos aštuoni mėnesiai. Mažasis Adrijus nedrąsiai tiesė rankas į maišą žaislų. „Ačiū Kalėdų Seneliui“, - laiminga šypsojosi mama. Šypsena žaidė ir Adrijaus veide, tik Ignas buvo nedrąsus.

Kita palangiškė, Aušra Lisovojytė, augina dvimetį Aleksandrą. Jo žaislų kolekciją irgi papildė nauji žaislai. „Mano didžiausias noras – kad pasistūmėtų eilė gauti socialiniam būstui“, - sakė jauna moteris. Jolanta Šalnienė augina septynmetę Karoliną, jau paauglius Eglę ir Antaną bei keturmetį Praną. Gavęs dovanų, Praniukas tapo drąsesnis ir mums padeklamavo eilėraštuką apie eglutę.

 

Kalėdų Senelis nudžiugino šventojiškius

Pirmadienį ankstyvų kalėdinių dovanų sulaukė ir Šventojoje gyvenančios socialiai remtinos šeimos. Šventojoje, kuri dažnai laikoma Palangos „podukra“, žiemos metu gyvenimas tarsi sustoja, tačiau čia gyvenantys visgi privalo „suktis“ kaip išmano. Natūralu, jog sunkiausia šeimoms, stokojančioms pajamų.

Vaiko teisių apsaugos tarnybos, jos vyriausioji specialistė Rusana Ulskienė palydėjo į Šventąją, ir Palangos miesto savivaldybės, parūpinusios transporto priemonę, dėka Šventojoje gyvenančios šeimos buvo aplankytos. Žinoma, dauguma mažųjų tuo metu buvo mokykloje, tačiau jų nuoširdus noras sulaukti dovanų persidavė ir jų tėvams bei globėjams. Šventojiškės Giletos Norvilienės šeimoje auga keturi vaikai, o apsilankius dovanomis nešiniems Kalėdų seneliams pasitiko nuoširdžiai besidžiaugiantis miestelėnės veidas ir švytinčios akys. Joms švytėti išties yra priežastis, mat šeimos laukia malonūs persikraustymo į geresnį, didesnį butą rūpesčiai. Visos atžalos būtent ten ir buvo išbėgusios. Rūpestingos mamos vardą nusipelniusi moteris patikino, jog vaikai džiaugsis visomis dovanomis.

 

Net nenorėjo eiti į mokyklą

Globotinį penkiolikmetį berniuką priglaudusi ir nuo mažumės jį užauginusi Morta Vygelienė nepasitiko su tokiom pakiliom nuotaikom, nes susirgo, tačiau lauknešėlis buvo sėkmingai perduotas.

Šventojiškė Regina Putrienė, taip pat globojanti mergaitę, džiaugėsi tokia gausa. „Mano mergaitė net nenorėjo eiti į mokyklą“, - nusišypsojo globėja.

Pasibeldus į šventojiškio Vlado Drungilo duris, jas atidarė devynmetė mergaitė, kuri drąsiai pareiškė, jog su kai kuriais žaisliukais ji jau nebelabai nori žaisti, tačiau teigė paieškosianti sau tinkamų, be to ir vyresnė sesė turėjo grįžti iš mokyklos.

Per pusnynus iki kai kurių namų prasibrauti pastaruoju metu itin sunku, tad dovanų pas „senelius“ Andželikos Naureckytės šeimai teko atbristi pačiai. Tačiau namo sugrįžo nešinos dovanų maišais. Išties, akcijos dėka daugybėje veidų nušvito nuoširdžios šypsenos, o jos atsirado tik susivienijusių ir neabejingų palangiškių dėka.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per gerumo akciją „Padovanok gėlę mamai iš senelių namų“, įvykusią Motinos dieną praėjusį sekmadienį visoje šalyje, buvo pasveikinta apie 650 senolių mamų visoje Lietuvoje. Kaip pasakojo „Palangos tiltui“ Diana Galdikaitė, tokios akcijos sumanytoja, prie jos iniciatyvos prisijungė 11 Lietuvos miestų. „Pajūrio kepyklėlei“ dėkoju už skanų pyragą...


Gyvenimas be vonios kambario negali būti nei patogus, nei kokybiškas. Net ir mažas vonios kambarys yra tiesiog būtinas kiekvienų namų elementas. Tiesa, dėmesį verta atkreipti į tai, kad jei turite labai nedidelio ploto vonios kambarį ir tai jūsų netenkina, tačiau šiuo metu kitas pasirinkimas taip pat negalimas, atminkite, kad tam tikri akcentai vis tiek priklauso nuo jūsų. Tai...Balandžio 27 dieną Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Kultūra ir blaivybė – neatsiejami“, kurios metu buvo diskutuojama, kaip mažinti vis gilėjantį girtuoklystės liūną Lietuvoje. Susirinkusieji palangiškiai vos tilpo bibliotekos parodų salėje, tad organizatoriai džiaugėsi tokiu susidomėjimu.


Gruodžio mėnesį Palangos pradinės mokyklos mokiniai ir jų tėveliai, bendradarbiaudami su Palangos Socialinės rūpybos skyriaus darbuotojais, dalyvavo gerumo akcijoje „Padovanokime vaikams mažą Kalėdų stebuklą“. Akcijos metu buvo renkami įvairūs negendantys maisto produktai, kurie buvo skirti socialinės rizikos bei gausioms šeimoms, kad Kalėdų stalas ir šiose...


„Palangos tilto“ skelbtoje tradicinėje gerumo akcijoje „Padovanokite vaikams mažą Kalėdų gerumo stebuklą“, kurios metu renkamos dovanos – negendantys maisto produktai ir skanumynai likimo nuskriaustiems vaikams, šią savaitę dosniai ir aktyviai dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikučiai ir jų auklėtojos. Vaikai...


Artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems, gražiausioms metų šventėms, „Palangos tiltas“ buvo paskelbęs jau tradicinę gerumo akciją „Padovanokime vaikui mažą Kalėdų stebuklą“.


Jūsų dėka 24 šeimų vaikus pasieks maži Kalėdų stebuklai

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 20 | Rubrika: Miestas

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems – „Palangos tilto“ redakcija skelbė jau tradicinę gerumo akciją „Padovanokite vaikui mažą Kalėdų stebuklą“.


Atvirai pasakius, kai paskelbėme Kalėdų gerumo akciją „Padovanokite vaikui mažą Kalėdų stebuklą“, net nesitikėjome, kad ji susilauks tokio didelio jūsų, mielieji, dėmesio. Dabar galime drąsiai teigti: jūsų dėka Kalėdų mažo stebuklo sulaukė beveik pusšimtis Palangos vaikų.


Į gerumo akciją sureaguota: vaikai pasidalino žaislais

„Palangos tilto“ redakcija, 2010 12 19 | Rubrika: Kultūra

Mūsų laikraštyje skelbiama gerumo akcija „Padovanok vaikui mažą Kalėdų stebuklą“ nepraslydo skaitytojams pro akis. Mus maloniai nustebino pasipylusių dovanėlių gausa. Juk Kalėdos labiausiai vaikų laukiama šventė, o jie labiausiai ir suprato tuos mažuosius, kurie dovanėlių galbūt negauna. Juk išaušusį Kalėdų rytmetį mažieji pasitinka nekantraudami ir su plačiomis šypsenomis tyliai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius