Piligriminė maltiečių kelionė į Lurdą

Palangos tiltas, 2024-03-27
Peržiūrėta
703
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Piligriminė maltiečių kelionė į Lurdą

Kiekvienais metais didžiulis skaičius tikinčiųjų iš viso pasaulio įsilieja į piligrimines keliones, ieškodami dvasinės stiprybės, palaimos ir artimo ryšio su Dievu. Viena  garsiausių katalikiškos piligrimystės vietų Europoje yra Lurdas, esantis pietų Prancūzijoje, kur kiekvienais metais pirmąjį gegužės savaitgalį iš viso pasaulio susirenka maltiečiai ir jų lydimi globotiniai su negalia. Ši vieta ypatinga dėl Dievo Motinos Marijos apsireiškimo 19 a. antroje pusėje. Yra manoma, kad Lurdo šaltinio vanduo turi gydomųjų galių, nes yra daugybė liudijimų apie stebuklingą ligonių pasveikimą.

Lietuvos maltiečiai į šią piligriminę kelionę kartu su neįgaliaisiais šį pavasarį vyksta jau 16 kartą. 

Džiugu, kad ir Palangos neįgalieji jau ketvirtą kartą galės patirti Marijos prisilietimo malonę. Piligriminiai renginiai neįgaliesiems Lurde vyksta tris dienas. Šventojoje grotoje kiekviena delegacija dalyvauja Šv. Mišiose, kurios laikomos jų gimtąja kalba, eucharistinėje žvakių procesijoje. Neįgalieji turi galimybę panirti į šventąjį Lurdo šaltinio vandenį maudykloje sustiprindami viltį pasveikti. Vakarais piligrimai dalinasi neįkainojama bendryste dalyvaudami įvairiuose pasibuvimuose, kuriuos organizuoja maltiečiai, pristatydami šalį, iš kurios atvyko.  

Šiais metais apie piligriminę kelionę į Lurdą svajoja septyniolikmetis palangiškis Ugnius. Padėkime išsipildyti jo svajonei. Kviečiame visus prisidėti prie maltiečių lydimų neįgaliųjų kelionės į Lurdą – jums tereikia už auką įsigyti žvakę  užrašyti savo intenciją ant lapelio , kurį maltiečiai nuveš į Lurdą ir melsis už jus Šventojoje grotoje. Jums tereiks užsidegti žvakelę namuose ir susijungti bendroje maldoje. Ir stebuklas tikrai vyks – juk Lurdas keičia visus!

 Taip pat galite paaukoti pervesdami pinigų į maltiečių sąskaitą, skirtą Lurdo kelionei, nr. LT29 4010 0424 0397 4431, nurodydami mokėjimo paskirtyje „Palangos maltiečiams“.

Ačiū už Jūsų gerumą!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiekvienais metais didžiulis skaičius tikinčiųjų iš viso pasaulio įsilieja į piligrimines keliones, ieškodami dvasinės stiprybės, palaimos ir artimo ryšio su Dievu. 


O kas ta piligriminė kelionė? Nesistebėkite, nes to nežinojo net kai kurie kelionės bendrakeleiviai, išdrįsę leistis į avantiūrą. Nuotykį, kuris pakeitė gyvenimą iš esmės. 


Bet kuris karas yra baisus. Bet vienoks įspūdis, kai vos už tūkstančio kilometrų sugriautą ar karo žaizdas pradėjusią laižytis šalį matai per televizijos ekraną ir visai kitoks, kai tai regi savo akimis. „Man kelionė į Ukrainą birželio pradžioje ilgai įsimins. Ne tik dėl to, kad ten, ypač Kijeve ar jo priemiesčiuose, pavyzdžiui, Bučoje, kuri yra Palangos miestas partneris, ypatingai suvoki...


Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai! Valstybės atkūrimo diena, reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.


Lietuvai padovanotas auksas, trys medaliai su vyrų rinktine, vienas už kitą geresni klubiniai sezonai ir pavyzdys, jog krepšinyje galima iškilti ir iš mažiausių miestelių. 36-erių Renaldo Seibučio kelionė profesionaliame krepšinyje truko 17 metų, o ją sustabdė antroji nugaros išvaržos operacija, rašo Tomas Vanagas, Basketnews.lt reporteris


„Psyche ir gamta“ – tai tarsi paroda-kelionė. Fizinė, mentalinė ir dvasinė viename. Tai paroda apie gamtą ir joje vaikščiojantį nerimą, apie klaidžiojančią „psyche“, kuri stebi, analizuoja, nori suprasti“, – taip savo tapybos parodą, nuo liepos 29-osios eksponuojamą „Ramybės“ galerijoje, pristatė jaunosios kartos tapytoja Goda Lukaitė.


Prizas – kelionė į Berlyną

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 13 | Rubrika: Jūros vaikai

Esame Palangos senosios gimnazijos jaunųjų tyrėjų komanda - Karolina Razmaitė, Deimina Baliūnaitė ir Stasys Jonkus. Šiais metais pirmą kartą dalyvavome STEAM gamtos mokslų konkurse. Vertinimo komisijai pateikėme mokslinį darbą, kurio metu tyrėme, kokią įtaką dafnijų (vėžiagyvių) širdies ritmui daro elektroninių cigarečių nikotinas. Birželio 4 dieną Vilniuje, apdovanojant...


Lapkričio 5 dienos rytą Palangos senosios gimnazijos III-IV klasių mokiniams prasidėjo kiek neįprasta kelionė literatūros takais. Nuvykę į Kauną, pirmiausia aplankėme Maironio lietuvių literatūros muziejų. Apžvelgti svarbiausius Jono Mačiulio gyvenimo įvykius mums padėjo išlikusios autentiškos Maironio nuotraukos, jo rašytų kūrinių rankraščiai bei gidė, kuri su...


Mano kelionė iš Anglijos, Bristolio, į Lietuvą, o man ir į Palangą, buvo įdomi ir stebint, ir pašnekinant bendrakeleivius, kurie Anglijoje tikisi geresnio gyvenimo.


Esu prisiekusi dviračių mėgėja, tad, ko gero, nėra geresnio būdo išbandyti save, kaip sėsti ant dviračio ir pasipustyti padus į Klaipėdą. Taip ir padariau. Čia – mano įspūdžiai.   35  kilometrų kelionė „Vis tiek turi baigtis kada tas takas“, – galvoju sau. Baigėsi. Už maždaug 35 kilometrų.  Po daugiau nei valandos jau nukabinus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius