„Pinus proprius“ – sumažintas žemės nuomos mokestis

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-08
Peržiūrėta
2097
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos sumos lengvata. UAB „Pinus proprius“ už valstybinę žemės nuomą reikės mokėti per 55 tūkst. litų.

 

Motyvas – sustabdyta statyba

Sprendimo projektą pristačiusi Biudžeto skyriaus vedėjos pavaduotoja Eugenija Petravičienė paaiškino, kad įmonė savo prašymą motyvavo tuo, jog dėl sustabdytos sveikatingumo komplekso statybos vyksta teisminiai ginčai  ir ji negali realizuoti detaliojo plano sprendinių. Be to, UAB „Pinus proprius“ 2007 metų pabaigoje pasirašė su miesto Savivaldybe paramos sutartį, kurioje įsipareigojo pervesti 1 milijoną litų Jūratės gatvei rekonstruoti. Šiuo metu bendrovė yra pervedusi 200 tūkst. litų.

 

Domėtasi sutartimi

Miesto Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę domino, ar nebuvo daugiau kitų bendrovių, kurių toks pat likimas, kaip „Pinus proprius“. Opozicijos atstovas D.Želvys teiravosi, ką miesto savivaldybė nuveikė, gavusi iš bendrovės tuos 200 tūkst. litų. Posėdyje dalyvavusio Savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Kuznecovo aiškinimu, už gautas lėšas yra parengtas Jūratės gatvės techninis projektas. G.Šatkauskas teiravosi posėdyje dalyvavusios Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Daivos Zūbytės, koks būtų likimas sutarties, jei pastarąją atsisakytų vykdyti, ir ar galima susieti mokesčio lengvatą su šia sutartimi.

D.Zūbytės teigimu, miesto Taryba savo atskiru sprendimu gali suteikti mokesčio lengvatą įmonėms, vykdančioms stambias investicijas, tačiau dėl sutarties vykdymo konkrečiai pakomentuoti negali, nes reikia peržiūrėti jos sąlygas.


Lengvata – pagalba

Posėdyje pasisakęs bendrovei atstovaujančio Kęstučio Navicko tvirtinimu, projekto vertė daugiau nei 10 mln. litų. Tačiau, pasak jo,  prokurorų sustabdyta statyba ir prasidėjęs bylinėjimas, niekam nenaudingas ir net žalingas. K.Navicko žodžiais, šiuo metu bendrovės nuostoliai jau siekia apie 1 mln.800 litų, tad ši mokesčio lengvata bus didžiulė finansinė pagalba įmonei.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2024 m. sausio 1 d. įsigaliojo svarbūs valstybinės žemės valdymo, naudojimo ir administravimo pokyčiai – valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduodama valdyti savivaldybėms.
Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo 2024 m. sausio 1 d. perduoti savivaldybėms valdyti patikėjimo teise jų miestų ir miestelių teritorijų ribose esančius valstybinės žemės sklypus ar jų dalis ir žemės sklypais nesuformuotos valstybinės žemės plotus.


Pastaruoju metu Valstybinė miškų tarnyba iš miško savininkų sulaukia nemažai klausimų dėl žemės mokesčio. Teiraujamasi, ar pagal tikslius duomenis žemės mokestis jiems apskaičiuotas.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai, prisijungę prie  Mano VMI , jau gali sužinoti žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją sumokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu lapkričio pradžioje. Žemės mokestį šiemet reikia sumokėti iki lapkričio 15...


Reikalaujant Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) ir Palangos miesto savivaldybei, Palangos teismo rūmai 2020 m. lapkričio 11 dienos sprendimu prieš terminą nutraukė Nacionalinės žemės tarnybos 2012 metų gegužės 29 dieną su UAB „Serenitė“ sudarytą 1,06 ha valstybinės žemės, esančios Šventojoje, nuomos sutartį, nes sklypas yra neprižiūrėtas, o sklype stovi...


Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcijos duomenimis, už šalyje turimus žemės sklypus mokestį turi sumokėti 6108 Palangos m. gyventojai (jiems apskaičiuota mokėti suma – 517,3 tūkst. eurų) ir 111 kurorto juridinių asmenų (jiems apskaičiuota mokėti suma – 49,3 tūkst. eurų). Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius