Pirmoji naujųjų metų savaitė – su griaustiniu ir vėtromis

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-01-05
Peržiūrėta
2030
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmoji naujųjų metų savaitė – su griaustiniu ir vėtromis

Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra.

 

Perkūnija žiemą pajūryje – dažnas reiškinys

Antradienio ryte Palangoje nugriaudėjusi perkūnija nustebino daugelį. Ar dėl to jau reikėtų sunerimti? Galbūt tai – besikeičiančio klimato padarinys?

Palangos aviacinės meteorologijos stoties viršininkas Albinas Liachovičius tai paneigė: „Tikrai nėra dėl ko nerimauti. Dar ne gruodžio 21-oji, kada numatyta pasaulio pabaiga“, – juokavo pašnekovas. Jis taip pat patikino, kad gyvenant prie jūros perkūnija žiemą yra gan dažnas reiškinys, kuris jau buvo pasireiškęs ir gruodžio mėnesį. „Dažniausiai perkūnija kyla ciklono užnugaryje. Kadangi jūra šilta, o oras šaltas, vyksta kondensacija ir susidaro debesys. Perkūnija žiemą dažniausiai kyla naktį“, – pasakojo A. Liachovičius. Paklaustas, ar tai būdinga tik pajūrio regionams, A. Liachovičius sakė: „Būna, jog ir tolimesniuose regionuose pasitaiko perkūnijų. Tai priklauso nuo judančio atmosferinio srauto“.

 

Liko be elektros

Pajūryje šėlstanti audra dalį gyventojų trečiadienį buvo palikusi be elektros. Kaip sakė perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ komunikacijos vadovė Vilija Railaitė, dėl audros dalyje rajonų elektros tiekimas buvo nutrūkęs nuo 15 valandos.

„Elektros perdavimas aukštos įtampos tinkle buvo nutrūkęs dėl audros, dabar jis jau yra atstatytas. Skuode, Mažeikiuose, Būtingėje jis buvo nutrūkęs beveik valandą, o Palangos-Klaipėdos linijoje – gerą pusvalandį. Todėl Palangos gyventojai ir neturėjo elektros“, – teigė ji.

Elektrą tiekiančios bendrovės LESTO atstovė ryšiams su visuomene Edita Sirutienė sakė, kad apie 17 valandą elektros tiekimas pajūryje nebuvo sutrikęs.

„Mūsų tinklas dirba įprastu režimu, gedimų nėra. Per visą dieną yra pasitaikęs vienas kitas atvejis, bet jie buvo trumpalaikiai“, – teigė įmonės atstovė.

Ji tvirtino, kad elektros tiekėjai seka orų prognozes ir yra pasiruošę vykti taisyti gedimų.

Įsisiautusi audra pavakarėje kuriam laikui be elektros paliko Lietuvos šiaurinę pajūrio dalį: Skuodo rajoną, Palangą, Šventąją, Būtingę.

 

Sukėlė nerimo

Elektros tiekimas buvo dingęs smarkiam vėjui nutraukus aukštosios įtampos 110 kV elektros perdavimo linijos laidus. Beveik vienu metu laidai nutrūko net dviejose vietose. Linijoje Skuodas–Mažeikiai elektros tiekimas buvo atkurtas tiktai po valandos. Visą tą laiką Skuodo rajonas, kuriame gyvena apie 24 tūkst. žmonių, buvo likęs be elektros. Palanga be elektros gyveno 35 minutes. Bet ir tas trumpas laikas, kai kurortas buvo aptemęs, palangiškiams įvarė nerimo. Dingus elektrai visame pajūryje žmonės, dar nežinodami avarijos priežasties, spėjo, kad gedimas yra rimtas ir jį pašalinti gali užtrukti ilgesnį laiką. Buvo keista matyti tamsiais langais bankus, prekybos centrus, savivaldybę. Buvo trumpam sustojusi ir miestui centrinį šildymą tiekianti sistema.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Minėta Globos savaitė

2022 07 13 | Rubrika: Miestas

Visoje Lietuvoje, žinoma, neaplenkiant ir mūsų savivaldybės, birželio pabaigoje - liepos pradžioje buvo minima  globos savaitė. 


Palangoje atidaryta naujoji „Bottlery“ parduotuvė. Tai – pirmoji lietuviško mažmeninio prekybos tinklo parduotuvė mieste, taip pat pirmoji, savo veiklą pajūrio kurorte vykdysianti ištisus metus.   


Šventosios miesto infrastruktūra sparčiai keičiasi. Netrukus jį papildys naujas, Skandinaviškos urbanistikos projektas. Planuojama, kad Elijos gatvėje, 3,5 hektarų plote vystoma nauja 68 namų ir kotedžų gyvenvietė ,,Naujasis pajūris“, taps pirmuoju ,,žaliosios“ energijos projektu pajūryje, kuriame bus realizuota didžiuosiuose miestuose taikoma NT projektų praktika. 


Jau nuo rugsėjo 9 d. Kretingos gyventojai galės mėgautis dar patogesniu apsipirkimu arčiau savo namų – čia atidaryta pirmoji „Rimi“ parduotuvė mieste ir jau antroji pajūrio regione. „Supermarket“ formato parduotuvės prekybinis plotas ir atskiri įėjimai į specializuotas krautuvėles leis užtikrinti, kad pirkėjai galėtų saugiai apsipirkti be imunizacijos dokumentų.


Palanga naujaisiais namais tapo ir plaukimo takelių vunderkindo, plaukiko Dano Rapšio pirmajai trenerei Židrūnei Budrienei. „Man čia – labai labai gerai. Palanga tokia fantastiška! O Palangos baseinas – toks, 25 metrų – tikrai yra vienas geriausių ir moderniausių visoje Europoje“, – per Lietuvos plaukimo čempionato, vykusio Klaipėdoje, pertraukėlę „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos...


Po beveik 15 metų vėl miestą pradėjusios šildyti UAB „Palangos šilumos tinklai“ pirmoji savaitė, paleidus šilumą, praėjo be netikėtumų ir rimtesnių išbandymų. „Išties, pirmąją savaitę jokių netikėtumų ar trikdžių neužfiksavome. Visas procesas vyko sklandžiai, pagal planą. Galima sakyti: tiesiog įprastas šildymo sezonas, –...


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Vasara prabėgo akimirksniu ir Palangos moksleiviai jau tuoj bus priversti malonų tinginiavimą paplūdimyje iškeisti į mokyklos suolą, pailsėjus ir ištroškus žinių vėl kibti į mokslus, galbūt vasaros įspūdžiais pasidalinti su tris mėnesius nematytais bendraklasiais ar mylimais mokytojais.


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Nacionalinė bibliotekų savaitė

Biblioteka, 2011 04 19 | Rubrika: Kultūra

Nacionalinė bibliotekų savaitė. Balandžio 26 - gegužės 3 d. Justinas Marcinkevičius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius