Pirmoji ponia su Palangos mokiniais diskutavo apie žmonių su negalia įtrauktį

Palangos tiltas, 2023-03-01
Peržiūrėta
1387
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmoji ponia su Palangos mokiniais diskutavo apie žmonių su negalia įtrauktį

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kur dalyvavo diskusijoje su Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniais ir edukacijoje su Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariais.

Pokalbyje su mokiniais pirmoji ponia pabrėžė, jog muziejai, kaip vieni pagrindinių kultūros židinių ir istorinės atminties vietų, turi būti atviri kiekvienam bendruomenės nariui.

„Muziejus gali būti vienas iš flagmanų, griaunančių visuomenėje dar gajas stigmas apie žmones su psichikos ar proto negalia. Dažni stereotipai užveria duris galimybei vienam kitą geriau pažinti, augina tiek žmonių su negalia, tiek jų artimųjų nepagrįstas baimes eiti į kultūros erdves. Įtrauktis ir atvirumas turi būti abipusiai. Vieni turi būti atviri ir priimti kiekvieno kitoniškumą, kiti – nebijoti to kitoniškumo parodyti“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia pasidžiaugė, jog Palangos gintaro muziejus stengiasi ne tik pritaikyti infrastruktūrą individualių poreikių turintiems asmenims, bet ir skiria didelį dėmesį darbuotojų, gidų bei edukatorių kompetencijų ugdymui ir pasirengimui dirbti su negalią turinčiais žmonėmis, siekiant jų integracijos į visuomenę ir visavertį gyvenimą.

Pasak D. Nausėdienės, muziejaus vykdomos edukacijos – ne tik pažinimo ir mokymosi priemonė, bet ir vienas efektyvių būdų muziejaus erdves atverti visai bendruomenei, padaryti jį savą tiek patiems mažiausiems, tiek vyriausiems, tiek žmonėms su negalia, tiek pasižymintiems ypatingais gebėjimais.

„Edukacija yra puiki priemonė, ypač jauniems ir kūrybingiems žmonėms, atrasti save savanorystėje, dalintis patirtimi ir žiniomis su bendraamžiais bei aplinkiniais. Šiose veiklose turtėja ir auga abi pusės: ir besimokantis, ir mokytojas. Su gilesniu žinojimu apie mūsų visuomenės įvairovę, apie tinkamas pagalbos ir bendravimo formas menas ir kultūra gali ir turi tapti visiems prieinami, suprantami bei puoselėjami“, – kalbėjo pirmoji ponia.

Edukacijoje su Sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariais iš organinių medžiagų – gintaro ir medžio – buvo kuriami vėriniai, apyrankės, kiti dekoratyviniai dirbiniai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 9 punktu, Palangos miesto savivaldybėje steigiama Asmens su negalia gerovės taryba.  


Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kartu su Lenkijos pirmąja ponia Agata Kornhauser-Duda penktadienį Palangoje lankėsi Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos Menų edukacijos centre.


Gegužės 18 d. lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė susitiko su Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija.


Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kur dalyvavo diskusijoje su Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniais ir edukacijoje su Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariais.


Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyksta Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamas renginys – diskusija „Asmenų su psichosocialine ar intelekto negalia teisių apsauga ir pokyčiai Lietuvoje ir Islandijoje“. 


Einu ir gėriuosi Palangos žaluma. Staiga sustoju kaip įbestas. Kažkokia ponia eina link turgaus ir vedasi ant pavadėlio tikrų tikriausią avinėlį! Ko tik Palangoje nepamatysi! Kaip seni žemaičiai sakydavo: „Palonga svieta pabonga.“


Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas, pakalbintas apie gimnazistų pasiekimus geografijos olimpiadose ir konkursuose, teigia, kad labai džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokiniais ir jų pasiekimais šiemet.


Palangos miesto savivaldybėje vyko šalies Neįgaliųjų reikalų tarybos išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje aktualias problemas aptarė Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė, Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos valdybos pirmininkė Algė Nariūnienė ir vadovas Vaidotas Nikžentaitis


Klubo „Palanga“ krepšininkai ir jų treneriai aplankė Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą, kur bendravo su vietos mokiniais bei mokytojais. Moksleiviai krepšininkams galėjo užduoti rūpimus klausimus, sudalyvauti įvairiuose žaidimuose, laimėti prizų bei gauti norimo žaidėjo autografą. Renginyje dalyvavo BC „Palangos“ vyriausiasis treneris Virginijus Sirvydis...


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius