Pirmosios vaiko žirklės

Palangos tiltas, 2021-07-27
Peržiūrėta
1451
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pirmosios vaiko žirklės

Vaikui pradėjus lankyti darželį, vienas iš tėvų galvos skausmų yra žirklės, tačiau nėra ko bijoti, nes šiuo metu jau yra ir žirklės vaikams. Žirklės yra labai naudingas įgūdis, kurio reikia visiems vaikams. Kūdikių žirklėms nėra nustatyto amžiaus, tačiau jas dažniausiai naudoja vaikai nuo 2,5 iki 3,5 metų. Kai jiems yra šešeri metai, jiems tampa nesunku iškirpti ir jie gali mokytis su kitomis žirklėmis. Supažindinti su žirklėmis vaiką verta tuomet, kai jis pats jau išreiškia susidomėjimą šiuo įrankiu, klausia kas čia ir kam skirta. Skubėti specialiai neverta.

Kodėl reikia vaiką mokyti naudotis žirklėmis?

Kad ir koks pavojingas tai atrodytų įrankis, jis tikrai yra pritaikytas smalsiems vaikams, dėl to nereikia bijoti vaikui leisti išbandyti naujų dalykų.

Išmokti naudotis žirklėmis turi daug privalumų, pavyzdžiui,vienas iš jų yra tas, kad  leidžiama kiekvienam pirštui dirbti atskirai. Pjovimas gali sustiprinti rankų raumenis, lavinti smulkiąją motoriką ir koncentraciją.Ši veikla lavina rankų ir akių bei abipusę fizinę koordinaciją (juk jie vienoje rankoje laiko lapą, o kitoje dirba su žirklėmis). Trumpai tariant, kuo daugiau įgūdžių turi vaikas, tuo greičiau vystosi jo kūnas, intelektas ir kūrybiškumas.O ką jau kalbėti apie smagų laiką, kuomet popieriaus lapą galima paversti į daug smulkių detalių, juostelių, iškirpti rutulį ar dar nematytą figūrą. Vaikams tai tikras stebuklas ir jie jį sukūrė patys! Tačiau apie viską pakalbėkime iš eilės. Skaitykite toliau ir jūs rasite visą aktualią informaciją apie pirmąsias mažylio žirkles: kaip išsirinkti, kaip paaiškinti darbą su jomis ir, galiausiai, kaip jas prisijaukinti!

Kaip išsirinkti žirkles?

Geriausia rinktis žirkles bukais galais.  Visi suaugusieji žino, kad vaikai neturėtų žaisti žirklėmis, tačiau vaikai tik pradeda naudoti šias priemones ir nesupranta, kad kai kurie iš jų gali būti pavojingi. Todėl pirmos  žirklės turėtų būti plokščiagalvės, kad netyčia nesužeistų vaiko. Bet kokie nelaimingi atsitikimai ir nemalonios žirklių avarijos neleis kūdikiams norėti jų išbandyti, dėl to geriau pasirinkti tinkamas žirkles.Mažas dydis. Renkantis žirkles privalote atkreipti dėmesį į žirklių dydį, nes standartinės žirklės mažam vaikui tikrai netiks, nes bus didelės. Žirklės turi tikti vaiko rankai, tad neduokite pirmą kartą suaugusiems skirtų žirklių. Vaikams pritaikytos žirklės turi mažesnes auseles pirštams įkišti, jos „išsižioja“ tiek, kad vaikai gebėtų ir išskleisti jas, ir suspausti.Darbas trimis pirštais. Jei norite palengvinti savo vaikui darbą, rinkitės būtent tokias žirkles. Jeigu įmanoma, žirkles pirkite tokias į kurias kerpant įsikiša ne du, o trys pirštai. Taip bus paprasčiau jam dirbti ir išmokti naudotis naujuoju įrankiu.Spragtukas. Kai kurios žirklės turi fiksatorių (spragtuką), kuris sumažins tikimybę susižeisti, įsikirpti, dėl to verta rinktis būtent tokias žirkles.

 

 


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vaikui pradėjus lankyti darželį, vienas iš tėvų galvos skausmų yra žirklės, tačiau nėra ko bijoti, nes šiuo metu jau yra ir žirklės vaikams . Žirklės yra labai naudingas įgūdis, kurio reikia visiems vaikams. Kūdikių žirklėms nėra nustatyto amžiaus, tačiau jas dažniausiai naudoja vaikai nuo 2,5 iki 3,5 metų. Kai jiems yra šešeri metai, jiems tampa nesunku iškirpti ir jie gali mokytis su...


Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 04 | Rubrika: Miestas

Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos. Čia bus rengiamos jubiliejinės 25-osios V. ir V. Katkevičių atminimo taurės „Supermasters“ varžybos bei II-asis Eurazijos taurės turnyras.


Vaikus auginantiems tėvams 2018-ieji atnešė naujovių – nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai išmokų vaikams įstatymo redakcijai, kiekvienam vaikui skiriama universali 30 eurų išmoka. Kurorto gyventojai, turintys teisę į vadinamuosius vaiko pinigus, Palangos miesto savivaldybės Socialinės rūpybos skyriui turi pateikti prašymą. Tačiau, siekiant išvengti...


„Palangos tiltui“ pavyko pašnekinti dar vieną mamą, iš kurios vaikas neseniai buvo atimtas Palangos miesto savivaldybės socialinių darbuotojų iniciatyva. Laima (vardas pakeistas, vardas ir pavardė redakcijai žinomi) įsitikinusi, kad išlietas jos pyktis socialinėms darbuotojoms ir išsakyti jos žodžiai, kad pakels prieš save ir savo vaiką ranką...


Šią savaitę Palangos vaikų parke atidaryta neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ nuotraukų paroda „Gimę su genijaus žyme“. Fotografės Jūratės Karkauskienės nuotraukose 13 ankstukų įkūnijo 13 žymių, anksčiau laiko gimusių istorinių asmenybių, kurių gyvenimai įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo...


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybėje į bendrą pasitarimą susirinkusių institucijų, atsakingų už vaiko teisių užtikrinimą Palangoje, atstovai aptarė platesnio bendradarbiavimo galimybes bei būdus, padėsiančius labiau rūpintis mažaisiais kurorto gyventojais.


Vaiko laimėjimas visada maloniai nustebina. Džiaugdamiesi juo neretai pamirštame, jog labai didelė dalis pasiekimo – ne mažojo nuopelnas. Laimėti mūsų atžaloms padeda dažnai šešėlyje liekantys pasiaukojančiai dirbantys mokytojai. Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Diana Beržanskienė – viena iš tokių pedagogų. Dvi klasės...


Palangos krepšininkams vėl nepavyko pelnyti pirmosios pergalės LKL

„Palangos tilto” informacija, 2013 02 04 | Rubrika: Sportas

Tris kėlinius Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandai priešinęsi „Palangos Triobet“ krepšininkai šeštadienį galiausiai turėjo pripažinti kur kas labiau patyrusių varžovų pranašumą rezultatu 70:85 (19:29, 18:22, 25:19, 8:15) ir lieka vienintele pergalių vis dar neiškovojusia LKL komanda.


Palangiškės vargai dėl „vaiko pinigų“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 23 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškė ir skundėsi, jog Socialinės rūpybos skyriuje jai nepavykę išsiaiškinti situacijos dėl taip vadinamos „vaiko pinigų“ išmokos gavimo. Moters teigimu, ji kreipėsi į skyrių su prašymu dėl tų nelemtų 52 litų. Anot jos, skyriaus specialistė paaiškino, kad pinigai bus skirti ne nuo rugsėjo mėnesio, kaip nurodyta prašyme, o taip, kaip numato įstatymas.


Finansinis nuosmukis atsiliepė ir „vaiko pinigams“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 20 | Rubrika: Miestas

Finansinis nuosmukis palietė ir taip įvardijamus „vaiko pinigus“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, jog nuo š.m.kovo 1 dienos visi vaikai iki 3 – jų metų gaus išmokas, nepriklausomai nuo šeimos pajamų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius