Plėšikiškų taksi kainų kurorte nesibaido tik užsieniečiai ir prakutę emigrantai

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-07-19
Peržiūrėta
651
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Plėšikiškų taksi kainų kurorte nesibaido tik užsieniečiai ir prakutę emigrantai

Vasaros metu, niekam ne paslaptis, Palangoje žmonių ženkliai pagausėja. Atvykę poilsiautojai pasiryžę čia išbandyti visus teikiamus malonumus, tad natūralu, daug keliauja. Ar naudojasi atvykę poilsiautojai taksi paslaugomis, norėdami pasiekti tam tikrus taškus? Kai kurie taksi įmonių savininkai ir darbuotojai tvirtina, jog ši vasara jų atžvilgiu mažiau dosni, o kiti net neturėjo laiko šnektelti, matyt užsakymų gausa skubino. Akivaizdu, kad taksi paslaugos – vienos brangiausių šalyje.

 

Daugiausiai darbo savaitgaliais

Kalbinti taksistai nenoriai dalinosi nuoskaudomis ir džiaugsmais. Viena aišku, darbo jie turi daug. Nors kaip patys tikino, šią vasarą jaučiamas mažesnis žmonių antplūdis nei, kaip pavyzdžiui, praėjusiais metais.

„Žmonių mažiau, tai ir užsakymų mažiau“, - patikino taksi įmonės, įvardintos kaip J.Norkaus IĮ, darbuotojas. Natūralu, kurorte apsilankiusių žmonių kiekius labiausiai pastebi įvairias paslaugas siūlantys palangiškiai.

„Daugiausiai užsakymų sulaukiam savaitgaliais, pradedant nuo ketvirtadienio imam jausti didesnį judėjimą, kitom dienom kur kas mažiau žmonių“, - teigė G. Šmito individualios įmonės savininkas, pats ponas Gintaras Šmitas. Pasak jo, vasaromis visuomet jaučiamas didesnis pagyvėjimas, žinoma, vienais metais mažiau, kitais – daugiau, žiemą situacija apsiverčia visai kitu kampu. „Žiemos metu pasitaiko vienas kitas važiuojantis ar grįžtantis kur savaitgaliais“, - paminėjo G.Šmitas.

 

Pakeitė gyvenimo būdą?

Tai, jog žmonių sumažėję, besinaudojančių taksi paslaugomis, kaip paminėjo G.Šmitas, priežasčių gali būti daug ir įvairių. „Galbūt žmonės išmoko vakarus leisti be alkoholio, jog nebetenka ieškotis kuom grįžti namo. Pavyzdžiui, seniau, kai buvo leidžiama garsiau leisti ir muziką, žmonės J.Basanavičiaus gatvėje užsisėdėdavo ir iki trečios valandos nakties, dabar tokių atvejų pasitaiko retai“, - priežastis pavardino individualios įmonės savininkas.

Šiemet, kaip daugelis pastebėjo, ne itin lepina gerais orais, tad gal ir tai, nulemia, jog žmonių mažiau.

Tiesa, vienas didžiausių taksi konkurentų yra dviratis. Šiomis dviratėmis transporto priemonėmis poilsiautojai nuvažiuoja po keliasdešimt kilometrų, nepajausdami nei menkiausio nuovargio.

 

Konkurentų nėra, visi brangoki

Kaip patikino taksi paslaugomis užsiiminėjantys palangiškiai, jiems kurorte konkurentų nėra. Mat visų tarifai – daugmaž vienodi. Miesto teritorijoje imamas 3 litų mokestis už vieną kilometrą, taip pat mokamas vienkartinis trijų litų mokestis už įsėdimą. Dėl tokio mokesčio taksi paslaugos kurorte yra brangiausios ne tik regione, bet vienos brangiausių visoje šalyje.

Dėl tokių kainų kai kurie poilsiautojai griebiasi už galvos ir mieliau mina dviračių pedalus. Taksi dažniausiai renkasi užsieniečiai arba prakutę lietuvių emigrantai.

G.Šmito įmonėje užsisakius taksi mieste tektų sumokėti tris litus, užmiesty – 2 litus 70 centų. Kitur imamas vienodas užmokestis tiek važinėjant mieste, tiek užmiesty, kiti nelinkę smulkintis. Paklausti apie tai, ar kainos žiemą mažesnės, visi sutartinai patvirtino, jog jos išlieka tokios pačios.

Kiek pavyko sužinoti, kituose miestuose taksi galima rasti ir pigesnių. Įsėdimo mokestis svyruoja nuo lito iki trijų litų, o vieno kilometro kaina – nuo lito 25 centų iki trijų litų.

Nenusileidžiantys palangiškiai turėtų klestėti, žmonių atvyksta daug, o ir tarifai – ne menkiausi, žmonėms nėra galimybės rinktis, o ir nuleisti  didelės kainos taksistai ne itin linkę. Tačiau iškyla klausimas, ar išties atvykę poilsiautojai taksi paslaugomis pirmiausia nori pasinaudoti, jie atranda ir kaip kitaip praleisti laiką.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip laikomasi saviizoliacijos reikalavimų, praėjusią savaitę Palangoje patikrinti 42 asmenys, grįžę ar atvykę iš užsienio valstybių, iš jų 11 – atvykusiųjų iš šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės. Nustatyti 2 pažeidimai dėl saviizoliacijos laikymosi, surašytas 1 protokolas.


Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti, penktadienio, kovo 26 d., popietę sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.


Nors Lietuvoje kone kasdien fiksuojama po maždaug du tūkstančius naujų koronaviruso atvejų, tačiau gyvenimas Lietuvos vasaros sostine vadinamojoje Palangoje, net ir artėjant žiemai ir masiškai siaučiant virusui, virte verda. Pastaraisiais savaitgaliais Basanavičiaus gatvėje ir prie Palangos tilto zuja būriai žmonių. „Kai žengi Basanavičiaus gatve, atrodo, kad čia neegzistuoja joks...


To Palangoje dar nebuvo: gausūs poilsiautojai keičia visus planus

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020 10 04 | Rubrika: Miestas

Poilsiautojų nestokojo kurorto viešbučiai ir restoranai, o pliažų prižiūrėtojai turėjo pakankamai darbo. „Jau spalis, o iš paplūdimių dar nesame išvežę visų persirengimo kabinų. Taip tikrai nėra buvę“, – vakar stebėjosi bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.


Palanga – Lietuvos vasaros sostinė, į kurią malonu atvykti – ji tokia tvarkinga ir išpuoselėta. Tačiau Palanga, ir visas pajūris bei Lietuva, būtų visai kitokie, jeigu ne ženklios Europos Sąjungos investicijos. „Plėtojant pajūrio infrastruktūrą, Europos Sąjungos parama buvo ir lieka itin svarbi“, – sakė „Lietuvos pajūris 2018“ pakalbinti...Sezoniškumas neaplenkia ir turgaus prekybininkų, o juos neretai palydi kivirčai. „Vasarą iškilę konfliktai tarp prekybininkų ar pirkėjų užgęsta greičiau, nebūna tokie aršūs, kadangi sezono metu būna didelė apyvarta. O tamsiuoju metu apyvarta sumažėja, atmosfera tampa niūresnė, ir konfliktai tampa aršesni, didesni“, – neslėpė savivaldybės įmonės...


Kad Vilniuje taksi vairuotojai įžūliai lupa pinigus iš sostinės svečių, ypač tų, kurie atskrenda į Gedimino miestą lėktuvais ir iš oro uosto važiuoja į centrą, seniai niekam ne paslaptis. Tačiau, pasirodo, ir kai kurie palangiškiai kolegos neatsilieka nuo vilniečių. Antai vienas taksi vairuotojas už kelių kilometrų kelionę nuo Palangos oro uosto iki viešbučio...


Palangoje poilsiautojai gali jaustis saugūs

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 09 | Rubrika: Miestas

„Policija vasaros sezonui pasirengusi gerai“, – teigia policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Pasak jo, sutelktos policijos pajėgos dirbs visame pajūryje, tačiau didžiausias dėmesys bus skiriamas Palangai, išsiskiriančiai poilsiautojų gausa. „Lygindami kitų šalių kurortus su mūsų, pastebime, kad Lietuvos kurortuose yra saugiau“...


Vasaros metu, niekam ne paslaptis, Palangoje žmonių ženkliai pagausėja. Atvykę poilsiautojai pasiryžę čia išbandyti visus teikiamus malonumus, tad natūralu, daug keliauja. Ar naudojasi atvykę poilsiautojai taksi paslaugomis, norėdami pasiekti tam tikrus taškus? Kai kurie taksi įmonių savininkai ir darbuotojai tvirtina, jog ši vasara jų atžvilgiu mažiau dosni, o kiti net neturėjo laiko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius