Palangos senojoje gimnazijoje gimnazistui apsinuodijus įtartinomis medžiagomis, meras Šarūnas Vaitkus nurodė tirti visų kurorto ugdymo įstaigų aplinką, ar jose nesama narkotinių medžiagų pėdsakų

"Palangos tilto" informacija, 2023-05-04
Peržiūrėta
2152
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senojoje gimnazijoje gimnazistui apsinuodijus įtartinomis medžiagomis, meras Šarūnas Vaitkus nurodė tirti visų kurorto ugdymo įstaigų aplinką, ar jose nesama narkotinių medžiagų pėdsakų

Gegužės 3-iosios rytą, 7.50 val., į ugdymo įstaigą atvežtas moksleivis jau po septynių minučių skambino tėvui ir prašė jį kuo skubiau pasiimti, nes paaugliui buvo bloga, sutriko jo kvėpavimas, vaikas duso. Be viso kito, prasidėjo panikos ataka – gimnazistas tėvui guodėsi , kad jam labai baisu ir jis bijo mirti.

Tėvas, žinoma, suskubo atgal į mokyklą, prieš tai iškvietęs greitąją medicinos pagalbą. Vaikas, padarius kardiogramą, buvo skubiai išvežtas į ligoninę dėl apsinuodijimo galimai įtartinomis medžiagomis.

„Džiaugiuosi, kad gimnazisto gyvybei pavojus jau nebegresia, tačiau iki tragedijos tebuvo vienas žingsnis. Tokia skaudi ir nepataisoma nelaimė vakar galėjo įvykti Senojoje gimnazijoje, kai moksleivis, atvykęs į mokyklą, vos ne pirmuoju reikalu nusprendė parūkyti (pagarinti) elektroninę cigaretę. Galvoti, kad tai tėra vienintelis moksleivis Senojoje gimnazijoje ar kitose mokymo įstaigose, kuris rytais ar per pertraukas „veipina“, būtų tikrai neleistinai naivu,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus jautriai reagavo į daug aptarimų sukėlusį įvykį, ketvirtadienį, gegužės 4-ąją, paskelbdamas įrašą Facebook tinkle.

Anot kurorto mero, pasirodo, vienos elektroninės cigaretės „su priedais“ parūkymas kainuoja 5 eurus.

„Tad susimeta, pavyzdžiui, dešimt moksleivių po 50 centų ir rūko. Tiek kainuoja vienas dūmas. O gal viena gyvybė ? Ar galime likti abejingi tam, kas vyksta mūsų mokyklose ? Ar galime nekreipti dėmesio – juk nieko nepataisomo lyg ir neįvyko ?

Noriu jūsų visų paklausti: tad ką darome, mielieji Senosios gimnazijos ( o ir kitų mokyklų) vadovai, pedagogai, vaikų tėvai ir visa mūsų miesto bendruomene ? Liekame abejingi ar veikiame?“ – retoriškai klausia meras.

Ketvirtadienį į pasitarimą jis pasikvietė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovą Alfonsą Motuzą, Palangos komisarą Algirdą Budginą, Senosios gimnazijos direktorių Leoną Šidlauską, atsakingus Savivaldybės specialistus.

„Jų taip pat klausiau – ką darome? Esu dėkingas policijos pareigūnams, kurie pernai, vienai iš gimnazistų mamai pas vaiką aptikus narkotinių priemonių, operatyviai užkardino visą narkotinių medžiagų „dilerių“ tinklą. Šiandien pareigūnai papasakojo ir apie vykdomas prevencines priemones, ir apie narkotinių medžiagų paplitimo tarp paauglių mokyklose užkardymo problemas. Pavyzdžiui, pareigūnai, esant reikalui, negali patekti į Senąją gimnaziją ar kitas ugdymo įstaigas bet kuriuo metu, tai galima padaryti tik iš anksto suderinus su mokyklos vadovybe,“ – skelbia mero įrašas.

Anot jo, policijos departamento nurodymu, pareigūnams nebeleidžiama mokyklose lankytis su kinologais ir narkotines medžiagas galinčiais atpažinti specialiai dresuotais keturkojais, nebeleidžiama be sutikimo tikrinti mokyklose moksleivių kuprinių – neva kad būtų kuo mažiau streso vaikams.

„Visoje Lietuvoje vyksta „veipų“ skysčių narkotizavimas. Platinimo kanalai labai įvairūs ir kuo toliau, tuo labiau išradingi, kuriamos ištisos vaikų organizuotos nusikalstamos grupuotės. Baisiausia tai, kad, vykstant tokiems nelegaliems procesams, niekas nežino, kiek ir ko bus primaišyta į tuos skysčius, kokiu santykiu ir kokios narkotinės ar kitokios medžiagos. Paaugliai net nežino, iš ko susideda jų „dūmas“, – kalbėjo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.

Palangos komisaras taip pat akcentavo, kad pareigūnų veiksmai ugdymo įstaigų viduje yra labai stipriai apriboti, tad stengiamasi dirbti mokyklų prieigose, o taip pat ten, kur paaugliai būriuojasi. 

„Tačiau didžiulė problema yra moksleivių tėvai – jie neretai arba lieka abejingi pareigūnų pranešimams, arba net priešingai – puola teisinti vaikus, stengiasi juos apginti, neleidžia net patikrinti kuprinių. Tiek Senosios gimnazijos vadovas, tiek policijos pareigūnai kalbėjo apie tarpusavio bendradarbiavimą bei vykdomas prevencines priemones. Anot Senosios gimnazijos vadovo, daroma labai daug, net „verčiamasi per galvą“, - sako Š. Vaitkus, pridurdamas: „Tačiau, mano manymu, visiškai akivaizdu, kad šių priemonių nepakanka arba jos nėra veiksmingos. Mes visi – ugdymo įstaigų vadovai, pedagogai, socialiniai pedagogai, policijos pareigūnai, tėvai, Savivaldybės atsakingi darbuotojai, visa mūsų miesto bendruomenė – turime imtis labiau paveikių priemonių ir sukurti visiško nepakantumo narkotinėms medžiagoms atmosferą.“

Palangos meras nurodė Savivaldybės Švietimo skyriaus atsakingiems specialistams per savaitę parengti veiksmų planą, kokie skubūs darbai reikalingi aktyvinant ugdymo įstaigų bendradarbiavimą su policijos pareigūnais, kaip išjudinti visą mūsų bendruomenę ir svarbiausia – kaip įtraukti į šiuos veiksmus ir visus be išimties pedagogus, ir ypač tėvus, kad šie pradėtų atidžiai stebėti savo vaikus ir jų elgesio pokyčius.

„Prašiau, kad į šį veiksmų planą būtų įtrauktos ir tokios priemonės, kaip visų miesto ugdymo įstaigų paviršių tyrimas, nustatant, ar čia esama narkotinių medžiagų pėdsakų, Senajai gimnazijai nurodyta padaryti vaikų rūkymo ir „veipinimo“ masiškumo analizę. Policijos paprašiau aktyvesnių veiksmų organizuojant nuolatinius budėjimus prie ugdymo įstaigų pertraukų metu. Taip pat šiandien kartu su Seimo nariu palangiškiu Mindaugu Skritulsku aptarėme būtinus įstatymų pakeitimus, kurie suteiktų platesnius įgaliojimus teisėsaugos institucijoms vykdyti efektyvesnę kontrolę švietimo įstaigose,“ – sako Š. Vaitkus.

Pasak jį, labai svarbu, kad mes netylėtume ir nebandytume vaizduoti, kad narkotinių medžiagų paplitimo Palangos mokyklose klausimas nėra aktualus. 

„Viešumas šiuo atveju yra taip pat labai svarbus ir galingas ginklas. Pats auginu 3 vaikus ir man tai labai rūpi. Rūpi, kad mūsų kurorto vaikai būtų saugūs ir sveiki ir, kad jų gyvybėms nekiltų pavojus. Bet mes visi ne tik policija, ne tik mokytojai ar vadovai ,bet ir mes TĖVAI turime padaryti viską, kad to nebūtų. Tad veikime!“ – ragina meras Š. Vaitkus.

 

123RF.com nuotrauka

 

Jūsų komentaras:

Įdomu 2023-05-05 05:48 (IP: 172.68.138.78)
Ko gero nemažai tokių nutikimų bus vasarą. Taip garsiai šaukė dėl tvarkos Basanavičiaus 16( Salūnas) ir vėl lipama ant to pačio "grėblio". Intensyviai Salūnas ruošiasi naujam sezonui. Ant stogo vėl ruošiama terasa. Kur tarybos sprendimas kad tame pastate turi būti tik kino teatras( kol nepakeistą paskirtis), kam jis buvo skirtas. Kol "nenudegs" tame "jovale" iš savų ar artimųjų tol žiurėsim pro pirštus.

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad uostamiesčio kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo nepilnamečiams Palangoje. Įtarimai pareikšti penkiems asmenims.


Palangoje pas vyrą rasta 17 maišelių su galimai narkotinėmis medžiagomis, pranešė policija.


Praėjusią parą Klaipėdoje ir Palangoje pas asmenis rasta galimai narkotinių medžiagų, pranešė policija.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai nustatė ir sulaikė asmenis, įtariamus narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimu Klaipėdoje ir Palangoje.


Klaipėdoje ir Palangoje per pastarąsias dvi paras pas kelis žmones buvo rasta galimai narkotinių medžiagų, pranešė uostamiesčio policija.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos senojoje gimnazijoje 118 abiturientų nuskambėjo paskutinis skambutis. 


Gegužės 3-iosios rytą, 7.50 val., į ugdymo įstaigą atvežtas moksleivis jau po septynių minučių skambino tėvui ir prašė jį kuo skubiau pasiimti, nes paaugliui buvo bloga, sutriko jo kvėpavimas, vaikas duso. Be viso kito, prasidėjo panikos ataka – gimnazistas tėvui guodėsi , kad jam labai baisu ir jis bijo mirti. Tėvas, žinoma, suskubo atgal į mokyklą, prieš tai iškvietęs greitąją medicinos...


Angelų sargų dienos išvakarėse, penktadienį, spalio 1 dieną, profesinės šventės proga visų miesto gyventojų vardu, kurorto meras Šarūnas Vaitkus apsilankė Palangos policijos komisariate ir pasveikino policijos pareigūnus, kasdien sunkiai ir įtemptai dirbančius, kad mes, palangiškiai, šventojiškiai jaustumėmės saugiai.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus antradienį, birželio 22 dieną, kreipėsi į visus Palangos ir Šventosios gyventojus, ragindamas neužmiršti brangiausio turto – savo sveikatos – ir skiepytis nuo koronaviruso.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius