Po straipsnių apie Raimundą Palaitį – išpuolis prieš „Palangos tilto“ redakciją

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-08-27
Peržiūrėta
2049
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po straipsnių apie Raimundą Palaitį – išpuolis prieš   „Palangos tilto“ redakciją

Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija jau patyrė ir praėjusią vasarą? Ar vis tik tai „palaitinių“, kerštaujančių už laikraščio straipsnius, įtūžio proveržis? Į redakciją užeinantys vyresnio amžiaus palangiškiai liūdnai lingavo galvas: „Išpuolis prieš redakciją, žinoma, ne atsitiktinumas“.

Tyrimas neliks be dėmesio

Į įvykio vietą greitai atvykusi Palangos policijos komisariato Prevencijos poskyrio tyrėja Lina Vambutienė užfiksavo chuliganizmo aktą, kuris „Palangos tilto“ redakcijai padarė nuostolių už maždaug 1200 litų.
Policijos tyrėja Gintarė Naugreckienė tą pačią dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą.
„Tam tikrus veiksmus atliks ir kriminalistai. Kokius – negaliu sakyti. Tikrai tyrimas prieš redakciją neliks be dėmesio“, – patikino G. Naugreckienė. .
Redakcija susilaukė ir anonimo skambučio, kuris teigė penktadienio ryte matęs keturis jaunuolius, einančius Vytauto gatve, kitoje nuo redakcijos pusėje. Pasak tariamo liudininko, du jaunuoliai, perbėgę gatvę, spyriais suknežino šalia šaligatvio stovintį „Palangos tilto“ reklaminį stendą. Pasiguosti galima nebent tuo, kad chuliganai, sudaužę vieną jo pusę, spruko, neliesdami kitos pusės.
Įvykio protokole, apklausus „Palangos tilto“ redaktorių, buvo įrašyta, kad redakcija įžūlų išpuolį sieja su laikraščio straipsniais apie buvusį vidaus reikalų ministrą, nemažai daliai kurorto gyventojų liūdnai pagarsėjusį Raimundą Palaitį.
Išpuolį pasmerkė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius: „Jeigu jis išties susijęs su laikraščio publikacijomis, tai yra baisu“.


Užtikrino operatyvų tyrimą
Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas sakė, kad jis nenorįs tikėti, kad išpuolis yra susijęs su laikraščio straipsniais apie buvusį vidaus reikalų ministrą, dabar vėl siekiantį Seimo nario mandato R. Palaitį.
„Deja, chuliganų ir baigiantis vasarai yra. Pasižiūrėkite, kiek yra sulaužytų suoliukų ar kitų stendų mieste“, – sakė A. Katkauskas.
Jis teigė, kad išpuolis prieš „Palangos tiltą“ bus tiriamas kaip eilinis chuliganizmas, bet komisaras pažadėjo „pasižiūrėti“, kad jis vyktų operatyviai ir kruopščiai.
A.Katkauskas pažadėjo redakcijai pranešti, kodėl „Palangos tiltas“ nebuvo informuotas apie ikiteisminio tyrimo, pradėto praėjusių metų vasarą, taip pat dėl sudaužyto reklaminio stendo, rezultatus.
„Matote, vasarą kurorto policijoje dirba nemažai tyrėjų iš kitur. Matyt, visa informacija ir „nesuvaikščiojo“. Žinoma, pareiškėjas turi būti informuotas apie ikiteisminio tyrimo pabaigą, kokia ji bebūtų“, – sakė kurorto policijos viršininkas.
Žurnalistui jis teigė, kad su buvusiu ministru R. Palaičiu jį siejo tik „darbiniai santykiai“.
„Jokių asmeninių santykių neturėjome“, – pabrėžė A. Katkauskas.

Straipsniai apie buvusį ministrą
Priminsime, kad rugpjūčio 21-osios dienos „Palangos tilto“ numeryje, straipsnyje „Į buvusio ministro Raimundo Palaičio įtakos voratinklį pakliuvo ir Palangos teisėja“ rašėme, kad ne be R. Palaičio įtakos teisėsaugai Palangos apylinkės teismo teisėja ir laikina teismo pirmininkė Liucija Paulauskaitė, užuot, kaip numato Visuomenės informavimo įstatymas, pritaikiusi redakcinę atsakomybę, straipsnį „Raimundas Palaitis toliau galės klastoti dokumentus“ paskelbusiam pirminiam šaltiniui – tinklalapiui Alfa.lt, ji ministro byloje dėl garbės ir orumo laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti banko sąskaitą 80 000 litų – pritaikė jį perspausdinusiam „Palangos tiltui“.
Mūsų redakciją konsultuojantys teisininkai įsitikinę, kad įstatymas nugalės, ir Klaipėdos apygardos teismas, kuriam „Palangos tiltas“ apskundė L. Paulauskaitės drakonišką sprendimą, panaikins jį.
Straipsnyje „Raimundai Palaiti, nemeluokite“ rašėme, kad po pirmos publikacijos kitas miesto laikraštis paskelbė publikaciją „Palangos tiltui” – 80 tūkstančių litų politiko ieškinys“, kuriame į politikos pakraščius išstumtas R. Palaitis šmeižikiškai teigė: „Dar prieš pasirodant straipsniui, buvau susitikęs su šio straipsnio redaktoriumi (L. Jegelevičiumi – L. J.), jis man pasiūlė, kad sumokėčiau pinigus už gražų straipsnį apie mane... Bet aš nesutikau..“
„Palangos tilto“ redaktoriaus paskelbta slapta įrašyto pokalbio su R. Palaičiu stenograma įrodo, kad buvęs ministras sąmoningai iškreipė pokalbio turinį ir sumenkino „Palangos tilto“ dalykinę reputaciją bei apšmeižė redaktorių.
Po straipsnių apie ministrą sekė išpuolis prieš redakciją.
 

Jūsų komentaras:

HELEN WILSON 2017-03-27 02:11 ([email protected] / IP: 41.190.2.154)
Noriu informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Helen Wilson, privati ​​paskola skolintojas, kad skolina gyvenimo laiko galimybę. Ar jums reikia skubiai paskolą mokėti savo skolą, arba jums reikia paskolą, siekiant pagerinti jūsų verslą? Jums buvo atmestas bankų ir kitų finansų įstaigų? Ar jums reikia konsolidavimo paskolą arba hipoteką? ieškote daugiau, nes mes esame čia, kad visas savo finansines problemas praeities dalykas. Mūsų paskolų fiziniams asmenims, kuriems reikia finansinės paramos, kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą esant 2% norma. Noriu naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad mes teikiame patikimą pagalbą ir gavėją ir bus pasirengę pasiūlyti paskolas. Taigi Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu: ([email protected]) Taigi, jei jūs norite gauti paskolą iš mano įmonės, galite susisiekti su mumis šiandien. Didžiausia suma, mes skolinti yra 600,000,000.00 į šių Valiuta: Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais, eurais ir Didžiosios Britanijos svaras sterlingų dėkoju

palangiskis 2012-08-30 09:37 (IP: 84.46.255.207)
Ir iš vis, ko jūs pergyvenat dėl to Palaičio? juk jam jau senai politiko karjera baigta. Nebėra apie ką kalbėt???

palangiskis 2012-08-30 09:33 (IP: 84.46.255.207)
Na nepatinka man tas Palaitis, bet suversti ant jo visą kaltę tai jau neteisinga. Jei "Palangos tilto" redaktoriui kur nors Šilutėje chuliganai išdaužtų automobilio langą, tai irgi Palaitis būtų kaltas????

Antanas 2012-08-28 23:11 (IP: 78.61.221.23)
ponas Jonai. turbūt būsit vienas Palaičio pasekėjų. Stendas tikrai nebuvo sudrąskytas.Prašau nemeluoti liaudžiai.

Jonas 2012-08-28 09:59 (IP: 81.7.78.217)
Na veik visą vasarą prastovėjo pavasario audros sulaužytas stendas. Nemačiau, kad jis būtų buvęs sutvarkytas. Iki tol redaktorius nesikreipė į policiją ir toleravo netvarką, o dabar buria sąmokslo teoriją. Rinkėjai atsirinks už ką balsuoti taip, kad nevarkite juodindami kitus. Na ir laikraštis paskutiniu metu nusivažiavo, matomai tai redaktoriaus kaltė. Savininko vietoje pasvarstyčiau ar tinka jis užimti pareigas. O taip iš neturėjimo ką veikti sukūriau dar vieną samokslo teoriją. Šalia redakcijos kabo iškaba su TTP Pakso partijos informaciją, tai gal buvo užsirūstinta ant Pakso partijos ir matomai Palangos tilto redakcijos kuri yra šalimais.

libistams: 2012-08-28 09:22 (ata.gmail.lt / IP: 86.100.60.112)
-jis pats nieko nedaro, tik baisus jo kerštas visuose asmenyse...

baisu, 2012-08-28 09:18 ([email protected] / IP: 86.100.60.112)
palaitininkai tyčiojasi, bet...kiek palaitis yra padaręs blogybių Palangai ir žmonėms - tai jis turi būti ne tik juodas, bet virti smalos katile...Taip ir bus !

Pritariu Mikui 2012-08-28 08:08 (IP: 78.61.104.50)
pats politikierius nelakste su akmenukais , bet jo gerbejai tai drasiai galejo taip padaryti .Prisimenu , per rinkimus po balsavimo ileke dvi gerbejos i sale , o komisijos pirmininke ir nariai nevare ju lauk , tik stebetojai liepe iseiti . Bet koookiais zvilgsniais nulydejo stebetojus ir , aplamai ,ten visa aplinka rode , kad visi suinteresuoti tik Palaiciu ir be rezultatu skaiciavimo daresi aisku , kad tie rinkimai - tik formalumas .Taip kad gerbejai yra neprognozuojami...

mikas 2012-08-28 07:59 (IP: 82.135.197.57)
nereikia palaiciui liepti eiti dauzyti, jo sutves bachurai ir neliepti gali tiek sugalvoti.

Cha 2012-08-28 07:19 (IP: 195.182.88.82)
Pastaruoju metu atvėso orai. Įtariu, kad čia taip pat Palaičio darbas...

alfonsas 2012-08-28 06:23 ([email protected] / IP: 78.61.37.75)
nu jau nesamone , kad palitininkai dauzytu stendus...cia jau burimas is kavos ...

STASYS 2012-08-27 19:22 (IP: 84.15.191.90)
Siaubas! Jei tai tiesa, tai kam gi buvo patikėta vadovauti Vidaus reikalų ministerijai, o kartu ir policijos departamentui?

Taip pat skaitykite

Sakote, kad laikraštis – jau seniena, nes negali konkuruoti su socialiniais tinklais? Galbūt, tačiau įdomiausius „Palangos tilto“ straipsnius jūs laikraščio Facebok puslapyje Facebook/Palangostiltas pamatote gerokai vėliau nei jūsų tėvai ar seneliai prenumeruojantys popierinį laikraštį – savo įdomiausius, aktualiausius straipsnius į internetą...


Prieš Naujuosius metus visi pajūrio savivaldybių gyventojai, Palangos, Klaipėdos ir Neringos svečiai sulaukė puikios dovanos - nemokamo žurnalo "Lietuvos pajūris" naujausio numerio. Išleistas 8 000 egzempliorių tiražu, tokios apimties (beveik šimto puslapių) nemokamas žurnalas, gimęs kaip Palangos laikraščio "Palangos tiltas" priedas, yra...Įvykiai praėjusį penktadienį prie Klaipėdos apygardos teismo labiau primena siužetą iš filmo apie gangsterius. Sulaukęs nepalankaus sprendimo byloje dėl incidento savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu 2016 metais, kurorto verslininkas Darius Miklovas, kartu su miesto Tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi suvaržė judėjimo laisvę, bandė ištraukti...


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


„Rimi” išpuolis pamalonino ir kai kuriuos politikus  6

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 11 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Apleistoje dykvietėje sparčiai iškilusiu ir šią vasarą atidarytu moderniu „Rimi” prekybos centru pasidžiaugusi Palanga iš investuotojo sulaukė netikėto akibrokšto.


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


„Palangos tilto“ straipsniai apie Raimundą Palaitį („Į buvusio maklerio-ministro Raimundo Palaičio įtakos voratinklį pakliuvo ir Palangos teisėja“, „Raimundai Palaiti, nemeluokite!”, „Po straipsnių apie Raimundą Palaitį – išpuolis prieš „Palangos tilto“ redakciją“) susilaukė didelio susidomėjimo ne tik mūsų...


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


„Palangos tilto“ įkurtuvių šventė sukvietė laikraščio bičiulius

Redakcijos vardu –redaktorius Linas Jegelevičius, 2010 11 26 | Rubrika: Kultūra

Į redakcijos įkurtuves naujose – erdviose ir šviesiose! – patalpose (Vytauto g. 85a) mes, redakcija, kvietėme atvykti visus – ir laikraščio bičiulius, ir skaitytojus, ir politikus, ir net tuos, kurie galbūt mums didelės meilės ir nejaučia. Jei ir pakeiksnoja kas nors mus,  tai yra geras ženklas – vadinasi, esame pastebimi, kaip tas retai žydintis kaktusas – žiedas gražus, norisi...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius