Popiežiaus Pranciškaus vizitas virpina Palangos parapijiečių širdis

Palangos tiltas, 2018-08-10
Peržiūrėta
1817
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Popiežiaus Pranciškaus vizitas virpina Palangos parapijiečių širdis

Lukas Jogaila

Artėjant Popiežiaus Pranciškaus vizitui į Lietuvą rugsėjo 22-23 dienomis, jaudulys virpina ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikinčiųjų širdis.
„Jau šiek tiek daugiau kaip šimtas palangiškių ir arti trijų šimtų kretingiškių užsirašė piligriminei kelionei į Kauną, kur Santakos slėnyje įvyks popiežiaus laikomos mišios“, – „Palangos tiltui“ sakė parapijos klebonas Marius Venskus, kuris ruošiasi kurortą palikti – Vyskupo sprendimu yra perkeliamas į Tauragę.
Jam teko keliskart matyti popiežių ne televizoriaus ekrane ir jis palangiškių mylimam kunigui palikęs neišdildomą įspūdį.
„Teko būti su juo vienoje konferencijoje, o kitu atveju – Švento Pauliaus aikštėje Vatikane. Patiriamos piligrimystės ir bendrystės jausmas yra nenusakomas“, – sakė klebonas.
Baigus kunigų seminarijąM. Venskui kartu su kitais kurso draugais teko ranką paspausti legendiniam Jonui Pauliui II. Su Popiežiumi Benediktu Palangos klebonui neteko matytis.
Marius labai laukia netiesioginio susitikimo su Popiežiumi Pranciškumi Kaune, bet šalin veja mintis, kad reikėtų prasibrauti į pirmą eilę pasisveikinti su juo.
„Suprantama, kad popiežiaus asmeninis palaiminimas ar pasisveikinimas yra didis dalykas, tačiau vien pamatyti jį, pajusti jo dvasią ir išgirsti kalbą – ypatinga dovana.Dabartinis popiežius yra ypatingas tuo, kad jis skatina mus nesmerkiant pažiūrėti naujai į daugelį dalykų, kuriuos mes esame įpratę vertinti kitaip“, – sakė M. Venskus.
Jis prisiminė prie Palangos bažnyčios vartų sėdinčią Marytę ir ją vadino nuostabiu gerumo pavyzdžiu: „Ji renka pinigėlius ir išleidžia rūpintis neprižiūrimais gyvūnais. Tai – kilnu. Šio popiežiaus mintis, kad Dievo akyse visi žmonės yra lygūs ir garbingi“.
Jau apie 400 žmonių iš Palangos dekanato užsirašė kelionei į Kauną, kur Santakos slėnyje Popiežius Pranciškus aukos mišias.
„Žinau, kad dalis palangiškių registravosi tiesiogiai. Naujajam Palangos klebonui užsiminiau, kad dar reikėtų vieną registraciją daryti rugsėjo pradžioje, kai žmonės po vasaros grįš į įprastą ritmą“, – sakė M. Venskus.
Piligrimams teks sumokėti apie 5-10 eurų už kelionę.
Naujasis Palangos klebonas, atvykęs iš Tauragės, savo ganytojišką darbą Palangoje pradės rugpjūčio 26 dieną. Maždaug tuomet M. Venskus išvyks į Tauragę.
Popiežiaus vizitas – puiki proga Bažnyčiai užsidirbti iš suvenyrų ir atributikos, susijusios su vizitu, pardavimo, bet pašnekovas tikino, kad jos Palangos parapijoje nebus galima įsigyti.
„Džiaugiamės, kad galime parapijiečiams pasiūlyti kai ką kitą, kas susiję su popiežiaus vizitu – Tomo Vilucko knygą apie Popiežių Pranciškų“, – sakė jis.
Parapijoje prekiaujama įprastomis bažnytinėmis prekėmis: žvakėmis, šventųjų paveikslėliais.
„Turbūt mums reikėtų ir leidimo prekiauti kokia nors atributika, susijusia su popiežiaus vizitu“, – svarstė klebonas.
Valstybės institucijoms ir Bažnyčiai rengiant Popiežiaus kelionės sąmatą Lietuvoje, Viešųjų pirkimų tarnyba papriekaištavo vyskupams, kad jie neatskleidžia išlaidų sąmatos.
„Bet pažiūrėkime: kai vyksta monarchų, karalių ar valstybės vadovų vizitai Lietuvoje, niekam ir į galvą nešauna mintis pirmiausia kalbėti, kiek jie kainuoja. Man keistokai atrodo, kad laukiant popiežiaus vizito, buvo pirmiausia prakalbta apie pinigus. Popiežius Pranciškus – itin kuklus, paprastas ir pasisakąs prieš prabangą, – sakė M. Venskus. – Neužmirškime, kad Popiežius atvyksta vizito į Lietuvą kaip Vatikano valstybės galva ir jis turi būti sutinkamas pagarbiai, kaip ir bet kuris kitas kitos šalies vadovas“.
Paklaustas, ar Palangos parapija laikosi finansiškai tvirtai, Palangą paliekantis kunigas sakė, kad parapija remia aukštesnes bažnytines institucijas.
„Jos gi neturi sielovados ir negauna pajamų už atitinkamus patarnavimus. Žmonės, ir mūsų parapijiečiai, savo aukomis, kartais maistu prisideda ir prie Vyskupijos Šeimos centro, ir Jaunimo centro išlaikymo. Gyvename taupiai, remontuojamės, ačiū, kad Savivaldybė padeda“, –sakė M. Venskus.
Anksčiau parapijos pagalbos sulaukdavo iš pasaulietinių bažnytinių fondų.
Paklaustas, kaip parapija nustato bažnytinių patarnavimų kainas, klebonas sakė, kad vadovaujamasi „orientacinėmis kainomis“.
„Jų neskelbiame savo tinklapy, bet parapijiečiams jos gerai žinomos. Vadovaujamės taisykle: „Jeigu galite, ar nenusiskriausite savęs?“ – sakė M. Venskus.
Anot jo, ypač Palangoje pastebima daug religinio turizmo.
„Atvažiuoja čia tuoktis net iš kito Lietuvos galo. Kartais net nustembu: „Ar su savo klebonu susipykote?“ Kartais pastato tiesiog prieš faktą“, – šypsojosi klebonas.
Jau apie Tauragę vis dažniau galvojantis Marius „Palangos tiltui“ sakė, kad į naująją parapiją būtinai pasiimsiąs visas knygas.
„Man knygos – brangiausios, jų turiu bene 30 dėžių, – teigė M. Venskus. – Džiaugiuosi, kad naujoje parapijoje bus erdvi vieta bibliotekai“.
Į Tauragę keliaus ir trys, dar nuo studijų laikų jam tarnaujančios knygų lentynos, rašomasis stalas, dviratis ir būtiniausi apyvokos daiktai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jūsų kuriami santykiai visada išlieka žmogiškai šilti ir taurūs, o pagarba ir meilė mamai yra vertybės, kurios visuomet lieka gyvenimo dvasiniu pamatu ir tvirtybės šaltiniu. Tegul mūsų meilė ir dėkingumas sušildo Jūsų širdis, būkite sveikos ir laimingos! Su Jūsų švente! Mindaugas Skritulskas   Lietuvos Respublikos Seimo narys


Gruodis skaičiuoja paskutines besibaigiančių metų dienas bei minutes, ir jau tuoj tuoj pasitiksime gražiausias žiemos šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Laukdami jų, atverkime savo širdis artėjančiam kalėdiniam stebuklui bei pasidalinkime gerumu ir šiluma su tais, kuriems to reikia.  


"Palangos tilto" straipsnis, kurį anonsavome ir Facebook/Palangostiltas, "Palangos naujakurys prieš Kalėdas nubėgs 100 kilometrų per visą Lietuvos pajūrio zoną kviesdamas prisidėti prie mažojo Jokūbo, gimusio su perpus trumpesne koja, be šlaunikaulio, operacijos" mušė lankumomo rekordus - straipsnio anonsą Facebook-e pamatė 25 754 žmonės. 311 paspaudė...


Artėjant Popiežiaus Pranciškaus vizitui į Lietuvą rugsėjo 22-23 dienomis, jaudulys virpina ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikinčiųjų širdis.


Trečiadienį Palangos kurorto muziejuje buvo pristatyta apžvalgininko, tinklaraštininko Tomo Vilucko knyga „Popiežiaus Pranciškaus tiltai“. Į knygos sutikimą atėjo būrys tiek Tomo įžvalgų, tiek ir popiežiaus Pranciškaus gerbėjų. Jis pats pripažino, jog, kai buvo renkamas naujas popiežius, jis visas viltis dėjo į kardinolą Jorge Mario Bergoglio, dabartinį...


Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas...


Eismo pertvarka – lyg vizitas pas stomatologą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 02 09 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Kuo arčiau vasara ir neišvengiamas poilsiautojų automobilių antplūdis, tuo skaudžiau raukosi miesto valdžia.


Palangos miesto savivaldybėje vakar atidaryta fotografijų paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodą pristatė J. E. Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon. Parodoje pristatomos per 20 fotografijų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus.


Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga nukeliauti į Romą ir susitikti su popiežiumi Benediktu XVI planavo daugiau kaip 600 žemaičių, tarp kurių – per 30 palangiškių. Tačiau tam nelemta išsipildyti: krikščioniškasis pasaulis tuo metu gyvens be popiežiaus, nes netikėtai apie savo atsistatydinimą pranešęs pontifikas vasario 27 dieną...


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius