Posėdis be mero: be reveransų „etatinėms“ kalbėtojoms ir su priverstinėmis pertraukėlėmis

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-09-14
Peržiūrėta
242
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Posėdis be mero: be reveransų „etatinėms“ kalbėtojoms ir su priverstinėmis pertraukėlėmis

Vakar Tarybos posėdyje dalyvavo 19 Tarybos narių. Posėdžiui vadovavo vicemeras Saulius Simė, nes meras Šarūnas Vaitkus buvo išvykęs į Vokietiją, Bergeną, su kuriuo Palanga pavasarį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

 

Vicemeras etatinėms kalbėtojoms simpatijų nejaučia

Merui nesant, S. Simė neleido visuomeniškai aktyvioms palangiškėms Albinai Rakauskienei ir Rūtai Ruzgutei pasisakyti posėdžio pradžioje, o skyrė joms laiką, kaip numato Tarybos reglamentas, likus pusvalandžiui iki pietų.

Tiesa, Tarybai patvirtinus savo pakoreguotą veiklos reglamentą, palangiškiai jiems rūpimais klausimais turės teisę pasisakyti Tarybos posėdžių pradžioje. Tokį pasiūlymą, koreguojant Tarybos veiklos reglamentą, buvo pateikęs Tarybos narys Eimutis Židanavičius.

Opozicionierė Genoveita Krasauskienė atkreipė kolegų dėmesį į jaunimo reikalų tarybos sudarymo nuostatas. „Į Jaunimo tarybą įtraukti vicemero S. Simės ir mero patarėjos Karolinos Stankevičiūtės niekas nesiūlė. Juos įtraukus, pažeidžiami ne tik Jaunimo tarybos nuostatai, bet ir savivaldybės administracinės priežiūros įstatymas“, - teigė buvusi, iš politikos žemėlapio jau ištrintos Naujosios Sąjungos Palangos skyriaus pirmininkė G. Krasauskienė.

Liepos mėnesį Tarybai suformavus Investicijų priežiūros komisiją, tik vakar Tarybai buvo pateiktas sprendimas dėl komisijos veiklos nuostatų priėmimo. Komisijai yra keliamas uždavinys vykdyti investicijų į kurorto šilumos ūkį priežiūrą. Taryba balsavo už komisijos nuostatų priėmimą.

 

Pakeitė Tarybos veiklos reglamentą

Tarybos biblija – jos reglamentas. Kaip teigė Mindaugas Skritulskas, sulaukus daug Vyriausybės atstovo apskrityje reikalavimų keisti savivaldybės sprendimus, taip pat priėmus kitus savivaldybės veiklą reglamentuojančių įstatymų papildymus, „pribrendo“ reikalas koreguoti Tarybos veikos reglamentą.

Bet opozicijos „garsiagerkliui“ Aleksandrui Jokūbauskui Tarybai pateikti reglamento pataisymai pasirodė „suvelti“.

„Sumaišyta visa numeracija, apversta viskas aukštyn kojomis. Jeigu priimsime tokį „jovalą“, nežinau, kaip galėsime dirbti pagal jį“, - būgštavo „tvarkietis“.

Bet sprendimo projektą pristatęs konservatorius M. Skritulskas jį ramino: „Nėra ko nerimauti. Tiesiog reikia atlikti kelis pataisymus, kuriuos padarysime per dešimt minučių“.

Paaiškėjus, kad R. Ruzgutė nori pasisakyti apie reglamento pakeitimus, S. Simė, ją nuvėręs nuožmiu bokso trenerio žvilgsniu, linktelėjo galva: „Išklausysime“.

Iki šiol prisistačiusi Lietuvos vartotojų gynimo federacijos nare, vakar ponia Rūta į Tarybą kreipėsi jau kaip Palangos bendruomenės iniciatyvinės grupės narė, reikalaudama, kad Taryba atsižvelgtų į grupės pasiūlymus, kad į paklausimus, pateiktus viename Tarybos posėdyje, būtų atsakyta kitame.

A.Jokūbauskas siūlė klausimą dėl reglamento patvirtinimo atidėti, tačiau Tarybos valdančioji dauguma, per dešimties minučių pertrauką suderinusi pastebėtus neatitikimus, dauguma balsų reglamentą patvirtino.

 

Patvirtino komunalinio įkainius

Pateikus klausimą dėl UAB „Palangos komunalinis ūkis“ įkainių tvirtinimo, Tarybos narė Elena Kuznecova teiravosi, ar, juos patvirtinus, užteks įmonės gaunamų pajamų bendrovės administracijos atlyginimams išmokėti. Anot politikės, jie yra „labai dideli“.

Tarybos narys Antanas Sabeckas sakė, kad Palangos komunalininkų įkainiai yra „vieni mažesnių šalyje“ ir siūlė juos patvirtinti.

Visi politikai balsavo už siūlomų įkainių patvirtinimą.  Pavyzdžiui, šimto metrų lietaus vamzdyno išvalymas hidrodinaminiu arba mechaniniu būdu įvertintas 1999 litais, fontanų parengimas, priežiūra, išmontavimas (vienam mėnesiui) – 3357 litais.

Svarstant klausimą dėl savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos, opozicionierius Danas Paluckas siūlė, kad vasarą kiekvienam masiniam renginiui surengti kurorte leidimą turėtų išduoti tik Taryba.

Bet tam „pasišiaušė“ buvęs Kultūros centro direktorius, Tarybos narys Nerijus Stasiulis: „Ar žinote, kad tokių renginių vasarą būna apie 200? Vadinasi, Taryba vasarą neišeis iš Tarybos salės – tik svarstys tokius prašymus“.

Taryba balsavo už sprendimo virtimą „kūnu“.

 

Atvėrė kelią „Rimi“ prekybos centrui

Svarstant klausimą „Dėl teritorijos tarp Malūno g. bei Klaipėdos pl. sankryžos ir Virbališkės tako, Palangoje, detaliojo plano patvirtinimo ir žemės sklypų pagrindinės žemės naudojimo paskirties, būdų ir pobūdžių nustatymo“ Tarybos nariai turėjo klausimų „Rimi“ Lietuva antrinės bendrovės UAB „Kondita“ atstovui Mindaugui Survilai. Žinia, mažmeninės prekybos gigantas minėtame sklype ketina statyti 4000 kvadratinių metrų ploto prekybos centrą.

Anot M. Survilos, jis turėtų atverti duris 2013-2014 metais.

„Bus palangiškiams sukurta 30 nuolatinių darbo vietų, dar 20 papildomų sezono metu“, - sakė svečias.

Tarybos narys konservatorius Dainius Želvys domėjosi, kokie kiti verslai įsikurs 4000 kvadratinių metrų ploto salėje.

M. Survilas atsakė, numatyta, kad įsikurs kepyklėlės, net siuvyklos, kitos mažos verslo įmonės.

E. Židanavičius išreiškė nuomonę, kad prieš pateikiant Tarybai patvirtinti sklypo detalųjį planą, reikėjo pirmiausia atlikti rinkos tyrimą, ar toks didelis prekybos centras reikalingas Palangoje, ir ar jis nebus tuščias.

„Jeigu Taryba patvirtins detalųjį planą, kol vyks techninio projekto rengimas, bus sudaromos ir sutartys su trečiosiomis šalimis, kurios norės „Rimi“ patalpose vykdyti verslą. Tokių įmonių jau dabar yra daug“, - užtikrino „Rimi“ Lietuva atstovas.

D. Želvys įspėjo, kad neturint aiškios vizijos, koks bus prekybos centras ir kiek jame bus kitų verslų, sunku nuspėti, kokio didumo reikia automobilių stovėjimo aikštelės šalia.

M. Survila patikino, kad tai bus išspręsta rengiant techninį projektą.

Vieno balso persvara Taryba balsavo už detaliojo plano patvirtinimą.

 

Išsiskyrė nuomonės valdančiojoje koalicijoje

Valdančiajai koalicijai dar prireikė vienos pertraukos sprendžiant klausimą dėl detalaus žemės sklypo plano rengimo Bangų gatvėje, kur yra planuojama pramogų komplekso su ledo arena statyba.

Buvęs meras, Tarybos narys Vytautas Stalmokas sakė, kad, prieš patvirtinant detalųjį planą, reikėtų padaryti išsamesnę objekto studiją ar vizualizaciją.

M. Skritulskas sakė, kad jos gali kainuoti „milžiniškus pinigus“ ir siūlė balsuoti už detalaus plano patvirtinimą.  Bet V. Stalmokas buvo užsispyręs: „Kai labai reikėjo, Vytauto g. 170 (buvusi ligoninė) studiją parengėme per dvi savaites. Siūlau klausimo svarstymą atidėti, o pirmiausia per dvi ar tris savaites parengti tokią studiją. Nes nematant studijos, sunku spręsti, kaip viskas atrodys“, - nesileido perkalbamas buvęs meras.

M. Skritulskui tikinant, kad detalaus plano rengimo metu „viskas paaiškės“, V. Stalmokas purtė galvą. Bręstant pirmam valdančiosios koalicijos viešam nesutarimui, buvo pasiūlyta „nuomones derinant“ paskelbti 20 minučių pertrauką. Po jos buvo nuspręsta klausimą atidėti.

Kandžioji R. Ruzgutė, dar kartą užlipusi į tribūną, tvatino opoziciją ir ypač A. Jokūbauską, kuris, regis, dažnai Tarybos posėdžių salę sumaišo su teismo sale: „Jūsų veikla Taryboje primena vištos kapstymąsi mėšlyne“.

Aktyvistė, pasidžiaugusi, kad nebuvo išrinkta į Tarybą, klausė Tarybos narių, kokia yra karšto vandens kaina. Neišgirdusi atsakymo, paleido akmenukų ir į administracijos direktorės A. Kilijonienės daržą: „Iš jos susilaukiau atsakymo tik po mėnesio, du lapus vien formulių...“

Moteris žadėjo, aiškindamasi vandens kainą, kreiptis į teismą.

A.Rakauskienė atkreipė dėmesį, kad „Litesko“ įrenginėja nuotolinio valdymo skaitliukus, neinformavusi gyventojų. „Tie skaitliukai net nėra Lietuvoje sertifikuoti“, - pastebėjo palangiškė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos kariuomenės (LK) Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Aristidas Gerasimavičius ketvirtadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Trečio amžiaus universiteto tarybos nariai, aktyvūs klausytojai, kartu su savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene, Švietimo pagalbos tarnybos direktore Vilma Želviene ir TAU kuratore Inga Vaitkiene neseniai lankėsi pavasarėjančioje Rygoje.Čia susitikome su praėjusią vasarą pas mus viešėjusiais Rygos aktyviųjų senjorų aljanso „RASA“ aktyvistais ir...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


 Vakar Tarybos posėdyje dalyvavo 19 Tarybos narių. Posėdžiui vadovavo vicemeras Saulius Simė, nes meras Šarūnas Vaitkus buvo išvykęs į Vokietiją, Bergeną, su kuriuo Palanga pavasarį pasirašė bendradarbiavimo sutartį.


Praėjusį ketvirtadienį ir penktadienį Palangoje lankėsi Lenkijos miesto Ustkos savivaldybės, su kuria dar 2006-aisiais metais pasirašyta dviejų miestų bendradarbiavimo sutartis, delegacija, kurios sudėtyje buvo Ryszard Kwiatkowski, Ustkos miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Teresa Świeboda, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narė, Piotr Wójcik, Ustkos miesto savivaldybės tarybos narys...


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius