Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai

"Palangos tilto" redakcija, 2019-09-23
Peržiūrėta
816
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.

Šiemet – požeminiai darbai
Šiuo metu darbininkai triūsia šalia Sporto komplekso esančioje aikštelėje – čia vyksta elektromobilių įkrovimo stotelių ir automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai.
Šiais metais taip pat planuojama tvarkomoje S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpoje įrengti požemines komunikacijas – bus įrengtas gatvės drenažas, paklota 400 metrų naujų lietaus nuotekų tinklų, UAB „Palangos vandenys“ paraleliai atnaujins ir 450 metrų ilgio vandentiekio tinklą.
Įrengs žiedinę sankryžą
Kitąmet bus vykdomi antžeminiai gatvės statybos darbai. Jų metu nebus apsiribojama tik važiuojamosios dangos atnaujinimu – bus įrengtas ir naujas, modernus gatvės apšvietimas, nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, gyventojų patogumui – nauji suolai ir šiukšlių dėžės. Bus pasirūpinta ir želdiniais – planuojama pasodinti 9 paprastuosius klevus, šalia gatvės įrengti alpinariumus.
Siekiant užtikrinti pėsčiųjų ir automobilių eismo saugumą, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, ties sankirta su Sporto gatve kitąmet bus įrengta žiedinė sankryža. Ties šia sankryža atsiras trys saugios pėsčiųjų perėjos. Visų eismo dalyvių patogumui jos bus papildomai apšviestos.

Pritaikys neįgaliesiems
S. Dariaus ir S. Girėno gatvės aplinka bus pritaikyta ir neįgaliesiems – gatvės statybos darbų metu numatoma įrengti dvi automobilių stovėjimo vietas, pritaikytas žmonėms su negalia. Visoje tvarkomoje gatvės atkarpoje pėsčiųjų takų susikirtimai su važiuojamąja dalimi projektuojami, atsižvelgiant į neįgaliesiems būtinus reikalavimus – įrengiami šaligatvių nuolydžiai.
Siekiant pritaikyti aplinką neįgaliesiems, numatoma įrengti ir poilsio aikšteles, nužeminti gatvės bordiūrus ir įrengti silpnaregiams pritaikytus įspėjamuosius ir vedamuosius paviršius.

Atnaujinti - būtina
Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojo Giedriaus Ramono, atnaujinti S. Dariaus ir S. Girėno gatvę jau buvo būtina, kadangi gatvės asfalto danga yra susidėvėjusi, tad važiavimo kokybė yra labai suprastėjusi. Prastos būklės ir gatvės bordiūrai, o esami apšvietimo tinklai su lempomis taip pat jau yra morališkai pasenę ir jau pradėję rūdyti, dažai išblukę bei nebedera su bendru kraštovaizdžiu. Kadangi gatvėje nėra lietaus nuotekų surinkimo tinklo, po lietaus ar pavasario polaidžio šioje gatvės dalyje stovi vanduo.
Šalia važiuojamosios dalies esantis šaligatvis taip pat yra prastos būklės – plytelės išsiklaipiusios bei aptrupėjusios, tad pėstiesiems vaikščioti šiuo šaligatviu yra ne tik nepatogu, bet ir nesaugu.

Ribojamas eismas
Miesto gyventojai prašomi kantrybės ir supratingumo, kadangi gatvės statybos darbų metu automobilių eismas šioje dalyje bus ribojamas – klojant požeminius tinklus, nebus galimybės važiuoti gatve. „tad kol bus klojami tinklai, gyventojų prašome šią gatvę aplenkti“, – sakė G. Ramonas.
Planuojama, kad požeminių tinklų klojimo darbai tęsis visą rudenį, o žiemos periodu (iki pavasario) eismas šia S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpa bus atnaujintas.
Pavasarį gatvės statybos darbai bus tęsiami – pirmiausia bus atliekami grunto stabilizavimo darbai, tad eismas šia gatvės atkarpa vėl bus uždarytas.
Tvarkomos S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos ilgis – 408 metrai.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vėžių gatvėje užvirė statybos darbai, tad iki šiol buvęs žvyruotas keliukas per kiek daugiau nei metus laiko pasikeis neatpažįstamai – beveik 500 metrų Vėžių gatvė taps saugesnė tiek vairuotojams, tiek ir pėstiesiems. Bus įrengta pralaida, t.y., užtikrintas susisiekimas su Vilimiškės kvartalu, pasodinti želdiniai.


Palangoje prasideda viešbučio „Marriott“ statybos darbai

"Palangos tilto" informacija, 2021 06 17 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, birželio 18 dieną, prasidės viešbučio „Marriott“ Palangoje statybos darbai – pirmuoju darbų etapu bus įrengiami pastato pamatai, atliekami kiti darbai. Pirmojo etapo darbus planuojama įgyvendinti iki metų pabaigos. 


Įsibėgėjant Gintaro gatvės rekonstrukcijos darbams, nuo lapkričio 10 d., antradienio, bus uždaryta gatvės atkarpa nuo J. Janonio g. iki Vytauto g. (apimant J. Janonio g. ir Gintaro g. sankryžą). Šioje atkarpoje bus pradedami dangų ardymo ir žemės darbai.  


Nuo šių metų rugsėjo 7 d. pradedami asfalto dangos remonto darbai Bangų, Vanagupės gatvėse bei Vytauto gatvės ruože nuo Klaipėdos plento iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės. Vykdant senos asfalto dangos frezavimą ir naujos asfalto dangos klojimą iš dalies bus ribojamas, o keletą dienų ir visai draudžiamas patekimas į remontuojamas gatves.


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Rytų kvartale jau netrukus prasidės Priešaušrio gatvės statybos darbai ¬– šią savaitę bus pradėti kloti lietaus nuotekų tinklai. Šiais metais čia planuojama pakloti lietaus nuotekų tinklus, o visus likusius gatvės įrengimo darbus planuojama užbaigti per 2018 metus. Priešaušrio gatvėje bus pakloti ne tik nuotekų tinklai, bet ir sukabeliuoti...


Palangoje pradedami kasmetinai asfaltbetonio gatvių remonto darbai – šią savaitę pradėtos frezuoti atokesnių miesto gatvių duobės, vėliau palaipsniui darbai kelsis link daugiabučių namų gyvenamųjų rajonų, tuomet – į centrines kurorto gatves bei Šventąją. Savivaldybė atsiprašo gyventojų už keletą savaičių truksiančius nepatogumus. 


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius