Prasideda Tarptautinis akordeono festivalis „Palanga 2013“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-08-08
Peržiūrėta
643
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Viačeslavas Semionovas.
Viačeslavas Semionovas.

Jau tradicija tapęs Tarptautinis akordeono festivalis, seminaras – praktikumas Palangoje, rengiamas Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), rugpjūčio 6-11 dienomis ir vėl sukvies akordeono muzikos mylėtojus.
Šiais metais festivalis vyks antrojoje vasaros pusėje, įprastoje erdvėje – S. Vainiūno meno mokyklos salėje (Maironio g. 8). Čia skambės originali šiuolaikinė, pramoginė muzika, džiazas, klasikinių transkripcijų pavyzdžiai, lengvoji-estradinė muzika. Šiais metais festivalyje – seminare savo talentu pasidalins svečiai iš Rusijos, Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir, žinoma, Lietuvos.
Vienas iš laukiamų svečių – puikiai akordeono pasaulyje žinomas atlikėjas, pedagogas bei kompozitorius iš prestižinės Maskvos Gnesinų akademijos Viačeslavas Semionovas (Rusija), kuris seminare pasidalins ne tik savo pedagogine patirtimi, bet ir atliks savo kompozicijas, praves paskaitą. Kitas puikus pedagogas bei atlikėjas – Zbigniew Ignaczewski (Lenkija) iš Lodzės muzikos akademijos – pristatys koncertinę programą, ves meistriškumo pamokas bei skaitys pranešimą apie techninius ir muzikinius pedagoginio proceso aspektus, ugdant jaunąjį atlikėją. Svečiai iš Gomelio – ansamblis „Lirica“ (Baltarusija), kurie nuolat koncertuoja kaip Gomelio Filharmonijos koncertinis kolektyvas atliks spalvingą programą, ypač tinkančią vasaros renginiui.
Greta žinomų atlikėjų scenoje taip pat išvysime jaunus tarptautinių konkursų laureatus, solistus bei kamerinius ansamblius iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, muzikos bei meno mokyklų moksleivius ir jų pedagogus iš visos Lietuvos regionų.
Kaip ir kiekvienais metais, sukaupta patirtimi dalinsis pedagogai. S. Vainiūno meno mokykloje bus vedamos atviros meistriškumo pamokos (Masterclass), skaitomi metodiniai pranešimai aktualiausiomis temomis, vyks paskaitos bei atviros diskusijos. Šį kartą pedagogai ir lektoriai atvyksta iš Lenkijos, Rusijos ir Baltarusijos.
Jaunieji mūsų šalies akordeonistai bus mokomi vienų geriausių ir akordeono muzikos pasaulyje pripažintų pedagogų. Seminaro – praktikumo metu dirbs bei pedagoginėmis žiniomis pasidalins ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) akordeono pedagogai – profesorius Eduardas Gabnys, profesorius Ričardas Sviackevičius, docentas Raimondas Sviackevičius, teoriniais klausimais konsultuos lekt. dr. Gintaras Balčiūnas.
Maloniai Jūsų laukiame tarptautiniame akordeono festivalyje Palangoje, rugpjūčio 6-11 dienomis!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje savaitgalį nestigs atrakcijų – kurorte vyks tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Palangos miestely.“ Tris dienas – rugsėjo 18-20 dienomis ¬– šurmuliuosiantis festivalis šventinę nuotaiką paskleis visame mieste. Vaikai, jaunimas, senjorai – labai įvairaus amžiaus šokėjai šventine nuotaika bei savo...


Rugpjūčio 19-30 dienomis dešimt renginių po atviru dangumi grafų Tiškevičių rūmų terasoje, nuostabioje Palangos kurhauzo salėje, Tiškevičių parko tvenkinyje plaukiojančioje valtelėje. Užburianti, scenos meistrų bei kylančių žvaigždžių atliekama programa šiemet inspiruota gamtos stichijų ir kosminių idėjų. Tai nakties ir vėjo muzika, muzika ant vandens, ir...Liepos 30-rugpjūčio 5 dienomis XXIV Tarptautinis akordeono festivalis PALANGA 2018 kviečia vaikus, jaunimą ir brandžią publiką išgirsti išskirtinius, plataus profilio atlikėjų koncertus, kurių žanrų gausa – nuo klasikinės, akademinės, eksperimentinės muzikos iki džiazo, tango, ir pop projektų – suteiks plačias pasirinkimo galimybes net pačiam įnoringiausiam Palangos...


Šiandien prie Palangos kurhauzo bus atidarytas antrasis Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „AmberWind“. Pirmajame festivalio koncerte pasirodys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblis bei svečiai iš Vengrijos – „InMediasBrass“.


„Plačiai išskleidus sparnus skrieti virš miesto ir tiesiog atsiduoti muzikos garsams, visą šurmulį palikus už nugaros“, – tokiais žodžiais akordeono maratono vedėjas Arnas Mazėtis pradėjo baigiamąjį akordeono savaitės koncertą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje. Malonumas groti dėkingai Vilniaus ir svečių publikai, kuri audringais aplodismentais...


Prasideda Tarptautinis akordeono festivalis „Palanga 2013“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 08 | Rubrika: Kultūra

Jau tradicija tapęs Tarptautinis akordeono festivalis, seminaras – praktikumas Palangoje, rengiamas Lietuvos akordeonistų asociacijos (LAA) bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), rugpjūčio 6-11 dienomis ir vėl sukvies akordeono muzikos mylėtojus.


Rugpjūčio 7-11 dienomis Palangoje vyks jau devintąjį kartą rengiamas tarptautinis festivalis „Palangos vasara“. Per aštuonerius metus festivalyje dalyvavo atlikėjai iš Japonijos, Australijos, Kinijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Lenkijos, Rusijos ir daugelio kt. šalių. Festivalyje dalyvavo iškilūs šalies ir užsienio menininkai –...


Trečiadienį Palangoje prasidės tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanosiantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Visą savaitę Palangos viešbutyje „Žilvinas“ vyko šeštasis tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2009“, kuriame dalyvavo 209 šachmatininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius