Prasidėjo dviračių tako Kretinga–Vydmantai statybos

Palangos tiltas, 2023-10-20
Peržiūrėta
955
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eglės Sabaliauskaitės nuotr.
Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

Šiandien, spalio 20 d., simbolinės kapsulės įkasimu, prasidėjo dviračių ir pėsčiųjų tako tarp Kretingos ir Vydmantų gyvenvietės rangos darbai. Nutiesus šią trūkstamą beveik 5 kilometrų atkarpą, vietos gyventojai ir turistai galės dviračiu ar pėsčiomis nenutrūkstamai keliauti tarp Kretingos ir didžiausio šalies kurorto – Palangos. 

Bendras tako ilgis sudarys beveik 10 km. Šiuo metu dviračių takas jungia Palangą ir Vydmantus, o likusį atstumą iki Kretingos dviratininkams tenka įveikti važiuojamąja kelio dalimi. Sutarties trukmė – 12 mėnesių, tačiau tikimasi, kad statybų darbai bus užbaigti dar nepasibaigus vasarai. Investicijos į naująjį dviračių taką – 3,6 milijono eurų.

„Šis projektas reikšmingai sustiprins pajūrio regiono rekreacinį potencialą, tuo pačiu pagerins ir vietos gyventojų susisiekimą – užbaigus rangos darbus kelionėms tarp Kretingos ir Palangos bus galima drąsiai rinktis netaršų ir sveikatai palankų judėjimą dviračiu ar pėsčiomis“, – statybų pradžios renginyje kalbėjo Susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas.

Kelių direkcijos generalinio direktoriaus patarėjas Remigijus Lipkevičius renginyje akcentavo, jog dar vieno svarbaus dviračių tako statybų pradžia rodo įmonės pastangas tolygiai plėtoti ne tik automobilių, bet ir darnaus judumo infrastruktūrą. 

Dviračių ir pėsčiųjų takas, sujungsiantis Kretingą su Palanga, eis pagal magistralinį kelią A11 Šiauliai-Palanga, naujoji atkarpa – ruože nuo 137 iki 141,7 kilometro. Takas bus 2,5 m, jame bus galima atsikvėpti specialiai tam pritaikytose poilsio vietose.

„Tai kretingiškių vienas laukiamiausių dviračių infrastruktūros projektų, apie kurio įgyvendinimą pradėta kalbėti daugiau nei prieš dešimtmetį. Daug rajono gyventojų kasdien vyksta į Palangą darbuotis ar pailsėti prie jūros. Tačiau retas, baimindamasis dėl saugumo, šioms savo kelionėms šiandien pasirenka dviratį, nekalbant jau apie važiavimą itin judraus kelio dalimi dviračiais su vaikais. Kartu tikimės, kad užbaigus dviračio tako tiesimo darbus sulauksime ir dar daugiau į Kretingą iš Palangos atvykstančių poilsiautojų, jau šiandien pamėgusių mūsų unikalų Žiemos sodą, vienuolyną ir kitus išskirtinus objektus“, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Simboliniame, darbų pradžią skelbiančiame renginyje, įgyvendinamo projekto kuriama verte regionui taip pat džiaugėsi ir Palangos miesto meras.

„Įgyvendinus šį projektą, Vakarų Lietuvos regione atsiras dar vienas turistinis maršrutas. Tai labai svarbu ne tik palangiškiams, bet ir kurorto svečiams, kurių per metus Palangoje apsilanko apie 1,3 mln. Šiuo metu dviračiais galima nuvažiuoti iš Šventosios į Klaipėdą bei Neringą, o naujasis dviračių takas atvers galimybę patogiau pasiekti kaimyninę Kretingą, pasigrožėti lankytinais objektais ir pasimėgauti kretingiškių svetingumu“, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Šių metų liepą užbaigtas 13,5 kilometro dviračių tako remontas tarp Smiltynės ir Juodkrantės. 2024 metais darbus ketinama tęsti tolimesniuose ruožuose nuo Juodkrantės iki Pervalkos. 

 

Jolita Orentaitė

Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius

Jūsų komentaras:

OB 2023-10-21 09:25 (IP: 162.158.222.195)
Reikia ir jau esamus Palangoje dviračių takus sujungti į vieną patogų tinklą su atitinkama infrastruktūra. Organizuoti daugiau žiedinio judėjimo gatvių (vienpusio eismo), pritaikant dviračių eismui. Jei jau esame didžiausias kurortas. Drąsesnių sprendimų!

Taip pat skaitykite

Šiandien, spalio 20 d., simbolinės kapsulės įkasimu, prasidėjo dviračių ir pėsčiųjų tako tarp Kretingos ir Vydmantų gyvenvietės rangos darbai.


Baigti per pušynus besidriekiančio ir Palangą su Šventąja jungiančio dviračių tako atkarpos nuo Lino tako iki Kontininkų gatvės apšvietimo įrengimo darbai.


Pamažėl šylant orams, kretingiškiai dviratininkai vėl prisiminė valdžios pažadą nutiesti dviračių taką į Palangą. Jau daugel metų gyventojams žadama įrengti kone 5 km ilgio dviračių taką iš Kretingos iki Vydmantų, kur jis susijungtų su jau anksčiau palei magistralinį kelią Šiauliai–Palanga įrengtu taku į kurortą. Savivaldybė pernai žadėjo, kad darbai bus pradėti šiemet, tačiau yra aišku, kad...


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Palangos pakraštyje, Vanagupės rajone, savivaldybė nusprendė naikinti dalį miško, kirsti mažiausiai 35 brandžius medžius. Taip siekiama nutiesti 200 metrų dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, kuri niekur neveda. Kaimynystėje esančių namų gyventojai tam priešinasi, nes mano, kad taip už savivaldybės pinigus planuojama nutiesti įvažiavimą į privačią valdą.


Prie vaikų žaidimų parko, kitoje dviračių tako pusėje, Palangos komunalininkai įrengė tinklinio aikštelę.


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.  Pirmadienį, stebint Palangos miesto gyventojams, būsimojo baseino pamatų vietoje buvo įkasta...


Gegužės 19 d. Palangos dviračių takas buvo virtęs dviračių greičio ruožu, pušynas, ties spalvingąja vaikų žaidimų aikštele – dviračių kroso trasa, slalomo taku. Taip prasidėjo Palangos senosios gimnazijos moksleivių tęstinis tradicinis sveikatingumo projektas „Motorizuoti ir nepavojingi“ – dviračių diena. Kad ir ne tokia gausi susirinkusiųjų komanda...


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius