Prasidėjus mokslo metams veikla įsisiūbuoja ir darželiuose

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-09-10
Peržiūrėta
1878
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Trečiadienio popietę į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo būrys ikimokyklinio ugdymo pedagogų, kuriems buvo suteikta proga išgirsti naudingų žinių iš apsilankiusios psichologės Rasos Karalienės lūpų apie kolektyvinį mikroklimatą bei tuo pačiu, prisiminus jau nuveiktus itin reikšmingus darbus su Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorės pavaduotoja Vilma Varpiotiene, imti žengti sparčiu žingsniu ir šiais prasidėjusiais mokslo metais link veiklos tobulinimo.

 

Po atostogų – sunku vėl dirbti

Ataskaitiniame ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pasitarime apsilankė pedagogės iš visų Palangos darželių, troškusios išgirsti naudingos informacijos, praversiančios ateities darbuose. Tokia informacija sutiko pasidalinti psichologė Rasa Karalienė. Specialistė suteikė žinių, kaip puoselėti puikią atmosferą kolektyve bei energingai kibti į darbus po ilgų atostogų. Kaip teigė lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pavaduotoja Birutė Remeikienė, nors ir labai nesinori baigti atostogas, visgi tenka vėl imtis darbų, todėl psichologė suteiksianti naudingų patarimų, kaip aktyviai įsitraukti į veiklą, suteikiant energijos ir bendradarbiams.

 

Pasitenkinimas darbu

Kaip papasakojo psichologė, statistiniais duomenimis, atliktais svečiose šalyse, žmonės pateikė, jog didžiausią pasitenkinimą darbe lemia pagarba, antroje vietoje – darbo turinys, vėliau – santykiai tarp kolegų ir tik šeštoje vietoje – darbo užmokestis. „Ši apklausa atlikta ne Lietuvoje, o Čekijos, Vengrijos šalyse, pas mus galbūt rezultatai būtų kitokie“, - teigė R. Karalienė. Pasak specialistės, viskas yra svarbu, jog kolektyvinis mikroklimatas būtų puikus, žinoma, nepamirštant žmogiškųjų faktorių, kartais ne itin svarbus atrodo ir geras užmokestis, kai darbuotojas darbo vietoje nesijaučia komfortabiliai. Psichologės duomenimis, moterys kur kas dažniau jaučia nepasitenkinimą darbu nei vyrai, šiuo atveju gali įtakoti ir tai, jog vyrų uždarbis būna didesnis.

„Didelę įtaką kolektyviniam mikroklimatui daro vadovai, kurie dažnai tampa lyderiais. Jie kuria atitinkamą atmosferą“, - paminėjo psichologė, pabrėžusi, jog ne visuomet lyderiais tampa vadovai, kolektyvuose atsiranda tokių žmonių, kurie rodo iniciatyvą įvairiose veiklose, o kiti tiesiog traukte traukia žmones, kuriems reikia psichologinės pagalbos, o toks žmogus būtent tokią gali ir suteikti.

 

Aktyvios pedagogės

Tokiose įstaigose, kurioje šįkart lankėsi psichologė, vaikai atranda antrus namus. „Natūralu, jog darželį lankantys vaikai auklėtojas laiko antromis mamomis“, - pastebėjo R.Karalienė, atskleisdama, kokia atsakinga pareiga atitenka mažuosius auklėjančioms auklėtojoms. Kaip pastebėjo tiek psichologė, tiek pavaduotoja V.Varpiotienė, Palangos ikimokyklinių įstaigų pedagogės aktyviai dalyvauja visose veiklose, imasi iniciatyvos ir puikiai geba tai atspindėti. Tad priminus, jog centre pedagogių dar laukia ir naujai gauti leidiniai, joms palinkėta nestokoti entuziazmo ir tolimesnėje veikloje.

Pasitarimą praskaidrino džiugios naujienos. Viena iš jų – dar kartą patvirtinta metodinio būrelio pirmininkė. Šios pareigybės pratęstos lopšelio-darželio direktorės pavaduotojai B.Remeikienei. Dar didesnį džiaugsmą sukėlė lopšelio-darželio auklėtinių broliukų Stonkų tapybos ant šilko paroda „Penkiamečio akimis...“, papuošusi salės sienas. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dviejų pirmųjų šių mokslo metų mėnesių duomenys rodo, kad mokinių pamokų lankomumas gerėja. Spalį mokyklos lankomumas pagerėjo 19 proc., palyginti su pernai metų tuo pačiu mėnesiu. 


Visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėse ir šalies ugdymo įstaigose užtikrinančių biurų specialistai ruošiasi artėjantiems mokslo metams ir kviečia mokinių tėvelius bendradarbiauti su visuomenės sveikatos specialistais ugdymo įstaigose.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyrius kviečia kreiptis dėl socialinės paramoms mokiniams 2023-2024 mokslo metams.


Skirtingai nei daug kitų savivaldybių, Palanga lieka ištikima sau – mokinių skaičius didžiausiame šalies kurorte naujais mokslo metais vėl padidės. Kaip sakė Savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vilma Varpiotienė, planuojama, kad Palangos bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 metais mokysis 2186 mokiniai, iš jų 146 ukrainiečiai. Anot jos, Palangos bendrojo ugdymo mokyklose...


Palangos miesto mokyklos naujiems mokslo metams pasirengusios

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto mokyklos naujuosius metus pasitinka atsinaujinusios – ugdymo įstaigose ne tik pagal poreikį suremontuoti kabinetai, bet ir atlikta daugiau svarbių darbų, kad teigiamus pokyčius pajustų tiek pedagogai, tiek ir mokiniai.


Artėjant mokslo metams Palangos miesto savivaldybė kviečia nepasiturinčias šeimas pasinaudoti teise į nemokamą vaikų maitinimą bei paramą mokinio reikmenims įsigyti.


Miesto ugdymo įstaigos naujiesiems mokslo metams pasirengusios

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 25 | Rubrika: Miestas

Naujieji mokslo metai – jau visai čia pat. Jiems rengiasi ne tik mokiniai, žengsiantys naujų išbandymų keliu, bet ir mokyklų administracija. Kasmet siekiama kiek įmanoma atnaujinti ugdymo įstaigų patalpas, pabaigti pradėtus darbus ir sutikti mokinius gražioje bei jaukioje mokykloje. Tad ką pavyko nuveikti besirengiant netrukus prasidėsiantiems naujiesiems mokslo metams? O darbų...


Neįprastai karštą dieną kūno kultūros ženklo (KKŽ) normatyvus laikė neįprasta komanda – stipriausi gimnazijos sportininkai ir sportiškiausi Palangos miesto pradinukai.


Trečiadienio popietę į lopšelį-darželį „Nykštukas“ sugužėjo būrys ikimokyklinio ugdymo pedagogų, kuriems buvo suteikta proga išgirsti naudingų žinių iš apsilankiusios psichologės Rasos Karalienės lūpų apie kolektyvinį mikroklimatą bei tuo pačiu, prisiminus jau nuveiktus itin reikšmingus darbus su Palangos miesto pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro direktorės pavaduotoja Vilma...


Šiais mokslo metais mokinių mažiau

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 01 | Rubrika: Miestas

Prasidėjus mokslo metams ir nuvilnijus per miestą Rugsėjo 1-osios šventės akordams, tenka mokiniams krautis kuprines ir užsirašyti pamokų tvarkaraščius. Vasara užleidusi rudeniui vietą, atnešė kartu ir naujų darbų sąrašą, vienas iš jų ir pats svarbiausias mokiniams – kasryt keltis ir lėkti į mokyklas. Šviečiantys mokytojų veidai laukia sugrįžtančių ar naujai atėjusių mažųjų ir be abejo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius