Prevencinės akcijos metu patikrinta apie pusšimtis keturkojų šeimininkų

Palangos tiltas, 2015-04-20
Peržiūrėta
390
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prevencinės akcijos metu patikrinta apie pusšimtis keturkojų šeimininkų

Šalia šeimininko Palangoje bėgantis keturkojis augintinis – dažnas vaizdas. Jei esate vienas iš tokių gyvūnų augintojų, paklauskite savęs, ar tikrai viską žinote apie viešąją tvarką, kuri galioja Palangos mieste?
Praėjusį penktadienį nuo ankstaus ryto, tiksliau iškart po 6 valandos, Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kartu su Klaipėdos VPK Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio pareigūnais vykdė prevencinę akciją, kaip Palangos miesto gyventojai laikosi gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių.
Pastaruoju metu Viešosios tvarkos skyriaus ir policijos pareigūnai vis dažniau sulaukia sunerimusių gyventojų prašymų būti ryžtingesniais prieš Gyvūnų laikymo taisyklių nepaisančius šunų šeimininkus. Atsižvelgdami į nusiskundimus ir stebėdami keturkojų šeimininkus, pažeidžiančius taisykles – vedžiojančius savo augintinius stadionuose, įstaigų teritorijose, gyvenamųjų mikrorajonų kiemuose, teisėtvarkininkai tikrino, kaip laikomasi šių taisyklių.
Akcijos tikslas – siekti, kad būtų laikomasi Gyvūnų laikymo taisyklių reikalavimų, kad gyvūnu besirūpinantis asmuo, vedžiodamas kieme, gatvėje, parke ar bet kurioje kitoje viešoje vietoje vedžiotų šunį su pavadėliu bei turėtų reikiamas priemones (specialius maišelius, dėkliukus ar kitas priemones) ekskrementams surinkti.
Prevencinės akcijos metu buvo patikrinta apie 50 Palangos miesto gyventojų, vedžiojusių savo augintinius. Įvertinus surinktą informaciją, nustatyta, kad 30 Palangos miesto gyventojų turėjo maišelius ekskrementams surinkti bei 36 gyventojai vedžiojo šunis su pavadėliais. Vadovaujantis pateiktais duomenimis galima teigti, kad didžioji dalis Palangos miesto gyventojų laikosi nustatytų Gyvūnų laikymo taisyklių nuostatų. Akcijos metu ne vienas sutiktas augintinį vedžiojantis gyventojas klausė, kur dėti surinktus ekskrementus. Atsakydami į šį klausimą, norėtume atkreipti gyventojų dėmesį, kad surinktus gyvūnų ekskrementus leidžiama išmesti į bendrojo naudojimo atliekų konteinerius.
Pažymėtina, kad gyvūnų augintinių savininkams buvo išdalinti informaciniai lankstinukai apie Gyvūnų laikymo taisykles Palangos mieste, užkrečiamųjų ligų pavojų dėl gyvūnų ekskrementų nesurinkimo bei priemonės gyvūnų ekskrementams rinkti – specialūs maišeliai, dėkliukai su maišeliais.

Alina UKTVERYTĖ
Palangos miesto savivaldybės administracijos
Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policija informuoja, kad Kovo 19–21 dienomis Palangoje bus vykdomos prevencinės priemonės ir padidintas policijos pareigūnų dėmesys vairuotojų blaivumui.


Praėjusį savaitgalį Palangoje patikrinta 3443 automobiliai, nepraleistų nebuvo, nustatyta 60 pažeidimų.


Kaip pranešė Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Palangoje gruodžio 31 d., buvo patikrinta 2250 automobilių, neįleista 88, surašyti 5 protokolai už KET pažeidimus. Kretingoje penkiuose postuose patikrinta 1860 automobilių, neįleista 16.


Kaip informavo "Palangos tiltą" Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities policijos komisariato komunikacijos specialistė, kūčių (gruodžio 24 d.), nuo 13 val.iki 21 val., Palangoje buvo patikrinta 1325 automobilių, neįleista 17, surašyta 11 protokolų už KET pažeidimus ir du protokolai pagal ANK 45 str. dėl apsauginių veido kaukių nedėvėjimo. Kretingoje penkiuose postuose...


Kaip informavo "Palangos tiltą" Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities policijos komisariato atstovė spaudai, gruodžio 23 d., nuo 13 val.iki 21 val., Palangoje buvo patikrinta 4250 automobilių, neįleista 97, surašyti 22 protokolai už KET pažeidimus.


Palangos policija informavo "Palangos tiltą", kad policijos pareigūnai griežtai kontroliuoja automobilių atvykimą į Palangą, pirmąją patikros dieną, trečiadienį, buvo patikrinta apie 2000 automobilių, neįleista apie 100.


Spalio 21-22 dienomis Palangoje bei Šventojoje, kaip ir visoje Lietuvoje, labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ prekybos centruose vykdė maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją. Organizatoriai džiaugėsi, jog akcija pavyko puikiai – rekordiškai aukota įvairių maisto produktų, Palangoje žmonės buvo ne ką mažiau dosnesni.


Ankstyvą vieną praėjusios savaitės rytmetį Palangos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su kurorto gelbėtojų vadu Jonu Pirožniku organizavo reidą paplūdimyje, jo metu buvo įspėjami taisyklių pažeidėjai, vis dar nežinantys ar apsimetantys, kad nežino, jog į paplūdimius su šunimis – draudžiama.


Šalia šeimininko Palangoje bėgantis keturkojis augintinis – dažnas vaizdas. Jei esate vienas iš tokių gyvūnų augintojų, paklauskite savęs, ar tikrai viską žinote apie viešąją tvarką, kuri galioja Palangos mieste?


Prevencinės akcijos metu šunų augintojams primintos Gyvūnų laikymo taisyklės

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 05 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kartu su UAB „Palangos komunalinis ūkis“ bei Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovais penktadienį surengė prevencinę akciją – tikrino, ar gyvūnų savininkai paiso Gyvūnų laikymo Palangos miesto savivaldybės teritorijos gyvenamosiose teritorijose taisyklių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius