Pristatyta menininkų paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-05-26
Peržiūrėta
767
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį sekmadienį buvo pristatyta dailininkų, dvi savaites viešėjusių Palangoje ir kūrusių kūrybos namuose „Dailininkų namai“, darbų paroda. Tarptautiniame projekte „Ieškokim pakrantės“ dalyvavo būrys itin spalvingų asmenybių, atspindėjusių savo sielas ir darbuose, tad juose netrūko nei jausmingumo, nei energingumo ar spalvų.

 

Originalūs darbai

Lietuvos dailininkų sąjungos surengtame tarptautiniame kūrybiniame projekte „Ieškokim pakrantės“ dalyvavo 17 užsienio ir lietuvių menininkų – tapytojai Živilė Jasutytė, Giedrė Riškutė, Dalia Čistovaitė, Valerijan Dombrovskij, Kęstutis Balčikonis, latvė Ilze Preisa, grafikai Vilija Kneižytė, Mikalojus Vilutis, latvė Ieva Naglina, dailėtyrininkas Vytautas Tumėnas, akvarelės dailininkė Saulė Urbanavičiūtė, tekstilininkė Inga Betuža-Bertuža, skulptoriai Martynas Gaubas, Antanas Žukauskas, Agnese Rudzite, bulgaras Martin Georgiev, videomenininkas Rimvydas Budrys. Susirinkę menininkai aktyviai ir nuotaikingai ieškojo „savųjų pakrančių“, nestokodami kūrybinių minčių, veržlumo įgyvendinant savąsias idėjas taip, kaip padiktavo kurorto aplinka. Darbuose išryškėjo kiekvieno menininko individualybė, sukaupta patirtis, savaip matoma aplinka ir jos vaizdavimas, tačiau viena aišku, visi darbai atspindėjo neaprėpiamą ir nesustabdomą kūrybinę tėkmę, prie kurios prisiliesti turėjo progą ir palangiškiai. Ant vienodo dydžio klijuoto medžio ruošinių menininkai sukūrė itin originalius, kerinčius meno kūrinius, papuošusius viešbučio teritoriją.

 

Sveikinimai ir atsisveikinimas

Itin smagi menininkų draugija labai susibičiuliavo ir daug energijos pasisėmė vienas iš kito, todėl uždarymo vakare neapsieita ir be liūdesio gaidelių. Susirinkusiais menininkais ir jų pasiektais rezultatais ypatingai pasidžiaugė ir jiems padėkojo projekto vadovė, Lietuvos dailininkų sąjungos projektų ir informacijos tarnybos vadovė Eglė Bertašienė, kuri atsakingai atrinko menininkus ir suteikė jiems progą pasidžiaugti ne tik gražia aplinka, bet ir įdomia draugija. Projekto idėjos autorius, skulptorius Vaclovas Krutinis bei Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas Eugenijus Naleveika padėkojo už padovanotą džiaugsmą pasigėrėti jų sukurtais darbais bei palinkėjo, kad užsimezgęs projektas tęstųsi. E.Naleveika pažadėjo parodą nuvežti ir į Vilnių. Puikiai praleidę laiką, pasidalinę savo kūrybine išmintimi su bendraminčiais, menininkai džiaugėsi susitikimu, gailėdamiesi, kad netrukus teks išsiskirti. Sukūrę įspūdingų darbų jie paliko Palangai neišsenkantį grožį, kuriuo palangiškiai galės su džiaugsmu gėrėtis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 10 d. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pradeda veikti Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Repšio grafikos darbų paroda „Pasikalbėjimai su savimi“. Tai pirmoji asmeninė autoriaus paroda šiame pajūrio mieste.


Menas kaip individualybės, tautybės ir modernumo ekspresija“ – šia Juozo Keliuočio citata „Individualistų“ grupė atidarė savo pirmąją dailės parodą ir šią veiklą, neprarasdama aktualumo, tęsia jau 27-tus metus.


Rugsėjo 18 d., penktadienį, 17 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma menininko, tapytojo Lino Liandzbergio kūrybos paroda „Following Myself“ (iš angl. k. „Savo paties pėdsakais“).  


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Antradienio vakare palangiškių aktyvus būrelis susirinko Klaipėdoje esančiuose Simono Dacho namuose, kur buvo pristatyta palangiškės, tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Dar suksim ratelį“, pažymėjusi pernai minėta „Bočių“ 55-erių metų sukaktį. Šiuose namuose buriasi ir Klaipėdos...


A. Mončio namuose – muziejuje pristatyti danų menininkų darbai

„Palangos tilto” informacija, 2011 07 12 | Rubrika: Kultūra

A. Mončio namuose-muziejuje šeštadienį atidaryta penkių Danijos menininkų darbų paroda. Kurorto publikai pristatyta 120 tapybos, litografijos bei keramikos darbų, kurių autoriai – Tage Storup, Gerd Baarstrom, Henriette Duckert, Hans Christian Thomsen bei Peter Lundberg.


Bibliotekoje pristatyta dviejų menininkų kūryba

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 09 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatė du menininkai – rašytojas Andrius Užkalnis supažindino su savo antrąja knyga „Kelionių istorijos“, o savo fotografijų parodą „Ūkanotas Albionas“ pristatė fotomenininkas Vitalijus Janušonis.


Pristatyta menininkų paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 26 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį buvo pristatyta dailininkų, dvi savaites viešėjusių Palangoje ir kūrusių kūrybos namuose „Dailininkų namai“, darbų paroda. Tarptautiniame projekte „Ieškokim pakrantės“ dalyvavo būrys itin spalvingų asmenybių, atspindėjusių savo sielas ir darbuose, tad juose netrūko nei jausmingumo, nei energingumo ar spalvų.


Bibliotekoje – spalvinga „Nykštuko“ paroda

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 04 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto viešosios bibliotekos parodų salėje buvo atidaryta lopšelio-darželio „Nykštukas“ mažųjų menininkų sukurta tradicinė piešinių paroda „Vaikų pasaulio spalvų vėrinys“. Itin spalvingų darbų apsuptyje vaikai nuoširdžiu pasirodymu pradžiugino gausų būrį susirinkusių žmonių, padovanodami jiems puikių emocijų, o lopšelio-darželio auklėtojos pradžiugino ir...


Praėjusį penktadienį, balandžio 9-osios vakare, Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Aido Jurkšto darbų paroda „500 Baltijos švyturių“ (Lietuva, Latvija, Estija, Kaliningradas, Rusija XVI-XXI a.), palangiškius džiuginsiančią iki balandžio mėnesio pabaigos. Keturių valstybių švyturius apimanti paroda parodo visą šių statinių skleidžiamą grožį, kurį ir norėjo perteikti pats darbų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius