NT brokeris Romas Perminas: „Matau du skirtingus karantinus – skambučiai dabar nesustoja“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-11-26
Peržiūrėta
7444
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 NT brokeris Romas Perminas: „Matau du skirtingus karantinus – skambučiai dabar nesustoja“

Nors šalyje paskelbtas karantinas, dalies lietuvių visi keliai veda į Palangą – ar pasivaikščioti čia savaitgalį, ar praleisti karantiną išsinuomotame bute, o gal – jį čia įsigyti.
„Palyginus pavasario ir dabartinį karantiną, mes, nekilnojamo turto brokeriai, matome du visiškai skirtingus vaizdus. Pavasarį ilgam nutrūko skambučiai (nekilnojamo turto brokeriams – aut.), o dabar – priešingas vaizdas: skambučių sulaukiame labai daug,“ – „Palangos tiltui“ sakė Romas Perminas, NT brokeris iš „011", NT marketingo ir pardavimo įmonės.. „Daugumos skambučiai – dėl būsto Palangoje įsigijimo,“ – pridūrė.
Anot jo, kai kurie kurorto vystytojai karantino metu potencialiems pirkėjams sudarė sąlygas „pajusti“ patinkantį būstą – žmogus gali jį tam tikrą laiką išsinuomoti, įsitikinti, kad sprendimas jį įsigyti yra teisingas.
„Pavyzdžiui, tai praktikuoja „Nendres10.lt“, nekilnojamo turto projektas Kunigiškėse, kai kurie kiti,“ – sakė R. Perminas.
Brokeris sako, kad lietuviai, paskelbus karantiną, „stipriai“ prisitaikė prie jo – mažiau panikos, daugiau racionalumo. Tai atsispindi ir NT rinkoje.
„Mažiau skubos, mažiau emocijų – daugiau logikos, apskaičiavimo dabar,“ – sakė brokeris.
Anot jo, nekilnojamo turto kainos Palangoje palaipsniui nuolat kyla.
„Nebuvo išimtis ir šie metai,“ – sakė R. Perminas.
Pasak jį, kainas į viršų stumtelėjo brangesni statybos darbų įkainiai, medžiagų kainos, paklausi nekilnojamo turto Palangoje rinka.
„Tačiau, palyginus, Palangoje yra gan nemaža NT projektų įvairovė – yra iš ko rinktis. Kaip taisyklė, pigiau atsieis įsigijimas dar tik statomo ar planuojamo nekilnojamo turto įsigijimas. Tokiu atveju galima nusipirkti butą iki 30 procentų pigiau nei naują,“ – sakė R. Perminas.
Anot jo, 9 iš 10 pirkėjų Palangoje renkasi naujos statybos būstą.
„Neretai jo kaina yra tokia pati ar net mažesnė nei seno būsto,“ – pastebėjo brokeris.
Šių metų nekilnojamo turto Palangoje tendencijos – ne tik su „kovidu“ yra jos susijusios, rodo, kad atostogų būsto pirkėjų poreikiai keičiasi: renkamasi labiau žinomų ir patyrusių vystytojų projektus, arba bent jau tuos, kuriuos atstovauja žinomos ir patikimos NT įmonės.
„NT objektų pasiūla Palangoje šiuo metu yra tikrai nemaža. Dėl to išlošia pirkėjas: gali rinktis pagal norą ir kišenę, gerai pasiderėti ir gauti tai, ko už tokią sumą vargu ar įsigytum kitur, pavyzdžiui, Neringoje. Labiausiai paklausūs objektai yra netoli jūros, nutolę iki 400 metrų atstumu, kuomet gali drąsiai ryte, pasiėmęs rankšluostį, su šlepetėm nueiti iki jūros ir joje išsimaudyti. Pavyzdžiui, Kunigiškės, kur vietos, atstumo, kokybės ir kainos santykis jau keletą metų džiugina mūsų klientus. Mažiau populiarūs yra didesnio ploto, toliau nuo jūros ar centro nutolę objektai. Juk žinome, kad, perkant būstą, svarbiausi yra trys dalykai: vieta, vieta ir dar kartą vieta,“ – sakė R. Perminas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto laikraštis "Palangos tiltas" gruodžio 30 d., trečiadienį, išleido 20 puslapių EXTRA "Palangos tilto" numerį. Nors laikraštis paprastai išeina penktadieniais, redakcijos kolektyvas įsitikinęs, kad šiuo nelengvu laikotarpiu palikti nemažai palangiškių - juolab per didžiausias metų šventes - be laikraščio...


Buvęs Būtingės naftos terminalo vadybininkas, nepanoręs skelbti savo pavardės, sakė PT, kad dėl inicidento, tikėtina, kaltas "kovidas" ir karantinas ir Orlen Lietuva taupymo režimas. " Jeigu anksčiau prie (naftos produktų) vamzdžių dirbo trys žmonės, dabar taupo - dirba vienas žmogus." "Ką tik savivaldybė gavo pranešimą, jog Būtingės terminale nutrūko žarna...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Nors šalyje paskelbtas karantinas, dalies lietuvių visi keliai veda į Palangą – ar pasivaikščioti čia savaitgalį, ar praleisti karantiną išsinuomotame bute, o gal – jį čia įsigyti. „Palyginus pavasario ir dabartinį karantiną, mes, nekilnojamo turto brokeriai, matome du visiškai skirtingus vaizdus. Pavasarį ilgam nutrūko skambučiai (nekilnojamo...


Nors šalyje paskelbtas karantinas, dalies lietuvių visi keliai veda į Palangą – ar pasivaikščioti čia savaitgalį, ar praleisti karantiną išsinuomotame bute, o gal – jį čia įsigyti. „Palyginus pavasario ir dabartinį karantiną, mes, nekilnojamo turto brokeriai, matome du visiškai skirtingus vaizdus. Pavasarį ilgam nutrūko skambučiai (nekilnojamo...


Ingrida Vailaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, sako, kad, paskelbus karantiną ir užsakovams masiškai atšaukiant viešbučių rezervacijas, buvo labai niūri nuotaika. Tačiau gegužė, laisvėjant karantinui, jau teikia vilties, kad, regis, ir "sugriautą" vasaros sezoną galima išgelbėti. Ir ne tik - taip pat uždirbti.


Interviu "Palangos tiltui" prieš pat karantino įvedimą miesto meras Šarūnas Vaitkus kalbėjo apie ankstesnę vasaros sezono pradžią kurorte šiemet, tačiau jis nė juodžiausiame sapne negalėjo sapnuoti, kaip vienas virusas ilgam pakeis pasaulį, Lietuvą ir mūsų Palangą.


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Skundų dėžutė.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius