Raimonda Baltmiškė, „Ekologiškiausia mokytoja“ iš Palangos, savo patirtimi pasidalino Prancūzijoje, Nicoje

Palangos tiltas, 2023-11-08
Peržiūrėta
804
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Raimonda Baltmiškė, „Ekologiškiausia mokytoja“ iš Palangos, savo patirtimi pasidalino Prancūzijoje, Nicoje

Linas JEGELEVIČIUS

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Raimonda Baltmiškė neseniai grįžo iš Prancūzijos, Nicos, kur vyko mokymai „Bendradarbiaujanti klasė: mokytojas kaip vadovas, mokiniai kaip komanda.“ R. Baltmiškė mielai atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

–Kas organizavo mokymus?

– Mokymus organizavo „Europass Teacher Academy”, kuri yra viena iš Europoje lyderiaujančių mokymo akademijų, teikianti daugiau nei 250 akredituotų mokymų mokytojams 26 Europos miestuose ir turinti 12 000 dalyvių kasmet.

– Kiek dalyvių ir iš kokių šalių juose dalyvavo?  

– Mokymuose „Bendradarbiaujanti klasė: mokytojas kaip vadovas, mokiniai kaip komanda”  dalyvavo tik 14 edukatorių iš šešių europos šalių: Lietuvos, Estijos, Graikijos, Čekijos, Bulgarijos, Vokietijos ir Austrijos. Mokymosi veiklos turėjo Erasmus+ mokymams pritaikytą turinį ir išdėstymą, todėl dauguma dalyvių buvo atvykę tobulinti savo kompetencijas pagal Erasmus+ KA1 projektus. Mokymai truko šešias dienas. 

–  Kaip jūs buvote atrinkta? O daugiau lietuvių mokytojų juose dalyvavo?

– Jau trečius metus VšĮ „Žaliasis taškas“, Aplinkos ministerija ir aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ organizuoja respublikinį konkursą „Gamtos herojai“, kurio metu nominuoja „Ekologiškiausią mokytoją”. Laimėjusi šį titulą, gavau teisę dalyvauti „Europass Teacher Academy” mokymuose, kurie tarsi įprasmino vykdomos ekologinės veiklos siekius ir rezultatus. Mokymuose dalyvavo dar dvi mokytojos iš Šiaulių sporto gimnazijos. Jos buvo atvykusios pagal Erasmus+ projektą.

– Ko išmokote?

  – Itin didžiuojuosi įgytomis žiniomis apie bendradarbiavimą, nes kasmet vykdoma ekologinė veikla neįsivaizduojama be komandinio darbo. Įgijau gebėjimų, kaip sukurti bendradarbiavimą skatinančią aplinką, kuri įgalina kiekvieną komandos narį veikti aktyviai ir padeda komandos nariams atskleisti savo individualius talentus siekiant bendro tikslo. Mokymuose vyravo puiki atmosfera, aktyvus įsitraukimas ir kokybiškos žinios.

Kaip praktiškai pritaikysite įgautas žinias? 

– Savo patirtimi ir įgytomis žiniomis bei gebėjimais dalinuosi su kolegomis Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje ir įprasminu žinias vykdant komandines veiklas bendradarbiaujant tiek ugdymo proceso metu, tiek organizuojant ekologiškas iniciatyvas už Progimnazijos ribų.

– Ar turėjote galimybę pamatyti miestą?

– Organizacija, kurios mokymuose dalyvavau, vykdo ne tik kokybišką žinių ir gebėjimų ugdymo programą, bet ir mokymų metu dalyvius supažindina su aplinka ir kultūra vietos, kurioje mokymai vyksta. Mūsų grupė turėjo galimybę pasimėgauti Nicos miesto panorama plaukiant laivu ir keliaujant senomis pajūrio mieto gatvelėmis su vietiniu gidu. Taip pat buvome kviečiami paragauti vietinių gamintojų produktų žvejų turguje. Šie mokymai itin vertingi ir patirtimi, kuria dalijosi mokytojai dalyvavę mokymuose. Jų įžvalgos, patyrimai, atradimai ir ateities vizijos atskleidė kultūrinius skirtumus, kurie susivienija siekiant bendro tikslo – ugdytinių asmeninės ūgties. 

–  Ar tai buvo jūsų pirmieji mokymai užsieny?

– Tai nebuvo mano pirmieji mokymai užsienyje. Anksčiau yra tekę itin aktyviai dalyvauti Europos parlamento mokymuose Briuselyje ir Strasbūre. Mokymai užsienyje padeda pažvelgi į pasaulį iš kitos perspektyvos, kuri įprasmina tarpkultūrinę komunikaciją ir tarpkultūrinį sąmoningumą edukacinėje erdvėje. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Raimonda Baltmiškė neseniai grįžo iš Prancūzijos, Nicos, kur vyko mokymai „Bendradarbiaujanti klasė: mokytojas kaip vadovas, mokiniai kaip komanda.“ 


Kai Širvintos savo mokyklose uždraudžia Gyvenimo įgūdžių programos dėstymą, o Belgijoje dėl jos buvo padegtos bent keturios mokyklos, Palangoje ji cunamio nesukėlė. Programoje lytiškumo temoms – ir apie įvairias seksualines orientacijas, gėjus, lesbietes ir transeksualus – skirta  apie 10 procentų jos turinio. Palangos progimnazijoje dviprasmiškai vertinamą programą ves...tikybos mokytoja.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Beveik kiekvieną vasarą tenka skaityti pasipiktinimo straipsnius, kuriuose liejama kritika mūsų pajūriui. 


Palangos senosios gimnazijos biologijos mokytoją Daivą Urbštienę gyvenime sunku labai nustebinti, tačiau kai prieš karantiną, viename susitikime jai prisistačius mokytoja, vos ne visi ėmė sutartinai prisiminti savo mokyklas, mokytojus ir net atskirus dalykus, ji širdyje nusistebėjo: „Žmonės, baigę mokyklą prieš 30 metų ir daugiau, iki šiol prisimena ir kalba apie savo buvusius mokytojus.“


Daugeliui puikiai žinoma, kad sportas yra atsakymas į daug klausimų: „Skundiesi sveikata?“ – sportas. „Nerandi mėgstamos ir produktyvios veiklos?“ – sportas. „Nori pagražinti figūrą?“ – sportas. Įdomu, ar nuo ankstyvo amžiaus ir kiek vėliau pradėjusiųjų sportuoti žmonių pasaulėžiūra skiriasi? Į šį klausimą savo atsakymus pateikė...


Praėjusį savaitgalį Palangos ekipa sužaidė dvi rungtynes prieš „Jonavos sporto klubą“. Abejos rungtynės buvo įtemptos ir vyko taškas į tašką. Abi komandos pasidalino po pergalę, o rungtynes laimėjo išvykoje rungtyniavusi ekipa.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorė, matematikos mokytoja Laimutė Benetienė jau ne pirmus metus vadovauja šiai švietimo įstaigai. Ilgą pedagoginį darbo stažą turinti mokyklos vadovė teigė visada norėjusi būti mokytoja, todėl niekada nesvarsčiusi apie kitokią galimybę. Nuo pedagoginės praktikos laikų pamilusi V. Jurgučio mokyklą, pedagogė džiaugėsi, jog...


Darbo! Esu jauna, ambicinga, užsispyrusi, aukštąjį išsilavinimą turinti ir, kiti sako, žavi mergina, bet, deja, su nedidele darbo patirtimi. Ar to jaunai, kaip man, merginai pakanka, kad pavyktų susirasti darbą Palangoje, kurioje šiuo metu, kaip skelbia Darbo biržos Palangos skyrius, šiuo metu užregistruoti 1848 bedarbiai? Nutariau atlikti eksperimentą – pasitelkusi moterišką žavesį...


Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Rūta Paulikienė drąsiai prisipažįsta: „Man mokslas – didžiulė vertybė, aistra ir stimulas gyvenime. Esu fanatikė, visas jėgas atiduodanti būtent jam“. Nors sakoma, jog šiuolaikiniai mokiniai – nemotyvuoti ir nenorintys dirbti, mokytoja tvirtina priešingai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius