Antrajame rinkimų į Seimą ture susigrums konservatorius P. Žeimys ir „darbietė“ G. Krasauskienė

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-10-15
Peržiūrėta
3279
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antrajame rinkimų į Seimą ture susigrums konservatorius P. Žeimys ir „darbietė“ G. Krasauskienė

 Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87 proc.), penktas – „Drąsos kelio“ kandidatas Tomas Viluckas (10,21 proc.), tik šeštas – liberalcentristas Raimundas Palaitis (8,52 proc.), septintas – „tvarkietis“ Pranas Norvilas (7,54 proc.), devintas – centristas Nerijus Stasiulis (3,31 proc.). Kiti šeši kandidatai, ko gero, labai mažai žinomi palangiškiams, surinko dar mažiau balsų. Antrajame rinkimų ture po dvejų savaičių susigrums P. Žeimys ir G. Krasauskienė. Duomenys suskaičiavus 16 iš 17 apylinkių.

P. Žeimį į antrą rinkimų turą išvedė būtent palangiškių balsai – jis pirmavo visose kurorto rinkimų apylinkėse, Šventojoje pirma buvo G. Krasauskienė.

„Buvo nerimo, bet apskritai tikėjomės, kad mūsų kandidatas P. Žeimys pateks į antrą turą“, – „Palangos tiltui“ sakė P. Žeimio rinkimų štabo pirmininkas Mindaugas Skritulskas. Jis pridūrė: „Bet dėl kito antrojo rinkimų turo šiek tiek klydome – manėme, kad teks kovoti su liberalsąjūdžio atstove, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduoja Alina Velykiene, o ne su „darbiete“ G. Krasauskiene“.

Opozicijos partijoms prakalbus apie paramą viena kitai vienmandatėse rinkimų apygardose antrajame ture, vienas kurorto TS-LKD lyderių M. Skritulskas mano „turįs ką priešpastatyti“ Darbo partijos kandidatei, bet konkrečių detalių neatskleidė.

Jis pastebėjo, kad tradiciškai už liberalus balsuojantys klaipėdiečiai šįkart pirmenybę nežymiai atidavė Darbo partijai. Būtent dėl klaipėdiškių balsų į antrą turą pakliuvo G. Krasauskienė.

„Ko gero, galima prognozuoti, kad klaipėdiečių rinkėjų aktyvumas antrajame ture dėl to ženkliai sumažės, galbūt net iki trečdalio. O tai būtų palanku P. Žeimiui – Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai visada sugeba geriau mobilizuoti savo rinkėjų bazę. Ypač Palangoje“, –pastebėjo M. Skritulskas.

Jis viliasi, kad ir vietos socialdemokratų skyrius, ir jų lyderis parems P. Žeimį antrajame ture.

„Grynai dėl pragmatinių dalykų. Socialdemokratų partijai siekiant antrajame ture laimėti daugiau mandatų negu Darbo partija ir taip turėti galimybę, kad socialdemokratų lyderis taptų naujuoju Vyriausybės vadovu, yra prasmingiau paremti kitą – ne Darbo partijos – kandidatą antrajame ture“, – mano M. Skritulskas.


 

Tarsis dėl paramos

P. Žeimio rinkimų štabo pirmininkas pastebi, kad antrajame ture P. Žeimys galėtų viltis už T. Vilucką balsavusių rinkėjų balsų.

„Įsitikinęs, kad nelikus liberalų atstovo antrajame ture, dalis jų palaikys P. Žeimį“, – teigė M. Skritulskas.

Bet jis pastebi, kad balsuojant Palangoje, pirmenybė buvo teikiama partijoms, o ne kandidatams vienmandatėse apygardose.

Ir, žinoma, vienas svarbiausių faktorių P. Žeimio tarpiniame finiše buvo mero Š. Vaitkaus parama.

„Palangiškiai, balsuodami už P. Žeimį, įvertino ir Š. Vaitkaus darbus“, – sakė M. Skritulskas.

Tuo tarpu kitas kurorto politikos sunkiasvoris, liberalcentristas R. Palaitis, buvo išstumtas iš aktyvios politikos – Liberalų ir centro partija neperžengė penkių procentų barjero, o vienmandatėje apygardoje R. Palaitis liko tik šeštas.

Vietos politikos vertintojai įsitikinę, kad buvusiam ministrui koją pakišo ne tik FNTT skandalas, bet ir siekis nutildyti „Palangos tiltą“.


 

Seimo nariui rinkimų rezultatai – netikėti

P.Žeimys teigė, kad rinkimų rezultatai ir jam yra „gan netikėti“.

„Kirbėjo mintis, kad antrajame ture jam teks susirungti su Liberalų Sąjūdžio atstove Alina Velykiene, bet Darbo partija dabar yra, kaip aš sakau, „ant bangos“, dėl to ir tokie rezultatai“, – teigė P.Žeimys.

Anot jo, nė viena varžovė jam nėra kuo nors parankesnė, bet P. Žeimys teigė, kad, „jeigu galėtų rinktis“ iš jų dvejų, būtų pasirinkęs G. Krasauskienę.

„Vien dėl to, kad liberalsąjūdietės patekimas į antrą turą būtų labiau mobilizavęs jos ir visų liberalų rinkėjus antrajame ture“, – teigė P. Žeimys. Jis pridūrė: „Dabar esu įsitikinęs, kad laimėsiu jame. Kaip rodo rinkimų statistika, Darbo partijos rinkėjai antruose rinkimų turuose yra gerokai pasyvesni. Kažin ar Klaipėdos ar Neringos rinkėjams ką nors daug sako G. Krasauskienės pavardė“.

„Žinoma, kalbėsiu ir su kitais kandidatais ir jų partijų skyrių vadovais dėl paramos. Tikiuosi liberalių jėgų paramos. Kažin ar jos galiu tikėtis iš, pavyzdžiui, socialdemokratų“, – sakė buvęs kurorto meras.

Už tarpinę pergalę jis labiausiai dėkoja savo rinkimų štabui ir už jį balsavusiems rinkėjams.

P. Žeimys dėl paramos antrajame rinkimų ture vakar jau ketino kalbėtis su „Drąsos kelio“ atstovu Tomu Vilucku, kuris liko ketvirtas.


 

T. Viluckas remia P. Žeimį

T. Viluckas „Palangos tiltui“ sakė, kad jis „be abejonės“ paremsiąs P. Žeimį.

„Dėl to, kad jis labai gerai atspindi ir laikosi tų krikščioniškųjų vertybių, kurias aš puoselėju“, – sakė T. Viluckas.

Jis prisipažino, kad vylęsis susilaukti rinkėjų palaikymo.

„Kiti rinkimams išleido daug pinigų. Bet mane žmonės daugiau žino iš viešosios erdvės dėl mano darbų, požiūrio sklaidos“, – sakė „Drąsos kelio“ kandidatas.


 

Tiki, kad laimės

„Man palankių rezultatų tikėjausi“, – prisipažino Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė G. Krasauskienė.

Ji sako, kad jos patekimą į antrąjį turą nulėmė ir partijos populiarumas, ir jos įdirbis rinkimų apygardoje.

G. Krasauskienė teigė, kad dar nešnekėjusi su niekuo dėl paramos antrajame rinkimų ture.

„Bet jos tikiuosi iš socialdemokratų ir „tvarkiečių“ pirmiausia. Tikiu, kad rinkimus laimėsiu“, – sakė „darbietė“.


 

Palanga balsavo už konservatorių partiją

„Labai džiaugiuosi rinkimų rezultatais Pajūrio vienmandatėje rinkimų apygardoje. Ypač Palangoje. Po rinkimų kalbėjausi su vienu iš premjero patarėjų. Jis man sakė, kad negalutiniais duomenimis Palanga yra vienintelis šalies miestas, kur rinkėjai daugiausiai balsavo už Tėvynės Sąjungą-Lietuvos krikščionių demokratus ir pagal partijų sąrašą, ir partijos atstovą vienmandatėje apygardoje. Esu labai dėkingas palangiškiams už tai“, – vakar „Palangos tiltui“ sakė kurorto meras, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Š. Vaitkus.

Jis pabrėžė, kad būtent Palangos rinkėjų dėka į antrą turą pakliuvo P. Žeimys.

Jis surinko daugiausia balsų visose kurorto rinkimų apylinkėse. Šventojoje pirmavo G. Krasauskienė.

Paklaustas apie kitų partijų ir jų kandidatų paramą P. Žeimiui antrajame rinkimų ture, Š. Vaitkus patarė „neskubėti“.

„Bet mūsų štabui jau paskambino Eimutis Židanavičius ir pareiškė, kad vietos Liberalų Sąjūdžio skyrius parems P. Žeimį antrajame ture“, – sakė miesto konservatorių lyderis.


 

Bus itin svarbus rinkėjų aktyvumas antrajame ture

Pasak Š. Vaitkaus, pasiekti pergalę rinkimuose P. Žeimiui galbūt bus ne tiek svarbi partijų parama, kiek kuo didesnis rinkėjų aktyvumas antrajame ture.

„Tikiu, kad būtent palangiškių balsai bus lemiami išrenkant nugalėtoją vienmandatėje apygardoje“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Konservatorių kandidato štabas viliasi, kad, į antrą turą apygardoje nepatekus nė vienam liberalų kandidatui, klaipėdiečių aktyvumas antrajame ture bus gerokai mažesnis.

Į klausimą, kokią įtaką rinkimų rezultatai gali padaryti kurorto savivaldybės Tarybai, kurios valdančiąją koaliciją sudaro konservatoriai, liberalcentristai, liberalsąjūdiečiai ir centristai, meras Š. Vaitkus, viešoje erdvėje pasirodžius spėjimams, kad kam nors gali kilti norų „klibinti“ koalicijos pamatus, atsakė: „Atsakingai sakau: iš valdančiosios koalicijos pusės nebus jokių panašių bandymų. Koalicija sėkmingai dirba – vykdo savo programą. Nematau jokių priežasčių, kodėl pradėti ar planuojami darbai galėtų sustoti“.

Tokį optimizmą stiprina ir mero kontaktai ne tik ministerijose, bet ir daugumoje departamentų, kurių vadovai, skirtingai nei ministrai, suformavus naują Vyriausybę, nebus kol kas keičiami.


 

Liko viena stipti liberali jėga

Vienas iš kurorto Liberalų Sąjūdžio lyderių E. Židanavičius sakė, kad jį šiek tiek nustebino Klaipėdos rinkimų rezultatai – uostamiestyje Darbo partija surinko daugiau balsų nei liberalai.

„Palangoje mūsų partija gavo apie 500 balsų. Tai yra tikrai geras rezultatas“, – sakė E. Židanavičius.

Jis „Palangos tiltui“ teigė, kad partijos skyrius antrajame ture parems P. Žeimį.

„P. Žeimys tikrai rūpinasi miestu, dauguma projektų vyksta jam padedant. Jis – gerai žinomas ir Palangoje, ir Vilniuje. Dirbti savivaldybės Tarybos koalicijai bus žymiai paprasčiau, jeigu Seime bus P. Žeimys“, – sakė E. Židanavičius.

Kalbėdamas apie liberalių politinių jėgų perspektyvas Palangoje, jis sakė, kad „būtų logiška“, jog liberalcentristai jungtųsi prie Liberalų Sąjūdžio.

„Žinoma, jie patys turės apsispręsti, bet, ko gero, tai yra neišvengiamas žingsnis, jeigu jie nori kaip nors išlikti politikoje“, – teigė Tarybos narys.

Bet, anot jo, jungimosi procesas negalės „virsti į pageidavimų koncertą“: „Vietos liberalcentristai turi nemažai patyrusių politikoje žmonių, bet, jeigu bus prašymų juos priimti į Liberalų Sąjūdį, jie bus svarstomi individualiai“.

„,Manau, kad šie Seimo rinkimai akivaizdžiai parodė, kad šalyje bus tik viena stipti liberali partija – Liberalų Sąjūdis“, – sakė E. Židanavičius.


 

Liberalcentristų lyderis remia P. Žeimį

Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus pirmininkui, vicemerui Sauliui Simei buvo netikėti rezultatai vienmandatėje apygardoje.

„Maniau, kad iš jos į antrąjį turą pateks P. Žeimys su A. Velykiene. Galbūt tam tikrų galimybių turėjo ir mūsų kandidatas R. Palaitis“, – sakė S. Simė.

Jis „Palangos tiltui“ teigė, kad skyrius dar nenusprendė, ką paremti antrajame rinkimų ture.

„Rinksimės. Tarsimės. Aš asmeniškai palaikyčiau P. Žeimį. Vien dėl to, kad kartu visi dirbame vienoje koalicijoje. Blaškytis tikrai nevertėtų“, – sakė S. Simė.


 

Kas švęs pergalę?

Partijos Tvarka ir teisingumas kandidatas rinkimuose Pranas Norvilas sako, kad „rinkimus laimėjo ne kandidatai, o partijos“.

„Kalbant apie Darbo partijos kandidatę, ji, galima sakyti, „ilsėjosi“, palyginti su tuo, ką kiti kandidatai turėjo padaryti“, – „Palangos tiltui“ sakė P. Norvilas, kuris Šventosios apylinkėje pagal gautų balsų skaičių buvo antras.

Jis įsitikinęs, kad pergalę antrajame rinkimų ture vis tik švęs G. Krasauskienė.

Bet kiti pašnekovai nesiryžo jai skirti pergalės.

Rezultatai iš http://www.vrk.lt

Jūsų komentaras:

VALIO 2013-02-11 17:33 (IP: 84.15.185.189)
VALIO.

Rinkėjas 2012-10-24 06:55 ([email protected] / IP: 85.206.31.82)
Saulius Simė palaikys betką, kad tik išliktų prie lovio.

Afera... 2012-10-23 13:09 (kto / IP: 86.100.60.112)
Ta krasauskienė, kaip š... akėčiose vadalojasi, ..Kiek jau partijų perbėgo? O gal kas žinote ką ši gero nuveikė Palangai ir palangiškiams? -Tikrai, ji "kovoja" tik dėl to, kad galėtų perleisti vietą krasauskui, kaip jau yra pasielgusi..Afera...

NE ! 2012-10-23 13:03 (kšn / IP: 86.100.60.112)
už žeimį su kiaulės akimis - NE! už genoveitą irgi - NE !nes tai tik tuščias muilo burbulas-geriausiu atveju - ji jei būtų išrinkta -vistiek perleis vietą, prasigėrusiam, nužmogėjusiam,nežmogui krasauskiui...

NAIKINSIM.. 2012-10-22 15:04 (IP: 86.100.60.112)
Nieks tiek blogo nėra padaręs PALANGOS ŽMONĖMS - kaip Žeimys Pranis! Ne! ne! ne!Jei ne Šarūnas V. -ta partija butų sunaikinta...nes jau gėda už juos!Kaip ir už tą susireikšminusią mokytoją (buvusią)nes išdrėbė iš director...su prasigėrusiu vis dar vyru... -Pritariam :NAIKINSIM BIULETENIUS!

GĖDA! 2012-10-22 14:59 (ati@lt / IP: 86.100.60.112)
Abu labu tokie!!! -Gaila, teks sugadinti biuletenį! Už tokius ....niekada nebalsuosim!

nepažystu 2012-10-18 13:47 (IP: 78.61.158.101)
O, kas tokie yra Pranas su Žeimiu? Nepažystu...

Pritarianciam 2012-10-18 13:19 (IP: 78.61.158.101)
To nėra ten, to ten, o Žeimio nėra niekur.

Pritariu 2012-10-18 12:49 (IP: 82.135.197.57)
Pritariu visiems teigiantiems, kad Palangoje P.Žeimį tikrai "patraukė" į viršų Š.Vaitkaus įdirbis. Bet, gerbiamieji, nepamirškite, kad už jį balsavo ir Klaipėda, ir Neringa. O ten Š.V. mero nėra

Premjeras 2012-10-18 12:44 (IP: 82.135.197.57)
Viktoras Uspaskichas su argukų sloviku po pažasčia? Apsaugok viešpatie nuo tokio "Giaro vaizdzialio"

Darbieciams 2012-10-18 12:43 (IP: 82.135.197.57)
Dziaukites dziaukites, bet dar nezinia, kaip persiskirstys jegos po II turo: kas kiek mandatu tures ir su kuo postus dalinsis

"Uz Prana" 2012-10-18 12:42 (IP: 82.135.197.57)
Uz Prana, uz Prana. Kazkada buvo dainele - uz Petra. Petrui dainele nepadejo.

Labai įdomiai 2012-10-18 12:40 (IP: 82.135.197.57)
Kad trys tigrai vcienysis remti Genoveitos - labai įtikėtina. Įdomiau ką parems liberolcentristai ir ypač ant Palangos? Įsivaizduokite vaizdzialį: LiCS remia TS-KLD (kas labai gali būti, nes visdėlto koalcijoje keturis metus tupėjo), o Palaitis agituoja už Žeimį...

to rinkit 2012-10-18 11:42 (IP: 82.135.197.57)
O tamsta manai, kad reikia į Seimą rinkti visokius Gražulius ir Puteikius, kiurie tik rėkauti, sumaištį kelti ir į televizorių, kaip kokia Freken Bok, lįsti temoka?

pritariu 2012-10-18 11:40 (IP: 82.135.197.57)
pritariu Vietinam ir Algiui. Už Žeimį.

Įdomiai 2012-10-18 11:36 (IP: 82.135.197.57)
Reikia pripažinti, jog šioje rinkimų apygardoje balsai tikrai įdomiai pasiskirstė. Kad Palanga už Palaitį balsuos galėjo tikėtis nebent naivuoliai, bet kad ir Klaipėda nusisuko - čia jau interesna. G.Krasauskienės antrame ture, ko gero, mažai kas tikėjosi. Na, ir vėl įdomu, ar Pajūrio rinkimų apygradoje vienysis DP, LSDP ir TT rinkėjai jos palaikyti?

rinkit 2012-10-18 11:33 (IP: 82.135.197.57)
rinkit rnkit Zeimi, juokdariai. Gales vel Seime tyleti ir zandus pusti. Ir Palangai spyga bepades - konservus tai nuo valdzios Viktoras, Algirdas ir Roilandas nusluos.

Vai vai 2012-10-18 11:31 (IP: 82.135.197.57)
Zeimys nepatinka. O ka geresnio turite? Genoveita? Nejuokinkit, ji daugiau pagal partine linija, o ne del asmeniniu nuopelnu praejo. Koks Zeimys buvo meras, toks, bet kad duetas Vaitkus meras ir Zeimys Seime Palangai padejo - faktas.

Ne Tadas 2012-10-18 11:28 (IP: 82.135.197.57)
Labai įdomu, kodėl Tadas skiria Žeimiui 14 vietą. O kokią tada atiduotų Palaičiui, kurį tauta "nubuksavo"?

Tadas 2012-10-18 10:13 (IP: 78.61.158.101)
Kaip cia Zeimiui pavyko iki antro turo prisikapstyti? Pagal kandidatu reiksminguma turejo buti kokioje 14-oje vietoje.

Stasys B. 2012-10-16 14:25 (IP: 78.61.158.101)
Nepalaikau Zeimio, nors esu liberalas

jonas 2012-10-16 12:32 (IP: 82.135.197.57)
palaikau Zeimi, nors esu liberalas

Patarimas. 2012-10-16 10:19 (IP: 195.182.88.82)
Neišprotėkite ir nesisvaidykite žaibais, o balsuokite už ką širdis ir protas liepia.

darbiete 2012-10-16 05:45 (IP: 78.61.104.50)
O as su drauge pasirupinom isbalsuoti uz ponia Krasauskiene atostogaudamos Turkijoje .Reikejo ideti pastangu del balsavimo pastu , bet mes atlikom pilietine pareiga todel , kad matome tikrai darbstu ir atsakinga asmeni . SEKMES !!!

Zeimiui 2012-10-16 05:41 (IP: 78.61.104.50)
sakyciau laaabai nevyriska ir nesolidu is tamstos puses prasyti '"Drasos kelio" partijos nariu uztarimo !!! Ar pats jai istiesei pagalbos ranka , kai jai to reikejo !!! Cia jau tolygu knaisiotis siukslyne !!!

paslemekams konservatoriams 2012-10-16 05:35 (IP: 78.61.104.50)
Patys pripazistat , kad zeimio didzioji dauguma priklauso merui .Ka gero miestui dave Zeimys , ilgiausiai buves meru ??? Kad nieko gero - tai pasake ir jusu dievinamas Kubilius. Jums jau ir Venckienes partijos balsas reikalingas !!! Ir is siukslyno tinka !!! Kad tik uz savo kandidata , jojanti ant mero geru darbu arkliuko !!!

tamara 2012-10-15 21:34 (IP: 86.100.75.88)
tik tai uz Palaiti!! kitaip man neduos babkiu

Vilius 2012-10-15 18:34 (IP: 83.188.164.71)
Vienareiksmiskai, tik uz G. Krasauskiene.

Mokinys 2012-10-15 16:03 (IP: 78.61.158.101)
G. Krasauskienė, tai toks žmogus, kurio nepamirštu iš mokyklos laikų ir jau 20 metų. Ją visada gerbė mokiniai. Ji mokykloje buvo teisybės pusėje, niekada nebuvo šališka mokytojams ar mokiniams, visada nuodugniai išsiaiškindavo konfliktus. Mokykloje buvome be baimės, nes žinojome, kad teisybė laimės. Labai džiaugiuosi, kad toks žmogus, kaip G. Krasauskienė atstovaus Palanga Seime. Sėkmės Jums, mokytoja!

Adelė 2012-10-15 15:15 (IP: 78.61.158.101)
Taip, kas tiesa, tas ne melas - mūsų Genutė pati šauniausia!

Bronislava 2012-10-15 14:56 (IP: 78.61.158.101)
Šaunuolė Genoveita! Mes Tavimi tikime ir visada tikėjome, ir visada tikėsime! Tavęs neneša jokios bangos, Tu niekada neplaukei pasroviui, pas mumis pati esi banga. Siek pergalės, Tu esi jos verta! Mes su Tavimi!!!

i "bala" 2012-10-15 14:35 (IP: 78.61.158.101)
Gal pasiteiraukite prieš komentuodami apie "balas" pačių verslininkų nuomones, apie tai, kaip Žeimys su Vaitkumi "kelia" verslininkus iš balos, nustebsite...

Priespastatimininkams 2012-10-15 14:29 (IP: 78.61.158.101)
Turi, ką "priešpastatyti" Žeimys Krasauskienei... Turbūt, ką turi Krasauskienė "priešpastatyti" Žeimiui, pačiam Žeimui nėra didelė nežinomybė ir paslaptis, juk tai nėra labai jau tolima praeitis.

aciu ,Dievui- 2012-10-15 13:51 (ddddd / IP: 78.61.249.38)
tyliai tyliai,be dideliu reklamu pompastikos Zeimys ir Vaitkus kelia Palanga is verslininku balos...

Palanga tik už Žeimį 2012-10-15 11:18 (IP: 94.9.50.219)
O ne už Genoveitą ir tą drebantį jos pijokėlį milicininką, pajuokos vertą.

rinkėja 2012-10-15 10:07 (IP: 81.7.87.198)
Neįsivaizduoju,kodėl reiktų balsuoti už Žeimį.Šiuo atveju teks vien dėl to,kad ne už darbietę

Pritariu Skritulskiui 2012-10-15 09:20 (tjug / IP: 78.61.214.75)
Tik mero Vaitkaus polpuliarumas mieste ištraukė Žeimį.Balsuodami už Žeimį realiai palangiškiai savo balsus atidavė merui Šarūnui.

vienareikšmiškai 2012-10-15 08:46 (IP: 86.100.102.97)
Už Praną!

Vietinis 2012-10-15 07:55 (IP: 194.176.47.106)
Belieka balsuoti už Žeimį. Palaikysim.

Algis 2012-10-15 07:00 (uj / IP: 78.61.214.75)
Antras turas. Mano šeima 100 procentų balsuos už Žeimį.

Taip pat skaitykite

Mokytojų atlyginimai kitąmet augs vidutiniškai 21 proc.: nuo sausio 1 d. darbo užmokestis didės 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – likusia dalimi iki 21 proc. Bendrojo ugdymo mokytojų, dirbančių pagal atnaujintas programas, darbo užmokesčiui skiriama dar 3 proc. 


59 proc. apklausoje dalyvavusių NT brokerių mano, kad per artimiausią pusmetį būsto kainos Lietuvoje sumažės iki 10 proc., o manančių, kad kainos kils, nebuvo nei vieno. 


Antradienį Seimas nusprendė, kad 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą žmonės skirtų tik nevyriausybinėms organizacijoms.


Vakcinacijos rekordininkė šalyje – Neringa su 38,75 proc. paskiepytų savo gyventojų, antras – Birštonas (34,3 proc.), treti– Druskininkai (27,03 proc.), ketvirta – Palanga (25,94 proc.) O kur šiuo metu, penktadienį, balandžio 23 d., saugiausia „kovido“ prasme? Epidemiologai sako, kad šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi...


Pirmajame rinkimų į Seimą ture Mėguvos rinkimų apygardoje pergalę šventęs Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas, Palangos miesto Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pirmadienį sakė „Palangos tiltui“, kad iki antrojo rinkimų turo po dviejų savaičių (spalio 25 d.) „neįkyrės“ rinkėjams ir laikysis nuosaikumo. „Forsavimo...


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Prasidėjus pavasariui, „Tele2“ paruošė viliojančių pasiūlymų populiariesiems „Samsung“ ir „iPhone“ telefonams įsigyti. Nuolaidos siekia net iki 45 proc., o jomis pasinaudoti galima visuose operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt. „Pavasarį dažnai norisi atsinaujinti, todėl savo klientams paruošėme puikių...


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Pergalę dėl Seimo nario mandato Pajūrio rinkimų apygardoje paskutinę akimirką sugriebęs Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas Pranas Žeimys Darbo partijos kandidatę Genoveitą Krasauskienę aplenkė vos 45 balsais. P. Žeimys surinko 50,18 proc. balsų, G. Krasauskienė – 49,82 proc., bet „darbietė“ pasinaudojo įstatymo numatyta galimybe ir...


  Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius