Palangą nušlavė konservatorių uraganas: meru išrinktas Š. Vaitkus gavo 75,41proc. balsų, konservatoriai Taryboje turės 13 iš 21 mandato

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-03-01
Peržiūrėta
2054
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūnas Vaitkus švyti: rinkimų rezultatai pranoko visus lūkesčius
Šarūnas Vaitkus švyti: rinkimų rezultatai pranoko visus lūkesčius

 Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas partijas kovoje dėl mandatų į Tarybą. Meru Š. Vaitkus naujajai kadencijai buvo išrinktas surinkęs 75,41 procento balsų, o jo vadovaujami konservatoriai naujoje Taryboje turės 13 mandatų. Tokios milžiniškos sėkmės rinkimuose Palangoje nėra sulaukusi dar nė viena partija.

 

Aiškėja naujos Tarybos sudėtis

Be Š. Vaitkaus į naująją Tarybą po pirmumo balsų skaičiavimo pakliuvo ir šie konservatoriai: Mindaugas Skritulskas (gavo 1079 pirmumo balsus), Dainius Želvys (1022), Arvydas Dočkus  (873), Julius Tomas Žulkus (655), Akvilė Kilijonienė (637), Vaidas Šimaitis (465), Rimantas Antanas Mikalkėnas (422), Antanas Sebeckas (383), Bronius Vaitkus (332), Vytautas Korsakas (298), Ilona Pociuvienė (296) ir Gediminas Valinevičius (290).

Naujoje Taryboje po rinkėjų Liberalų sąjūdžio išreitingavimo turėtų būti Saulius Simė, Eugenijus Simutis ir Sondra Kulikauskienė. Be mandato likęs sąrašo lyderis Arūnas Štaras – tik penktas. Jeigu S. Simė laimėtų konkursą užimti Sporto centro direktoriaus vietai, jam tektų atsisakyti darbo Taryboje.

Taryboje dar matysime du socialdemokratus: Daną Palucką ir Eleną Kuznecovą, „darbietį“ Edmundą Krasauską, „tvarkietę“ Ireną Galdikienę ir Nepartinių palangiškių sąjūdžio atstovą Eimutį Židanavičių. Centristai į Tarybą nepateko.

Vakar Š. Vaitkus sakė, kad sveikinimų su pergale kol kas sulaukė tik iš liberalsąjūdiečių lyderio A. Štaro, centristo A. Stankaus, o kurorto socialdemokratų pirmininkas D. Paluckas atsiuntė trumpą SMS žinutę.

„Dėl valdančios koalicijos – ar bus kviečiamos kitos partijos, kokios ir kaip – spręs mūsų skyriaus politinė taryba. Pakartosiu, kad sieksiu visas partijas pakviesti į būsimą koaliciją“, – sakė Š. Vaitkus.

Į pastabą, kad tiek neužteksią postų, jis atsakė, kad „ne visada vien postai“ viską lemia.

D. Paluckas atsisakė kalbėtis su „Palangos tiltu“. „Jūsų laikraščiui – jokių komentarų nebus“, – sakė D. Paluckas.

 

Šventosios barjerą įveikė konservatoriai

Šiek tiek po vidurnakčio, dar nepaskelbus balsavimo rezultatų iš dviejų didžiausių Saulės ir Ateities apylinkių, konservatoriai jau turėjo „kišenėje“ 53,81 procento visų balsų. Išsilaikant panašioms balsavimo tendencijoms Saulės ir Ateities apylinkėse, kurorto konservatoriai „be penkių“ minučių buvo užsigarantavę apie 11-12 Tarybos mandatų.

Rinkimų naktį „Žydroje liepsnoje“ sutikę konservatoriai, regis, buvo maloniai apstulbinti tokios sėkmės. Paskambinęs Š. Vaitkui ir išgirdęs dar negalutinius rinkimų rezultatus Palangoje TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius buvo taip maloniai nustebęs, kad net ne itin vykusiai pajuokavo: „Negi Palanga tampa antrąja Šiaurės Korėja?!“

Kai kurie konservatoriai rinkimų naktį taip pat svarstė galimybę „dėl įvairovės“ į koaliciją pakviesti kitą partijos skyrių, gavusį vieną mandatą.

Nors ir džiaugdamasis, Š. Vaitkus jau rinkimų naktį rikiavo naujus darbus Palangoje ir sakė „Palangos tiltui“, kad, gavę daugumą Taryboje, konservatoriai sieks įgyvendinti daugiau darbų, nei yra numatę savo rinkimų programoje.

„Mano siekis dirbti Palangos labui kartu su visomis partijomis... Galiu pasakyti, kad tikrai sieksime pastatyti ne tik baseiną visuomenės reikmėms prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos, bet ir Vandens parką. Dėl jo su galimais investuotojais jau kalbamasi“, – sakė Š. Vaitkus.

Konservatorių ūpą gerokai kilstelėjo jau pirmieji duomenys iš Šventosios, kurioje TS-LKD gavo 259 rinkėjų palankumą, socialdemokratai Šventojoje surinko 52 balsus, centristai – 20, Darbo partija – 58, Nepartinių palangiškių sąjūdis – 26, Tvarka ir teisingumas – 58, Liberalų sąjūdis – 99. Tokie rezultatai buvo be balsavimo rezultatų paštu.

Dar nesusumavus rezultatų Saulės ir Ateities apylinkėse, buvo aišku, kad konservatoriai sulaukė didžiausio rinkėjų palaikymo – 53,81 proc., Liberalų sąjūdis buvo antras su 14,32 proc., socialdemokratai su šiek tiek daugiau kaip 8 proc. balsų buvo treti, toliau sekė „tvarkiečiai“ (5,90 proc.), „darbiečiai“ – 5,56 proc., E. Židanavičiaus Nepartinių palangiškių sąjūdis turėjo 4,26 proc., centristai – apie tris procentus.

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad liberalsąjūdiečiai gavo 3 mandatus Taryboje, socialdemokratai – 2, po vieną – „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“, Palangos nepartinių sąjūdis – 1. Centristai liko be mandatų.

Š. Vaitkus taip pat sulaukė daugiausiai pirmumo balsų – 1624. Rinkėjai sąrašo kandidatus galėjo balsuodami „stumtelėti“ aukštyn ar žemyn.

 

Norėtų platesnės koalicijos

Prieš vidurnaktį, dar nesant rezultatų iš dvejų didžiausių apylinkių, Š. Vaitkus atsakė į „Palangos tilto“ klausimus.

– Ar jau mintyse dėliojate valdančiąją koaliciją?

– Toks itin didelis palangiškių rinkėjų pasitikėjimas yra labai malonus ir įpareigoja. Bet šiuo metu man nėra tiek svarbu, ar mes turėsime absoliučią daugumą, ar ne, bet tai, kad visi – visos politinės partijos Palangoje – dirbtų dėl jos gerovės. Jeigu laimėsime daugumą Taryboje, tikrai nepasakysiu niekam, kad jūs nereikalingi ir mes apsieisime be jūsų. Priešingai – mes pakviesime dirbti visus kartu Palangai ir nebus taip, kad mes, laimėję, susigriebsime visus postus.

Labai norėčiau, kad galėčiau, pavyzdžiui, pas premjerą vykti kartu su vietos socialdemokratų lyderiu ar „darbiečių“ atstovu ar kitu kuriuo nors.

Tuomet niekas neturėtų argumento, kad esame primetantys savo valią ar panašiai. Visiems labai siūlau jungtis – dirbti kartu.

Jeigu taip  įvyktų, kad mane išrinkus meru, dėl kurių nors priežasčių TS-LKD Palangos skyrius negalėtų formuoti valdančiosios koalicijos, net savo žmonai esu pasakęs, kad neatmesčiau varianto pasitraukti tam, kad įvyktų nauji mero rinkimai (Š. Vaitkaus būgštavimai pasirodė nepagrįsti – konservatoriai laimėjo 13 iš 21 mandato Taryboje).

Net ir rinkimų naktį galvoju apie Palangą. Šie metai jai yra labai svarbūs, nes yra daug projektų, kurie numatyti 2015 metais. Didžiausias iššūkis yra koncertų salė. Jeigu nebūtų vieningos komandos ir prasidėtų koks nors draskymasis dėl valdžios, nieko gero jai ir kitiems projektams tai nežadėtų.

– Ar itin geri konservatorių rinkimų rezultatai kartu nerodo kitų partijų Palangoje silpnumo?

– Manau, kad pirmiausia rinkėjai atėjo balsuoti ir išreiškė savo politines simpatijas pagal tai, ką jie mato padaryta Palangoje per paskutinius ketverius metus. Pripažinkime: Palangoje įvyko proveržis – tiek infrastruktūroje, tiek valdžios struktūrose, Palanga visur įsigijo daug bičiulių. Mums pavyko įtikinti visų partijų pirmininkus, kad 2011–2014 metais prie Palangos valdžios vairo stovėję žmonės yra tinkami spęsti miesto reikalus ir toliau. Per tuos ketverius metus man teko asmeniškai bendrauti ir su Viktoru Uspaskichu, ir Rolandu Paksu, ir premjeru Algirdu Butkevičiumi, žinoma, Andriumi Kubiliumi ir visus juos pirmiausia siekdavau pakviesti į Palangą, kad jie pamatytų ne iš paveiksliukų, o savo akimis, kokie darbai čia vyksta.

Jiems atvykus, sakydavau: „Pamirškime savo partijas. Palanga – išskirtinis šalies kurortas, todėl nepolitikuokime dėl jos. Net V. Uspaskichas patikėjo mano nuoširdumu. Atvažiavęs į politinę tarybą Seime, visiems pasakė: „Esu už Vasaros estradą“. Kitiems tai buvo netikėta.

– Ar gavę absoliučią daugumą Taryboje, padidinsite savo „apetitą“ – sieksite ambicingesnių projektų įgyvendinimo, pavyzdžiui, Vandens parko statybos? Ne aš vienas jūsų rinkimų programoje pasigedau šios „vinies“ – itin ambicingų projektų.

– Jūsų pastebėjimas yra teisingas. Galima užsibrėžti labai daug tikslų ir jų neįgyvendinti. Mes sudarėme labai realią programą, kuri visa yra įgyvendinama. Bet Vandens parko idėja yra strateginis projektas, ir, turint patikimą daugumą Taryboje, nes sieksime jo įgyvendinimo. Tam reikės į Palangą pritraukti kapitalo investuotoją. Jis toks jau yra, mes su juo kalbamės.

– Kam numatote administracijos direktoriaus ir vicemero postus?

– Jeigu turėsime daugumą, administracijos direktorės postas atitektų A. Kilijonienei, o mano patarėjos – Jurgitai Vanagei. Dėl vicemero posto galime kalbėtis su visomis kitomis partijomis, bet tai nuspręs mūsų skyriaus Taryba.

– Kitais metais – Parlamento rinkimai. Ar nekandidatuosite į Seimą?

– Jeigu miesto gyventojai mane išrinks meru, tikrai stengsiuosi pateisinti jų pasitikėjimą kaip miesto meras. Man buvo šansas eiti į Seimo rinkimus ir 2012 metais, bet aš nė kiek nesuabejojęs likau mero poste. Į jokį Seimą aš neisiu – noriu su komanda tęsti pradėtus projektus ir imtis naujųjų įgyvendinimo. Jeigu Pranas Žeimys pasakys, kad jis norėtų ir vėl siekti Seimo mandato 2016 metais, mes vienareikšmiškai jį paremtumėme.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ansamblis „Lietuva“ ir „Prabudimo orkestras“ pristato premjerą – šokio ir muzikos spektaklį „Šokio simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. 


Įprastai pajūryje gana siautulingas Joninių nakties pasitikimas šiemet atrodė visiškai kitaip. Tuo stebisi ir pareigūnai, ir gelbėtojai.


Nuo rugpjūčio 1-osios sudaroma galimybė pasiskiepyti antrąja sustiprinančiąja COVID-19 vakcinos doze Lietuvos gyventojams, susiduriantiems su didesne sunkios ligos rizika. 


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Šiandien, gegužės 20 dieną, Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba išrinko savo kandidatą siekti Seimo nario mandato naujai suformuotoje Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje, kurioje daugumą sudaro Palangos rinkėjai. Juo tapo Gediminas Valinevičius.


Šiandien, balandžio 30 d., posėdžiavusi Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryba patvirtino savo kandidatus į Seimą TS-LKD rinkimų partiniame sąraše (daugiamandatinėje apygardoje.) Jais tapo Gediminas Valinevičius, UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius, ir Albertas Martinaitis, pagal profesiją teisininkas...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės Sąjungos- Lietuvos Krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas partijas...


Nors kalendorinė vasara jau pasibaigė, kurorto konservatoriams šis, pirmasis, rudens savaitgalis – pats karščiausias: rytoj skyriaus nariai balsuodami patvirtins Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus 44 kandidatų savivaldos rinkimų sąrašo lyderį ir kandidatą 2015-aisiais vyksiančiuose tiesioginiuose mero rinkimuose....


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius