„Rotary“ ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos 5 500 eurų dovana Palangos globos namams

Palangos tiltas, 2020-07-08
Peržiūrėta
1997
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Rotary“ ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos  5 500 eurų dovana Palangos globos namams

Antradienį, liepos 7 d. Palangos miesto globos namuose rinkosi gausybė svečių. Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, PVRA, (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną juose gyvenimo saulėlydį pasitikusiems senoliams – dvi daugiafunkcines, 5 500 eurų vertės lovas ir čiužinius. Jie padės užtikrinti senjorų slaugos kokybę, naujose lovose ligoniai jausis gerokai patogiau.

Lyderystės esmė – vertybės

Geras jausmas, kuomet žingsnis po žingsnio gali siekti užsibrėžtų tikslų, aktyviai veikti, dirbti, kurti ir valdyti verslus, būti doru žmogumi. Deja, bet gyvenimas yra margas, kaip ir nevienodi žmonių likimai. Vieni – apdovanojami turtais, sveikata, o kiti neša sunkią naštą – negalia, ligos nelaimės. Į patalą žmones paguldo ir garbus amžius. Gyvenimas ima keistis tik tuomet, kai keičiamės patys. Drąsiai galima teigti, kad Palangos „Rotary“ klubas vienija savo tikrąjį pašaukimą atradusius, daug gyvenimiškos patirties sukaupusius žmones, kurie neabejingi savo miestui, jo bendruomenei. Čia jie mokosi tikrosios lyderystės principų, kurios esmė – vertybės.

Laiko randa viskam

Ši dovana unikalios daugiafunkcinės lovos – lygiomis dalimis padovanotos sudėjus Palangos „Rotary“ klubo ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos lėšas. Šios akcijos biudžetas surinktas dar praėjusių metų pabaigoje. Gerumo iniciatyva įvyko 2019 metų gruodžio mėnesį tradicinio Kalėdinio labdaros vakaro metu. Tuomet apsijungė ir gražią bendrystę parodė Palangos „Rotary“ klubas ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, Palangos „Lions“ moterų klubas.
Pavyzdžiui, Palangos restoranų ir viešbučių asociacija vienija 45 narius, tarp jų – ir Palangos viešbučius ir restoranus, kavines geradarius, kurie visada geranoriškai prisideda prie kurorto paramos renginių – bilietų platinimo, prizų skyrimo vakaro metu vykstančiai loterijai, rėmėjų paieškai.
Žinoma, kiekviena iniciatyva pareikalauja laiko, bet gerą darydami PVRA ir „Rotary“ žmonės neskaičiuoja nei laiko, nei darbo.
Šventino kelbonas
Šią gražią dovaną šventino Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas, kunigas Kęstutis Balčiūnas. Jis dėkojo gausiam būriui mecenatų už parodytą gerumą, dėmesį kokybiškai ligonių slaugai. Kunigas laimino slaugos įrangos gamintojus, prašė palaimos „Rotary“ klubo bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariams, visiems ligoniams, kad jie jaustųsi patogiai ir saugiai, kad sumažėtų jų kančios. Jis meldė sveikatos ir išminties visiems, kad ši nuostabi bendrystė visada jaustų meilę, gerumą, nuoširdžiai bendrautų ir ateityje, rastų stiprybės geriems darbams.
Gražius padėkos žodžius svečiams tarė Palangos miesto globos namų direktorė Irena Biriukaitė.
Anot jos, šios funkcinės lovos – puiki ir laiku atvežta dovana. Ypač ligoniams reikalingi čiužiniai labai svarbūs ir slaugomiesiems, ir personalui.

Universali lova

Daugiafunkcinė lova yra valdoma pultu, ją galima pakelti vos vienu mygtuko paspaudimu, nereikia darbuotojui jėgos, kad pasodinti sergantį žmogų. Svarbūs ir funkcionalūs lovos stabdžiai, kurie gerokai palengvins darbuotojų dalią. Pasak direktorės, prie ratukų yra tvirtinami stabdžiai, todėl senesnio dizaino lovose nudaužydavo ne vienam slaugytojui pirštus. Dabar bus gerokai patogiau. Čiužiniai ypač svarbūs paliatyviajai slaugai, žmonių, kurie guli lovyje po kelerius mėnesius, priežiūrai.
I.Biriukaitė dėkojo rėmėjams už supratingumą, šiltą draugystę ir pasakojo, kad dirbti su žmogumi, kuris gulintis lovoje labai sunku. Daugelis slaugytojų geba greitai pakelti, paversti, pasodinti, iškelti ligonį. Tačiau tinkama įranga gerokai palengvina darbą.

Labdaros paramos renginiai

„Rotary“ klubo narys Klaidas Pakutinskas džiaugėsi, kad Palangoje jau susiformavo graži tradicija besibaigiančius metus paminėti labdaros ir paramos renginiu. Labdaros akcijų ir renginių bei dosnių privačių rėmėjų iniciatyvos dėka kasmet pavyksta sugeneruoti pinigų sumas kilniems tikslams.
Iš labdaros akcijos metu surinktų „Rotary“ per karantiną parėmė gydytojus – išdalijo jiems veido kaukes ir apsaugos priemones, maisto paketai buvo nuvežti 12 nepasiturinčių šeimų. Taipogi už iniciatyvių žmonių lėšas yra supirkti kai kurie globos namų baldai, remiamos mokyklos, atnaujintas ir prižiūrimas Palangos skulptūrų parkas.

Palangos globos namuose yra 40 vietų

Renginio svečiai sužinojo, kad Palangos globos namuose yra 40 vietų, o 20 iš jų pritaikyta gulintiems ligoniams. Tad artimiausias jų tikslas – atrasti lėšų dar 18 lovų ir čiužinių.
Pasak „Rotary“ klubo nario Vytauto Stelmoko, žmonės buriasi, nes jiems būtina bendrystė, bet svarbiausias bendrystės tikslas – padėti kitiems. Prisidėjus prie Palangos miesto bendruomenės iniciatyvų, svarbiausių poreikių patenkinimo, prisidedi kartu ir prie visos Lietuvos. Viliamasi šias iniciatyvas plėtoti ir ateityje. Ši dovana mažas, bet ne vienintelis žingsnelis, kad mūsų pasaulis taptų geresniu. Po truputį judėdami pirmyn, galima įveikti didžiulius atstumus. Vienas geras darbas, gali virsti didžiule iniciatyva tam, kad pasaulis taptų geresniu.

Pasaulinė organizacija

„Rotary“ klubas yra pasaulinė organizacija, kurią sudaro 1,2 mln. narių. Palangoje yra 22 „rotariečiai“. Jie yra neabejingi pokyčiams, drąsiai priima iššūkius ir sprendžia problemas. Žmonės buriasi tam, kad dalintųsi sukaupta patirtimi, generuotų idėjas ir imtųsi veiksmų. Svarbu yra sukurti ilgalaikius pokyčius mūsų bendruomenėse. Šio klubo nariai naudoja savo lyderystę ir kompetenciją socialinių problemų sprendimui. Palangos „rotariečių“ gretose yra ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių – aktyvūs žmonės randa laiko viskam.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Šventų Kalėdų stebuklas aplanko visus! Palangos miesto savivaldybėje gruodžio 19-20 dienomis surengta gerumo akcija – Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorės Vaivos Tekoriutės iniciatyva rinkta parama gyvūnų globos namams.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) Palangos asmens sveikatos priežiūros centrui (PASPC) padovanojo modernų ir patogų bekontaktį kūno temperatūros detektorių, į kurį yra integruotas automatinis rankoms skirto higieninio dezinfekcinio skysčio dozatorius. Bendra paramos vertė – 2602 eurų. „Vis dar tebesitęsiančios ekstremalios situacijos ir karantino metu tai...


Informuojame, jog 2021 05 26 d. yra šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimas. Susirinkimo vieta: viešbutis "Grand Baltic Dunes", Birutės al.26, Palanga (konferencijų salė). Susirinkimo laikas: 13.00 val.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Palangos „Rotary“ klubas (prezidentas Aloyzas Stonkus) bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (prezidentė Ingrida Valaitienė) įteikė neįkainojamą dovaną gyvenimo saulėlydį globos namuose pasitinkantiems senukams – buvo padovanotos dvi 5500 eurų vertės daugiafunkcinės lovos ir čiužiniai.


Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė padovanojo savo šeimos biblioteką, daugiau nei 300 knygų, Palangos globos namų bendruomenei. Knygos jau rado savo vietą jos bibliotekoje.


Gerbiami, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai, Informuojame Jus, kad šaukiamas visuotinis Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (buveinės adresas J.Basanavičiaus g.12, Palanga, įm.kodas: 152661146) narių susirinkimas. Susirinkimas įvyks: 2019 m. balandžio mėn.4 d. (ketvirtadienis), 14.00 val., Birutės al. 26, Palanga (Grand Baltic Dunes...


Praėjusią savaitę palangiškiai netikėtai sužinojo, kad gyvena labiausiai atsilikusiame Lietuvos kurorte. Šitaip laikraščio „Vakarinė Palanga“ žurnalistei aiškino su Palangos verslininkais susitikti atvykusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė. „Į pajūrį atvažiavau vakare, ir...


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius