Rugsėjo pirmoji: daugiau džiaugsmo ar nusivylimo dėl vasaros pabaigos?

Vytenis MIŠKINIS, 2012-08-27
Peržiūrėta
1409
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Augustas Plaipa.
Augustas Plaipa.

Vasara prabėgo akimirksniu ir Palangos moksleiviai jau tuoj bus priversti malonų tinginiavimą paplūdimyje iškeisti į mokyklos suolą, pailsėjus ir ištroškus žinių vėl kibti į mokslus, galbūt vasaros įspūdžiais pasidalinti su tris mėnesius nematytais bendraklasiais ar mylimais mokytojais.Jau laukia kitos vasaros
Visi kaip vienas „Palangos tilto“ kalbinti moksleiviai teigė, jog per vasarą tikrai nepasiilgo mokyklos ir tikrai nėra nusiteikę vėl ruošti namų darbus, klausytis mokytojų moralų, mokytis sunkiems kontroliniams.
Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinys Tomas Banionis tikino, kad mokykloje jis nepaliko nieko, ko pasigestų ir tikrai nesidžiaugia vasaros pabaiga.
„Nesuprantu, kuo čia džiaugtis, Rugsėjo 1-oji – kvaila šventė. Prasideda dar vienas nuobodus, ilgas, stresu ir dvejetais apipintas devynių mėnesių gyvenimo etapas iki kitų atostogų. Nieko įdomaus toj mokykloj nebūna“, – įsitikinęs Tomas.
„Tikrai nepasiilgau mokyklos ir esu nusivylęs, kad vasara jau eina į pabaigą. Ten nepasiilgau nei draugų, nei mokytojų. Su visais draugais iš mokyklos bendravau visą vasarą, todėl ten nieko naujo nesutiksiu“, – nusivylimo neslėpė kitas pašnekovas Augustas Plaipa.
Vis dėl to palangiškė Greta Savickaitė nebuvo tokia kritiška, tačiau irgi nedžiūgavo, kad vėl reiks kas dieną anksti keltis ir keliauti į mokyklą, tačiau teigė, jog šiokį tokį ilgesį mokyklai jaučia.
„Pasiilgau Palangos, draugų, turbūt šiek tiek ir mokyklos, kadangi beveik visą vasarą praleidau užsienyje. Norisi grįžti į mokyklą ir susitikti su visais, kurių taip ilgai nemačiau. Tačiau tikrai nepasiilgau tos rutinos, kiekvieną dieną daryti tą patį, matyti tuos pačius veidus, vartyti tas pačias knygas, spręsti nuobodžius uždavinius“, – sakė Greta.

Giria sprendimą švęsti rugsėjo 3-iąją
Didžioji dalis jaunuolių tai pat teigė esantys patenkinti, jog Mokslo ir žinių šventė šiemet bus švenčiama ne tradiciškai – rugsėjo pirmąją, o rugsėjo trečiąją.
„Ir puiku, kad taip bus. Nesąmonė būtų šeštadienį eiti į mokyklą, sugaišti ten kelias valandas, dar visokias nesąmones daryti. Praėjusiais metais liepė rašinėlį apie vasarą rugsėjo 1-ąją rašyti. Be to ir alaus tądien neparduos, tai negalėsim su draugais normaliai šventės švęst“, – su šypsena sakė Tomas.
Greta taip pat pritarė Tomui, jog taip tikrai yra geriau ir patogiau ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.
„Sprendimas perkelti rugsėjo 1-osios šventę į rugsėjo 3-iąją yra protingas. Kad ir šventė, vis tiek nėra noro savaitgalį keltis ir keliauti į mokyklą, turbūt taip yra ne tiks mums, bet ir mokytojams, todėl labai gerai“, – sakė Greta.
Paklausta apie situaciją, jog alkoholiu šventės dieną bus galima prekiauti, Greta tik numojo ranka, esą tai nieko nepakeis.
„Tas draudimas galioja jau seniai, galvojat tie kas nori, negauna alkoholio? Tas draudimas daugiau žalos negu naudos duoda. Pamenu, praėjusiais metais klasės vaikinai degtinės prieš dieną nusipirko beprotiškai daug ir baisiai prisigėrė. Jeigu būtų pirkę rugsėjo 1-ąją, tikrai nebūtų ėmę tiek daug“, – patirtimi dalinosi Greta.

Vasara galėjo būti ir geresnė
Paklausti, kaip jiems praėjo vasara, Palangoje atostogavę moksleiviai sakė, kad ji nebuvo tobula, tačiau vis tiek buvo linksma.
„Tikrai galėjo būti geresnis oras. Tikra vasara kiek truko? Kokias dvi savaites sudėjus. O daugiau šalta, apsiniaukę, va, ir dabar jau baigėsi viskas, šalta, tokiu oru nebent kokį futbolą ar krepšinį gerai žaisti, bet ir tai dažnai lyja“, – sakė Augustas.
Tomas sakė, kad jis net nepastebėjo kaip prabėgo vasara, atrodo dar tik vakar jis atsisveikino su mokykla, o dabar vėl reiks ten grįžti.
„Su draugais labai smagiai leidome laiką, visko prisigalvodavome ir nemažai draugų susiradau iš kitų miestų. Labai smagu, kai atvažiuoja daug poilsiautojų, dauguma jų mielai bendrauja“, – pasakojo Tomas.
Greta šią vasarą pavadino geriausia gyvenime – ji su tėvais apkeliavo didžiąją dalį Europos ir yra patenkinta prasmingai praleistu laiku.
„Pamačiau labai daug visko. Su automobiliu keliavome po Europą, aplankėme Vokietiją, susitikome su seniai nematytais giminaičiais, gyvenančiais Prancūzijoje, poilsiavome ir Italijoje, ten oras puikus, galbūt net kiek per karšta, užsukome ir į daugybę kitų šalių“, – džiaugsmingai vasaros įspūdžiais dalinosi Greta.

 Straipsnis skelbiamas „Palangos tiltui" vykdant Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) projektą „Mes-juros vaikai".

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Ingrida Vailaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, sako, kad, paskelbus karantiną ir užsakovams masiškai atšaukiant viešbučių rezervacijas, buvo labai niūri nuotaika. Tačiau gegužė, laisvėjant karantinui, jau teikia vilties, kad, regis, ir "sugriautą" vasaros sezoną galima išgelbėti. Ir ne tik - taip pat uždirbti.


Šis savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei 500 „Vaikai, nepykite, kad aš negaliu su jumis maudytis – man neleidžia,“- sakė prezidentė, kuri kartu su Palangos meru Š. Vaitkumi, jo šeima ir daugiau kaip puse tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos sušoko Palangos vasaros...


86-erių metų palangiškis pensininkas Jonas Karašauskas jau tris mėnesius iš savo 347 eurų pensijos negauna nė cento. Garbaus amžiaus senjorą kaip erkės aplipo net penki antstoliai, kurių kiekvienas pagal teismo vykdomąsias bylas vis nurėžia po pensijos dalį, kol jos nebelieka. Senolis kreipėsi ne tik į miesto savivaldybę, bet ir šalies prezidentę Dalią...


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


Nuo rugsėjo pirmosios – tiesa, šiemet nuo antrosios, – per vasarą aprimusiose mokyklose vėl užvirė gyvenimas. Moksleiviai ir mokytojai grįžta į įprastą ratą, kasryt prasidedantį aštuntą valandą suskambančiu skambučiu. O ką atneša rugsėjo pirmosios skambutis į klases beveik dešimčiai mėnesių grįžtantiems moksleiviams: džiaugsmą ar nusivylimą dėl to...


„Paskutinė rugsėjo pirmoji“ – vien išgirdus šią skambią frazę, daugeliui dvyliktokų suvirpa širdis. Dvyliką metų iš eilės, diena iš dienos ėję į mokyklas, kitais metais jie nebepravers savosios gimnazijos durų. Nors vasarą visi pailsėjo nuo mokyklos – dauguma dirbdami, bet abiturientai pirmąją mokslo metų dieną šiemet buvo...


Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 09 03 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.


Vasara prabėgo akimirksniu ir Palangos moksleiviai jau tuoj bus priversti malonų tinginiavimą paplūdimyje iškeisti į mokyklos suolą, pailsėjus ir ištroškus žinių vėl kibti į mokslus, galbūt vasaros įspūdžiais pasidalinti su tris mėnesius nematytais bendraklasiais ar mylimais mokytojais.


Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija prieš pat Mokslo ir žinių dienos šventę sukėlė šiek tiek chaoso, leisdama mokykloms pačioms apsispręsti, kada sukviesti mokinius paminėti šią dieną: šeštadienį – rugsėjo 1-ąją ar pirmadienį – rugsėjo 3-iąją. O kaip bus Palangoje?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius