Kitą šeštadienį- pirmosios riedlenčių varžybos Palangoje I SKATE PALANGA

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-06-05
Peržiūrėta
1370
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kitą šeštadienį- pirmosios riedlenčių varžybos Palangoje I SKATE PALANGA

Kitą šeštadienį, birželio 14 dieną, „žalias“ ir kitoks kurorto ir šalies jaunimas, visi riedlenčių „fanai“ kviečiami atvykti į pirmąsias „I Skate Palanga“ varžybas, kurios vyks riedlenčių aikštelėje prie Senosios gimnazijos. Varžybos prasidės vidurdienį, o apdovanojimai numatyti jau vakarop – 17 val. 30 min. Triukus demonstruos ne tik palangiškiai, tautiečiai iš kitų mietų ir rajonų, bet ir svečiai iš užsienio šalių: Estijos, Prancūzijos ir Olandijos. „Palangos tiltas“ pašnekino varžybų organizatorius Justą Žulkų ir Gintą Kvedarą. Beje, Justas, gimnazijos anglų kalbos mokytojas, pats jau 12 metų nenulipa nuo riedlenčių.

– Vaikinai, kaip šovė į galvą Palangoje surengti riedlenčių „I Skate Palanga“ varžybas?

Justas: – Tokių specializuotų, skirtų vien tik riedlentininkams varžybų Lietuvoje paprastai nėra.

Gintas: – Jeigu būna varžybos, paprastai jos apjungia, pavyzdžiui, riedlentininkus ir BMX dviratininkus. Bet mes norime surengti tik riedlentininkams skirtas varžybas.

– Kam pirmajam šovė tokia mintis?

Justas: – Pats esu riedlentininkas. Teisybę pasakius, jau 12 metų važinėjuosi riedlente. Tai – mano gyvenimo būdas. Man yra truputį nesmagu matyti, kad riedlenčių sportas Lietuvoje nėra tokiame lygyje, kokiame jis yra kitose Europos šalyse. Priešingai: kartais man atrodo, kad šis sportas „miršta“. Norime jį išsaugoti ir puoselėti.

Gintas: – Gyvenau du metus Olandijoje, ir riedlenčių sportas ten – ir mėgėjų, ir profesionalų – yra labai išvystytas. Norėjosi „papušinti“, paskatinti jį ir Lietuvoje. Pradedame nuo Palangos.

Justas: – Floridoje, Tampoje, kasmet vyksta labai populiarios riedlenčių varžybos „Tampa Pro“. Ten susirenka geriausi pasaulio riedlentininkai. Šios varžybos įkvėpė į mūsų renginio pavadinimą įtraukti ir Palangos miesto vardą.

Gintas: – Mums labai padėjo „I Love Palanga“ nariai. Ačiū jiems.

– Ar žinote, kiek bus dalyvių „I Skate Palanga“ varžybose? Kokia jų geografija?

Gintas: – Preliminariai, į renginį ateis 200 entuziastų, bet varžybose dėl prizų, panašu, kad varžysis apie 40 riedlentininkų. Bus svečių ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir Estijos, Prancūzijos bei Olandijos.

Justas: – Jokio dalyvio mokesčio mokėti nereikės. Taip motyvuojame jaunąją kartą varžytis su daugiau patirties turinčiais riedlentininkais.

Gintas: – Dalyvauti varžybose verta, nes turime įspūdingų prizų. Juos įsteigė mūsų rėmėjai – didžiausi šalyje „skeitšopai“ (parduotuvės): „Rocky Skate Shop“, „Trip Shop“, „Crank Shop“, „BoardSports“. Dėkingi esame už paramą Palangos savivaldybei. Riedlentininkams, BMX dviratininkams ir riedutininkams yra svarbu, jog valdžia juos palaikytų, nes mes – visuomenės dalis.

Justas: – Kokie tai prizai – dar maža paslaptis. Tepasakysiu tik tiek, kad iki šiol nė vienas nugalėtojas panašiose varžybose nėra gavęs tokių prizų, kokius išdalinsime rytoj. Noriu organizatorių vardu padėkoti Palangos merui už palaikymą ir paramą, taip pat vienam geriausių Vokietijos riedlentininkų Mack McKelton, kuris įsteigė savo riedlenčių kompanijos „OVER SKATEBOARDS“ prizus. Einius Žiūkas, Manfredas ir kiti riedlentininkai prisidėjo prie mūsų renginio labai daug. Taip pat savanoriams esame labai dėkingi už pagalbą renginio metu. Ačiū Jiems.

– Kiek palangiškių dalyvaus varžybose?

Gintas: – Riedlentininkų kurorte yra apie dešimt, tikimės, kad kai kurie jų dalyvaus varžybose. Bus puiki proga visiems susitikti. Riedlentininkų bendruomenės paprastai yra labai draugiškos. Nėra gerklių perkandinėjimo... Tai jas skiria nuo kitų.

– Kur gyvens dalyviai?

Gintas:  – Dauguma patys tuo pasirūpins, keliems padėsime.

– Ar varžybos taps tradicinės?

– Priklauso, kaip jos pavyks rytoj, kokie bus atsiliepimai. Žinoma, lems ir kiti dalykai, ypač finansavimas.

– Ar bus palapinė nusipirkti vandens, sumuštinių?

– Taip, ji bus.

– Justai, pats dalyvausi?

– Aš „paskeitinsiu“ po renginio...

– Sėkmės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, penktadienį, gegužės 21 d., ir rytoj, šeštadienį, gegužės 22 d., visi 18 metų ir vyresni palangiškiai gyvos eilės principu be išankstinės registracijos galės pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos „Vaxzevria“ vakcina. Norintieji pasirinkti kitą vakciną kviečiami skiepui registruotis per vieningą elektroninę registracijos sistemą, apsilankius...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 04 | Rubrika: Miestas

Kovo 28-29 dienomis naujajame Palangos baseine vyks pirmosios didelės tarptautinės varžybos. Čia bus rengiamos jubiliejinės 25-osios V. ir V. Katkevičių atminimo taurės „Supermasters“ varžybos bei II-asis Eurazijos taurės turnyras.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Šią vasarąPalangos gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas 2018“ ir laimėtisavo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių rampą.Daugiausiai dalyvių renginio dieną subūrusiai komandaišios idėjos iniciatoriai –amerikiečių kompanija „Amway“– suteiks 5000 JAV dolerių paramą...


Jau rytoj, šeštadienį, Palanga visus kviečia pasinerti į gintaro lietų bei tapti naujo rekordo stebėtojais ar kūrėjais – Gintarinio savaitgalio metu jūrų dievas Bangpatys ne tik dosniai žarstys vadinamąjį Lietuvos auksą, bet ir kvies dalyvauti Lietuvos gintaro rinkimo čempionate. Šventės dalyvių laukia ir naujovė – Jūratės ir Kastyčio skvere bus siekiama...


Šią savaitę Palangos vaikų parke atidaryta neišnešiotų kūdikių asociacijos „Neišnešiotukas“ nuotraukų paroda „Gimę su genijaus žyme“. Fotografės Jūratės Karkauskienės nuotraukose 13 ankstukų įkūnijo 13 žymių, anksčiau laiko gimusių istorinių asmenybių, kurių gyvenimai įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo...


Kitą šeštadienį, birželio 14-ąją, „žalias“ ir kitoks kurorto ir šalies jaunimas, visi riedlenčių „fanai“ kviečiami atvykti į pirmąsias „I Skate Palanga“ varžybas, kurios vyks riedlenčių aikštelėje prie Senosios gimnazijos. Varžybos prasidės vidurdienį, o apdovanojimai numatyti jau vakarop – 17 val. 30 min. Triukus...


Prasidėjo mėgėjų krepšinio varžybos

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį prasidėjo Palangos miesto mėgėjų krepšinio varžybos „Šventosios Seniūno“ taurei laimėti. Varžybų maratoną, pirmąjį ratą pradėjo Klaipėdos Kt, „Naglio kalno“, „Lokių“ bei „Žiogų“ komandos. Po dviejų varžybų pirmąsias pergales šventė palangiškiai „Lokiai“ bei „Naglio kalnas“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius