Šarūnas Vaitkus: „Miesto tarybos pirmininkas – be parašo teisės, o meras – su parašu, bet be balso“

Palangos tiltas, 2022-02-23
Peržiūrėta
1860
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Luko Balandžio (15min.lt) nuotraukoje: Palangos meras Šarūnas Vaitkus
Luko Balandžio (15min.lt) nuotraukoje: Palangos meras Šarūnas Vaitkus

„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Kaip žinia, sausį Seimas žengė pirmą žingsnį link Konstitucijos pataisos dėl tiesioginių merų rinkimų. Jei antruoju balsavimu tam nebus pritarta ir už tai nebalsuos 94 Seimo nariai, gyventojai nebegalės rinkti merų tiesiogiai, pastebi kurorto meras.

Anot Š. Vaitkaus, kartu su antrąja Konstitucijos pataisos priėmimo procedūra laukia ir atsakomybių bei funkcijų merui paskirstymas, kurį parlamentarai  turės pasiūlyti redaguojamame Vietos savivaldos įstatyme. K

„Kitaip tariant, gyventojai merą tai gal ir išrinks, o štai ką jis veiks, kol kas dar tik dėliojama popieriuje. Bet tai, kas dėliojama, daugumai šalies merų kelia nuostabą,“ – sako Š. Vaitkus.

„Aš ne apie tai, kad Vietos savivaldos įstatymo pataisomis numatoma leisti gyventojams savo pageidaujamą merą rinkti ne daugiau kaip tris kartus, t.y. tris kadencijas paeiliui. „Merai negali būti amžini“, – leidžia suprasti įstatymo pataisų rengėjai. Lietuvos savivaldybių asociacija tam neprieštarautų – gali būti įvestas kadencijų skaičius merams, bet būtų labai gražu, kad Seimo nariai (kurie, kaip ir merai, yra renkami gyventojų) parodytų sektiną pavyzdį, nes dabar yra tokių parlamentarų, kurie Seime darbuojasi jau trisdešimt metų. Kaip sakoma, jei jau visi, tai visi,“ – pastebi Palangos meras.

„Bet svarbiausia – ne tai. Labiau norėčiau padiskutuoti apie naujai numatomą savivaldybės tarybos pirmininko pareigybę. O ji būtų tokia: daugumos taryboje išrinktas pirmininkas sudarytų tarybos posėdžių darbotvarkę, pirmininkautų posėdžiams ir už tai gautų atlygį. Dar jam priklausytų kabinetas su darbo vieta ir jį aptarnaujantis sekretoriatas. Bet ar tikrai Tarybos posėdžių darbotvarkės sudarymui ir pirmininkavimui reikia samdyti atskirą žmogų, kuriam darbo atlygį mokėtų visi mokesčių mokėtojai?“ – retoriškai klausia Š. Vaitkus.

„Neabejoju, kad bet kuris meras tuos darbus atliktų be jokio papildomo atlygio (ką, beje, ir daro šiuo metu). O dar norima mokesčių mokėtojų lėšomis išlaikyti  Opozicijos lyderio  pareigybę ir jam mokėti už faktiškai išdirbtą  laiką. Atvirai sakau – neįsivaizduoju, už ką jam turėtų būti mokamas atlyginimas. Už politikavimą ? Ar gyventojai tikrai nori už tai mokėti atlyginimą dar vienam politikui?“ – stebisi kurorto meras.

„Stebiu ir stebiuosi, negi Lietuva yra tokia finansiškai turtinga, kad mums dar papildomai reiktų išlaikyti dar po 60 tarybos pirmininkų ir opozicijos lyderių pareigybių? Ir kam visa ši sudėtinga šachmatų partija su papildomomis 120 figūrų mažoms savivaldybėms, kuriose, kaip, tarkime, Palangoje, yra  21 miesto tarybos narys, 7 seniūnaičiai, kurie jau taip pat reikalauja atlygio už darbą, seniūnas, kuris yra valstybės tarnautojas?“ – klausia Š. Vaitkus.

Ar mes tikrai esame tokie turtingi, kad galime kone iki begalybės pūsti biurokratinį aparatą ir taip švaistyti mokesčių mokėtojų lėšas ? 

„Tuo metu meras būtų nustumtas nuo Tarybos darbo. Tai, mano nuomone, automatiškai užprogramuotų ne tik dvivaldystę, bet ir konfliktą. Meras negalėtų sudarinėti netgi tarybos posėdžių darbotvarkių, o tik privalėtų savo parašu patvirtinti miesto tarybos priimtus sprendimus.“

„Yra ir kita tokio medalio „mes balsuojam, o pasirašo meras“ pusė. Kaip jau minėjau, parašo teisės neturintis Tarybos pirmininkas posėdžių darbotvarkę sudarinėtų savo nuožiūra. Štai čia jau galima būtų kalbėti apie tai, jog Seimo darbo grupė, kuri ruošia įstatymo pataisą  galbūt neapdairiai,  tiesiog užprogramuoja, kad gyventojų pasitikėjimą pelnę ir tiesiogiai išrinkti merai turės šokti vos ne kankaną, kad aktualus klausimas patektų ant tarybos narių posėdžio stalo. Juk tarybos pirmininkas visada gali pasakyti „ne“, nekvaršindamas sau galvos dėl argumentų,“ – dėsto Š. Vaitkus.

Anot jo, taip ir dirbtų ta naujai piešiama savivalda – vieni kilnotų rankas, kiti pasirašytų kilnotojų priimtus dokumentus.

Š. Vaitkus įsitikinęs, kad planuojamos mero pareigybės bei jo funkcijų klausimas buvo aptartas ir Lietuvos savivaldybių asociacijoje. 

„Asociacija, kaip minėjau, sutinka, kad meras galėtų būti renkamas tik trims kadencijoms iš eilės, jis nebūtų Savivaldybės tarybos narys ir nebalsuotų tarybos posėdžiuose, tačiau turėtų veto teisę savivaldybės tarybos priimtam sprendimui.“

 „Bet meras būtų savivaldybės vadovas, atstovaujantis savivaldybei ir vykdantis įstatymuose nustatytus įgaliojimus. Jis nustatytų ir sudarytų savivaldybės tarybos posėdžių darbotvarkes ir teiktų savivaldybės tarybos sprendimų projektus, šauktų savivaldybės tarybos posėdžius ir jiems pirmininkautų, pasirašytų tarybos sprendimus ir posėdžių, kuriems pirmininkavo, protokolus. Taip pat meras turėtų skirti ir atleisti administracijos direktorių ir jo pavaduotoją ar pavaduotojus,“ – skelbia Š. Vaitkaus įrašas.

„Palangos tilto“ info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trisdešimt metų – tiek truko Klaipėdos Jūrininkų ligoninės gyvavimo etapas, kurio metu, vadovaujant Jonas Sąlyga, įstaiga kūrėsi, augo, suklestėjo ir įgijo puikią reputaciją bei didelį pacientų pasitikėjimą.  „Todėl šiandien truputį liūdna – nuo pat šios ligoninės įkūrimo prie jos vairo stovėjęs Jonas Sąlyga atsisveikino su kolektyvu. Šis trečiadienis yra paskutinė jo kaip Jūrininkų...


Trečiadienį, balandžio 26 d., šaukiamas pakartotinis pirmasis dešimtojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis. Jame visiems 21 Tarybos nariams ir merui teks prisiekti iš naujo. Kaip jau skelbta, praėjusį pirmadienį, balandžio 17 d., Palangos miesto dešimtojo šaukimo savivaldybės taryba jau rinkosi į pirmąjį savo posėdį, jame prisiekė ir naujosios kadencijos vietos politikai, ir...


Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


„Taip atrodytų naujoji būsimų savivaldybių valdžia, jei tokią įstatymo pataisą  palaimintų Seimas,“ – savo Facebook paskyroje įrašą antradienį, vasario 22 d., paliko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Į tiesų „Palangos tilto“ klausimą, ar kitais metais ves Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrių į naujus savivaldybės Tarybos rinkimus, Šarūnas Vaitkus, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas ir Palangos miesto meras, neatsakė.


Dujų ir biokuro kainoms pasiekus rekordines aukštumas, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ramina miestelėnus, kad, jeigu šiluma kurorte ir brangs, kol kas neaišku kiek.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Giminė – už mylios, o kaimynas – už tvoros. Taip savo įrašą savo Facebook puslapy antradienį, balandžio 6 d., pradėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Šį pastaruoju metu itin aktualų posakį šiandien mums nuotaikingai priminė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Pasirodo, mūsų kaimynai – Klaipėdos rajono savivaldybė...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius