Savivaldybė kviečia savanoriauti – reikalinga pagalba teikiant paslaugas labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams

"Palangos tilto" redakcija, 2020-03-25
Peržiūrėta
1296
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą bei teikiant kitas paslaugas.

Savanorystės anketa

Norintieji tapti savanoriais, kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės administracijos interneto svetainėje: http://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337. Prieš pildant anketą, kviečiama susipažinti su reikalavimais minėtoms paslaugoms teikti (jie pateikiami savanorystės anketoje).
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo iki 60 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga.

Sutiko dirbti neatlygintinai

Daugiau nei dešimt palangiškių jau užpildė Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje paskelbtą anketą, skirtą norintiems savanoriauti – padėti nuo koronaviruso jau nukentėjusiems ar lengviau pažeidžiamiems kurorto gyventojams. Į Savivaldybės kvietimą savanoriauti atsiliepė ir kelios įmonės. 

Ingrida Borisenko, Savivaldybės administracijos Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus vedėja, džiaugėsi, kad visi užpildžiusieji anketą sutiko savanoriauti neatlygintinai.
„Su kiekvienu potencialiu savanoriu, užpildžiusiu anketą, buvo susisiekta. Jie buvo, be kita ko, informuoti ir apie savisaugos priemones, sanitarijos reikalavimus, kurių bus būtina laikytis. Natūralu, kad dalis kandidatų po tokių pokalbių atkrito“, – sakė I. Borisenko.
Anot jos, savanorių amžius turėtų būti nuo 18 iki 60 metų. Savanoriais Palangoje gali tapti ir ne mūsų mieste registruoti žmonės. „Mes prašome tik vardo, pavardės, kontaktinių duomenų ir teiraujamės, kokią funkciją jie norėtų ir galėtų atlikti“, – pažymėjo Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus vedėja.

Kol kas pagalbos kreipiamasi vangiai

Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, atkreipė dėmesį, kad palangiškiai, ypač vyresnio amžiaus, kol kas labai vangiai kreipiasi dėl pagalbos.
„Matyt, garbaus amžiaus palangiškiai kol kas linkę patys spręsti savo problemas ar prašyti artimųjų pagalbos. O gal prašyti pagalbos kiti nedrįsta? Gal reikia plačiau skleisti informaciją apie Savivaldybės savanorius, – svarstė A. Martinaitis, kuris Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijoje yra atsakingas už savanorių darbo koordinavimą koronaviruso krizės metu. – Kviečiame dėl pagalbos kreiptis gyventojus, ypač – rizikos grupei priklausančius vyresnio amžiaus žmones, kuriems pavojinga eiti į parduotuvę nusipirkti maisto ar į vaistinę – vaistų, reikia kitokios pagalbos“.

Pirmąsias užduotis įveikė

Su pirmosiomis užduotimis savanoriai jau sėkmingai susidorojo – praėjusį savaitgalį į miesto gyventojų pašto dėžutes mėtė Savivaldybės parengtas skrajutes, įspėjančias apie koronaviruso simptomus ir informuojančias, kur miestelėnai gali kreiptis pagalbos šiuo nelengvu metu. Savaitgalį skrajutes dalijo dešimt savanorių
Antradienio vakarą dalis Palangos savanorių buvo pasitelkti priimant į Palangos oro uostą lėktuvu iš Londono atvykusius keleivius. „Savanorių pagalba kontroliuojant atvykusių keleivių iš Londono srautus buvo reikšminga. Jie padėjo nukreipti keleivius į tam tikrus autobusus – kai kurių miestų ir rajonų savivaldybės buvo atsiuntusios savo autobusus paimti iš Londono atvykusių savo savivaldybės gyventojų, likusieji autobusais buvo nuvežti saviizoliacijai į Palangos miesto savivaldybės numatytas patalpas. Oro uoste tvarką palaikyti padėjo 4 mūsų savanoriai“, – pasakojo A. Martinaitis.

Svarbu – savanorių saugumas

Kiti vyresnio amžiaus savanoriai padeda Savivaldybei rinkti informaciją apie vyresnio amžiaus miestelėnus, kuriems dėl jų amžiaus ar sveikatos, gali netrukus prireikti pagalbos. „Tokius palangiškius labai kviesčiau rašyti elektroninį laišką [email protected], ir pagalba bus suteikta, žinoma, jeigu ji bus savanorių jėgoms“, – sakė Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos narys.
A. Martinaitis pabrėžė, jog ne mažiau, nei palangiškių gerovė, svarbu ir savanorių saugumas. „Žinoma, mums rūpi ir savanorių saugumas – prašome juos dėvėti medicinines kaukes. Vyresnio amžiaus savanorių kontaktus su kitais žmonėmis stengiamės riboti. Pavyzdžiui, skrajutes dalijo jauni ar jaunesnio amžiaus savanoriai, kurie nepriklauso rizikos grupėms“, – pabrėžė A. Martinaitis.

Savanoriai – įvairūs žmonės

Tarp Savivaldybės savanorių yra ir verslininkų, savanoriauti sutiko ir fiziniai asmenys, savo paslaugas pasiūlė net keturiolikmetis, tačiau jų teko atsisakyti – savanoriai turi būti pilnamečiai.
Ir nors ne visi, norintieji padėti kitiems, pildo Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt paskelbtas savanorystės anketas, gražių iniciatyvų mieste yra nemažai: savanoriškai siuvamos ir medikams dovanojamos apsauginės veido kaukės, nuperkami ir pristatomi maisto produktai senyviems žmonėms, sulaukiama ir kitų iniciatyvų.
Vis dėlto visi, karantino metu norintys vienu ar kitu būdu padėti pagalbos reikalingiems žmonėms, kviečiami užpildyti savanorystės anketą – tuomet Savivaldybės darbuotojai galės geriau koordinuoti savanorių darbą bei greičiau pasiūlyti pagalbą jos reikalingiems asmenims.

Svarbūs kontaktai

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti asmenys, atsakingi už konkrečių paslaugų teikimo gyventojams koordinavimą karantino laikotarpiu.
Esant Savivaldybės numatytų izoliavimosi patalpų poreikiui skambinti tel. 8 615 59396.
Jei asmuo izoliavimosi namuose metu neturi artimųjų, galinčių pristatyti maisto ir kitų būtinųjų priemonių, skambinti tel. 8 686 01378.
Vaikų priežiūra išimtiniais atvejais, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose – el. p. [email protected] arba tel. 8 620 69275.
Žmonių su negalia bei pagyvenusių žmonių priežiūra išimtiniais atvejais – [email protected] arba tel. 8 611 16120, 8 615 27568.

Atpažinę koronaviruso simptomus, nedelsiant skambinkite nemokama karštąja koronos linija – 1808. Kitais atvejais telefonu susisiekite su savo šeimos gydytoju – konsultacija bus vykdoma nuotoliniu būdu.
Dėl Jūsų pačių ir Jūsų artimųjų saugumo skatiname likti namuose – saugokime save ir aplinkinius.


Koronaviruso informacijos numeris - 1808

 

Jūsų komentaras:

Claudia Klein 2020-03-30 23:42 (spo[email protected] / IP: 185.189.113.61)
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas. Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | [email protected] | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą. Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | [email protected] | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą. Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą. Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

savanoriai ar Redaktoriau 2020-03-29 06:28 (IP: 78.57.203.118)
bukit malonūs ir išsiaiškinkit ir praneškit P TILTE ar nešios pensijas i namus ne paštininkai o firmu /bastaras/ kurjeriai-išnesiotojai balandi ir kt mėn

Taip pat skaitykite

Padedant "Palangos tiltui", Paulius Rojus, Palangos uždaros akcinės bendrovės "Pajūrio šaltinis" direktorius, prieš Kalėdas būriui palangiškių, kurių kalėdinis stalas paprastai būna kuklesnis, padovanojo po 150 eurų. "Man viešumo, Linai, nereikia - būtų galbūt geriau, jeigu apie tai visai nerašytumėte. Aš tai padariau dėl...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Palangos miesto savivaldybė ragina kurorto gyventojus, kurie turi mobilumo (judėjimo) sunkumų, serga koronaviruso infekcija, taip pat – asmenis, kurie dėl koronaviruso infekcijos vengia ar negali išeiti iš namų, pasikliauti savanorių pagalba – jie jums į namus pristatys maistą, vaistus, siuntinius, mėgstamą leidinį, pagal galimybes įgyvendins kitus prašymus....


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Meras Šarūnas Vaitkus penktadienį savo paskyroje Facebook paliko įrašą: "Manau, kad šiandieninis sprendimas pasiteisino miestą uždaryti 14.00 val."


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


Užsisakiusieji laikraštį "Vakarinė Palanga" jaučiasi apgauti: redakcija pinigus už prenumeratą surinko, tačiau laikraščio po Naujųjų metų neleidžia. Pasipiktinę palangiškiai varsto Savivaldybės, teismo duris, reikalauja Palangos pašto darbuotojų grąžinti pinigus.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius