Savivaldybės savanoriai pasirengę padėti – jei yra poreikis, kreipkitės

Palangos tiltas, 2020-11-26
Peržiūrėta
1621
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybės savanoriai pasirengę padėti – jei yra poreikis, kreipkitės

Palangos miesto savivaldybė ragina kurorto gyventojus, kurie turi mobilumo (judėjimo) sunkumų, serga koronaviruso infekcija, taip pat – asmenis, kurie dėl koronaviruso infekcijos vengia ar negali išeiti iš namų, pasikliauti savanorių pagalba – jie jums į namus pristatys maistą, vaistus, siuntinius, mėgstamą leidinį, pagal galimybes įgyvendins kitus prašymus. Dėl savanorių teikiamos pagalbos kviečiame kreiptis telefonu 8 658 22871.

Komandos branduolys – tas pats

„Kaip ir pavasarį, taip ir dabar mūsų savanoriai vyresnio amžiaus, mažiau mobiliems žmonėms, taip pat – koronaviruso ligoniams pristato maistą, vaistus, siuntinius. Kai kuriomis paminėtomis asmenų kategorijomis rūpinasi ir Palangos miesto socialinių paslaugų centras, tačiau mes šiai įstaigai pagal savo galimybes padedame – mūsų savanoriai būtinas paslaugas teikia dažniausiai savaitgaliais, tačiau žmonės neturėtų bijoti kreiptis ir darbo dienomis“, – sakė Albertas Martinaitis, Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos Operacijų centro narys.
Anot jo, kai kuriuos žmones, pavyzdžiui, koronaviruso ligonius savanoriai aplanko net tris kartus per dieną. „Paimame jiems skirtą maistą iš Socialinių paslaugų centro ir saugiai pristatome“, – kalbėjo pašnekovas.
Dauguma savanorių – tie patys, kurie talkino ir pavasarį. O štai, kaip pastebėjo Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos narys, dauguma palangiškių per karantiną rudenį elgiasi kitaip, nei pavasarį. „Mažiau panikos. Daugiau racionalumo. Galbūt mažiau ir baimių, bet palangiškiai yra disciplinuoti ir suvokia ligos pavojingumą – laikosi karantino suvaržymų, – sakė A. Martinaitis. – Dabar sulaukiame gerokai mažiau skambučių nei pavasarį. Tačiau raginu visus, kuriems savanorių pagalbos reikia, neabejoti ir kreiptis“.

Džiaugiasi savanoryste


Ieva Rudytė, Savivaldybės savanorė, sakė, kad savanoriauja dar visai neilgai.
„Bet galiu pasakyti, kad Palangos savivaldybės savanorių koordinavimas yra labai sklandus ir aiškus. Prisijungus prie savanorių komandos, man buvo duotos labai aiškios instrukcijos kaip elgtis, kokių atsargumo priemonių imtis. Mano užduotis buvo pristatyti maistą save izoliavusiai šeimai. Džiaugiuosi prisijungusi prie Palangos savivaldybės savanorių. Gera šiuo sunkiu laikotarpiu prisidėti prie gražių iniciatyvų,“ – sakė I. Rudytė.
Laimonas Jocys, Savivaldybės savanoris, pristato maistą koronaviruso ligoniams į namus.
„Gyventi dėl savęs – nuobodu. Jeigu nori prasmingai gyventi, pažinti gyvenimą, turi kitiems padėti – savanorystė tam yra puikus būdas,“ – sakė L. Jocys.

Kviečia savanoriauti

Įvertinusi dėl koronaviruso vis nestabilią situaciją šalyje, Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos Operacijų centras savanorių veiklą ir registraciją Palangoje atnaujinti nusprendė lapkričio pradžioje. „Buvo sutarta, kad tai būtina daryti. Todėl ir dabar kviečiame sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą, teikiant kitas paslaugas“, – kalbėjo A. Martinaitis.
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo nuo 18 iki 50 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga. Norintieji tapti savanoriais, kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje: https://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337.
„Pastebėjau, kad per vasaros sezoną į Palangą nuolat gyventi atvyko naujų jaunų žmonių, todėl bandome ir juos įtraukti į savanorystę, – kalbėjo A. Martinaitis. – Atidžiai sekame „kovido“ situaciją, pokyčius“.

FOTO NUOTRAUKOJE: Savivaldybės savanorė Ieva Rudytė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tyrimą atliekantys Kretingos r. PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą vyrą, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos.


„Modernus žemės ūkis – perspektyvus žemės ūkis“, – tokios pozicijos laikosi Kazlų Rūdos savivaldybės Pavabalkšnio kaime ūkininkaujanti Dalia Kairaitienė. Kiek leidžia galimybės, į kartu su sutuoktiniu Aidu plėtojamą pienininkystės ūkį investuoja savarankiškai. Tačiau, prireikus atnaujinti melžimo aikštelę, ūkininkai pabandė paramos kreiptis pagal...


Kiekvieną advento sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos bažnyčios gale Caritas savanoriai lauks jūsų su akcijos "Gerumas mus vienija" žvakutėmis, kurių galėsite įsigyti už auką. Susitinkame sekmadienį prieš ir po 8val, 10 val. , 12 val. ir 18 val. Šv. Mišias.


Palangos miesto savivaldybė ragina kurorto gyventojus, kurie turi mobilumo (judėjimo) sunkumų, serga koronaviruso infekcija, taip pat – asmenis, kurie dėl koronaviruso infekcijos vengia ar negali išeiti iš namų, pasikliauti savanorių pagalba – jie jums į namus pristatys maistą, vaistus, siuntinius, mėgstamą leidinį, pagal galimybes įgyvendins kitus prašymus....


Visoje šalyje neatslūgstant COVID-19 pandemijos antrajai bangai, kuri, deja, neaplenkė ir Palangos, miesto Savivaldybės savanoriai ir prie karantino nuo pavasario „prisitaikiusiems“ palangiškiams, ir juolab pavojingu virusu sergantiesiems yra didelė parama ar vienintelė išeitis.


Prašome padėti atpažinti asmenį. Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui vertingos informacijos. Pažinusius asmenį, prašome informuoti telefonu 8 700 64716, arba el. paštu [email protected]


Kaip sakė „Palangos tiltui“ Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, per dieną Palangos miesto savivaldybės savanoriai įprastai sulaukia apie 2-3 skambučių su tais pačiais prašymais – pristatyti maisto, vaisto, paimti siuntas.O praėjusį penktadienį ir šeštadienį Savivaldybės savanoriai išdalino 500 kaukių.


Savivaldybės savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, yra apie 30, tačiau itin aktyvių – apie 10. Bendru sutarimu su Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija, „Palangos tiltas“ pristato Savivaldybės savanorius.


Savanorių, norinčių padėti sunkumų dėl koronaviruso pandemijos patiriantiems palangiškiams, sąrašas sparčiai didėja – jų praėjusios savaitės viduryje buvo vos 13, o šio trečiadienio popietę – jau per 30. Tačiau koronaviruso pandemijos sukeltos krizės pabaigos dar nematyti, o tai reiškia, kad Palangai reikės dar daugiau pagalbos rankų.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius