Savavaliautojas gražbyliauja apie sezoniškumą

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-20
Peržiūrėta
557
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savavaliautojas gražbyliauja apie sezoniškumą

Labiausiai matomoje Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pilna nelegalių statinių. Kaip kovoti su tokiomis savavalėmis statybomis? Ar miesto valdžia iki šiol joms skyrė pakankamą dėmesį? Kokia miesto verslininkų nuomonė dėl savavališkų statybų ir jų vykdytojų?

 

Reikalingos itin griežtos priemonės

„Baro 21“ savininkas Audronius Macius sako esąs labai pasipiktinęs savavališkais statiniais J. Basanavičiaus gatvėje, kurie, anot jo, nesuteikia nei garbės jų savininkams, nei patrauklesnio įvaizdžio kurortui.

 „Jau penkiolika, gal net daugiau metų Palangoje vyksta didžiulė savivalė, kurios niekas iki šiol „nejudino“. Po tiek metų norint sutramdyti savavališkas statybas yra tikrai sudėtingas uždavinys miesto naujai valdžiai“,- kalbėjo A. Macius.

Jis įsitikinęs, kad tik itin ryžtingos ir griežtos priemonės gali ką nors pakeisti. „Man baisiausi yra kioskai, kurie Palangos kurortą verčia antrais gariūnais. Turbūt net Rietave kioskai atrodo geriau, nei J. Basanavičiaus gatvėje. Manau, kad į valdžią atėjęs naujas jaunas meras Š. Vaitkus imsis spręsti šias problemas. Reikia kuo greičiau visus kioskus „grūsti“ lauk iš šios gatvės“,- žodžių nerinko A. Macius.

Tačiau jo nuomone, kai kurios valstybinės instancijos, skelbdamos, kad saugo kultūros paveldą ar statybų griežtus reikalavimus, kartais imasi absurdiškų priemonių.

 „Buvo toks atvejis, kuomet kavinės pakylos lentos supuvo ir jos buvo keičiamos naujomis. Tuoj pat prisistatė tam tikros instancijos ir pareiškė, jog vykdoma nelegali statyba ir reikia kažkokių leidimų. Visiškas absurdas“,- kraipė galvą A. Macius.

Restorano „Jūros akis“ vadovė Lilija Serapinienė sakė, jog Palangos miesto savivaldybė kai kuriais atvejais turėtų sušvelninti kai kuriuos potvarkius, ribojančius statybas.

 „Kiekvienas Palangoje nori užsidirbti, nori gauti leidimus, tačiau architektūros skyrius ne visuomet nori tuos leidimus išduoti. Manau, kad kai kuriais atvejais reiktų būti valdininkams supratingiems, daryti išlygas“,- kalbėjo L. Serapinienė.

Moteris mano, kad Palangoje visos taisyklės yra pernelyg griežtos, o į kompromisus Palangos savivaldybė neina.

 

Savavaliautojas teisinasi ekonomika

Restorano „Molinis ąsotis“ vadovas Klaidas Pakutinskas „Palangos tiltui“ gražbyliavo apie nelegalias statybas, nors pats vykdo savavališkas statybas prie „Molinio ąsočio“. „Kokia ekonomika – tokie ir statiniai. Nežinau, ar dabar kas nors ką nors galės pakeisti. Jei kurortas būtų ne sezoniškas, o pelningas ištisus metus, tuomet ir investuotojų požiūris būtų kitoks. Žmonės negailėtų pinigų geriems ir legaliems statiniams, o dabar tenka verstis, kad išgyventum. Deja, dažnai pažeidžiant įstatymą“,- kalbėjo K. Pakutinskas.

J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusios kavinės „Nelima“ savininkas Marius Ginaitis sakė, jog Palangoje verslu užsiimti yra labai sunku. „Pavyzdžiui, aš prie savo kavinės nuomodavau vietas stalams, tačiau žmonės, jas išsinuomoję, nežino, kas bus toliau - ar valdžia leis prekiauti, kokių leidimų reikės. Palangoje nėra aiškiai išdėstomi reikalavimai žmonėms“,- kalbėjo M. Ginaitis.

Jo nuomone, Palangoje yra itin sudėtinga viską suderinti. „Jei gaunamas vienas leidimas statyti, tuomet nėra gaunamas kitas. Po to taip išeina, jog žmogus turi nelegalų statinį, tačiau nemanau, kad patys žmonės nori dirbti nelegaliai“,- kalbėjo M. Ginaitis.

Vyras mano, kad Palangoje reikia tik vieno, norint išvengti nelegalių statinių. „Reikia tik aiškumo, ko tiksliai yra reikalaujama, norint pasistatyti kioską, stalą ar panašiai. Tuomet bus išvengta labai daug nelegalių statinių“,- tvirtino M. Ginaitis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos Vyskupų sprendimas pačiame koronaviruso pandemijos įkarštyje, nepasaint karantino suvaržymų, atnaujinti mišių laikymą nuo sausio 11 dienos ne juokais papiktino daugelį – kaip gi šitaip? Laimei, kilus visuomenės pasipiktinimui, Vyskupai atsitraukė: mišios nebus kol kas laikomos. Paprašytas pakomentuoti Vyskupų sprendimą atnaujinti mišias...


Statybos džiugina gyventojus, taip pat puošia Palangą. Deja, gyvenančių šalia statybos, ypač sezono laiku – nedžiugina. Dulkės, triukšmas, cementovežiai, traktoriai, kurie neduoda ramybės nuo ankstyvo ryto. Nelengva net praeiti siaura S. Nėries gatve, o dar sunkiau įvažiuoti į savo kiemą. Kada užgriozdintas įvažiavimas, tai nemaloniai mus „džiugina“. Visa...


Į tradicinį „Palangos tilto“ kavarytį praėjusį antradienį rinkosi Palangos miesto, Šventosios, Nemirsetos ir Būtingės seniūnaičiai bei miesto savivaldybės atstovai – administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė ir mero patarėja Jurgita Vanagė. Susitikimo metu seniūnaičiai dalijosi aktualiomis problemomis, viešai išsakė ne tik gyventojų...


Kas kaltas, kad Druskininkai iki pastarųjų metų susilaukė daugiau dėmesio nei Palanga? Kas, anot premjero Algirdo Butkevičiaus, iki šiol labiausiai rūpėjo buvusiems Palangos merams? Kodėl Palanga, palyginti su Birštonu ir Druskininkais, trypčioja vietoje vystydama sveikatingumo turizmą? Išskirtiniame interviu „Palangos tiltui“ premjeras A. Butkevičius...


Tokius žodžius galima išgirsti iš beveik trisdešimties kurorto moksleivių, kuriems, vargu, ar kitais metais pavyks pradėti krimsti mokslus Palangos senojoje gimnazijoje.   Pasijuto išmesti už borto Susirūpinę tėvai su raštais ir prašymais varsto savivaldybės duris, bando kalbėtis su miesto valdžia. Ir šią savaitę kelios...


Regis, miesto meras Šarūnas Vaitkus pradeda naują bendravimo su žiniasklaida tradiciją – apie vykdomus kurorte darbus papasakoti ne mero kabinete, o kartu su žurnalistais apsilankant įvairiuose miesto objektuose.


Labiausiai matomoje Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pilna nelegalių statinių. Kaip kovoti su tokiomis savavalėmis statybomis? Ar miesto valdžia iki šiol joms skyrė pakankamą dėmesį? Kokia miesto verslininkų nuomonė dėl savavališkų statybų ir jų vykdytojų?


Nors nauja savivaldybės valdžia trimituoja, kad paskelbs žūtbūtinį karą visiems apsileidėliams, nelegalios reklamos ir su valdžia nesuderintų statinių statytojams, bet pastariesiems tokie valdžios grasinantys šūksniai – nė motais. Kaip įsitikino „Palangos tiltas“, pačioje kurorto šerdyje, J. Basanavičiaus gatvėje, šią savaitę kyla mažiausiai trys statiniai, kurių statybos nėra palaiminęs...


Galbūt UAB „Parama“ statybininkai kokybiškai statė palangiškio R. Kirstuko namą, bet kurorto darželių renovaciją šios bendrovės statybininkai atliko kaip „atgrubnagiai“. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ pastato spalva neatpažįstamai pasikeitė iškart po remonto, suskilinėjo fasado plokštės, pro kurias kyšo šiltinimo medžiaga. O kito lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė, dar...


Posėdžiaus miesto valdžia

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Kitą ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio darbotvarkėje  numatyta apsvarstyti dvidešimt du klausimus. Vienas iš svarbiausių – vietos politikai aptars šių metų biudžeto projektą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius