Savivaldybė sako, kad nefunkcionalus „Eldijos“ pastatas yra nusidėvėjęs, o Savivaldybė neturi ir neturės lėšų šiam pastatui modernizuoti

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-03-03
Peržiūrėta
2835
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybė sako, kad nefunkcionalus „Eldijos“ pastatas yra nusidėvėjęs, o Savivaldybė neturi ir neturės lėšų šiam pastatui modernizuoti

„Palangos tiltas“ jau rašė, kad Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės Tarybą prašydama  iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šventosios kultūros centrą, kino teatrą ,,Eldija“.

Anot seniūnaitės, kol šventojiškiai laukė „Eldijos” atgimimo, per 10 metų jis buvo nustekentas, ir dabartinė miesto Taryba nusprendė jį parduoti, net nesitardama su Šventosios seniūnijos gyventojais. 

„Pažadais patikėję ir laukę 10 metų, dabar esame prie „suskilusios geldos.“ Šventoji nebeturi jau vasaros estrados, esame kurortas, ir ne mažesnis už Palangą, o Šventoji tuoj neteks savo kultūros centro „Eldija”, nors kiti mažieji miesteliai remontuoja kultūros centrus, stengiasi išsaugoti kultūros židinius. Apmaudu, kad Palangos taryba iš Šventosios nori atimti paskutinį kultūrai skirtą pastatą.,“ – sakė O. Dejienė.

„Palangos tiltas“ gavo tokį Palangos miesto savivaldybės atsakymą.

Įrašyti „Eldijos“ pastatą į Aukcione parduodamo Palangos miesto savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą pasiūlė darbo grupė Išvadoms dėl Palangos miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto racionalaus naudojimo. Jai  buvo pavesta nagrinėti dėl turto racionalaus valdymo ir teikti pasiūlymus dėl tolimesnio jo naudojimo. Atsižvelgdami į tai, jog „Eldijos“ pastatas yra nusidėvėjęs, nefunkcionalus, naudojama tik nedidelė jo dalis, darbo grupės nariai pasiūlė ieškoti galimybių iškelti bibliotekos padalinį į kitas patalpas, o minėtą pastatą įtraukti į viešame aukcione parduodamo savivaldybės turto sąrašą ir parduoti viešo aukciono būdu.

Palangos miesto savivaldybės taryba 2020 m. vasario 27 d. sprendimu Nr. T2-32  į Viešame aukcione parduodamo Palangos miesto savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą įtraukė ir pastatą Šventosios g. 1, Palangoje. Už šį sprendimą vienbalsiai pasisakė visi posėdyje dalyvavę tarybos nariai – tiek priklausantys valdančiajai daugumai, tiek ir priklausantys opozicijai, skelbia Savivaldybės atsakymas.

Atkreiptinas dėmesys, kad nefunkcionalus „Eldijos“ pastatas per daugelį metų yra nusidėvėjęs, o Palangos miesto savivaldybė neturi ir neturės lėšų šiam pastatui modernizuoti. Būtent todėl buvo apsispręsta jį parduoti, o už tai gautas lėšas Savivaldybės taryba panaudos Šventosios seniūnijos pastatui rekonstruoti ir išplėsti. Į šį modernizuotą pastatą bus perkeltos Šventojoje veikiančios įstaigos ar jų padaliniai, čia įsikurs ir modernūs Bendruomenės namai. Tai bus efektyvus ir greitas sprendimas, norint Savivaldybės turtą valdyti efektyviai.

Analogiškai buvo pasielgta su senais, neekonomiškais ir didelių išlaidų rekonstrukcijai reikalaujančiais pastatais Palangoje – Savivaldybes administracijos, Švietimo skyriaus ir kitais pastatais. Lėšos, gautos pardavus minėtus pastatus, buvo panaudotos kitiems pastatams statyti ar rekonstruoti, todėl dabar turime atnaujintą bei efektyviai valdomą turtą – modernią Palangos koncertų salę, ekonomišką Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatą, į kurį buvo sukelti visi anksčiau po visą miestą išsibarstę administracijos skyriai, restauruotą kurhauzą. Šiuo metu už lėšas, gautas pardavus Savivaldybei nebereikalingus pastatus, rekonstruojamas buvęs „Smilčių“ pradinės mokyklos pastatas, kuris bus naudojamas visuomeninėms reikmėms – dalis patalpų bus skirta neįgaliesiems, meno kolektyvams, šiame pastate taip pat įsikurs Švietimo pagalbos tarnyba, Trečiojo amžiaus universitetas. Taip pat statomas Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras.

Atkreiptinas dėmesys, kad Šventosios gyventojai kultūriniams renginiams, edukacijoms bei bendruomenės susibūrimams jau turi naują, modernią erdvę – tiek rekonstruota miesto aikštė (šiltuoju metų laikotarpiu), tiek joje pastatytas naujas paviljonas yra pritaikyti ir kultūriniams renginiams, sako Savivaldybė.

 

Jūsų komentaras:

Senbuvis 2022-03-09 19:44 (IP: 162.158.222.125)
Čilinslas pats tikriausias ir didysis ūkininkas nors prie širdies dėk tokį teisuolį ? ..........Palangiškiai prisimena ne vieną Čilinsko darbą Palangos šilumos tinkluose :) ????......Reikia daugiau faktų ? parinksime , o gal ponas E. Č. papasakos apie senąją vandenvietę šimtamečiame parke, kur išdygo kotedžiukų kvartaliukas prie sanatorijos Gintaras ? , tuometiniai laikraščio archyvai ne ką rašo :) ir dar daug kitų dalykų Bet dar apie tai labai anksti :) :) :)

EUGENIJUS ČILINSKAS 2022-03-04 08:06 ([email protected] / IP: 162.158.222.125)
Populiari ir patikrinta schema. Nugyventi pastatus, o vėliau "naudingai" parduoti. Kuriam galui buvo švaistomi pinigai rekonstrukcijos projektams?

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ jau rašė, kad Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės Tarybą prašydama  iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šventosios kultūros centrą, kino teatrą ,,Eldija“. Anot seniūnaitės, kol šventojiškiai laukė „Eldijos” atgimimo, per 10 metų jis buvo nustekentas, ir dabartinė miesto Taryba nusprendė jį parduoti, net nesitardama su...


Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas plėtos abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Tai patvirtinančią sutartį penktadienį pasirašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Klaipėdos universiteto rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas.


Kaip ir kiekvienais metais, Palangos miesto savivaldybė, rūpindamasi savo miesto gyventojų saugumu, prisidėjo prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos organizuojamos akcijos „Gyvenkime saugiai“. 


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą ir pan.


Lietuvos vyriausiais administracinis teismas neskundžiamu sprendimu konstatavo, kad Palangos miesto savivaldybė buvo teisi ginče su privataus sklypo savininku, atsisakydama keisti Klaipėdos pl. esančio sklypo žemės naudojimo paskirtį į daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.


Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Antradienį duris gyventojams atvėrė naujasis Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Į šia proga surengtą renginį susirinkę palangiškiai buvo pakviesti užsukti į naująją Savivaldybę bei pasižvalgyti po atnaujintas patalpas.


Šiandien, antradienį duris atvers naujasis Savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Tai neabejotinai suteiks daugiau patogumo miesto gyventojams – norint išspręsti iškilusius klausimus, jiems nebereikės vaikščioti po penkiose miesto vietose išsibarsčiusius pastatus, kuriuose ilgą laiką buvo įsikūrę Savivaldybės administracijos...


Palangos savivaldybė neišbrenda iš teismų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 28 | Rubrika: Miestas

Nuo 2010 sausio pirmos dienos Palangos savivaldybė turėjo jau 90 teisminių bylų, ir jų galo dar nematyti - jų vis daugėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius