Savivaldybė paskirstė tradicinių religinių bendruomenių projektams finansuoti numatytas lėšas

Palangos tiltas, 2018-04-05
Peržiūrėta
2801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos evangelikų liuteronų parapija pageidavo įrengti automatinę kelio užtvarą ties įvažiavimu į bažnyčios stovėjimo aikštelę.
Palangos evangelikų liuteronų parapija pageidavo įrengti automatinę kelio užtvarą ties įvažiavimu į bažnyčios stovėjimo aikštelę.

Tradicinės religinės bendruomenės, pateikusios paraiškas, kasmet sulaukia Palangos miesto savivaldybės pagalbos. Taip parapijos sau gali leisti didesnius ar mažesnius religinių pastatų remonto, aplinkos sutvarkymo darbus. Be savivaldybės dalinio finansavimo, kaip pripažįsta religinių bendruomenių atstovai, būtų sunkiau patiems išsiversti.

Sprendžia komisija
Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Mažrimė, Palangos miesto savivaldybė iš dalies finansuoja pateiktus tradicinių religinių bendruomenių projektus jau ne vienerius metus. Sudaryta komisija sprendžia, kokie projektai atitinka nurodytus reikalavimus, ir kam skirti finansavimą. Iš viso Palangoje veikia 5 religinės bendruomenės, iš jų šiemet projektų paraiškas pateikė 3: Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija, Palangos evangelikų liuteronų parapija ir Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės parapija.
Tradicinių religinių bendruomenių rėmimo tikslas – prisidėti prie kultūrinio paveldo dalies, priklausančios religinėms bendruomenėms, išsaugojimo skiriant Savivaldybės biudžeto lėšų tradicinėms religinėms bendruomenėms priklausančių pastatų tvarkybai bei pritaikymui bendruomenės poreikiams, tradicinių religinių bendruomenių turimų vertybių išsaugojimui, aplinkos priežiūrai.
Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė pabrėžė, jog tinkamai finansuoti pripažįstamos tik detaliai pagrįstos išlaidos: pastatų, daiktų, turinčių istorinę, architektūrinę, meninę vertę, išsaugojimo darbai: tyrimai, remontas, avarinės grėsmės pašalinimas, konservavimas, pritaikymas, restauravimas, atkūrimas, šių darbų projektavimas; religinių pastatų remonto, aplinkos tvarkymo darbai; apsaugos sistemų įrengimas.
Skirtos lėšos naudojamos tik projekte numatytoms veikloms vykdyti pagal patvirtintas Projekto sąmatos išlaidas.

Šiais metais finansuoti projektai
„Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija toliau tęsia prapijos namų rekonstrukcijos darbus. Parapijos namų rekonstrukcija sėkmingai vykdoma, šiemet dalinis finansavimas skirtas priešgaisriniams laiptams į parapijos namų mansardos patalpas įrengti, atnaujinti šildymo sistemą, kitiems reikalingiems darbams. Palangos evangelikų liuteronų parapija pageidavo įrengti automatinę kelio užtvarą ties įvažiavimu į bažnyčios stovėjimo aikštelę, kadangi pastebėjo, jog šioje aikštelėje automobilius stato ne tik parapijiečiai, o šiems nebelieka vietos. O Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės parapija vykdo klebonijos vidaus remonto darbus“, – apie tradicinių religinių bendruomenių užsibrėžtus tikslus pasakojo J. Mažrimė.
Vadovaujantis Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių rėmimo projektų konkurso nuostatais ir atsižvelgus į Projektų konkurso vertinimo komisijos 2018 m. kovo 21 d. posėdžio protokolą, skirtos lėšos šių Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių pateiktiems projektams įgyvendinti: Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijai – 10 tūkst. eurų, Palangos evangelikų liuteronų parapijai – 1,5 tūkst. eurų, Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės parapijai – 8,5 tūkst. eurų.

Dalinis finansavimas – svarbiems darbams
Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės parapijos klebonas Zenonas Degutis papasakojo, jog klebonijos remonto darbai prasidėjo vos jam atvykus dirbti į Šventąją. „Kiti darbai vyksta visiškai nematomai, kiti matomi. Po truputėlį tvarkomės. Pernai taip pat rašiau projektą ir teikiau tradicinių religinių bendruomenių rėmimo konkursui. Užsidengėm klebonijos stogą, pro kurį nuolat vanduo lašėjo“, – pasakojo apie vykstančius darbus klebonas Z. Degutis.
Pašnekovas pripažino, jog Savivaldybės dalinis projektų finansavimas – labai reikalingas ir itin padedantis. „Prabangai niekas ir neprašytų, norisi nors minimumo tvarkingos buities klebonijoje, kad parapijiečiams būtų jaukiau. Mūsų parapija – miniatiūrinė, daug nereikia, tačiau tvarkos norisi“, – šypsojosi klebonas.
Palangos parapijos klebonas Marius Venskus, atkreipęs dėmesį, jog tradicinių religinių bendruomenių rėmimas organizuojamas visose savivaldybėse, pasidžiaugė, jog Palangoje jau kelinti metai taip pat sklandžiai padedama bendruomenėms.
„Mes kasmet teikiame paraiškas ir taip galime tvarkyti buitinius reikalus. Mūsų parapijos namuose vyksta daug veiklos, buriasi gyventojai, visuomenės bendruomenės. Dėl žmonių ir viskas daroma. Mūsų parapijos buhalterė skaičiuoja mūsų biudžetą, bet yra tokių dalykų, kuriems sutaupyti nėra lengva, o reikia atlikti konkrečius buitinius darbus, tad savivaldybės dalinis projektų finansavimas labai padeda“, – kalbėjo klebonas M. Venskus.
Pernai Palangos parapijos namuose buvo sutvarkyti pamatai, apšiltinti, pakeistas stogas, šiemet rekonstrukcijos darbai tęsiami.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Visa Lietuva šoka“, – teigia tradicinių šokių akcijos rengėjai ir rugsėjo 13 d. visus vėl kviečia įsisukti bendrame lietuviško šokio sūkuryje.


Palangos miesto savivaldybė primena, kad gyventojai dar turi laiko balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „Judėkime lauke“ bei „Sporto ir laisvalaikio aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams“.


Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „Judėkime lauke“ ir „Sporto ir laisvalaikio aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams“.


Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „Judėkime lauke“ ir „Sporto ir laisvalaikio aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams“.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2024 m. tradicinių religinių bendruomenių rėmimo konkursą.



Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2023 m. Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių rėmimo projektų (toliau – Projektai) konkursą. 


Balandžio 12 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą dėl 2022 m. I pusmečio valstybės biudžeto asignavimų politinių partijų veiklai finansuoti dydžio nustatymo.  


Tradicinės religinės bendruomenės, pateikusios paraiškas, kasmet sulaukia Palangos miesto savivaldybės pagalbos. Taip parapijos sau gali leisti didesnius ar mažesnius religinių pastatų remonto, aplinkos sutvarkymo darbus. Be savivaldybės dalinio finansavimo, kaip pripažįsta religinių bendruomenių atstovai, būtų sunkiau patiems išsiversti.


Praėjusią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė Telšiuose iškilmingai pasirašė sutartis su pirmųjų 16-os savivaldybių, tarp jų – ir Palangos, vadovais. Buvo duotas startas Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimui 2013 metais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius