Savivaldybės administracijos skyriai gyvena įkurtuvių nuotaikomis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-11-27
Peržiūrėta
1771
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki Naujųjų metų į pastatą Vytauto g. 112 persikels beveik visi Savivaldybės administracijos skyriai.
Iki Naujųjų metų į pastatą Vytauto g. 112 persikels beveik visi Savivaldybės administracijos skyriai.

Naujosiose Palangos miesto savivaldybės administracijos patalpose Vytauto g. 112 jau jaučiama įkurtuvių nuotaika – nuo praėjusios savaitės čia pradėjo kraustytis iki šiol po visą miestą išsibarstę skyriai. Absoliuti dauguma jų čia persikels iki Naujųjų metų. Paskutinieji į naujus kabinetus įsikels Socialinės rūpybos bei Viešosios tvarkos skyriaus specialistai.
 

Pirmieji naujakuriai
Patys pirmieji į naująsias patalpas įsikėlė Švietimo bei Juridinio ir personalo skyrių darbuotojai – persikraustymas vyko lapkričio 18-ąją, antradienį. Paskui juos iš pastato Vytauto g. 21 trečiadienį pradėjo kraustytis ir Kultūros skyrius.
„Dirbti pradėjome iškart po persikėlimo, jau trečiadienį, – paklausta, kokiomis nuotaikomis gyvena pirmieji naujakuriai, atsakė Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužienė. – Patalpos šviesios, tvarkingos, ir nors erdvumo prasme senajame pastate prie Birutės parko kvadratūros turėjome daugiau, čia vis dėlto gerokai patogiau“.
Pasak vedėjos, didžiausias pliusas esąs tai, kad dabar, visai administracijai persikėlus po vienu stogu, nebereikės lakstyti per pusę Palangos, norint suderinti dokumentus ar kviečiamiems į susitikimus su administracijos vadovais, į Tarybos ar komitetų posėdžius.
„Mes naujajame pastate dirbame nuo šio pirmadienio, o kraustėmės penktadienį, – sakė Rinkliavų skyriaus vedėja Žaneta Žulkuvienė. – Sąlygos, palyginti su tomis, kurias turėjome Gintaro g. 33A, nepalyginamai geresnės: šviesu, erdvu, šilta“.
Rinkliavų skyrius įsikūrė pirmajame vadinamo šiaurinio naujojo Savivaldybės administracijos pastato korpuso aukšte, kur iki pertvarkos buvo prisiglaudę Viešosios tvarkos skyriaus specialistai.
„Esame įsikūrę pirmajame pastato aukšte. Ir tai – didžiulis pliusas, nes mūsų skyriaus specialistams tenka priimti labai daug gyventojų ir iš Palangos, ir iš kitų miestų. Ypač prieš vasaros sezoną ir jo metu, kai žmonės ateina išsiimti įvairių leidimų. Mūsų skyrius išduoda jų daugiausiai – išskyrus statybų leidimus bei leidimus kirsti ar genėti medžius“, – paminėjo Ž. Žulkuvienė.
 

Pagrindiniai darbai eina į pabaigą
„Pastato rekonstrukcijos darbus pagal dabartinį techninį projektą mes pradėjome tik gavę statybos leidimą, o tai buvo pernai gruodžio pradžioje, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Jis priminė, jog pastatas Vytauto g. 112 suskirstytas į tris korpusus: šiaurinį, pietinį ir rytinį.
„Šiaurinio korpuso visi keturi aukštai visiškai rekonstruoti, šią savaitę į naujas patalpas turėtų persikelti visi čia įsikursiantys administracijos skyriai. Pietiniame korpuse baigiami apdailos darbai, kuriuos planuojame užbaigti iki gruodžio 20-osios. Tad iki Naujųjų metų čia jau galėtų persikelti ir merija bei administracijos vadovai“, – pasakojo K. Skierus.
Pasak jo, daugiausia darbų dar likę vadinamajame rytiniame korpuse, kurio ketvirtajame aukšte įsikurs archyvas, trečiajame numatytos patalpos Tarybos frakcijoms, antrajame – likę administracijos skyriai. Šiame korpuse bus ir naujoji Tarybos posėdžių salė.
„Pirmajame šio korpuso aukšte įsikurs Socialinės rūpybos, Viešosios tvarkos bei Vaiko teisių apsaugos skyriai. Manome, kad jie galės persikelti į naujas patalpas sausio mėnesį“, – sakė komunalininkų vadovas.
Jis minėjo, jog darbų, rekonstruojant pastatą, buvo daug ir sudėtingų, nes stengtasi visas darbo vietas įrengti pagal naujausius reikalavimus bei aprūpinti naujausiomis technologijomis.
„Vien elektros laidų visuose trijuose korpusuose nutiesėme tiek, kad bendras jų ilgis sudaro šimtą kilometrų“, – prasitarė K. Skierus, paminėjęs, jog, pavyzdžiui, apšvietimo sistema patalpose įrengta itin moderni – pati taupiausia šiuolaikinė sistema visiškai atsipirksianti per pusantrų metų.
 

Rengė Savivaldybės architektai
Pastato rekonstrukcijos projektą rengė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai. Pasak Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, išsiversti savo jėgomis nuspręsta taupant miesto lėšas.
„Turime savo architektus, tad nusprendėme, jog projektą rengs jie. Galbūt, jeigu būtume skelbę konkursą ir viešųjų pirkimų būdu pirkę projektavimo paslaugas, procesas būtų užtrukęs trumpiau, tačiau tai būtų kainavę papildomų pinigų iš biudžeto“, – paaiškino direktorė.
Pagal Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Vidmanto Dantos parengtą projektą, šiauriniame pastato Vytauto g. 112 korpuse įsikūrė Juridinis ir personalo, Švietimo bei Kultūros skyriai, artimiausiu metu čia persikels ir Biudžeto skyrius, Buhalterija. Pirmajame jo aukšte suplanuotos patalpos ir Rinkliavų, Bendrajam skyriams, Savivaldybės gydytojui.
Pietinio korpuso antrajame aukšte įsikurs Savivaldybės administracijos vadovai, trečiajame – meras, jo patarėjai, vicemeras, čia pat įrengtas 20-ies vietų pasitarimų kambarys. Į ketvirtąjį aukštą persikels Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius.
Kaip minėjo K. Skierus, rytinio korpuso pirmajame aukšte bus įrengti Socialinės rūpybos, Viešosios tvarkos ir Vaiko teisių skyriai. Beje, į juos visus gyventojams bus galima patekti pro atskirą įėjimą iš kiemo pusės.
Antrajame šio korpuso aukšte įsikurs Ekonominės plėtros, Statybos, Ūkio ir turto, Viešųjų pirkimų skyriai. Trečiajame aukšte – Kontrolės ir Centralizuoto vidaus audito skyrius, Tarybos sekretorės, keli Tarybos komitetams skirti kabinetai. O kol bus įrengta čia suprojektuotoji Tarybos posėdžių salė, politikai ir toliau posėdžiaus Gintaro g. 33A. Ketvirtajame aukšte, kaip minėta, numatytos patalpos Savivaldybės archyvui.
Pagrindinis įėjimas į Savivaldybę yra iš Vytauto gatvės. Čia įrengta ir speciali rampa neįgaliesiems. Naujajame pastate įrengti ir liftai, kad į visus aukštus galėtų patekti tie, kas turi judėjimo sutrikimų.
 

Patogu ir gyventojams, ir tarnautojams
„Priimdami sprendimą visus Savivaldybės administracijos skyrius perkelti į vieną pastatą mes pirmiausia galvojome apie Palangos miesto gyventojus, – pabrėžė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. – Persikėlę į Vytauto g. 112 pagaliau turėsime išties veikiantį vadinamąjį vieno langelio principą, gyventojams nebereikės blaškytis per po visą miestą išsibarsčiusius administracijos skyrius“.
Visi gyventojų prašymai bei dokumentai bus priimami pirmajame naujojo pastato aukšte įsikūrusiame Priėmimo skyriuje. Jeigu interesantui reikės vieno ar kito specialisto konsultacijos, paskirtu laiku tarnautojas jį pasikvies į gyventojų priėmimui skirtas patalpas, tad laukti prie kabinetų nebereikės.
Pasak jos, darbas po vienu stogu leis tuo pačiu ir daug lengviau komunikuoti administracijos vadovybei bei skyrių specialistams – jiems taip pat bus paprasčiau tiek rengti, tiek derinti dokumentus. O tuo pačiu vadovybei bus lengviau kontroliuoti tarnautojus.
„Sutaupysime ir darbo laiko, kai nereikės su dokumentais bėgioti, ir tuo pačiu nebeliks situacijų, kai skyrių darbuotojai vis būna „pakeliui“ tai iš skyriaus į pagrindinį pastatą, tai atvirkščiai“, – sakė direktorė, pridūrusi, jog tarnautojus tam tikra prasme drausmins ir personaliniai elektroniniai raktai, kurie tuo pačiu suteiks galimybę kontroliuoti, kada koks darbuotojas atėjo į darbą ir iš jo išėjo.
Direktorė priminė, jog kelininkams dar nuo 1954 metų priklausiusį nekilnojamąjį turtą, esantį Vytauto g. 112, Palangos savivaldybės nuosavybėn perduoti apsispręsta 2011 m. liepos 12 d. kurorte vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo pasitarimo metu.
2011 m. sausio 4 d. pasirašytas turto perėmimo-perdavimo aktas, kuriuo Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn viešojo administravimo funkcijoms įgyvendinti perėjo valstybei nuosavybės teise priklausęs ir VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdomas nekilnojamasis turtas.
Kurorto Savivaldybės žinion atiteko du statiniai, turintys tokį pat adresą – Vytauto g. 112. Vieno pastato bendras plotas – 2625,93 kv. m, kito – 498,63 kv. m.
Savivaldybei taip pat priklauso kiti inžineriniai statiniai, esantys kieme – aikštelė bei vartai.


Palangos miesto savivaldybės inf

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


10-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 8-ojo posėdis įvyks 2023 m. gruodžio 21 d. 9 val. Savivaldybės administracijos salėje, Gintaro g. 33A, Palangoje. Jo darbotvarkėje yra šie klausimai.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojams – Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui, jo pavaduotojai Danutei Mikienei ir skyriaus specialistei Ingai Šileikienei – ir jų papirkimu įtariamam verslininkui T. K. pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo, praneša prokuratūra.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Savivaldybės administracijos skyriai gyvena įkurtuvių nuotaikomis

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Miestas

Naujosiose Palangos miesto savivaldybės administracijos patalpose Vytauto g. 112 jau jaučiama įkurtuvių nuotaika – nuo praėjusios savaitės čia pradėjo kraustytis iki šiol po visą miestą išsibarstę skyriai. Absoliuti dauguma jų čia persikels iki Naujųjų metų. Paskutinieji į naujus kabinetus įsikels Socialinės rūpybos bei Viešosios tvarkos skyriaus specialistai


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius