Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2015-07-16
Peržiūrėta
509
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Savivaldybės specialistai ir pareigūnai tarėsi, kaip dirbti dar geriau

Įpusėjus vasarai Palangos miesto vadovai į pasitarimą sukvietė specialiųjų tarnybų atstovus, gelbėtojus, komunalininkus bei už tvarką mieste atsakingų Savivaldybės administracijos skyrių specialistus. Pasitarimo tikslas – aptarti esamą situaciją kurorte, įvardinti pagrindines karštuoju metų sezonu kylančias problemas bei rasti geriausius jų sprendimo būdus.
Mero pavaduotojas Rimantas Mikalkėnas pabrėžė, kad vasarą, kai Palanga sulaukia gausaus būrio svečių, ypatingas dėmesys turi būti skiriamas miesto švarai ir tvarkai. Vicemeras pripažino – kurortą prižiūrintys komunalininkai deda daug pastangų, kad miestas visuomet būtų švarus, ir jų darbo rezultatai yra akivaizdūs. Vis dėlto sutarta, kad savaitgaliais, o ypač renginių metu, miesto tvarkytojai viešas erdves prižiūrės ir valys dar intensyviau.
Palangos policijos komisariato viršininkas Alvydas Katkauskas atkreipė dėmesį, kad šiemetinė vasara, palyginti su praėjusiųjų metų, kiek kitokia – karščiais nelepinanti liepa lėmė, kad didelė dalis poilsiautojų laisvalaikį leidžia ne paplūdimyje, o mieste. Todėl ypatingas dėmesys skiriamas viešajai tvarkai. „Policijos pareigūnai ypač atidžiai kontroliuos alkoholio vartojimą viešose vietose – tai nebus toleruojama“, – pabrėžė A. Katkauskas. Dar atidžiau bus stebimas ir viešojo maitinimo įstaigų, prekiaujančių alkoholiu, darbas.
Taip pat pareigūnai dar labiau sugriežtins eismo taisyklių pažeidimų kontrolę – vairuotojai, nepaisantys kelio ženklų, sulauks didesnio policijos dėmesio. Ypač didelis dėmesys bus skiriamas pėsčiųjų alėjoms – pasitarimo metu atkreiptas dėmesys, kad Meilės al., Jūratės g. ir kitos pėstiesiems skirtos gatvės yra pasivaikščiojimų vieta, tad vairuotojų, nusprendusių pasivažinėti šiomis gatvėmis, veiksmai sulauks griežto vertinimo.
Įsibėgėjus vasarai vis labiau šyla jūros vanduo, tad daugėja besimaudančiųjų, o kartu – ir darbo pajūrio gelbėtojams bei medikams. Todėl Bendrojo pagalbos centro, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovai, medikai ir gelbėtojai dar kartą aptarė šių tarnybų bendradarbiavimą, kad, ištikus nelaimei, net ir esant „sausakimšiems“ paplūdimiams, pagalbą teikiantys specialistai įvykio vietą pasiektų kuo greičiau.

Pas kaimynus – Senjorų metai

Senjorams dedikuoti metai Klaipėdoje įgauna pagreitį, mieste nuolat rengiamos įvairios akcijos ir iniciatyvos, įtraukiančios vis daugiau vyresnio amžiaus klaipėdiečių ir miesto svečių. Todėl Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, atsižvelgdamas į vis didėjančias senjorų gretas sveikatinimo veiklose, garbaus amžiaus gyventojus liepos 17 d. (penktadienį) 11 val. kviečia į jiems skirtą išvyką pajūryje.

Paminėta Valstybės diena

Miesto bibliotekoje paminėta Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Skambėjo moterų vokalinio ansamblio „Guboja” (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dainos, skirtos Lietuvai, gimtajam kraštui. Paskutinę dainą „Žemė Lietuvos” (muzika ir žodžiai K. Vasiliausko) dainavo visi dalyviai. Eiles skaitė Palangos literatai: Anelė Mažeivaitė, Julija Paškevičiūtė, Alma Viskontienė ir Vytautas Lukšas. Renginį vedė Stasys Stončius. Padėkos žodžius dalyviams tarė literatų klubo koordinatorė Nijolė Bagdonienė ir vyresnioji bibliotekininkė kultūrai Gintarė Bertulė.

Palangoje pristatytas projektas

Liepos 14 dieną Palangos miesto savivaldybėje pristatytas vienas iš didžiausių ir sudėtingiausių tokio pobūdžio projektų Lietuvoje – projektas „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“. Renginio metu susirinkusieji supažindinti su savivaldybių teikiamomis paslaugomis, perkeltomis į elektroninę erdvę, pristatyta projekto nauda savivaldybėms, gyventojams ir verslo įmonėms, pademonstruotos naudojimosi elektroninėmis paslaugomis galimybės, aptarti kiti susiję pažangūs Lietuvoje vykdomi projektai, o vykusios diskusijos metu buvo atsakyta į visus dalyviams kilusius klausimus.

Negaus visos kompensacijos už šildymą

Į savivaldybę atėjusi 92 metų palangiškė pasiskundė, kad negaus visos kompensacijos už šildymą vien dėl to, kad ji nedalyvavo susirinkime dėl renovacijos. „Daugelis net nežino, kad privalo dalyvauti tokiame namo gyventojų susirinkime, jeigu nori gauti kompensaciją“, – pastebi miesto savivaldybės juristas Vytautas Korsakas. Anot jo, ?? įstatymo 21 straipsnio 12 dalis numato, kad ateinantį šildymo sezoną šildymo išlaidų kompensaciją gaunantiems butų savininkams skiriama kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis yra sumažinama 50 procentų, o nuo kito šildymo sezono būsto šildymo išlaidų kompensacija neskiriama, iki kol bus įgyvendintas projektas, bet ne ilgiau kaip 3 metų šildymo sezonus, jeigu bendrojo naudojimo objekto valdytojas (pvz. namo bendrija) arba savivaldybės programos įgyvendinimo administratorius savivaldybės administracijai pateikia dokumentus, patvirtinančius, kad daugiabučio namo buto savininkas, kuris turi teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją arba ją gauna, nedalyvavo susirinkime svarstant ir priimant sprendimą dėl projekto įgyvendinimo, arba atsisakė dalyvauti įgyvendinant šį projektą.

Pagerbtas Juozo Karoso atminimas

Vakar, 15 val. palangiškiai ir miesto svečiai paminėjo žinomo Lietuvos kompozitoriaus, pedagogo bei dirigento Juozo Karoso atminimą. Šią savaitę sukanka 125-osios šio žinomo Lietuvos kompozitoriaus, Klaipėdos krašto muzikinio gyvenimo korifėjaus gimimo metinės. Ta proga vakar, liepos 16 d., 15 val. Birutės al. 5 – prie namo, kuriame kompozitorius gyveno ir kūrė nuo 1958 m. iki 1981 m. – buvo atidengta atminimo lenta. Renginyje dalyvavo kompozitoriaus J. Karoso artimieji, tarp kurių ir Lietuvos muzikos bei teatro akademijos profesorė Ramunė Kryžauskienė.

„Eneos 1000 km lenktynių“ dalyviai

Vieni iš pirmųjų atvykusiųjų į Palangą – jungtinė belgų-olandų komanda, dar praėjusį savaitgalį nugalėjusi „Supercar Challenge“ lenktynes Olandijos mieste Zandvoorte su Palangos trasai paruoštu „BMW M4 Silhouette“.
„Vanagupės“ viešbučio svečiai ir praeiviai turėjo galimybę stebėti tris valandas trukusį lenktynių automobilio paruošimą, kai dar praėjusią savaitę pirmąją vietą iškovojusio automobilio išvaizda buvo pakeista į violetinę „Mojo Lounge“ spalvą, o bolido dizainą pakeitė lenktynių bei komandos rėmėjų atributika.
Aplink automobilį plušančiai ekipai tekdavo užleisti vietą praeiviams, kurie norėjo nusifotografuoti prie lenktynių bolido ir klausinėjo komandos narių apie įvyksiančias varžybas.
Visi trys komandos nariai nekantriai laukia šeštadienio, kuomet turės galimybę parodyti savo sugebėjimus 1000 km trasoje.

Piktinasi dėl lenktynių ir dėl „šlagbaumo“

Redakcija sulaukė kelių pasipiktinusių prasidėsiančiomis automobilių lenktynėmis ir jų keliamais nepatogumais skaitytojų skambučių.
„Pagrindinį kelią uždarė, o senuoju Nemirsetos keliu neįmanoma pravažiuoti – pilna mašinų, dar kiti jas pasistatę pakelėse siūlo apgyvendinimo paslaugas. Pilna mašinų ir prie autobusų stoties. Miesto valdžia žadėjo, kad pastačius aplinkkelį tokių dalykų nebus, bet nieko panašaus“, – sakė vyras.
Anot jo, lenktynės turėtų vykti „laukuose“, o ne pagrindinėmis miesto ir šalia jo esančiomis gatvėmis. „Ir, aišku, ne sezono metu“, – savo nuomonę išsakė palangiškis.
Jį piktina ir blogai veikiantis užkardas prie naujosios stoties esančios automobilių stovėjimo aikštelės. „Įvažiuoji kelioms minutėms pasiimti siuntinį, pavyzdžiui, ir „užstringi“ ilgam, nes užkardas nuolat genda arba nereaguoja. Man teko laukti pusvalandį, kol jį pataisė ir galėjau išvažiuoti“, – piktinosi „Palangos tilto“ skaitytojas.

Poilsiautojams Palangoje – blogos žinios: oras mažai gerės

Praėjęs trečiadienis Palangoje atostogaujantiems poilsiautojams prasidėjo nemaloniomis naujienomis – nuo pat ryto dangų užtemdę juodi debesys didžiausią Lietuvos kurortą pavertė tikra jūra, o pailsėti atvykusius miesto svečius įkalino jų išsinuomotuose būstuose. Dėl ypač prasto oro trečiadienio vidurdienį kurorto gatvės buvo visiškai tuščios – matėsi vos vienas kitas poilsiautojas, apsidengęs specialiomis striukėmis nuo lietaus ar nuo vėjo aplamdytais skėčiais. Kavinės, restoranai ir barai, siūlantys dienos pietus, taip pat visiškai tušti. Ketvirtadienį pajūryje jau buvo giedra, bet termometro stulpeliai greičiausiai nepakilo aukščiau 17 laipsnių šilumos. Penktadienį nors ir buvo saulėta, bet vėl buvo žadamas lietus. Tokie patys orai turėtų būti ir šeštadienį, tiesa, šiek tiek atšils – bus 20 laipsnių šilumos. Tačiau sekmadienis poilsiautojus turėtų išginti namo – visą dieną lis.

Kada kurorto kavinės nustos rakinti savo tualetus?

Nuolat pas dukras Floridoje, JAV atostogaujantis palangiškis Antanas Bartkus piktinasi, kad Palangoje daugelis kavinių ir restoranų rakina savo tualetus. „To niekur ir niekada nerasi JAV ar Europoje. Vieną liepos dieną kavinės „Perlas“ darbuotojos paprašiau rakto nuo tualeto. Nespėjau iki jo nueiti, kai atbėgusi ėmė teirautis, ar esu kavinės klientas. „Ir net veržėsi į tualetą. Kai nuėjau grąžinti rakto, ji mane aprėkė“, – prisiminė palangiškis. Jis baisisi ir šunų savininkų elgesiu. „Nors sezonas, ir esama nemažai žmonių, bet savininkai mielai stebi, kaip jų augintiniai palaidi bėgioja. Vienas šunėkas, važiuojant dviračiu, šiemet jau man įkando į kulkšnį. Ką daro atitinkamos tarnybos, kad tokios betvarkės nebūtų?“ – klausia A. Bartkus.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atsakingi Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kasdien vykdo tikslinius saviizoliacijoje esančių asmenų bei karantino sąlygų laikymosi patikrinimus patikrinimus.


Artėjant Pasaulinei žemės dienai (kovo 20 d.) Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai surengė inkilų kėlimo akciją.


Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja, informavo "Palangos tiltą", kad Palangos postuose pareigūnai vakar, gruodžio 30 d., patikrino 1325 automobilius, neįleisti 72. "Šiandien, Naujųjų naktį, Palangos PK pareigūnai postuose planuoja dirbti iki 02:00 val., jei bus poreikis, ir ilgiau. Primename, jog...


Karantino suvaržymai – būtini suvaldant koronaviruso pandemijos mastus, tačiau socialinių ryšių suvaržymai, žmonių tarpusavio ryšių apribojimai daugeliui žmonių yra nelengvai pakeliami psichologiškai. Psichologai vieningai sutaria: tarp karantino pažeidžiamiausių grupių – jaunimas, moksleiviai. Kaip jiems įveikti karantino suvažymus su mažiausia žala sau?


Kiti metai pažers net tris – savivaldybių tarybų, prezidento ir Europos Parlamento rinkimus, o Palangai, neabejotinai, yra svarbiausi pirmieji, nes kam patikėsime kurorto valdžios vairą kitus ketverius metus, gerokai atsilieps ir kiekvieno palangiškio gyvenimui. Žvelgdamas į šią kadenciją jau baigiančią miesto Tarybą, Tarybos narysGediminas Valinevičius džiaugiasi, kad...


Toli nuo vietos politinių intrigų, labiau primenantis didmiesčio, o ne kurorto kurios nors įmonės vadovą ir neretai miesto savivaldybės Taryboje balsuojantis kitaip nei politiniai bendražygiai opozicijoje. Kas? Kas seka vietos kurorto gyvenimą, nebūtų sunkumų įvardinti politiką, kurį turiu omenyje


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Valdžia su gyventojais tarėsi dėl šiukšlių mokesčio

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 29 | Rubrika: Miestas

Penktadienį S.Vainiūno muzikos mokyklos salėje miesto meras Vytautas Stalmokas bei darbo grupės nariai, kuriems pavesta parengti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą  nuostatus bei apskaičiuoti rinkliavos dydį, išklausė miesto bendruomenės narių pasiūlymus bei pastabas dėl šiukšlių surinkimo ir apmokestinimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius