Savivaldybės tyrimas: dauguma sveikatos priežiūros ir globos srityje Palangoje dirbančiųjų skiepysis nuo "kovido"

"Palangos tilto" redakcija, 2020-12-25
Peržiūrėta
1994
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Savivaldybės tyrimas: dauguma sveikatos priežiūros ir globos srityje Palangoje dirbančiųjų skiepysis nuo "kovido"

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos miesto Savivaldybė, iš 123 kurorte dirbančių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų skiepytis neprieštarautų 81. Anot Savivaldybės, reikėtų paskiepyti 15 Palangoje dirbančių medikų, susijusių su labai didele sąlyčio su užsikrėtusiais rizika. Savivaldybės duomenimis, iš beveik tūstančio – tiksliau, 888 Palangoje esančių vidutinės rizikos sveikatos sistemos darbuotojų, skiepytis sutiko 500. Savivaldybės skaičiavimais, tarp gyventojų, kurie tuomet, kai vakcina jau būtų paskirstyta savivaldybių poreikiams, turėtų būti paskiepyti pirmieji mieste, yra 4122 žmonės, vyresni nei 65 metų amžiaus ir priskirti didelei rizikai dėl komplikacijų užsikrėtus virusu ar net letalinės baigties.

Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dvejų metukų vaikutis su tėvais,“ –„Palangos tiltui“ sakė Jūratė Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC), žinomo miesto poliklinikos vardu, direktorė.
Paprašyta pakomentuoti, kokia yra „kovido“ situacija kurorte, J. Mikutienė praėjusią savaitę sakė, kad koronaviruso atvejų mieste daugėja, o situacija dėl to nėra stabili.
„Mūsų centro šeimos gydytojai lanko tik tuos koronavirusu sergančius pacientus, kurie yra virš 65 metų ir kurie yra rizikos grupėje – turi kitų gretutinių ligų ir panašiai,“ – sakė J. Mikutienė.
Ar pacientą guldyti į ligoninę, ar ne, lemia ir paciento deguonies kraujyje lygis. Sunkia „kovido“ forma sergantys pacientai dūsta, jiems trūksta oro.
„Nuo lapkričio 18 dienos mūsų šeimos gydytojai namuose lankė, ar dar lanko, 18 tokių pacientų,“ – sakė PASPC direktorė. Anot jos, skirtingai nei pavasarį, dabar koronavirusu dažniau suserga jauni žmonės.
„Turime daugiau susirgimų šeimose, kur vaikai lanko mokyklas ar lopšelius-darželius. Šią savaitę užregistravome net dviejų metų vaikutį su koronavirusu. Jo abu jauni tėvai taip pat serga,“ – pasakojo J. Mikutienė. „Vaikų, sergančių „kovidu“, nemažai turime,“ – pridūrė.
COVID-19 yra itin brangus poliklinikai – juk po kiekvieno vizito į namus pas pacientus tenka utilizuoti (sunaikinti) vienkartinius chalatus, kaukes, veido skydus. Anot J. Mikutienės, per lapkričio mėnesį vien COVID-19 mobiliajame punkte Palangoje dirbančių medikų apsaugos priemonių buvo utilizuota 60 kilogramų. Dar 30 kilogramų – iš poliklinikos.
Poliklinikoje koronavirusu buvo susirgusi viena slaugytoja. „Džiaugiuosi, kad koronavirusas mūsų įstaigoje neišplito,“ – pasidžiaugė poliklinikos direktorė.
O kada palangiškiai galėtų sulaukti pirmųjų vakcinų nuo koronaviruso?
„Jau turime projektinį variantą iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Konkrečiau viskas turėjo paaiškėti ketvirtadienį (kalbėjomės trečiadienį – L. J.), bet konkrečios datos ir skaičių – kada ir kiek vakcinų pasieks Palangą – kol kas nežinome,“ – sakė J. Mikutienė. „Tikiuosi, kad pirmosios vakcinos mus pasieks apie sausio vidurį, bet pirmoji vakcinos partija bus labai nedidelė, todėl ji atiteks medicinos darbuotojams, kurie dirba stacionare su ligoniais.“ Anot jos, Palanga tikisi gauti Pfizer vakciną.
Poliklinika jau yra pateikusi savo skaičiavimus, kiek Palangai reikėtų gauti vakcinų nuo COVID-19, kad miesto gyventojai prieš jį įgytų kolektyvinį imunitetą. Manoma, kad mieste skiepytis turėtų apie 10 tūkstančių gyventojų, kad kurorto bendruomenė įgytų vadinamąjį bandos imunitetą.
Praėjusią savaitę poliklinikos ir miesto Savivaldybės vadovai sprendė ir kitą opų klausimą – kaip ir kur įsigyti specialų šaldytuvą vakcinai laikyti.
„Problema tokia, kad dėl milžiniškos apklausos tiekėjai dabar neturi ko pasiūlyti,“ – sakė J. Mikutienė. „Blogiausiu atveju, turėsime naudoti savo turimą šaldytuvą, kurį naudojame kitiems tikslams dabar,“ – ji pridūrė. Tokio specialaus šaldytuvo koronaviruso vakcinai kaina svyruoja nuo 5 tūkstančių eurų iki 15 tūkstančių eurų.
Sveikatos apsaugos ministerija vakar pranešė, kad iki kovo pabaigos planuoja paskiepyti visus medikus, slaugos namų gyventojus ir vyresnius nei 80 metų žmones.
Anot J. Mikutienės, medicininių paslaugų teikimas miesto gyventojams poliklinikoje nesutriko karantino metu.
„Teikiame ir odontologines paslaugas, ir fizioterapijos paslaugos, tačiau vykdome išankstinę registraciją. Pirminę konsultaciją teikiame telefonu. Nė vienam neatsakome pagalbos,“ – pabrėžė direktorė.
„Dirbame išties labai daug. Juk be įprastų paslaugų tenka dirbti ir su „kovido“ pacientais, tenka ypač saugotis, tenka pildyti daug įvairios dokumentacijos,“ – sakė J. Mikutienė.
Šiuo metu "kovidu" kurorte serga apie 30o palangiškių, apie 550 laikomi pasveikę. Šeši mirė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai didžiosios šalies savivaldybės ir jų ligoninės jau džiaugiasi gavę pirmąsias vakcinos prieš koronovirusą siuntas, Palangos sveikatos priežiūros įstaigos dar negali pasakyti, kad pirmosios vakcinos pasieks ir didžiausią šalies kurortą, Palangą. Pirmadienio (gruodžio 28 d.) Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o...


Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos miesto Savivaldybė, iš 123 kurorte dirbančių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų skiepytis neprieštarautų 81. Anot Savivaldybės, reikėtų paskiepyti 15 Palangoje dirbančių medikų, susijusių su labai didele sąlyčio su užsikrėtusiais rizika....


Kas nutiko Palangai? Per visus praeinančių metų mėnesius, išskyrus rugsėjį, Palangoje gerokai daugiau žmonių mirė nei gimė kūdikių. Mirtis visus rekordus sumušė lapkritį - į Anapilį iškeliavo 32 palangiškiai. "Palangos tiltas" aiškinosi kodėl.


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Kaip sakė "Palangos tiltui" Svetlana Gaidienė, Palangos poliklinikos Psichikos sveikatos centro gydytoja, nuslūgus pirmajai ligonių, patyrusių nerimą ir stresą dėl koronoviruso, bangai, greičiau nei antroji "kovido" banga atsirito nauja ligonių, patiriančių nerimą dėl "kovido" pasikartojimo, banga. "Beje, dauguma jie - jauni, darbingo amžiaus žmonės," -...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Šią savaitę netilo "Palangos tilto" telefonas: Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi po "kovido" mokesčių mokėtojus apsilankyti vietos VMI padaliniuose ir pasirūpinti gyventojų pajamų mokesčiu ir kitomis mokestinėmis prievolėmis, sukėlė palangiškių pasipiktinimo bangą.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius