Seimo nario A. Vinkaus apsilankymai Palangoje – ne visiems prie širdies

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-13
Peržiūrėta
652
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Siekiu ir sieksiu, kad mano bendravimas būtų naudingas visiems Palangos gyventojams”, – sako A. Vinkus.
„Siekiu ir sieksiu, kad mano bendravimas būtų naudingas visiems Palangos gyventojams”, – sako A. Vinkus.

Socialdemokrato Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Antano Vinkaus apsilankymas mėnesio pradžioje savivaldybės įmonėje UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atsirūgo šios bendrovės direktoriui Konstantinui Skierui, taip pat socialdemokratui. „Man labai skaudžiai kliuvo. Sulaukiau nepatenkintų kai kurių Palangos politikų skambučių, teko aiškintis. Man skaudu, kad mane nekaltai „tarkuoja“, – sakė K. Skierus. Paprašius patikslinti, ar teko aiškintis tvirtai valdžios vadžias į savo rankas paėmusiam konservatoriui miesto merui Šarūnui Vaitkui, jis tai neigė: „Ne, jis tada atostogavo“. Tačiau „Palangos tilto“ šaltinio teigimu, K. Skierui kliuvo būtent nuo Š. Vaitkaus.

Domėjosi atlyginimais ir vaistų kainomis
Seimo narys A. Vinkus miesto komunalinio įmonėje lankėsi kovo 2 dieną. Tądien politikas pabuvojo ir galanterijos gaminių įmonėje UAB „Noda“, dalyvavo susitikime su Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais, pirmininkės Dainos Eimanavičienės kvietimu dalyvavo Palangos bendruomenės „Santarvė“ ataskaitiniame susirinkime.
„Seimo narys lankėsi Palangos komunaliniame ūkyje. Gilinosi į bendrovės darbo principus, taikomus mokesčių tarifus gyventojams. Pietų pertraukos metu bendravo su darbuotojais aktualiais, gyvenimiškais klausimais. Tokiais, kaip atlyginimai ir vaistų kainos“, – sakoma išplatintame pranešime spaudai po apsilankymo.
Mūsų laikraščiui žinutę apie A. Vinkaus vizitą išspausdinus laikraštyje ir taip pat paskelbus internetiniame puslapyje www.palangostiltas.lt, ji neliko nepastebėta.

Komentatorių simpatijos išsiskyrė
Pasirašęs kaip „Socialdemokratų Palangos skyriaus šaltinis“ (IP: 78.57.230.163), mūsų svetainės komentarų skiltyje paskelbė tokį komentarą: „Seimo narys ruošiasi mero rinkimams Palangoje. Ruošiamasi nuversti Šarūną....“
Kitas komentatorius, save pavadinęs „Žemaičiu“ (IP: 78.61.135.224), įgėlė A. Vinkui: „Kada pradėsi dirbti, Vinkau?“
Daina (IP: 78.57.230.163) po „Palangos tilto“ žinute apie A. Vinkaus vizitą kurorte brūkštelėjo piktą komentarą: „Mere, greičiau atleiskite tą Skierų! Komunistas, persmelktas raudonųjų propaganda, pasikvietė dar ir „mokytoją“, dar didesnį raudonąjį ir dar darbo metu...! Tai Druskininkuose butų neįmanoma, vadovas būtų iškart atleistas...“
Komentarą parašiusi „Darbuotoja“ (IP: 212.227.24.19) postringauja taip: „Moralė pirmiausiai turėtų būti pas Kretingos žmonių išrinktą Seimo narį, negana to, kad vienu momentu bažnyčioje žmonės negalėdavo išeiti, nes viduryje jo, kuriame yra Šventorius, ponas Vinkus pastodavo kelią ir išlydėdavo žmones. Dabar jis drįsta nuvažiuoti į komunalinį – ir visai ne pietų metu – ir tai gali patvirtinti ne vienas darbuotojas... Jau darbuotojai galvoja surinkti parašus, kad vadovas (K. Skierus – aut.) prievarta varo žmones į tokias nesąmones susitikinėti... Vinkus dievagojasi, koks jis geras ir kaip jį palangiškiai išrinko ir kaip jis gali padėti... Tai kas čia darosi? Ar jis jau Tarybos ir mero vaidmenyje, ruošiasi mero rinkimams? Palangiškiai turi merą ir turės, ir nesivarginkite po palangiškių namus vaikščioti, juk jau buvote Neringos meru ir žadėjote ten pasilikti, tai sakėte viešai ir kodėl to neįvykdėte?...“
Jai atsako „Palangos Juzė“ (IP: 78.61.57.148): „Nuo kada pagiežingos moterytės nurodinėja merui, ką priimti, o ką atleisti? Nejau merą laikot kvailiu. Taip gerai dirbančiu ir tiek Palangai padariusiu, kaip prie šio komunalininkų vadovo (K. Skieraus – aut.) nebuvo ir, manau, nelabai bus...“
Dar viena anoniminė komentatorė (IP: 78.61.57.148) apeliuoja net į Dievą: „Mielos ponios, turėkit sąžinės, bijokit Dievo. Juk puikiai žinot, kad susitikimai vyko ne darbo metu. Ir kuo taip kliūva komunalinis, ar jau savo kandidatą turit?.. Jei būtu atvykęs anūkas, tada tikriausiai ir darbo metu vykęs susitikimas būtų jums neužkliuvęs...“

Negalėjo išvaryti laukan
Kalbėdamasis su „Palangos tiltu“ K. Skierus prisipažino, kad iki šiol „negali nusiraminti“. „Mane visai nekaltai užsipuolė. Man labai skaudžiai kliuvo. Teko aiškintis politikams. Girdi, ko čia darbo metu Seimo narys įmonėje politikuoja. Jau sakiau ir visiems, ir miesto merui taip pat, ir jums pakartosiu: aš A. Vinkaus vizito neorganizavau. Man apie jį pranešė Zigmantas Vaičiūnas. Pas mane A. Vinkus atvyko pietų pertraukos metu. Aš jo nekviečiau eiti pas darbininkus ir kalbėtis. Jis – toks žmogus, energingas ir aktyvus: pats nuėjo“, – tikino komunalinio ūkio direktorius.
Anot jo, Seimo nario svečiavimasis įmonėje užtruko apie 10-15 minučių ilgiau nei pietų pertrauka.
„Ką aš turėjau sakyti? Varyti jį (A. Vinkų) laukan? Kai A. Vinkus atvykęs man išreiškė pageidavimą susitikti su eiliniais įmonės darbuotojais pabendrauti, jam pasakiau: „Jeigu nori, yra laisvos buitinio patalpos, darbininkai jose dabar pietus valgo, eik ir kalbėkis, kol pietų pertrauka...“
Į klausimą, ar „skaudžiai nukentėti“ teko nuo mero Š. Vaitkaus, K. Skierus atsakė, kad ne.
„Meras tuo metu atostogavo“, – sakė direktorius. Jis taip pat išsisuko nuo tiesmuko atsakymo, ar dėl A. Vinkaus vizito į įmonę, jam priekaištavo kiti konservatorių vadai.
„Nesvarbu... Bet nemaloniai jaučiuosi. Juk nieko blogo nepadariau. Juk įmonėje apsilankė Seimo narys, o ne... Apmaudu, kad komentaruose socialiniuose tinkluose viskas buvo apversta aukštyn kojomis“, – K. Skierus apmaudavo.

Nėra ko A. Vinkaus bijoti
Komunalinio direktorius nemano, kad Palangoje „kam nors“ yra pagrindo būgštauti dėl į aštuntą dešimtmetį įkopusio A. Vinkaus kokių nors politinių ambicijų Palangoje.
„Taip, ir aš perskaičiau tą mintį – ar tik ne jūsų laikraščio internetinėje svetainėje? – kad, girdi, A. Vinkus jau ruošiasi mero rinkimams Palangoje (jie įvyks 2019 metais – aut.) Nesąmonė. Aš jį (A. Vinkų) labai gerai pažįstu jau paskutinius 30 metų – mes daug bendraujame įvairiais lygiais, net šeimomis. Galiu šimtu procentų visus užtikrinti, kad jis (A. Vinkus – aut.) neis į jokius rinkimus daugiau, į mero Palangoje taip pat, – sakė K. Skierus. – Net nerekomenduočiau jam to daryti – ne tas amžius. Dalyvauti mero rinkimuose turi jauni žmonės“.
K. Skierus nesiėmė lyginti dabartinio Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje su Pranu Žeimiu, ankstesniu apygardos atstovu Seime.
„Juk dar tik A. Vinkaus darbo pradžia. Reikia palaukti, pažiūrėti, kaip jam seksis dirbti“, – diplomatiškai atsakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius.
Paklaustas, kaip kitąkart elgsiąsis sulaukęs A. Vinkaus ar jo atstovų pageidavimo apsilankyti įmonėje, K. Skierus samprotavo, kad negalįs uždrausti Seimo nariui apsilankyti komunalinio kieme.
„Su kiekvienu Seimo nariu reikia bendrauti. Su A. Vinkumi – taip pat, – sakė pašnekovas. – Tik jau pasimokiau: susitikimų per pietų pertrauką nerengsime“.

„Kai P. Žeimys nieko nedirbo, buvo gerai“
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas prisipažino perskaitęs internetinėje erdvėje nepalankius A. Vinkui komentarus po jo apsilankymo kurorte kovo 2 dieną, bet jų nesureikšminąs.
„Kai prieš tai buvęs Seimo narys (P. Žeimys – aut.) visai nedirbo Palangai, tai visiems viskas buvo gerai. O dabar, kai žmogus stengiasi dirbti, atsiranda nepatenkintųjų. Gal dėl pavydo“, – svarstė D. Paluckas.
Anot jo, A. Vinkaus vizitai į Palangą yra labai dažni. „Bent kartą per dvi savaites jis čia būna. Ir ne šiaip sau atvažiuoja, o nori susitikti su eiliniais palangiškiais“, – sakė kurorto socialdemokratų lyderis.
Priminus apie A. Vinkaus apsilankymą komunaliniame ūkyje, D. Paluckas stebėjosi: „Nesuprantu, dėl ko čia kilo visas tas šurmulys? Kas čia tokio, kad Seimo narys apsilankė didžiausioje kurorto bendrovėje?“
Anot jo, kad ir K. Skierus, ir A. Vinkus abu yra socialdemokratai, vienas kitą pažįstantys daug metų, galėjo būti Seimo nariui papildoma paskata atvykti į komunalinį ūkį.
„Abu – ir vyresnio amžiaus, daug bendrauja“, – sakė LSDP Palangos skyriaus pirmininkas.
Priminus, kad A. Vinkus užtruko komunaliniame ūkyje šiek tiek ilgiau nei pietų pertrauka, D. Paluckas sakė nematąs tame „nieko bloga“.

Tegul konkurentai nesibaimina
Vietos socialdemokratų vedlys neslėpė, kad „girdėjo kalbas“, jog neva A. Vinkus jau „taikosi“ į tiesioginius mero rinkimus, kurie įvyks 2019 metais.
„Nemanau, kad tai realu, bet tegul nesibaimina mūsų konkurentai. Kol kas tikrai nėra ko virpinti kinkų. Ponas Antanas pats nuspręs, ką daryti ir kur būti politikoje. Jis – labai stiprus žmogus, asmenybė ir politikas“, – pabrėžė D. Paluckas.
Jeigu vis tik A. Vinkus nuspręstų mesti iššūkį Š. Vaitkui mero rinkimuose 2019 metais, į 76-uosius tąmet įkopęs A. Vinkus turėtų atsisakyti Seimo nario mandato.
Į klausimą, ar yra tokią galimybę aptaręs su pačiu Seimo nariu, D. Paluckas atsakė diplomatiškai: „Asmeninių pokalbių nekomentuoju“.
Socialdemokratų lyderis sakė „pastebėjęs ženklų“, kad kurorto konservatorių valdžią, nelikus P. Žeimio Seime, „erzina“ A. Vinkaus aktyvumas Palangoje.
„Bet negi drausime žmogui aktyviai dirbti Palangai? Ar tik vienas žmogus gali dirbti Palangai?“ – retoriškai klausė D. Paluckas, omeny turėdamas Š. Vaitkų.
Jis vis tik teigė, kad A. Vinkus jam yra užsiminęs apie labai gerus santykius su meru Š. Vaitkumi.
„Tikrai man Antanas niekada nesakė, kad jam valdžia ar meras kaip nors trukdo dirbti“, – tvirtino D. Paluckas.

Palanga turės naują socialdemokratų lyderį?
Paklaustas apie savo paties padėtį LSDP Palangos skyriuje (naująjį pirmininką skyrius rinks balandžio pradžioje), D. Paluckas vylėsi, kad žmonės išsirinks „ką nors kitą“.
„Esame aptarę ne vieną kandidatą. Aš kol kas nenusprendžiau, ar kandidatuosiu, bet esu už atsinaujinimą. Juk jau šešeri metai, kai esu skyriaus pirmininkas“, – sakė D. Paluckas.
„Palangos tilto“ žiniomis, realiausias kandidatas pakeisti D. Palucką yra advokatas, skyriaus Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas.
„Jis – nuoširdus, išsilavinęs žmogus, kuris galėtų, jeigu gautų kitų bičiulių pasitikėjimą, vadovauti skyriui“, – neslėpė D. Paluckas.

Tiesaus atsakymo į klausimą dėl 2019-ųjų išvengė
A. Vinkus į „Palangos tilto“ klausimą, ar apsilankymui „Palangos komunaliniame ūkyje“ turėjo reikšmės (faktas, kad jo direktorius K. Skierus taipogi yra socialdemokratas), atsakė: „Susitinku su visais: tiek su socialdemokratu, vadovaujančiu „Palangos komunaliniam ūkiui“, tiek su konservatoriumi, vadovaujančiu savivaldybei, tiek su kitas partijas atstovaujančiaisiais“.
Anot Seimo nario, susitikimą miesto komunalinio ūkio bendrovėje organizavo Palangos miesto bendruomenės „Santarvė“ narys Zigmas Vaičiūnas.
Į klausimą, ar apgailestaująs, kad susitikimas su komunalininkais nusitęsė po pietų pertraukos, A. Vinkus atsakė: „Man negaila laiko, kurį skyriau tokiam darbui – tiek pietų pertraukos, tiek darbo metu... Siekiu ir sieksiu, kad mano bendravimas būtų naudingas visiems Palangos gyventojams. Manau, kad miesto meras Š. Vaitkus tikrai pritaria tam“.
Pasidomėjus, ar A. Vinkus svarstąs galimybę dalyvauti tiesioginiuose Palangos mero rinkimuose 2019 metais, socialdemokratas atsakė: „Ką tik baigėsi 2016 metų Seimo rinkimai. Koncentruokimės į šiuose rinkimuose duotų įsipareigojimų vykdymą rinkėjams“.
Jo padėjėja Palangoje Vaidota Aleksiūnienė „Palangos tiltui“ sakė, kad jai, kaip Seimo nario padėjėjai, nekyla jokių sunkumų vykdant savo pareigas Palangoje.
„Priešingai, jaučiu geranorišką savivaldybės ir jos valdžios požiūrį“, – tikino ji.

Jūsų komentaras:

Jonis 2017-03-24 20:44 (IP: 86.100.62.122)
Kai niekas nesilankė pas savo rinkėjus ,buvo blogai, kai dažnai atvyksta, išklauso palangiškių, jį išrinkusių, nuomones, pageidavimus, rūpinasi savo apygardos problemomis vėl negerai. Kada mieli palangiškiai mums bus gerai? Ko nerimaujate. Kiek matau Palangos komunalinis ūkis dirba gerai, visur švaru, tvarkinga, bendrauja su miesto valdžia, su Seimo nariais, o svarbiausia, kad mūsų kurortas neapleistas. Džiaugtis tik reikėtų, kad turime tokį Seimo narį, kuris nori su mumis bendrauti, išklausyti ir išgirsti.

Marija 2017-03-15 13:43 (IP: 78.61.56.200)
Pritariu komentatoriui PALANGIŠKIUI .Gerb.K.Skieraus dėka turime gražią, nuolat tvarkomą Palangą.Nejaugi jau"pamiršote' kai nors ir trumpą laiką K.Skierus komunalinių reikalų netvarkė? Ar jau primiršote?Džiaugiuosi,kad tokį žmogų turime,kuris "nesvarsto "kuriam kieme gyvena daugiau" konservatorių " ar "socialdemokratų"... DIRBA VISIEMS palangiškiams ....O mero rinkimai laaabai dar toli...

Vytautas 2017-03-14 15:33 (IP: 193.219.12.71)
Nesuprantu, juk tai seimo narys kuri issirinko Palangos-Kretingos zmones, jam privalu rupintis. Nusivaziavo visai i lankas

Palongiskis 2017-03-14 14:10 (IP: 78.61.57.148)
Ir kas su mumis darosi, kodel mes tokie pikti, netolerantiski. Anksciau atrodo tokie nebuvom. Gal kalta ziema, kad maziau darbo turim, gal norim ,,vienos partijos ir vienos tiesos,,, ar dar kas. Is visisko nulio padarytas toks sou, o juk komunalininkai nesa milziniska nasta: miesto svara, grozis, papludimiai, gatviu, saligatviu bukle, aut. stotis, laidojimo namai, renovacija, fontanai ir t. t. O kur girdeti kitos imones, ka jos padare musu miestui.. Galiu pasakyti tiek - turekim sazines ir gedos. Ir aciu komunalininkams, ypac jo vadovui..

Daina, pirmininkė 2017-03-14 12:28 ([email protected] / IP: 78.61.161.28)
Redaktorius jau turėjo kreiptis į atitinkamas institucijas dėl neetiškų, bei nepadoriai pateiktų komentarų. Teisybės privalu siekti visais įmanomais, teisėtais būdais.

Elena 2017-03-14 08:05 (IP: 78.61.180.156)
gal galima konkrečiai, kaip tas naudingumas gyventojams pasireikš?

Aleksandras 2017-03-13 21:51 (IP: 86.100.12.109)
Gausi per galva nuo vienintelio besirupinancio Palanga ir tu, redaktoriau.

Taip pat skaitykite

Antradienį, lapkričio 3 d., Vilniuje naujos kadencijos parlamentarams buvo įteikti Seimo nario pažymėjimai. Dėl COVID-19 grėsmės pažymėjimų teikimo ceremonija rengta ne Seimo rūmuose, o lauke. Seimo nario pažymėjimą gavo ir palangiškis Mindaugas Skritulskas, kuris laimėjo rinkimus į Seimą Mėguvos vienmandatinėje rinkimų apygardoje. „Jaučiuosi gerai (gavęs Seimo nario...


„Keiskime savo įpročius, mokykimės laisvalaikį leisti aktyviai kartu su savo vaikais, rodydami jiems tinkamą pavyzdį. Leiskime kuo daugiau laiko lauke ir skleiskime pozityvumą. Kviečiame visus į Palangą - sveikatingumo ir sporto šventę visiems“ - kviečia asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Bronislavas Vasiliauskas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Socialdemokrato Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Antano Vinkaus apsilankymas mėnesio pradžioje savivaldybės įmonėje UAB „Palangos komunalinis ūkis“ atsirūgo šios bendrovės direktoriui Konstantinui Skierui, taip pat socialdemokratui. „Man labai skaudžiai kliuvo. Sulaukiau nepatenkintų kai kurių Palangos politikų skambučių, teko aiškintis. Man...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nutraukti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus. UAB „Palangos klevas“ direktorius Andrejus Byčkovas kreipėsi į VTEK su skundu, kad E. Židanavičius, buvęs „Palangos klevo“ darbuotojas, nenusišalino Palangos miesto Tarybai svarstant klausimą dėl buvusios...


„Šie metai mums visiems turėtų būti gana optimistiški. Itin palankūs jie bus tiems, kurių vertybės susijusios su šeima, kurie vertina gerus tarpusavio santykius, o taip pat kūrybingiems žmonėms – norintiems tobulėti, tiems, kurie klauso savo širdies ir dirbantiems darbą, nuo kurio ta širdis dainuoja“, – taip atėjusius 2014-uosius...


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


„Esu labiau Emo „iš širdies“, o ne dėl išvaizdos“

Monika Urnikytė, Rasa Kornelija Marozaitė, Palangos senoji gimnazija, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Šiais laikais pastebime ne vieną savo išvaizda ar apranga iš minios išsiskiriantį žmogų. Tokių pavyzdžių galime sutikti ne tik gatvėje, bet ir mūsų miesto mokyklose. Kuo toliau, tuo daugiau mokinių drąsiai eksperimentuoja savo įvaizdžiu, netgi mokyklinį švarką paversdami jo dalimi. Nutarėme pakalbinti moksleivę, kuri galbūt kai kam atrodo keistai, bet visi sutinka, kad išskirtinai. Ji –...


Palangoje – festivalis „Sportas visiems“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį prasidėjo festivalis „Sportas visiems“. Centriniame miesto stadione prasidėjusi šventė tęsis visą savaitgalį, pakviesianti aktyviam poilsiui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius