Seminaro metu gyventojai supažindinti su būsto atnaujinimo galimybėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2011-06-20
Peržiūrėta
1203
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Seminaro metu gyventojai supažindinti su būsto atnaujinimo galimybėmis

Praėjusį penktadienį Palangos savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko seminaras apie senų daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą butų savininkams, administratoriams, daugiabučių namų savininkų bendrijoms, gyventojus atstovaujančių organizacijų atstovams, savivaldybių ir seniūnijų atstovams bei kitiems būsto rinkos dalyviams.

 

Kaip teigė seminarą pradėjusi Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros atstovė, lektorė Elvyra Platūkienė, būsto ir urbanistinės plėtros agentūros seminarai, organizuojami kartu su savivaldybėmis, pastaruoju metu  vyksta visose savivaldybėse. Kai kuriose, jų pačių pageidavimu buvo pravesti ir papildomi nemokami seminarai, kad kuo daugiau butų savininkų žinotų naujojo finansavimo modelio sąlygas ir kuo daugiau senų daugiabučių būtų atnaujinti iki 2013 metų, kadangi iki šio laikotarpio atnaujintiems daugiabučiams yra galimybė gauti žymiai didesnę valstybės paramą.

„Seminaras ypač aktualus ir palangiškiams. Dėl geresnės gyvenimo kokybės ir mažesnių išlaidų šildymui būsto vertė pakyla 20-30 proc. Tokius butus ne tik lengviau išnuomoti – juos daug mieliau perka nei neatnaujintus butus. Tuo tarpu butui sename name ne tik pirkėją surasti yra daug sunkiau, bet ir  nuomoti jį neretai tenka už žymiai mažesnę kainą“, - pasakojo E.Platūkienė, patikindama, jog seminaro tikslas – pateikti žmonėms objektyvią informaciją,  pateikti kuo daugiau praktinių pavyzdžių ir atsakyti į jiems rūpimus klausimus, kadangi viešumoje apie būsto atnaujinimą/modernizavimą sklando daug neteisingų gandų.

Pasak lektorės-ekspertės, žmonėms yra tarsi įdiegta,  kad namo modernizacija  paremta milžiniškomis paskolomis, papildomomis įmokomis, prisidedančiomis prie ir taip didelių sąskaitų už šildymą. Tai įrodė ir daugybė susirinkusiųjų užduodamų klausimų seminaro metu.

Lektorė E.Platūkienė atvykusi su banko atstove Lina Sparnauskiene žmonėms pasakojo, jog svarbu suprasti, kad Investicijų plano rengėjai, bendradarbiaudami su daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytoju, pasiūlo ir, atsižvelgiant į jų galimybes, parenka savininkams tokį modelį, kad sutaupyto šilumos kiekio, įvertinto pinigine išraiška, pakaktų paskolai ir palūkanoms mokėti.  „Pavyzdžiui, atnaujinto namo 60 kv. m. buto savininkas už šildymą ir paskolą per metus sumoka vidutiniškai 150 litų mažiau, nei seno namo gyventojas pakloja vien tik už šildymą. Vėlgi, net ir ta mažų 3 proc. fiksuotų  palūkanų paskola nėra prievolė, tai tik pagalbos mechanizmas neturintiems pakankamai lėšų.  Be to, nepasiturintiems asmenims, turintiems teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, visus metus dengiama paskola ir palūkanos“, - susirinkusiems palangiškiams išdėstė lektorė, patikindama, jog valstybė taip pat kompensuoja 100 proc. atnaujinimo projekto parengimo, statybos rangos darbų priežiūros, projekto administravimo (ne daugiau 35 ct/1 kv.m) faktinių išlaidų bei 15 proc. už energiją taupančius rangos darbus (atlikusiems darbus iki 2013 m. pabaigos ir sutaupiusiems 40 proc. šil. energijos, planuojama kompensuoti 30 proc., ko pasakoje bendra parama sudarytų ~ 50 proc.).

„Štai, ir vasario mėnesio  Vaišvilos g. 31 Plungėje  atnaujinto  daugiabučio rezultatai akivaizdžiai įrodo, kad, atnaujinus seną daugiabutį, galima pasiekti puikių rezultatų: vasario mėnesį 1 kv.m. šildymui šiame daugiabutyje pakako  tik  0,009 MWh/m², kai tuo tarpu daugumai kitų  neatnaujintų pastatų Plungėje reikėjo nuo 2-3 net iki 4,2 kartų  didesnio šilumos kiekio, netgi naujos statybos daugiabučiui reikėjo didesnio šilumos kiekio. Panaši situacija ir kituose miestuose“, - reziumavo atvykusi viešnia.

Seminaro metu žmonės buvo supažindinti su teikiama parama bei galimybėmis atnaujinti daugiabučius namus pagal Daugiabučių namų modernizavimo programą, finansavimo sąlygomis, atsakyta į seminaro dalyvių klausimus, pateikta ir daugiau faktinių modernizuotų daugiabučių namų pavyzdžių, supažindinta su valstybės parama nepasiturintiems asmenims, projektų rengimo tvarka, apžvelgiami teisės aktų pakeitimai, įsigaliojusieji nuo vasario 6 dienos bei planuojami pakeitimai dėl valstybės paramos intensyvumo padidinimo, buvo supažindinta su atliktos esamos pastatų būklės ir įgyvendintų projektų analizės rezultatais, apžvelgti gyvenimo kokybės gerinimo daugiabučiuose pastatuose rodikliai.

Dalyviai galėjo susipažinti ir su ypač aktualiais šildymo sistemų atnaujinimo sprendimais, balansavimu, šilumos taupymo galimybėmis, konkrečiais įgyvendintais pavyzdžiais. Žinoma, susirinkusiems palangiškiams, kasmet kenčiantiems dėl didžiulių šildymo sąskaitų, ši tema labai aktuali, jiems svarbu sumažinti sąskaitas, tad dar seminaro pradžioje skambėjo klausimai, kiek jiems kainuotų šie atnaujinimai, kiek jiems patiems tektų atverti pinigines. Nors palangiškiai neparodė didelio susidomėjimo rengtu seminaru – į jį atvyko vos keletas žmonių, visgi susirinko patys aktyviausi.

Be  gausybės pateiktų klausimų, buvo ir  pasiūlymų daugiau organizuoti susitikimų su butų savininkais, įskaitant ir pastatų administratorių bei savivaldybės specialistų aktyvesnį dalyvavimą.

„Negalėjusieji dalyvauti dėl daugiabučio namo atnaujinimo gali kreiptis į artimiausią Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros padalinį Klaipėdoje, gauti profesionalias konsultacijas nemokamu telefonu 8 800 20 012“, - reziumavo lektorė E.Platūkienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip ir buvo žadėta, pasibaigus vasarai, mieste prasidėjo daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų tvarkymo darbai.


Palangoje reikalinga daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių valytoja. Automobilis būtų privalumas. Telefonas pasiteiravimui : 8-616-00330


Pradėtos dezinfekuoti miesto daugiabučių namų laiptinės. Skelbiame jų dezinfekavimo grafiką.


Kviečiame į seminarą gyventojams, juos atstovaujančioms ir vienijančioms organizacijoms daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) tema.


Pasirašytos daugiabučių atnaujinimo sutartys

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 07 14 | Rubrika: Miestas

Liepos 14 dieną Palangos miesto savivaldybėje UAB „Palangos komunalinis ūkis“ pasirašė sutartis su AB „Šiaulių banku“ dėl II-ojo Palangos daugiabučių atnaujinimo etapo. Šiuo metu jau į daugiabučių atnaujinimo antrąjį etapą įtraukti 35 namai, visi gyventojų prašymai su pageidavimu vykdyti modernizacijos darbus – įvykdyti.  


UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Rugpjūčio 12 dieną sukaks lygiai metai, kai iki tol didžiąją daugumą kurorto daugiabučių administravusi bendrovė „Palangos butų ūkis“ pradėjo teismų procesus prieš jos paslaugų atsisakiusius ir kitą savo turto administratorių pasirinkusius palangiškius bei kitų miestų gyventojus, turinčius butus kurorte. Įkaitais paversti 35 namuose gyvenantys 905 žmonės, kurie kaip...


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


„Atnaujindami daugiabutį namą sumažinsite būsto šildymo išlaidas, pagerinsite gyvenimo kokybę, aplinka taps komfortiškesnė. Investuodami į daugiabučio namo atnaujinimą didinate būsto vertę. Tai pajus ne tik visi namo gyventojai, bet ir jų šeimos nariai, vaikai ar vaikaičiai“, – miesto savivaldybės posėdžių salėje susirinkusiems penktadienį...


Seminaro metu gyventojai supažindinti su būsto atnaujinimo galimybėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2011 06 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos savivaldybės Tarybos posėdžių salėje vyko seminaras apie senų daugiabučių namų atnaujinimą ir modernizavimą butų savininkams, administratoriams, daugiabučių namų savininkų bendrijoms, gyventojus atstovaujančių organizacijų atstovams, savivaldybių ir seniūnijų atstovams bei kitiems būsto rinkos dalyviams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius