Senojoje gimnazijoje kilo gaisras, mokiniai evakuoti pro langą

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-09-21
Peržiūrėta
1534
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Senojoje gimnazijoje kilo gaisras, mokiniai evakuoti pro langą

Laimei, jog ši nelaimė nebuvo tikra, vyko pratybos, kurių metu buvo įsitikinta, jog ekstremaliomis situacijomis visa mokyklos bendruomenė veikia išvien ir geba saugiai palikti pavojingas patalpas. Šią savaitę kartu su ugniagesiais mokyklos bendruomenė vykdė praktines pratybas „Gaisras“.

Gaisras technologijų kabinete
Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas ir jo pavaduotojas ūkio reikalams Egidijus Kukta pasakojo, jog tokios pratybos buvo numatytos metiniame plane. Jos derinamos su Savivaldybe, Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, vykdomos kartą per metus.
Praktinių pratybų metu Senojoje gimnazijoje degė berniukų technologijų kabinetas, mokiniai negalėjo išeiti iš kabineto dėl tvyrojusių dūmų, taip pat įkalinti buvo mokiniai, buvę šalia esančiame kabinete. Visiems teko palikti patalpas lipant gaisrinėmis kopėčiomis per kabineto langą. Kabinetas – pirmame aukšte, dėl vaikų saugumo pratybos nebuvo vykdomos aukščiau esančiuose kabinetuose.
„Kadangi pasklido dūmai, koridoriuje taip pat, nebuvo kitos išeities mokiniams pasišalinti iš patalpų, kaip išlipti pro langą“, – paaiškino L. Šidlauskas ir E. Kukta.
Tai, jog mokykloje vyks pratybos, mokiniai nežinojo, tačiau jie to, kaip elgtis iškilus įvairioms ekstremalioms situacijoms, mokosi per pamokas. Mokytojai buvo pasiruošę, išklausę kursus, kaip elgtis tokiomis akimirkomis, tad praktiškai turėjo galimybę įvertinti, kaip jie geba reaguoti ir suvaldyti tokias situacijas.
Taigi, o kaip reaguoti kilus gaisrui? Pirmiausia, išgirdus pavojaus signalą, būtina mokytojams suskaičiuoti, kiek klasėje yra mokinių, padėti mokiniams išeiti iš patalpos. Tuo metu mokykloje turi būti atrakintos visos durys. Mokiniai nuvedami į stadioną, o ten nuėjus suskaičiuoti mokinius, kad būtų aišku, jog tiek pat jų yra, kiek ir pamokos pradžioje. Jeigu trūksta nors vieno mokinio, būtina apie tai pranešti atsakingam asmeniui. Jeigu pastate yra likę, būtina skubiai reaguoti ir juos surasti.

Svarbios detalės
„Kitas svarbus dalykas yra palikti atrakintas duris. Visi išėjo ir užrakino, jokiu būdu. Kita detalė – visi langai turi būti uždaryti. Jeigu kilęs gaisro pavojus, tikėtina, jog pro pravirą langą įpūtęs vėjas gali ugnį paskatinti plisti. Kuo mažiau deguonies kad būtų“, – pasakojo gimnazijos direktorius ir jo pavaduotojas ūkio reikalams.
Pratybų metu tiek mokytojai, tiek ir mokiniai turėjo galimybę išbandyti gesintuvus, gesino tikrą ugnį. Dalyvavę pratybose žmonės neabejoja, jog tokia patirtis yra labai naudinga. Pratybų būna ir kitokio pobūdžio – oro, nuodingų medžiagų pavojaus, bet gaisro pavojus tikėtinas labiausiai, tad būti pasiruošusiam naudinga.
Beje, ne tik mokiniai nežinojo, jog kilęs pavojus nėra tikras, ugniagesiai taip pat, jie atliko savo darbą kaip ir visais atvejais.
„Tokios pratybos atskleidžia, ko dar nežinome, kur dar ko trūksta. Svarbu, kaip įsitikinome, jog visi tinkamai atliktų savo pareigas, tuomet nekyla jokių bėdų vaikams, vedamiems mokytojų, evakuotis iš pastato. Taip pat nesuplanuosi ir oro. Gerai, jog vykstant pratyboms pasitaikė geras oras, o jeigu būtų buvusi tokia liūtis, kaip šios savaitės pradžioje, o jeigu 20 laipsnio šalčio būtų lauke. Mums patiems reikia tokiu atveju numatyti, kur nukreipti vaikus, kad vaikai nestovėtų per lietų ar šaltį stadione. Juk į rūbines jie nebenubėgs ekstremaliomis sąlygomis“, – kalbėjo L. Šidlauskas.
Gimnazijos bendruomenei iš mokyklos evakuotis prireikė 4 minučių, tai – geras rezultatas.

Drąsūs mokiniai
Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė Sandra Vasiliauskaitė papasakojo, jog ugniagesių tikslas yra dviejų metų eigoje tokias pratybas surengti visose Palangos švietimo įstaigose. Tokiose pratybose jau ir dalyvavo ne vienos švietimo įstaigos bendruomenė. Senosios gimnazijos mokytojai ir mokiniai, dalyvavę šią savaitę vykusiose pratybose, sulaukė palankaus specialistės įvertinimo. „Išties, viskas praėjo sklandžiai. Puikiai situaciją valdė mokytojai, mokiniai taip pat įvykdė savo užduotis. Žinoma, esama smulkių klaidelių, sunku jų išvengti, tokių, kaip, pavyzdžiui, kad reikia būtinai uždaryti langus, būtina įsiminti, jog jeigu patalpose sklinda dujos, visi privalo kuo nors užsidengti burnas. Nėra blogybė, jog kažko nežinai, svarbu, jog norima sužinoti, tam ir vyksta tokios pratybos“, – teigė S. Vasiliauskaitė.
Visi yra matę ir čiupinėję gesintuvus, bet retas kuris yra jį naudojęs. Vyresnioji inspektorė pripažino, jog naudotis juo nėra sunku, netgi labai lengva. „Visiems nebandžiusiems atrodo, kad bus sudėtinga, tačiau tai labai lengva. Mokytojai ir mokiniai taip pat pradžioje baiminasi, ar pavyks, bet paskui ir jie pripažįsta, kad labai lengva. Labai gerai, jog pratybų metu buvo galima pasipraktikuoti gesinti tikrą ugnį. Beje, mokiniai labai drąsūs, pirmasis gesintuvą išbandė vienas gimnazistas“, – šypsojosi pašnekovė.
Ji pasidžiaugė Senosios gimnazijos vadovybe, kurie supranta, jog nebūtina viską atlikti tobulai iš pirmo karto, svarbiau pamatyti savo klaidas. „Geras požiūris, kai nebijoma klysti. Kai kalbėjomės su direktoriumi, jis iškart pasakė, kad nesvarbu, jeigu nepavyks, bandysime dar kartą, tol, kol pavyks. Tobulai iš pirmo karto niekada nebūna“, – pasidžiaugė S. Vasiliauskaitė. Tačiau, panašu, Senosios gimnazijos bendruomenė iškilusią užduotį įveikė pakankamai sėkmingai.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per visų dalykų pamokas susitelkti į kurią nors kultūros epochą Palangos senojoje gimnazijoje jau tampa tradicija. Tiesa, ji dar nauja, prasidėjo tik praėjusiais metais. Pernai gimnazistai kartu su mokytojais tyrinėjo antikos, viduramžių ir Renesanso epochas. Šiemet paskutinę lapkričio savaitę mokiniai ,,lankėsi’’ baroko epochoje. Patirtis rodo, kad per visas pamokas...


"Sniego gniūžtės“ veikla Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" redakcija, 2020 02 14 | Rubrika: Jūros vaikai

Sausio 17-19 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos jaunimo sąjungos „Žingsnis“ organizuojama prevencinė programa „Sniego gniūžtė“ (SG).


Kovo 8-9 dienomis Palangos senojoje gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada ir konkursas. Olimpiadoje dalyvavo III ir IV gimnazinių klasių mokiniai, o konkurse „Je parle français et toi?“ – 7 klasių prancūzakalbiai. Visi 72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę II-ąjį (rajoninį) turą – atlikę rašymo bei kalbėjimo...


Tinklinio turnyras Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 26 | Rubrika: Sportas

Tinklinio turnyras „Geltona, žalia, raudona”, skirtas Vasario 16-ajai paminėti, vyko Palangos senojoje gimnazijoje. Tapo tradicija, jog sportinius renginius, kuriuose telkiama Palangos miesto bendruomenė, organizuoja patys gimnazistai – grupė „Sportas netrukdo mokslui, mokslas netrukdo sportui”. Jaunuoliai nori draugauti, sportuoti, būti matomais ir veikliais.


Karjeros diena Palangos senojoje gimnazijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 10 | Rubrika: Jūros vaikai

Kokią ugdomosios veiklos kryptį rinktis III gimnazijos klasėje? Kokią profesiją ar veiklą pasirinkti baigus mokyklą? Tai klausimai, kurie dažnai kyla I-II ir III-IV klasių gimnazistams. Būtent sausio mėnesio 24 dieną Palangos senojoje gimnazijoje vykę Karjeros dienos renginiai ne tik pateikė gimnazistams informacijos apie įvairias profesijas, bet ir paskatino pirmiausia pažinti save ir...


Palangos senojoje gimnazijoje „siautė“ matematikos ,,bacila“ – vyko tradicinė matematikos savaitė. Ji prasidėjo gimnazistų viešnage Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje, kur vyko respublikinė konferencija ,,Matematika už lango”. Joje IID klasės mokinys Dovydas Žemaitaitis (mokytoja Aušra Ševeliova) skaitė pranešimą...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko Karjeros ir verslumo ugdymo diena. Ugdymo karjerai konsultantės Jūratės Vaišvilės ir direktoriaus pavaduotojos ugdymui Jolitos Vaičiulienės iniciatyva mokiniai buvo pakviesti klausyti motyvacinių ir informacinių paskaitų, turėjo galimybę pateikti klausimus ir konsultuotis asmeniškai.


Laimei, jog ši nelaimė nebuvo tikra, vyko pratybos, kurių metu buvo įsitikinta, jog ekstremaliomis situacijomis visa mokyklos bendruomenė veikia išvien ir geba saugiai palikti pavojingas patalpas. Šią savaitę kartu su ugniagesiais mokyklos bendruomenė vykdė praktines pratybas „Gaisras“.


Palangos senojoje gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo narys Paulius Saudargas, Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala ir Seimo nario P. Saudargo padėjėja-sekretorė Eglė Švabauskienė. Visi jie dalyvavo ekspedicijoje „Karlagas 15“, skirtoje 70-osioms lietuvių tremties į Kazachstaną metinėms paminėti.


Palangos senojoje gimnazijoje sklandė Laisvės dvasia

Dalia RAKAUSKIENĖ Palangos senosios gimnazijos mokytoja, 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Kovo 11-oji Palangos senojoje gimnazijoje pažymima netradiciškai. Jau devinti metai gimnazistai ir kūno kultūros mokytojai organizuoja sveikatingumo žygį-krosą „Palangos senoji gimnazija – Prezidento ąžuolas”.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius