Senosios gimnazijos abiturientų vertinimai – aukštesni nei Lietuvos vidurkis

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-07-11
Peržiūrėta
2046
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Knypava.lt nuotr.
Knypava.lt nuotr.

Pagaliau dvyliktokai gali būti ramūs – trečiadienio rytą paaiškėjo paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Deja, jie nudžiugino ne visus : pavyzdžiui, informacinių technologijų egzamino nepavyko išlaikyti net 17 proc. jį laikiusių šalies abiturientų.
Ši egzaminų sesija pateikė ir dar vieną staigmeną - valstybinio anglų kalbos brandos egzamino rezultatai nustebino itin gerais įvertinimais – 100-tukus gavo net 902 kandidatai. Rezultatai pasirodė esą kur kas geresni nei ankstesniais metais. 100 balų gavo 5,49 proc. kandidatų – ankstesniais metais tokių būdavo 1 proc. Tiesa, šįmet padaugėjo ir neišlaikiusiųjų – egzamino neįveikė 1,36 proc. kandidatų. Pernai neišlaikiusių buvo 0,37 proc., užpernai – 0,55 proc.
Tiesa, laikraščių bei informacinių portalų antraštės vis nugąsdindavo: „Matematikos egzamino neišlaikė kas penkioliktas abiturientas”. O iš viso pasirenkamąjį matematikos egzaminą laikė 15 139 kandidatai. Egzaminą išlaikė 93,37 proc., išlaikymo slenksčio neperžengė 6,63 proc., tai yra, 1003 moksleiviai. Praėjusiais metais egzamino neišlaikė apie 7 proc. kandidatų, prieš dvejus metus – apie 8 proc. 393 kandidatai gavo maksimalius įvertinimus – 100 balų. Šimtukininkai sudaro 2,60 proc. laikiusiųjų.
Kita antraštė: „Lietuvių kalbos egzamino neišlaikė dešimtadalis abiturientų“.
Beje, apie lietuvių kalbos egzaminą: kasmet pasikeičianti jo tvarka varo į neviltį ir abiturientus, ir juos rengiančius mokytojus. Egzaminą šiemet išlaikė 90,11 proc. visų laikiusiųjų. Šimto balų įvertinimą gavo 1,62 proc. abiturientų. Rodikliai prastesni, nei buvo pernai.
O kaip sekėsi Palangos abiturientams? – tokį klausimą uždavėme Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Zinaidai Bružienei.
„Viskas yra normos ribose. Mūsų abiturientų brandos egzaminų rezultatai netgi aukštesni už respublikos vidurkį, - sakė Z. Bružienė. – Pavyzdžiui, jeigu lietuvių kalbos egzamino respublikoje neišlaikė beveik 10 proc. abiturientų, pas mus – 5 proc., matematikos egzamine suklupo beveik 7 proc. Lietuvos dvyliktokų, pas mus – 2,2 proc. Kiek kurioziška situacija dėl informatikos egzamino – jo neišlaikė vienas gimnazistas. Bet, turint omeny, kad jį pasirinko iš viso 7 žmonės, neišlaikiusiųjų procentas – 14. Kitus egzaminus – istorijos, fizikos, chemijos, anglų ir rusų kalbų, biologijos bei geografijos – išlaikė visi juos pasirinkę abiturientai.”
Jau žinome, kad net tris šimtukus – anglų kalbos, matematikos bei biologijos – surinko Simonas Balkaitis. Z. Bružienė sakė, jog iš viso Senosios gimnazijos šių metų įvertinimų kraitėje – 16 šimtukų. Po du – iš lietuvių bei anglų kalbos egzaminų – gavo Rasa Kornelija Marozaitė ir Gintarė Rėpšaitė. Šimtu balų buvo įvertintos Vytauto Mickaus bei Dovydo Jurkaus matematikos žinios. O Linas Nazarenko, Justas Karčauskas, Dovydas Sirutis, Justinas Juozapaitis, Gabrielė Kaminskaitė, Brigita Keliauskaitė bei Saulė Grigaliūnaitė šimtukus surinko laikydamos anglų kalbos egzaminą.
Beje, direktoriaus pavaduotoja ugdymui sutinka su žiniasklaidoje kolegų pedagogų – ir ne tik jų – išsakoma nuomone, jog toks „šimtukų lietus“ neatspindi realios padėties. Ir ji taip pat nelabai tikinti paaiškinimais, kad anglų kalba neva esanti moksleiviams labai artima, mat jie daug bendraujantys šia kalba internetu ir t.t. ir pan. Greičiau jau galima suabejoti dėl užduočių parengimo bei vertinimo.
„Dėl lietuvių kalbos - mes tikrai labai stengiamės, kad gimnazistai patirtų kuo mažiau streso dėl užduočių keitimo. Ir galime pasidžiaugti, kad tiek žinių lygis pakankamai aukštas, tiek išlaikymo procentas nemažas: iš 177 galėjusių rinktis, kokį – valstybinį ar mokyklinį – lietuvių kalbos egzaminą laikyti, net 156 pasirinko valstybinį. Ir jeigu gimnazistai šitaip renkasi, vadinasi, jie jaučiasi tam egzaminui deramai pasirengę ir turintys pakankamai per ketverius metus sukauptų žinių“, - sakė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė.
O kalbant apie egzaminų rezultatus apskritai, jau daug metų iš eilės Senosios gimnazijos abiturientai, jei galima taip pasakyti, laiko stabilų tiek paties egzaminų išlaikymo, tiek to išlaikymo kokybės procentą.
„Jeigu rezultatai šokinėja ( vienais metais abiturientai išlaiko geriau, kitais – daug prasčiau), tai lemia atsitiktinumas. O stabilus ir tikrai aukštas rezultatas kelintus metus rodo žinių kokybę ir moksleivių bei mokytojų tinkamą įdirbį. Pavyzdžiui, lietuvių kalbos egzamino rezultatas – taškų vidurkis šiais metais – 54,5, pernai – 54,2. Kalbant apie kokybę – skaičiuojame, koks procentas išlaikiusių egzaminą gimnazistų surinko nuo 50 iki 100 balų, - šiais metais 52,4 proc, pernai – 56 proc.“, - sakė Senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zinaida Bružienė.

Jūsų komentaras:

2013-07-13 05:19 (IP: 78.61.79.246)
saunuoliai gimnazistai ir gimnazija.

Taip pat skaitykite

Spalvinga ir nuotaikinga abiturientų eisena liepos 15 d. nusidriekė nuo gimnazijos Vytauto gatve iki Koncertų salės – Palangos senosios gimnazijos auklėtiniams įteikti brandos atestatai.


Lietuvos švietimo būklę stebiantis ir analizuojantis žurnalas „Reitingai” prieš savaitę paskelbė, kad Palangos miesto savivaldybė pagal 2022 m. abiturientų stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus didžiausiu nuošimčiu išsiskiria iš Lietuvos savaivaldybių. 


Palangos senojoje gimnazijoje liepos 19-ąją įvyko šventė – brandos atestatų įteikimo diena. Šis vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas įteiktas 115 kurorto abiturientų.  


Gausybės gražių ir švytinčių jaunuolių iškilminga eisena trečiadienį, liepos 20 dieną, papuošė Palangą – įteikti brandos atestatai 114 Palangos senosios gimnazijos abiturientų.


Palangos abiturientų visų valstybinių brandos egzaminų vidutinis egzaminų įvertinimas yra aukštesnis už visos šalies VBE įvertinimų vidurkį. Lietuvių kalbos ir literatūros VBE laikiusių Palangos abiturientų vidutinis egzamino įvertinimas – 50,2 (šalies – 42,4), anglų kalbos VBE – 74,3 (šalies – 61,1), matematikos VBE – 34,1 (šalies – 31,2), biologijos VBE – 60,3 (šalies –50,7), chemijos VBE –...


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Palangos senąją gimnaziją baigė 79 abiturientų laida

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 19 | Rubrika: Miestas

Palangos senosios gimnazijos abiturientams iškilmingai buvo įteikti atestatai. Gimnaziją baigė 79 abiturientų laida, kurią gimnazijos bendruomenė prisimins kaip jautrius, vienas kitam dėmesingus, draugiškus jaunus žmones, labai organizuotas ir kūrybiškas, turinčias neeilinius talentus, didžiules galimybes ateičiai asmenybes. Šiais metais 15 gimnazijos abiturientų...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Tarp apdovanotų geriausių šalies abiturientų – ir palangiškis

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 25 | Rubrika: Jūros vaikai

SEB bankas jau aštuntus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus. Šiemet savo įsteigtus prizus  bankas įteikė 54-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų šiais metais apdovanotas...


Pagaliau dvyliktokai gali būti ramūs – trečiadienio rytą paaiškėjo paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Deja, jie nudžiugino ne visus : pavyzdžiui, informacinių technologijų egzamino nepavyko išlaikyti net 17 proc. jį laikiusių šalies abiturientų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius