Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-05-12
Peržiūrėta
1967
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas, pageidaujama išklausyti informaciją apie dar privalomus atlikti darbus.

 

Situacija, teikianti optimizmo

Kaip informavo šventę organizuojančio Palangos kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis, padėtį galima apibūdinti paprastai: kol kas nėra nei vieno renginio, kuris galėtų neįvykti. Anot jo, net optimistiškai nuteikia orų prognozės – lietaus nenumatoma. Meras klausė, ar ne per mažai reklamuojama šventė? Pasak N.Stasiulio, informacinė sklaida pakankama ir šiomis dienomis ją ketinama dar labiau intensyvinti, ypaš Klaipėdos apskrityje. Jo teigimu, pirmoji šventės diena specialiosioms tarnyboms didžiulų rūpesčių kelti neturėtų, nes šį penktadienį  pagrindiniai renginiai –  įvairios parodos. Masiškiausias renginys, skelbsiantis oficialų  vasaros sezono atidarymą, vyks penktadienio pavakarę. Iškilmingoje eisenoje nuo Centrinės miesto aikštės iki jūros tilto dalyvaus daug palangiškių, pradedant mažiausiais ir baigiant garbaus amžiaus miestelėnais. Tą pačią dieną Palangoje susitiks keturių šalių: Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Vokietijos užsienio reikalų ministrai. Pasak N.Stasiulio, jiems bus surengta ekskursija elektromobiliais po kurortą, o baigiamasis sustikimo komunikatas bus pasirašomas Gintaro muziejaus Židinio menėje. Taip pat sezono atidarymo šventę pamatyti galės svečiai, dalyvaujantys tarptautiniame kurortų asociacijos kongrese Birštone. Kongreso dalyviai iš  Olandijos, Vokietijos, Bulgarijos bei kitų šalių aplankys ne tik Palangą, bet ir Neringą. Penktadienio vakarą užbaigs folklorinio ansamblio  „Mėguva“ koncertas ant Birutės kalno.

 

Bus ribojamas transporto eismas

Šeštadienį, N.Stasiulio teigimu, šventė prasidės kermošiumi „Palangos Juzė 2009“, kuriame pareiškė norą dalyvauti per 300 tautodailininkų. Šventės organizatoriai pageidavo, kad Vytauto gatvės atkarpa prekiautojams nuo Kretingos iki Rąžės gatvių, būtų pratęsta iki Kęstučio gatvės. Tikimasi, jog kermošiaus dalyviams vietų turėtų užtekti. Taip pat sprendžiamas klausimas dėl automobilių statymo atvykusiems į kermošių. Jiems bus siūloma Rąžės automobilių aikštelėje palikti transporto priemones, už parą susimokant 5 litus. Vykstant kermošiui, norint suvaldyti transporto srautus, planuojama pastatyti laikinus kelių eismo ženklus, draudžiančius automobilių stovėjimą Vytauto gatvėje, jau penktadienį. Verslo ir turto skyrius informavo, kad skyriaus specialistai dirbs šeštadienį  ir bus suteikta galimybė tądien nusipirkti leidimą. Minėto skyriaus vedėja prašė policijos pareigūnų, kad atliekant patikrinimus, pastarieji taip pat dalyvautų.

 

Palangiškiai – iniciatyvūs

Pasitarime dalyvavusi Klaipėdos etnologijos centro vyriausioji specialistė Valerija Jankūnaitė pasidžiaugė, kad šiemet palangiškiai, kurie nesiryždavo dalyvauti amatų mugėje, pareiškė norą pristatyti savo gaminius. Jos nuomone, sveikintina, kad rodoma iniciatyva ir nereikia kviesti tautodailininkų iš kitų šalies miestų.


Masiškiausi renginiai

Šeštadienį, pasak organizatorių, vyks du masiškiausi renginiai: tūkstanties balandžių paleidimas nuo jūros tilto ir linijinių šokių festivalis, kuriame užsiregistravusiųjų skaičius siekia tūkstantį tris šimtus. Balandžių paleidimo metu bus uždarytos tilto prieigos, o šį reginį stebėti bus galima pajūryje.

Šeštadienį prie Centrinės gelbėjimo stoties organizuojamos menkių gaudymo varžybos, o vakare, 23 val., tradicinis fejerverko ir lazerių reginys. Sekmadienį dar šurmuliuos kermošius, vyks gatvės krepšinio varžybos, Žirgų lenktynės paplūdimyje. Kaip sakė lenktynių organizatorius, šiemet dalyvaus 16 žirgų, o renginys truks porą valandų. Jo metu, anot organizatorių, kad neįvyktų nelaimingų atsitikimų, bus aptverta trasa ir į apsauginę zoną žiūrovai nebus įleidžiami.

 

Šventei pasiruošta

Pasitarime dalyvavę specialiųjų tarnybų vadovai patikino, kad iš esmės šventei pasiruošta, o kai kurios detalės, kaip fontanų ar eismą ribojančių ženklų  pastatymas gatvėse, yra suderinami visų atsakingų institucijų darbai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2010 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. 1-297, 61 punktu, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus...   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 11 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius