LSA viceprezidentas Šarūnas Vaitkus: "Savivaldybės galėtų savarankiškai paskirstyti piniginei socialinei paramai nepanaudotas lėšas pagal faktinius socialinius poreikius jų teritorijose" (FOTOGALERIJA)

"Palangos tilto" redakcija, 2020-07-01
Peržiūrėta
1537
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

LSA viceprezidentas Šarūnas Vaitkus su Liberalų Sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte- Nielsen
LSA viceprezidentas Šarūnas Vaitkus su Liberalų Sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte- Nielsen

Artėjant rinkimams į Seimą, Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) siūlo politinėms partijoms stiprinti savivaldos savarankiškumą ir skatinti lygiavertį bendradarbiavimą su centrine valdžia.

Liepos 1 dieną, trečiadienį, LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius pristatė savivaldybių siūlymus finansų, žemėtvarkos, regionų politikos, švietimo, kultūros, komunalinio ir šilumos ūkio, socialinių reikalų ir sveikatos srityse pristatė Lietuvos politinių partijų vadovams ir jų atstovams.

„Šiuo metu partijos formuoja savo programas ir artimiausių metų šalies politines gaires. Norime priminti partijų lyderiams, kad savivaldybėse gyvena visa Lietuva, todėl savivaldybių lūkesčiai yra kartu ir gyventojų lūkesčiai. Savivaldybė, kuri gali savarankiškai priimti sprendimus dėl investicijų, teritorijų planavimo, socialinės apsaugos ar ugdymo, savo gyventojui pasiūlys tokias viešąsias paslaugas ir tokią aplinką, kuri atitiks konkretaus regiono ar teritorijos poreikius,“ – teigia LSA prezidentas M. Sinkevičius.

Vienas iš svarbiausių siūlymų partijoms – stiprinti savivaldybių finansinį savarankiškumą, tai yra – atlaisvinti perteklinius skolinimosi suvaržymus, kad savivaldybės galėtų skolintis investicijoms. Taip pat – sukurti Vietos plėtros paskolų ir garantijų fondą, kuris spręstų regioninės plėtros problemas teikdamas paskolas ar (ir) paskolų garantijas projektams, orientuotiems labiau į socialinę grąžą. Ne mažiau svarbu ir didinti savivaldybių savarankiškųjų pajamų šaltinius – tai akcentavo LSA viceprezidentas Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas.

LSA viceprezidentė Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė priminė savivaldybių siekį grąžinti joms teisę disponuoti valstybės žeme – tai būtų vienas esminių instrumentų pritraukiant investicijas.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje regioninė politika kol kas nepasiekė savo pagrindinių tikslų – mažinti atskirtį ir užtikrinti tolygų regionų vystymąsi – savivaldybės siūlo užtikrinti lygiavertę centrinės valdžios ir savivaldos partnerystę priimant sprendimus dėl regionų plėtros.

„Šiuo metu esminiai plėtros priemonės yra centralizuoti, tai yra – „nuleisti“ savivaldybėms,“ – teigė LSA viceprezidentas Elektrėnų rajono meras Kęstutis Vaitukaitis.

LSA atkreipė partijų lyderių dėmesį ir į tai, kad savivaldybių savarankiškosios funkcijos dažnai yra nepagrįstai smulkmeniškai reglamentuojamos, todėl būtina įteisinti privalomas konsultacijas su savivalda ne tik jau parengtų teisės aktų derinimo, bet ir pradinio politikos formavimo etape, ir leisti savivaldybėms pasirinkti labiausiai jų poreikius atitinkančius modelius.

„Pavyzdžiui, savivaldybės galėtų savarankiškai paskirstyti piniginei socialinei paramai nepanaudotas lėšas, įvertinusios, kokie socialiniai poreikiai jų teritorijoje yra svarbiausi ir aktualiausi gyventojams, o ne pagal įstatyme apibrėžtas 12 konkrečių sričių,“ – sakė LSA viceprezidentas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Taip pat siūloma perduoti savivaldybėms tikslinių dotacijų ugdymui administravimą ir skirstymą, taip padidinant jų savarankiškumą ir atsakomybę už tinklo efektyvumą bei ugdymo rezultatus. Planuojant bei vykdant sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, raginama atsižvelgti į visų šalies gyventojų teisę gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas.

LSA pateikė savivaldybių siūlymus ir kultūros bei aplinkosaugos srityse.

Susitikime dalyvavo Gintautas Paluckas (Lietuvos socialdemokratų partija), Viktorija Čmilytė-Nielsen (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis), Tomas Tomilinas ir Jonas Jarutis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Artūras Paulauskas (Laisvė ir teisingumas), Irena Šiaulienė (Lietuvos socialdemokratų darbo partija), Jurgita Šiugždinienė (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai), Viktoras Uspaskichas (Darbo partija) ir Ieva Pakarklytė (Laisvės partija).

Jūsų komentaras:

Susan Benson 2021-03-05 06:06 ([email protected] / IP: 108.162.229.165)
Sveiki, ponios ir ponai, ar jums reikalinga finansinė pagalba? Aš Susan Benson. Esu skolintojas, taip pat finansų konsultantas. Ar jums reikia verslo paskolos, asmeninės paskolos, hipotekos paskolos ar paskolos, kad užbaigtumėte savo projektą? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, rekomenduosiu kreiptis į mano įmonę. Mes teikiame visų rūšių paskolų paslaugas, įskaitant ilgalaikes ir trumpalaikes paskolas. Norėdami gauti daugiau informacijos, parašykite mums el. Paštu: ([email protected]) arba parašykite man žinutę tiesiogiai „WhatsApp“ telefonu: +447903159998 ir gaukite atsakymą akimirksniu. Esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame pasiryžę padėti jums įgyvendinti visus jūsų siekius. Mes specializuojamės teikdami struktūrizuotus finansinius sprendimus asmenims ir įmonėms efektyviausiu ir greičiausiu būdu. Štai keletas priežasčių, kodėl turėtumėte kreiptis į mus dėl paskolos; * Patogumas - galite kreiptis dėl paskolos bet kada ir bet kur. * Lanksti suma - jūs nusprendžiate, kiek norite pasiskolinti. * Greitas tiesioginis finansavimas - gaukite paskolą per 24 valandas po patvirtinimo. * Lanksti palūkanų norma - prieinama 3% palūkanų norma. * Aukštos patvirtinimo normos * Lankstus grąžinimas - galite pasirinkti grąžinimo datą kas savaitę, mėnesį ar metus 1–30 metų laikotarpiui. * Paprasta internetinė programa. * Asmeninės konsultacijos ir patirtis. * Jokių paslėptų mokesčių Nepraraskite galimybės dėl lėšų trūkumo. Susisiekite su mano įmone dabar, mes galime jums padėti paskolai gauti, nes mes padėjome daugybei asmenų ir organizacijų, kurios visame pasaulyje susidūrė su finansiniais sunkumais Norėdami gauti daugiau informacijos apie mūsų paskolos pasiūlymą, maloniai atsiųskite mums savo paskolos prašymą: El. Paštas: [email protected] „WhatsApp“: +447903159998 Tarpininkai / konsultantai / brokeriai kviečiami atvesti savo klientus ir yra 100% apsaugoti. Visiškai pasitikėdami dirbsime visų dalyvių labui.

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus viešu kreipimusi savo Facebook paskyroje visų prašo registruotis TS-LKD kandidatų į Europos Parlamentą reitingavimui https://demokratijossvente.lt/registracija , o vėliau, patvirtinus jūsų registraciją ir balsuoti už jį, 30-ą saraše. Šiandien yra paskutinė diena registruotis.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) partijos prezidiumui paskelbus apie pirmalaikių rinkimų siūlymą parlamentaras, konservatorių partijos atstovas Mindaugas Skritulskas ragina partijų vadovybes „persikrauti“ ir pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą. „Siūloma elgtis ryžtingai ir kirsti iš peties – paleisti visą Seimą po velnių, vėliau ir Vyriausybę“, – socialiniame...


Šiandien Palangos kurhauzo salėje į pirmąjį posėdį rinkosi naujoji, dešimtojo šaukimo Palangos miesto taryba. Po iškilmingos posėdžio dalies spręsti ir pirmieji einamieji naujosios Palangos valdžios struktūros klausimai.


Sausio 11 d. (trečiadienį) 12 val. Seimo Vitražo galerijoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) organizuoja politinių partijų rinkimų numerių traukimą. 


Artėjant rinkimams į Seimą, Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) siūlo politinėms partijoms stiprinti savivaldos savarankiškumą ir skatinti lygiavertį bendradarbiavimą su centrine valdžia.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sudaryta LSA grupė iš keturių šalies merų teikti konsultacijas Vyriausybei savivaldybių klausimais. Tarp keturių merų - ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra LSA viceprezidentas.


Gerbiami Palangos miesto savivaldybės darbuotojai, tarybos nariai, seniūne, seniūnaičiai, visuomeninių organizacijų lyderiai ir visi miesto gyventojai, nuoširdžiai sveikinu Jus su Vietos savivaldos diena. Tai svarbi bendruomenės šventė, kadangi tik nuo mūsų visų priklauso, kokią savivaldą sukursime ir koks bus mūsų kurortas ateityje. Visiems linkiu daug naujų...


Lietuvos valstybės atkūrimo proga Palangos sporto arenoje vyko Palangos politinių partijų turnyras, kurį organizavo krepšinio klubas „Palanga“ ir Palangos sporto centras.


Ar nauja šalies valdžia išliks dosni Palangai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 12 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Dar visai neseniai rinkimų į Seimą metu palangiškius sveikinęs, jiems pagarbą reiškęs Darbo partijos Protas, Garbė ir Sąžinė Viktoras Uspaskichas dabar prieš Palangą yra užsimojęs grėsmingu vėzdu.


Vis aktyvesnės politikų, siekiančių patekti į Tarybą, agitacijos praėjusį antradienį persikėlė ir į Senąją gimnaziją, kur susirinkusių partijų atstovų nekantriai laukė būrys vyriausiųjų gimnazistų, troškusių gauti atsakymus į jų pateiktus klausimus. Nedrąsiai prasidėjęs pokalbis netruko peraugti į karštą diskusiją.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius